• Breakpain

  Přátelé – vlákna jsem projel, ale ta tuna informací co se liší …

  Potřebuju poradit obleční co je vhodné na rozmezí 10° – 0°C. JENŽE, já jsem velice zmrzlej … takže když je kolem 18–20°C, natahuju návleky, v 15°C mi už skoro mrznou prsty v botách. Prostě se blbě prokrvuju.

  Kolega mi radil vrstvit – konkrétně 3 vrstvy.

  1. co odvádí pot od těla
  2. co zahřeje
  3. neprofuk

  Jenže to je míněno na trup … a co nohy? Moje idea je taková – že holt vezmu krátký cyklo s vložkou a nato narvu dlouhé zateteplené s neprofukem bez vložky.

  Akorát nevím, jak navrstvit trup – 1. vrstva bude asi funkční prádlo, 2. co zahřeje? Nemám ahnung, prostě použít technické prádlo, co se používá jako druhá vrstva? A třetí prostě vemu pláštěnku nato (nebo softshellku?), která neprofoukne?

  Každopádně mě trošku děsí cena, kam až se to vyšplhá, když blbé Merino boxerky stojí skoro litr :-( …

  Kdo by mi byl schopnej kdokoli udělat „vzor“ na ten trup, budu mu vděčný (prostě příklad konkrétního oblečení). Díky.

  0 0
  • Delkim  

   mrkni sem, šikovně napsáno

   http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/…view/230/31/

   0 0
  • Smazaný účet  

   Neprofuk se dá nahradit vestou…

   0 0
   • Breakpain  

    Mno, myslíš jako vestu a přes to bundu? Protože jen ve vestě mi pak mrznou ve sjezdech ruce a halvně ramena – nepříjemně to v nich píchá. A to bylo určitě tak 10°-15°C, když jsem takhle „vymrznul“ krásně :).

    Já totiž vestičku nandávám v tomhle psím počasí už když je kolem 20°C a do kopců ji rozepnu, cestou dolů bych se popo :).

    Jinak mluvím o silničce, se omlouvám, jsem neuvedl.

    0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
  • MlokCZ  

   Mám to podobně. Kolem 15st. beru to letních treter teplé ponožky a od cca 10st. vozím zimní tretry (ale ne zas nějak moc teplé, vozím Defrostery).

   Ve velké zimě moc nejezdím, kdybych jezdil více, tak už jsem koupil další nějaké extrateplé zimní tretry.

   Třeba když jedu něco delší mezi 0–5st. (nad nulou pořád), tak vozím na Defrostery ještě neoprénové návleky.

   A v mrazech po hodině a více mrznu i v Defrosterech + teplé ponožky + neoprénové návleky.

   Neprofuk (zepředu) teplé dlouhé vozím ale až tak od 7–8st. (a níže). Kolem 10st. už se v nich zbytečně pařím a vozím jen dlouhé teplé roubaix.

   Dnes jsem měl teplé 3/4, když jsem vyjížděl a po celou dobu bylo 13st. K nim vždy do rezervy vozím teplé podkolenky a občas je na vyjížďce nasadím když začnou nohy mrznout (to pomůže případně i prstům v botech).

   Přeci jen rovnou vyjíždět v 13st. v teplých dlouhých, to už se zase taky pařím moc.

   0 0
   • Breakpain  

    Takže máš dvoje kalhoty? Jedny roubaix (o tom jsem tu toho hodně četl) a další ještě extra teplé neprofuk čapáky? (Já naivně žil v domnění, že ten roubaix to pobere taky … asi ne koukám).

    Hm, na ty botky kouknu, právě by to chtělo zimní verzi pro teploty nad nulou … okolí kroutí hlavou, ale co mám dělat, když mám fakt zmrzlé prsty, že ;).

    0 0
    • Smazaný účet  

     podle mě jsou základ boty, když ti začne být zima na prsty je to špatně. Pak je dobrý ochránit kolena a nějakou lehkou neprofuk bundu. Dlouho jse jezdil jen s obyč tretrama a nabalenej, od tý doby co mám zimní (spíš podzimní 0–10°) tretry, tak už nemrznu. V zimě (teploty pod 0°) moc nejezdím..

     0 0
    • MlokCZ  

     Kalhot tu mám spoustu :-)

     Ty dvoje zmíněné čapáky jsou oboje z roubaix. Jedny komplet z roubaix, tedy profouknou a lépe dýchají.

     Druhé mají z větší části přední strany membránu, zbytek (tedy celá zadní strana a menší část přední strany) roubaix.

     A jak už tu bylo také napsánou, tak záleží co a na čem jedu. Do terénu ty membránové beru minimálně nebo když už tak výrazně do větší zimy. Na silnici kde to více fouká je beru výrazně dříve (i do trochu vyšších teplot).

     Bez zimních treter to bylo pro mě utrpení i pro plusové teploty. Třeba +5°, letní tretry + teplé ponožky + teplé návleky a v tom jsem mrznul.

     0 0
  • Meluzina  

   Mám funkční prádlo dlouhé nohavice z Tesca za pár kaček, přes to dlouhé kalhoty a pro zmrzlíky tedy nohavice podšité fleesem anebo návleky, tady se fakt neustále řeší značky, ceny, zkušenosti s tím a oním… prostě něco kup, vyzkoušej a uvidíš…

   0 0
   • Breakpain  

    No já mám teda jedny staré a trochu menší zateplený čapáky bez vložky – nicméně když jsem měl dlouhý termo kalhoty (obtažené) – nešlo mi to vůbec na sebe navléknout. To máte o číslo větší ty zateplený čapáky – protože pak už to není moc obtažené … Ptám se na fígl, já se do toho prostě nedostal …

    0 0
  • vsn  

   orientačně – podle aktuální teploty, bike/silnice, předpokládanému vývoji počasí.

   1. nějaká moira, UL, Mono, Duo
   2. dres – dlouhý rukáv – slabý nebo zateplený
   3. vesta do kapsy, větrovka, podznímní bunda, zimní bunda

   .

   .

   1. kraťasy
   2. kolena, nohavice, čapáky třeba zateplené, pod 5 – 10st. zimní
   3. tretry – návleky, zimní NW Artic (včera jsem vytáhl na bika)

   určitě to jde i kombinovat. např. počasí je na mono + slabý dres – pokud je špinavý dá se vzít i ultralight + zateplený dres atd.

   průšvih je že se to stejně hrozně špatně odhaduje ale kolikrát lepší teplo jak zima (ale nesmí člověk zastavit)

   oblečení ideálně kvalitní. Takže klidně zmíněný Kalas, Moira (dokud funguje) atd.

   0 0
  • zdenek  

   Těžko někomu radit, jak přesně se má obléci. Je to hodně subjektivní. Každý má jiný pocit chladu, jinak se potí…

   Před několika lety jsem si zavedl tabulku, kde si označím, co jsem měl na sobě, při kolika stupních a jak mi v tom bylo. Takže když se ze dne na den výrazně změní teplota, tak kouknu do tabulky a nemusím experimentovat.

   0 0
   • Lada,s  

    To je šikovné

    0 0
   • Breakpain  

    Tak přesně dle teploty – to skutečně odladím, ale mně šlo hlavně o nástřel, viz VSN1.

    Jen teda přemítám nad jednou věcí – proč cpát pod bundu cyklodres – má to význam? Není lepší si vzít první a druhou vrstvu technického prádla? Nefunguje to lépe? Mně totiž přijde, že ty dresy odvedou teplo a schnou relativně rychle, ale rozhodně nezahřejí …

    0 0
    • zdenek  

     Cyklodres pod bundu bych si bral jen v případě, že bych počítal s tím, že si bundu časem sundám. Třeba kdybych vyrážel ráno a mělo se oteplit nebo v kopci, kde bych se v bundě potil. Jinak bych dal přednost funkčnímu oblečení.

     0 0
     • Delkim  

      cyklodres většinou funkční je a někdo nemusí mít tolik funkčních obyč trik, tak to naskládá z toho, to vůbec nevadí

      tenké funkční „potící“ tričko, na to krátký dres a přes to tenká neprofuk bunda a máš v pohodě hořejšek na teploty kolem 15–18 stupňů třeba

      a když to třeba doplníš o návleky na ruce, tak to máš i na nižší teploty

      0 0
      • Yura  

       Ja když se oblecu jak rikas, tak jsu pod tou bundou durch, to same i kdyz si dam jen neprofuk vestu a nepomuze me ani síťovina na zadech, proste jsu pod nou durch. Proto když ještě není takova zima je urcite lepsi 2–3 funkcni trika, letni dres a na to zateplenej dlouhej dres.

       0 0
      • zdenek  

       Cyklodres funkční je, ale má jinou funkci. Je určen jako vrchni vrstva a „suší“ se okolním vzduchem. Pokud z něj uděláš vnitřní vrstvu, tak transport vlhkosti už tolik nefunguje.

       0 0
  • JSt  

   chapu, ze maly deti nevi, co si oblict a pomaha jim v tom maminka. ale plnoletej clovek by to uz mohl zvladnout namyslet sam, co? ;-)

   0 0
   • Smazaný účet  

    Na mě se mama vys*ala a už mám knedlu v krku :)

    0 0
   • Breakpain  

    My bychom si strašně rozuměli ;)

    Já si to navrstvit umím „nějak“, ale očividně něco dělám blbě, a proto si chci nechat poradit, od čeho se odpíchnout. Kdybch to vychytal, tak se neptám …

    0 0
    • Breakpain  

     To neber nějak zle, zkrátka a prostě – když se poradíš, padnou tu různé věci, například zmiňovaný roubaix … Já sám bych k tomu došel až po „xtém“ testu … a to by mě stálo hodně peněz. Takhle to prubnu rovnou a snad to bude fungovat.

     U sedel jsem se to chvíli snažil poladit sám … a stálo mě to moje testování něco přes 12ku … kdybych byl býval šel na podělanou konzultaci, zmenšil jsem ty náklady na třetinu …

     Takže raději ze sebe udělám neschopného joudu a ušetřím ;) … Testování „samouk“ je příliš drahá záležitost, která může a nemusí vyjít.

     0 0
     • JSt  

      vidis treba sedlo…

      ja bych ti poradil, ze je vpodstate jedno, jaky sedlo mas, vsecko je jen otazka zvyku, abys usedel i delsi vyjizdky.

      usetril bych ti tim dvanactku, ale jsem si temer 100% jisty, ze tvuj problem se sedlem by to nevyresilo, prestoze u me to funguje. :-)

      0 0
     • Yura  

      Me by zajímalo, jak ti nejaka konzultace zajisti bez zkouseni a testovani sedlo, které ti sedne? Chapal bych nastaveni celkového posedu na kole, ale primo sedlo? To není jen otázka sirky sedacích kosti.. Ja s tim taky ted bojuju, ted jsem vyzkousel fizik aliante a je to naprd, tak ted bude další na rade Antares. Jo prachy to stoji, ale co se da delat, stoji to za to najit opravdu to co sedne, nez se kazdej svih na tom vrtet a hledat pohodlnou polohu, která tam proste není. :D

      0 0
      • Breakpain  

       Já myslel tipy, jaké hledat podle určitých kritérií … ;)

       Já se křečovitě držel Spešlu a není to ono, kdybych dal na rady a šel kouknout i na Fiziky a podobně, udělal bych lépe …

       Ale prosím, neřešme tu sedla, tohle je vlákno o oblečení – pak vzniká jen rozvětvený balast ;).

       0 0
    • JSt  

     se jen pozastavuju nad tim, jak si nekdo chce nechat radit v indivídualnich zalezitostech, jako je treba obleceni, od druhych. se taky muze stat, ze pokud se budes ridit radama druhych a ne vlastnima pocitama, nemusis to vyladit nikdy. ;-)

     0 0
  • Mikikuba  

   http://www.hankaebertova.cz/index.php…

   zkus mrknout:)docela jsem si s tím vyhrála a taky jsem spíš zmrzlá:)

   0 0
  • mrozu  

   Jenom k těm merino boxerkám za litr… teď jsem koupil dlouhý merino triko od sensoru za cca 650 a proti craft pro zero za litr to je luxus, hřeje to i když se zpotíš, prostě palec nahoru ;) Jen by to mohlo bejt trochu víc na tělo.

   0 0
   • Breakpain  

    Mně se na Merinu líbí, že to je na „tělo“ ale ležérně. Není to jako umělotina tak obepínající. Ale jde spíše o ty vlastnosti – ale opatrně. Párkrát nošené jsem zato zabral prstem a pěkně jsem je roztrhnul … je to jako „papír“ :-((. Pěkně jsem si zanadával. Kdybych po tom, jako jedna z mála věcí, neměl na tělě vyrážku a nemělo to tak dobré vlastnosti (hřejivost i za mokra), hledal bych jinde ;).

    0 0
    • mrozu  

     Nj, ale ty vlastnosti se nejlíp projeví na těle a ne když se to volně mrská ve větru :) Z výdrže mám taky trochu obavy, ale snad to nebude tak hrozný. Sice podle návodu by se to mělo prát na nějaký speciální program na vlnu a sušit taky tak, ale dávat takovou péči jednomu kusu hadru nepřipadá v úvahu :)

     0 0
    • jIrI___  

     Není volné funkční triko tak nějak k ničemu?

     0 0
     • Breakpain  

      A zkoušel sis to? Já tím nemyslím, že to mám jak normální triko, normálně mne to obepíná, ale tím, jak je to merino, tak tam není ten „tlak“, který je vlastní všem umělým vláknům ;) … Normálně mi to všude dosedá na pokožku a neplandá to rozhodně ;) …

      0 0
  • Tacmud  

   Já to z nedostatku peněz skládám jak to jde:

   15st. a více: (kdysi) funkční triko Moira + cyklokraťasy (klimatex)

   5 až 15st. : (kdysi) funkční triko Moira; zimní cyklobunda Lidl + zateplené (zimní) cyklokalhoty Lidl

   0 až 5 : přidám lehčí svetřík z umělotiny jako druhou vrstvu

   nímus 10 až 0 : vezmu silnější svetřík z umělotiny + pod kalhoty přidám

   dlouhé funkční tenké jako první vrstvu.

   K tomu vhodnou čepici (ta Lidl stačila), taky Lidl celoprsté rukavice a kolem krku HAD.

   Loni jsem ještě neměl nášlapy, takže celou zimu v keckách! Nejdřív jedny ponožky, pak dvoje ponožky a nakonec troje ponožky (a náhradní s sebou).

   Jak klesne teplota pod nulu, tak už je to pohoda – žádnej marast co se zacucne do bot a zebe!

   0 0
  • malamala  

   Ale 0°C ještě není taková zima. Zajímavé to je až kolem –15°C :-). V tvém věku tě musí hřát ještě mládí a láska ;)

   0 0
   • Breakpain  

    Tak to nějak nefunguje … vyjel jsem navlečenej na běžky … bylo asi –5??, měl jsem termo prádlo dlouhý, neprofuk kalhoty, hřejivou mikinku, neprofuk bundu.

    Asi po 5 min na hřebeni jsem myslel, že zmrznu, začaly mi cvakat zuby a a byl jsem rád, že tam byl bufet, kde jsem se zahřál :D. Samozřejmě jsem jel pryč, to nemělo smysl … bych daleko nedojel.

    Sry, asi jsem uvnitř starý, prohnilý a bez lásky, jinak si to neumím vysvětlit :).

    0 0
  • Mr.Data  

   Taky jsem se s oblečením ze začátku trápil, ale zdá se, že už je to pořešené. Nejvíc jsem jel okolo –20C a nějak jsem celý den vydržel. Vozím jedno triko na telo z moiry, na to rolak z moiry, na to tenkou fleesovou a na to neprofukovou vetrovku, kuklu, kratký s vlozkou, spodky a zateplený čapáky. Nejhorší byly boty a rukavice. U rukavic jsem nakonec zainvestoval do Pearl Izumi a až ty fungujou takhle hodně pod nulou. Boty mám nakonec obyčejný outdoorový tretry s vysokou gumouvou podrážkou, kufr jsem odizoloval instalaterskou izolaci, dal folii pod vložku a dvema merinovejma ponožkama a tlustýma návlekama z neoprenu se dá už vydržet.

   0 0
  • Delkim  

   tak jsem dneska kupoval nějaké tenisky pro dceru ve Sportisimu a mrknul tam na mne stojan firem RedRam a Icebreaker (redram.com)

   všechno 100% Merino vlna

   tak jsem neodolal, zlákala mi sleva, koupil jsem tohle triko a teď jsem se vrátil z venku, byl jsem to na 3 hodinky vyzkoušet

   je to supr, výborně to sedne, odvádí pot, nestudí, atd…

   ale že bych proti umělým Craftům, Under Armourům či Gore cítil najednou nějakou změnu, to bych kecal…

   každopádně na dlouhý rukáv v této kvalitě je to supr cena!

   http://www.sportisimo.cz/…top-m/36411/

   btw měl jsem dneska v tom větru na sobě tohle triko, na to krátký dres a přes to Craft neprofuk větrovku a v pohodě, i když na závěr když se to opřelo z boku, tak to pak bylo trochu chladněji… pod helmou tenká windstopper Craft čepika a dlouhé čapáky, tenké s přední neprofuk stranou

   0 0
  • Ričardo1  

   Zdravím,

   máte tady někdo zkušenosti s nopren ponožkami.

   Trpím na studené nohy. Nejde mi tolik o to že nepropustí vodu ale spíš jestli pomůžou s izolací a udržení tepla. Třeba když si pod ně vezmu ještě merino ponožky.

   Díky

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.