Vidlice Fox 32 Factory SC 100mm 2018

48 nepřečtených
  • riven

    Zdravim,

    má někdo zkušenosti s vidlicema Fox 32 SC 100mm ať už Factory nebo Performance, modely 2017 nebo 2018?

    Zajímala by mě tuhost a jak vidlice žehlí.

    Rád bych šel do modelu Factory SC 2018, ale teď jsem narazil na jedno video

    s testováním tuhosti vidlic a u Foxe 32 Performance to nevypadá na nejlepší tuhost, kroutí se hodně.

    https://www.youtube.com/watch?…

    Nevím jak na tom je Factory model.

    http://www.bikeinvest.cz/…-racing-shox

    0 0
    • jonti  

      Performance 2017 – zehli vyborne, lip nez cokoliv od Rockshox co jsem mel driv. Tuhost nizka. Factory model se pri nizsi vaze bude kroutit minimalne stejne.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ma nekdo zkusenost s vidlici fox 32 sc model 2020 mela by mit vetsi tuhost?

      0 0
      • novas752  

        Co takhle 34 SC?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zkousel jsem sehnat verzi fox 34 sc fit4 performance s 3 polohovym zamykanim offset 44mm nemuzu ji nikde sehnat. Resil jsem i noveho sida 35 zdvih 120, kde zase neni dostupne 3 polohove zamykani. Tak asi prodam kolo a koupim neco noveho.

          0 0
          • snas89  

            Vidis. Ja svoji vidlici vubec nezamykam:)

            0 0
          • Pentaroth  

            Se.r na zamykání.

            0 0
          • novas752  

            Tak klasickou 32. Ale i ta asi bude méně tuhá než 34SC.

            Nebo někde slevit z požadavků, například to zamykání. :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mam scott spark kde pouzivam otevreno a pak mezi polohu cca 70% zdvihu, taky nezamykam. Fox 32 sc je nejslabsi clanek meho kola pro jeji malou tuhost. Tak se to snazim resit jeji nahradou ale twinlocku se nevzdam.

              0 0
              • snas89  

                To je ten spark taková houpačka?:)

                Jestli řešíš tuhost, tak bych šel určitě do 34. Pro rok 2020 32sc lehce upravili a prý to tuhost zvedlo.

                U krku vidlice zmizely „prolisy“ a je tam asi 20gr materiálu navíc. Prý to to pomohlo…

                Ale nechci ti do toho kecat…jezdi jak ti to vyhovuje.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Spark je skvele kolo, neni to houpacka, resim tuhost vidlice. Jezdim v beskydech kde je teren hodne kamenity a pri prudsich sjezdech a brzdeni je to hodne znat nebo staci trosku blata nebo zbytky snehu a uz se to krouti. Chci zachovat stejnou funkcnost kola s tuzsi vidlici.

                  0 0
                  • biker jura  

                    měl jsem taky 32ku na sparku a výměna za 34 SC to kolo posunula o level dál… a to, že je nová 32 tužší než stará je sice pravda, ale rozdíl je tak malej, že výsledná tuhost je furt tragedie :D

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      A mas u te 34 funkcni twinlock nebo jak a kde si to vyresil? Tvoje odpoved me potesila ;)

                      0 0
                    • Lukster  

                      A tu novou 32 SC 2020 jsi jezdil, že víš, že ta tuhost je stále tragédie? Já ji mám a nemám teda moc pocit mekkosti. Teda ale mám 70kg. Je ale pravda, že oproti Sid 2019 trochu měkčí je, ale to pouze při chycení předního kola mezi nohama…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Vyse jsem se na ni dotazoval. Moje parametry jsou ale jine 192 cm a 102kg 20 let jsem kondicne cvicil. V sezone se dostanu na 97kg. Pro me je asi nej reseni fox 34.

                        0 0
                      • novas752  

                        Ono to z principu žádná sláva být nemůže, superlehká vidlice se zkrácenejma nohama se prostě kroutit bude. Sid 2019 je taky docela měkká vidlice, prostě závodní xc vybavení.

                        0 0
                        • jonti  

                          Muzu porovnat FOX SC32 2018 a SID 2019, tak Sid je o hodne tuzsi vidlice. Sid je taky tezsi. Proste RS ani FOX fyziku neprekona.

                          0 0
                • JMT  

                  Spark má fakt hodně aktivní odpružení na open mode. Osobně twinloc používám a používám všechny 3 polohy

                  0 0
          • Tina  

            Fox má 3polohové zamykanie iba na korunke. 3 polohový remote neexistuje.

            Rock Shox robí už iba 2 polohové ovládanie.

            Ak chceš 3 polohy a remote tak asi jedine DT Swiss ODL

            0 0
            • plzakj  

              To je divny. Mam na fullu Fox 32 Performance a zamyka se 3 polohvou DTswiss z riditek.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Mam to take na tovarnim osazeni ale nevim zda je to v nabidce aftermarketu?

                0 0
              • Smazaný účet  

                Mam to take na tovarnim osazeni ale nevim zda je to v nabidce aftermarketu?

                0 0
              • JachymP  

                Jasný, taky mám Fox 32 performance a remote zamykání, páčka fox 3 polohy. Možná myslela že se nedělá teď (2020)?

                0 0
              • Tina  

                Prvé dve polohy na vidlici máš Open. Alebo je to „custom“ pre konkrétneho výrobcu. Aký je to bajk a ročník? Máš verziu PTL alebo PTO?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Scott spark rc 900 pro 2018. Dotaz znel nahrada fox 32 sc za tuzsi vidlici napr fox 34 sc ale pri zachovani funkcniho twinlocku.

                  https://www.scott-sports.com/…page/twinloc

                  0 0
                  • novas752  

                    Fukcni Twinlock bude vzdycky, pocet poloh urcuje twinlock, ne ovladaci kolecko.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ale v nabidce u svece neni vidle s 3 polohovou patronou. Bud lock nebo open.

                      0 0
                    • Tina  

                      To sa mýliš. Počet polôh určuje patrona. Pokiaľ patrona funguje iba „open“ a „close“ tak strednú polohu tam nenájdeš aj keď namontuješ 3 polohovú páčku. :)

                      0 0
                      • novas752  

                        Jenže ona jen open a lock nefunguje, v zamykací části patrony je průtokový ventil, který se plynule zavírá s tim jak se otáčí kolečko. Když si povolíš lanko, zmáčkneš páčku, tak se vidlice zavře/otevře jen částečně, podle toho jak moc se otočí kolečko.

                        0 0
                        • Tina  

                          Máš „custom“ OEM verziu ako som už písala? Custom má Scott na Sparkoch.

                          0 0
                  • Tina  

                    To je práve to, že Spark si objednáva „custom“ vidlice a tlmiče. Na AFM však také nekúpiš. Má to tak viacero výrobcov.

                    Dotaz znel NÁHRADA, t.j. budeš zháňať AFM verziu. A Fox ani RS 3 polohovú vidlicu s remote na AFM neponúkajú. Dala som ti variant DT Swiss ODL.

                    Vyskúšaj si FOX fork builder a skús si nakonfigurovať 3 polohovú remote verziu a daj vedieť výsledok ;)

                    https://www.ridefox.com/family.php?…

                    0 0
                • plzakj  

                  BMC Agonist 2 2019

                  Verzi nevim, web foxu podle kodu pise toto:

                  2019 Performance Series 32 FLOAT 29 GRIP

                  2019, 32, A, FLOAT, 29in, P-S, 110, Grip, Remote, Psh-Lk, (10pm CP), Matte Blk, TA-2506/YS-701 Logo, 15QRx110, 1.5 T, 51mm Rake, OE

                  0 0
            • novas752  

              :) :)

              Zavírání oládacim kolečkem má poloh milion, záleží kolik poloh má ovládací páčka. Scott TwinLock má 3 polohy ⇒ vidlici kterou na to přiděláš uděláš taky třípolohovou.

              0 0
            • Lukster  

              Taky půjdu do té packy DT Swiss pro Fox performance elite na obou stranách kola :)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Tak nove poznatky, kdyz koupim fox 34 sc se 3 polohami ovladanymi z korunky, tak na nej muzu pouzit stavajici 3 polohove dalkove ovladani z fox sc 32 a twinlock bude funkci. Odkaz viz nize:

      https://forums.mtbr.com/…1081279.html

      0 0
      • abel  

        můžu se zeptat, proč verzi SC a ne klasiku? o SC jsem četl jen kdysi nějaký PR kecy.

        srovnání nemám, jezdím f34 perf. grip 2017 a nekroutí se…

        0 0
      • Tina  

        Takto to nefunguje. Toto asi funguje iba na OEM vidlici, ktorá má patronu pre 3 polohový remote. Ako má napr. Spark. Ale AFM vidlicu s 3 polohovým Remote ovládaní už nekúpiš. Ten užívateľ použil nejaký starší model.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Rikam ze 3 polohove remote pouziju ze sve 32 foxky

          0 0
          • Tina  

            potom daj vedieť, že to naozaj funguje. osobne o tom pochybujem.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Urcite dam info ale pokud si nebudu 100% jisty tak do toho nepujdu. Zatim se snazim ziskat co nejvic informaci.

              0 0
          • plzakj  

            Nevim, jak konkretne ten tvuj model, ale ja naopak zkoumal moznost predelat z remote na zamykani z korunky, protoze jsem chtel celej remote dat do ******. A vysledek byl, ze bych musel menit docel velkou cast strev a nebylo to zrovna levny.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Taky se rozhodnu podle ceny ale jine kolo zatim nechci tak resim pouze vidlici.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak posledni info primo od cyklosvec, kde musim opravdu podekovat za ochotny pristup a jasnou odpoved:

                Vidlici fox 34 sc lze predelat na 3 polohovy remote system(twinlock). Ale problem je ten, ze pouziti stavajiciho remote z me fox 32 na novou 34 nemusi byt kompatibilni z duvodu technickych uprav patron v roce 2018. Tzn ze moje patrona muze byt verze 2017 a fox 34 kterou mam vytipovanou muze byt 2018. Bohuzel to nejsem schopen sam overit.

                0 0
    • Gaper  

      Zdar, zeptám se tady, nechci zakládat téma.

      Nemáte někdo tip na blatník do 32sc boost? Vyzkoušel jsem tři různé a sedí blbě, kvůli šířce vidle. Je tam i příprava pro šrouby, našel jsem ale jenom ten Syncros, ten ale nekreje kluzáky…

      Když tak díky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.