• Azmir

    Ode dneška byly spuštěny registrace na Velo Test Fest 2013, registrovat se a zjistit bližší info můžete tady . Akce probíhá od 20.4. v Chrus­tenicích(Čechy) a od 27.4. v Olšanech(Mo­rava). Cena je 350 Kč na osobu. Tak co pojedete? Co máte v plánu vyzkoušet? Klidně zde domlouvejte dopravu a podobné věci. Jinak pokud je někdo z Ostravy a měl by místo v autě, rád se přidám.

    Anketa: Zúčastníte se Velo Test Festu 2013 ?

    16x
    37%
    9x
    21%
    6x
    14%
    Ne
    11x
    26%
    0 0
    • Vilém  

      Jen technicka. Olsany a Jedovnice jsou peknejch par km od sebe.

      To pusobi opravdu profesionalne.

      0 0
      • Azmir  

        Promin, napsal jsem staré místo, moje chyba, vše podstatné je ale v odkazu.

        0 0
      • Milvus888  

        Asi omyl.. Ten kemp ve kterem to bude se jmenuje Olšovec – Jedovnice. V Olšanech na farmě Bolka Polívky to bylo minulý rok.

        0 0
    • pendergast  

      Technický dotaz pre štamgastov: Ako je to s pedálmi na testovačkách?

      0 0
      • Milvus888  

        Bereš si svoje… které ti tam namontují.

        0 0
        • pendergast  

          Ď.

          Ak mi dovtedy neprídu nové objednané, bude problém ak kúpim po ceste niečo provizórne za pár drobných?

          0 0
      • snowmonkey  

        minulý rok mělo hodně firem na půjčení i šlapadla. zkoušel jsem superior, pells, rock machine a scott a všichni je měli. Co jsem se bavil s kamarády, kteří zkoušeli jiné značky, taky říkali, že tam něco měli, takže žádný stres :-)

        samozřejmě ale doporučuji vzít své a nespoléhat na to.

        0 0
    • Alphasonik  

      má někdo info zda bude na festu Canyon??

      0 0
    • Azmir  

      Neví někdo jestli se dá opravdu dostat ke kolům, které si vyhlídnu popřípadě na stáncích nějak zarezervovat? Mám strach, že se nedostanu třeba vůbec ke kolům o které mám zájem.

      0 0
      • Milvus888  

        u spešlu se to asi dá rezervovat ale u ostatních ne…

        0 0
      • wenda.simon  

        Pokud víš co chceš tak si zjisti kdo tam bude a domluv se předem.

        0 0
        • Azmir  

          Těžko říct co chcu, když ani nikde není zveřejněno co tam bude :)

          0 0
          • wenda.simon  

            To je pravda. Však je ale času ještě dost. Ikdyž člověk se tam pomalu musí registrovat aniž by věděl co tam protože na to je překvapivě přetlak. Pokud by jsi chtěl ozkoušet něco od SC tak stačí napsat, jedeme jak na východ tak západ.

            0 0
            • Azmir  

              Tak primárně chcu zkusit, něco co si můžu dovolit příští rok koupit :)))) ale blura v carbonu bych si rád zkusil :)

              0 0
              • wenda.simon  

                Bude Blur XC tušímže v Lku , jinak z 26" už jenom Nomad jinak samý 29"

                0 0
                • Azmir  

                  Jelikož mám 185 cm tak to Lko by mi být mohlo což? :)

                  0 0
                  • wenda.simon  

                    Jo to by šlo. Zítra radši mrknu jestli to je fakt Lko :-) abych tu nesliboval něco co není.

                    0 0
      • Bubis  

        Loni v Olšanech jsem se dostal ke všemu co jsem chtěl celkem v pohodě,z rána je trošku nával,ale později to už jde

        0 0
      • snowmonkey  

        hlavně doporučuji ty největší favority vyzkoušet co nejdřív. Minulý rok byly ke konci už některé modely v dost hrozném stavu. Co taky čekat, když si lidi v tom lese nebrali servítky a zkoušeli až na dřeň :-D

        0 0
    • Mr.Dawe  

      Uvažuji o 20., ale zatim nevim jestli bude čas.

      0 0
    • LUDVICEK  

      Ahoj, jestli pojede někdo z brna a měl by dvě volná místa tak mi prosím dejte vědět

      0 0
      • Bubis  

        Z Brna snad na kole ne

        0 0
        • Tehu  

          co vse je v cene? Asi jen pujceni kol co ? Ubytovani si clovek musi budkovat sam primo v kempu ne ?

          0 0
          • jIrI___  

            Na co ubytování, když je to jednodenní akce?

            0 0
            • Tehu  

              hm to je fakt :-D a jak to je s rezervackama to nejak zapomeli vse uvest :-D Nekdy brzy rano bude probyhat rezervace kol nebo dopredu online ???

              0 0
              • Azmir  

                Co kdybys klikl na ten odkaz v zakládajícím příspěvku? :)

                0 0
              • jIrI___  

                Rezervace většinou žádná nebývá, kdysi byla snad jen u Spešlu a RB (na stánku v den konání).

                0 0
            • Tehu  

              a vyvesky vystavovatelu kteri tam budou zverejni dopredu ???

              0 0
    • Ma7ous  

      Zeptám se jak to bylo se zastoupením silniček loni ? Byla možnost si půjčit nějaký dobrý stroje a nebo to bylo beznadějné ?

      0 0
    • marnej  

      Bohužel jsem se nestihl registrovat do Jedovnic, kapacita je naplněná. Pokud by se někdo z přihlášených z jakýchkoli důvodů nemohl nebo nechtěl zúčastnit, nabízím se že odkoupím jeho registraci, takže nebude tratnej a jeho místo zbytečně nepropadne. Tel: 728650343

      0 0
      • wenda.simon  

        Plno? to se divím. Navíc nikde ani zmínka…

        0 0
      • marco  

        Letos jsem se nenechal zaskočit a registroval jsem se ihned po vyhlášení. Vloni jsem to vyřešil přihlášením na místě kupodivu to prošlo, akorát jsem byl bez jídla. No doufejme, že bude počasí když to dnes vypadá tak prapodivně.

        0 0
      • marnej  

        … tak rezervaci už mám, díky těm co se ozvali.

        0 0
    • pendergast  

      Je niejaká možnosť zistiť, či bola platba za registráciu prevedená správne? Niečo ako potvrdzovaci mail o prijatí platby alebo zoznam zaplatených registrácií na webe.

      Nerád by som na mieste zistil, že nie som registrovaný.

      Ď.

      0 0
      • karliner  

        Proč se nezeptáš ve Velu???? Myslíš, že ten seznam registrovaných spravuje B-F?

        0 0
      • Azmir  

        Dojde ti potvrzovací email.

        0 0
        • pendergast  

          Potvrdzovací email o zaplatení, alebo len o registrácii?

          Email o registrácii mi prišiel obratom ešte pred zaplatením, len neviem či som platbu v cudzej mene do zahraničia nepoplietol.

          0 0
          • Azmir  

            ANo přijde ti i email o zaplacení, ale celkem jim to trá, u mě to bylo více jak týden, takže bych to začal řešit až tak 14 dní po platbě, pokud ti ten email nedojde.

            0 0
    • wenda.simon  

      Tak je to znovu otevřeno jak Východ tak Západ a rozhodující pro potvrzení bude asi datum zaplacení.

      0 0
    • česílko  

      Zdarec jedu Moravu.Pokud má někdo stejně dobrej nápad a místo v autě a je ze Znojma a okolí tak se rád přifařím.Nebo naopak mám 4 volná místa.Mail v profilu.

      0 0
      • Trogiss  

        Pecka jsem z Jedovnic! Aktuálně v lese cca 20 cm sněhu, jestli to sleze, tak to bude stejně pěknej marast! Ale co naše kola to nejsou, tak jím je pořádně zaserem :) Už se těším!

        0 0
        • marco  

          Na For bikes jsem o tom říkal v test stánku Progresscycles – GIANT jejich zaměstnanci a nadšený z toho nebyl. Hasiči s CAS to jistí. Uvidíme kudy povedou doporučenou trasu s profilem na testování.

          0 0
        • bradek  

          Přesně ! Konečně budu vědět jaké to je projet bahnem, když svoje přenášim. :)

          0 0
        • česílko  

          Jsem fklidu.Na silnici už bahno a sníh asi nebude,takže žiletky to jistí.

          0 0
          • Azmir  

            Většina lidí tam ale kvůli žiletkám nejede, snad se to počasí za těch ±14 dní umoudří.

            0 0
    • česílko  

      V původnim odkazu je uvedeno,že se účastní 40 značek a 400 kol.Ale dle tohoto http://www.ivelo.cz/…-mesic-pred/ jich je 27 A kol 510.Každopádně čím víc tím lépe.

      0 0
    • kopečák1  

      Zajímalo by mě, jestli bude canyon… v seznamu zatím není…

      0 0
    • kopečák1  

      Zajímalo by mě, jestli bude canyon… v seznamu zatím není…

      0 0
    • kopečák1  

      Zajímalo by mě, jestli bude canyon… v seznamu zatím není…

      0 0
    • kopečák1  

      Zajímalo by mě, jestli bude canyon… v seznamu zatím není…

      0 0
      • Vilém  

        Nejake info bylo v canyon vlakne.

        0 0
      • Milvus888  

        Bude tam

        0 0
      • Azmir  

        v seznamu je, stačí se podívat

        0 0
        • Radeu  

          Právě uveřejněný seznam kol od Canyonu na jejich FCB…

          MTB:

          Yellowstone AL 6.9 velikost L

          Grand Canyon AL 7.9 M

          Grand Canyon AL 9.9 L

          Grand Canyon CF SLX 29 Team L

          Nerve AL 9.0 M

          Nerve CF 9.0 M

          Nerve AL + 7.0 M

          Strive Al 9.0 SL M

          Nerve AL 29 9.9 SL M

          Silniční:

          Ultimate AL 8.0 58

          Aeroad CF 9.0 56

          0 0
          • Milvus888  

            yeeees :D ty fully v Mku jsou přesně pro mě :D

            0 0
          • Azmir  

            To je teda pěkná blbost všechny fully jenom v jedné velikosti, to jsem od nich čekal víc.

            0 0
          • olin_d  

            Škoda, chtěl jsem si ozkoušet nejpravděpodob­nějšího adepta na nové kolo Nerve AL, bohužel jak koukám žádný full ve velikosti L se neúčastní a naslepo se mi objednávat nechce. Tím Canyon bohužel těžce zklamal :(.

            0 0
            • Azmir  

              Jojo mám to podobně, taky se při koupi porozhlédnu jinam.

              0 0
            • Lily-Brno  

              tak tak… Čekala jsem, že vyzkouším S, ale jak na to koukám, tak to leda u jiných značek. Na to, že některé modely mají v dámské variantě, Canyon asi taky zapomněl. Už tuším, proč se ten seznam kol nezveřejnil ještě před otevřením přihlašování na Test Fest :-)

              0 0
          • wilda81  

            Nejel někdo Strive i Nerve AL+? Nějaký markantní rozdíl?

            0 0
    • MajklBajkr  

      Čau, prodám dvě registrace na Test fest východ, Jedovnice 27.4. Jen obě, ne samostatně. Zájemci ať volají na tel. č: 603906740.

      0 0
    • pendergast  

      Tak sa už niekto konečne pochvᵝte, ako bolo, čo vás zaujalo atd.

      0 0
      • čel.A  

        jel jsem, aneb od nejslabšího po nejlepší…

        Ghost Cagua (650B)160/160 – citlivá zadní stavba, pocitově kratší, z těch 3 kol nejpomalejší

        Scott Genius (650B) 150/150 – přesednutí na ryhlejší, hbitější kolo, ale slabší zadní stavba s DT tlumičem, příjemné ovládání zdvihu z řidítek

        Cube Stereo (650B)160/160 – Full carbon, lehký kolo, super ovladatelné, stabilní ve sjezdu… zařazuji do výběru pro nový bike

        0 0
        • Milvus888  

          jen 1 otázka, to jsi testoval jen ty tři ?

          0 0
          • čel.A  

            Jj, prijel jsem v 10 h, registrace, v 1050 prvni kolo, 50 min na okruh, pak cekacka na dalsi, kratky obed, v 15h odjezd za rodinou.

            0 0
        • Chiron  

          Který to byl Genius? Mě třeba u něj zaráží ta hmotnost, ještě jsem ho nejel, ale cca 13,4kg u 720 v L která má karbonový rám mi přijde docela hodně.

          Jinak co konkrétně se ti nelíbilo na té zadní stavbě? Moc zkušeností s fully nemám, takže i když ho projedu, tak možná na první svezení nic nepoznám.

          0 0
          • čel.A  

            Na 150 mm ram to neni uplne spatny. Nepremeroval jsem ho,ale ve srovnani s Ghostem se na nem lepe jelo. Jezdim starsiho Geniuse a chtel jsem vyzkouset zmenu projevu tlumice z roztahovaciho na klasiku. Je to muj nazor, ale ta zadni stavba je relativne netecna k malym nerovnostem ve srovnani se 4cepem s Foxem. Rade lidem to vyhovuje,rade ne. Osobne se asi vratim k 4cepu nebo maestru.jinak Scott ma fajn geometrii, hned to sedne do rukou.

            0 0
        • Normik  

          Ahoj, nevzpomeneš jakou jsi jel velikost u GHOSTu – Cagua ?

          Co tak pozoruji, tak sehnat AM/EN fully aspoň v L-ku bude oříšek…

          0 0
    • Lubin97  

      tak jsem byl s kamoši o víkendu v Chrustenicích, počasí mazec, bláta jako v JZD, ale jinak pohoda…

      akorát myslím, že testovací trat nebyla optimální, loni jsme byli u Bolka a trat tam byla moc pěkná…dalo se na ni poznat víc charakterů biku…

      jinak k testování..pro­jeli jsme asi 22 kol, co jsme si ve 4-řech půjčovali…favority mám následující:

      RB IQ6 – super pohodlný, ale zdvih se projevuje v rychlosti biku, bohužel jsem nezkusil IQ..

      Pivot Mach 5.7 – zdá se mi jako best „kompromis“ i z pohledu zdvihu 150mm vs jiný 120mm

      Canyon Nerve 8 – taky moc dobře vyladěný kolo, perfektní..

      Ghost AMR 7700 lector – super lehký, ovladatelný a rychlý..

      Ghost AMR plus 5700 – tohle kolo mě nenadchlo

      Cube AMS130 – takový univerzál, chtěl bych ještě otestovat Stereo

      GT Force – taky celkem příjemný povožení…

      ALE pokud bych si mohl vybrat – vede PIVOT, je rychlý, ovladatelný a ve srovnání s jinými 150mm biky jede nejlíp..

      0 0
      • Lubin97  

        bohužel díky počasí tam byla dost velká fronta na wapku, takže každý zapůjčení = umývání…okruh byl dost rozbahněnej..ale to je ted všude

        0 0
        • LRRTM1  

          Mě to připadalo spíš jako test pneumatik. A třeba RB se moc nepředvedl s těma sjetejma pláštěma a polofunkčníma brzdama (teda pokud chod páky až na grip není vlastnost deore :-)…

          0 0
          • Lubin97  

            RB jsem zkoušel brzdy OK, zato co jsem měl EPICa tak jsem to málem zahodil, páka až na řidítka…Magura

            0 0
            • LRRTM1  

              Tak to jsme to měli přesně naopak. Já byl s XTR na epicovi spokojenej :-)

              0 0
              • bradek  

                Já měl Epica s Magurama, kolo číslo 14 a musím říct, že to brzdilo neskutečně dobře, s pákou jsem problém neměl, asi to je kus od kusu.

                0 0
                • Lubin97  

                  já měl kolo č.3 a nehledě na brzdy, katastrofa, ten rám, geometrie jsou úplně pro mě nevhodný…

                  0 0
      • Dorsiflex  

        Jo jo, ty vznačené za moc nestály – asi jsi nebyl na Test Festu v roce 2011, jezdilo se trochu jinde. Místní bikeři mají v lese takovou freeride trasu a následně se jede po skále podél potoka (myslím, že je to částečně červená TZ). Moc pěkná trasa. Bohužel neumím popsat jak se tam z toho kempu přesně dostaneš.

        Jinak akce dobrá, dobře zorganizovaná, jenom zástupci značek mohli dovézt víc větších velikostí biků. Vysokých bikerů byla spousta, ale velkých velikostí kol málo.

        0 0
        • marco  

          Nějak je v poslední době trend u prodejců, ale i při testech v časopisech nabízet pro 180+ cm vysoké bikery rámy v eMku.

          0 0
          • Lubin97  

            tak ted už chápu, proč kamošovi (175cm) dali u, myslím, Authora 17 rám…vypadal na něm jako na dětským kole :D

            za to mě u RB doporučili L a bylo OK..takže s velikostí nemám problém a ani si nenechám velikost vnutit, jako se stalo bohužel jemu a jízdu se neužil..

            0 0
            • Dorsiflex  

              Já nakonec bral co bylo – z 5ti biků mi 4 byly malé (tj. 4× jsem jel Lko). Mám 2 metry a XLek bylo vážně málo. Do délky horní rámové trubky by to ještě šlo, ale sedlovky mi byly krátké. Bral jsem to ale sportovně – ozkoušel jsem další systémy odpružení, různé druhy řazení, brzd a jiných komponentů. Ze začátku jsem měl chuť si na velikosti počkat, rychle se ale ukázalo, že bych si moc nepojezdil.

              0 0
        • Lubin97  

          taky jsem dostal tip na nějakou trasu, ale nenašli jsme ji..nakonec jsme jeli do kopce rovno a nahoře vlevo to vzali lesem dolů a vyjeli zase zpět pod kopcem..pěknej trail :)

          k organizaci žádná výtka, dokonce musím pochválit i jídlo, rizoto bylo vynikající, loni u Bolka na farmě byly nějaký těstoviny s „červenou“ omáčkou…já jako ženáč sem to snědl, hlad je hlad, ale kamoš singl, zvyklej na svoji stravu odmítl :D

          0 0
        • čel.A  

          to jsem tam asi jel. Vyšlápl jsem první kopec až nahoru a tam žádné značení, tak jsem kouknul na Endomondo a našel čárkovanou cestu. Jelo se po úpatí skály, vrstevnice, pak prudce dolů. Bylo to mokré, trochu o hubu, ale skvělý trail. Výrazně lepší než zbytek. Okruh byl na cca 50 min.

          0 0
    • bagr84  

      Nevite, funguje tam nejaka uschovna kol?

      0 0
      • outdoorman  

        Zdravím fšecky Testery. Kdo se chcete zbavit JEDNÉ volné registrace na Test Fest tuto sobotu 27.4 v Jedovnici = BERU

        Dík za Vaši sms:607714102 /rs

        0 0
      • marco  

        Zatím jsem si nevšiml organizované uschovny, ale někteří si nechávali kolo v uschově u vystavovatelů. Mimo jiné osoba jedoucí na takovou akci dává jasný signál zloději s tím aby jeho současné kolo bylo využito v dalším kole u jiného majitele když se přijel stejně poohlídnout po novém kole.

        0 0
    • Azmir  

      Dotaz na ty, co letos už na tesfestu byli, je nutno si brát svoje pití nebo je možno ho doplnit v areálu, bude tam nějaký zdroj vody nebo ionťáky zdarma nebo něco podobného?

      0 0
      • Milvus888  

        to bych taky chtěl vědět ale myslím že tam něco bude…

        0 0
        • Pelin.x  

          Loni tam byl stánek ionťákama a vše bylo zdarma. Pak ještě pivo, alko za peníze nealko zdarma.

          0 0
          • Azmir  

            Takže myslíš že si nemám s sebou tahat nic a vše doplním tam? dobře asi to risknu :)

            0 0
      • LRRTM1  

        Byla možnost si koupit pití v restauraci v kempu, někdo tam prodával energeťáky a v umývárnách byla pitná voda. Ionťáky zdarma jsem nezahlídnul.

        0 0
    • bagr84  

      Tak akce dobra, nejkladneji hodnotim Spesl, meli tam opravdu spoustu kol, v perfektnim stavu (zkousel sem tri stroje a vsechny ve vyborne kondici i v odpolednich hodinach) a kdyz sem videl ty fronty, musim rict ze to zvladli fakt dobre, bez nervu. Navic zapujcky na hodinu…

      Haibike a Sup uspokojiny, bylo videty ze ty kola uz byly odpoledne slusne zhuntovany. Ale dalo se.

      C'dalle samy Mka a Lka, asi ocekavali vietnamce. Bez komentare.

      To nejhorsi nakonec. Naprosty zklamani pro me bylo RB… Kdyz pominu to, jak ty kola mely osazeny (nefunkncni Epicon, WTB sedla snad z traktoru), tak technickej stav byl opravdu zalostnej. Protacejici se gripy, cinkajici kotouce, prefoukany plaste (a vidle?), neserizeny dorazy, vytahany lanka – no peklo.

      A ja myslel, ze se tam vyrobci snazi udelat reklamu a kseft…

      Fajn den.

      0 0
      • joudys  

        u CD měli v XL minimálně Flash 29 i Scalpel, obojí jsem jel, Spešl jednoznačně možná nejlepší příprava kola před každou jízdou

        0 0
      • Azmir  

        Celkove mi přišlo málo kol na moc lidí, když jsem si chtěl půjčit nějaké kolo v Lku, tak málokde měli, všude samé Mka, jak už tu padlo asi pro vietnamce, jinak moje potřehy:

        • zaujalo mě RB IQ v 26" jak pěkně jelo jako silnice, ale hrozně houpaloa ve sjezdu relativně nestabilní
        • Ghost AMR 7700, tohle byl a je 1 z mých kandidátů na koupi, slušnějede, jak nahoru, tak dolů, moc nehoupe, kdyby mi to chtěl někdo rozmluvittak může :)
        • Cannondale Scalpel, asi zklamání dne, sice to celkem jede, ale flash natom bude asi líp, zadek nehcodí snad vůbec, celkově vrátké, nestabilní,lefty taky moc nechodí, prostě asi chrtí kolo, ale přijde mi že mocpřecenované
        • Lapierre Zesty 314 moc pěkně kolečko, dolů úplně bomba, skvelě tensystém žehlí, kolo pěkně jede, ale je třeba zapnout aspon platformu nebolocknout tlumič, protože na rovince a do kopce to šíleně houpe(vícnež RB)
        • Grand Canyon CF SLX 9.9 team, super chrtí HTčko, přišlo mi že jedemnohem líp než scalpel, možná to bylo i ím že byl o dost lehčí, Sidpožral o hodně víc než Lefty, kdybych závodil, tak tohle mám mezi mýmifavority
        • Santa Cruz Bronson 27.5 tohle bylo super kolečko, dobrý systém, ale faktspáš jenom dolů, byly tam nějaké sice bezdušové ale snad 2.4 pláště ato kolo se šíleně táhlo, posed a vše spíš sjezdový než XC.
        0 0
        • Tina  

          Lefty nechodí? :D Možno bola zamknutá ;)

          0 0
          • Azmir  

            Spíš mi přišlo že nechodí ve srovnání třeba s Rebou a podobnýma, byla nafoukaná na můj tlak a locklá nebyla, ale možná v ní byl nějaký problém, protože i když jsem jí zamkl tak šla trochu propružit, což myslím normální lefty by dělat neměla, každopádně mi lefty jako žádná žehlička vůbec nepřišla.

            0 0
            • Dave-geo  

              Byl jsem před jízdou upozorněn, že tahle bude pružit i zamčená, takže to asi není bug ale feature. Jinak ale byl ten Scalpel fakt brutálně nestabilní koza. Myslel jsem, že to bylo trochu tím RR vepředu, ale děs. Jako člověk zvyklej na 26 jsem se málem bál zatáčet :D

              Jinak RB IQ jsem jel v 27.5 a to teda neuvěřitelná špice. Osazeno Rebou (taper, pevná osa) ten Xfusion a full SLX. Na kotoučích byly ještě ty samolepky „pozor,pálí“… takže technické nedostatky žádné. Jelo skvěle, z kopce super. Asi jsem se zamiloval :) Prý by se to takhle mělo vejít do 40k Kč

              0 0
              • Azmir  

                Bohužel k tomu RB IQ 5 sem se nedostal :/ furt bylo pryč a čekat se mi nechtělo.

                0 0
                • Dave-geo  

                  Chyba! Po prvním smutným pohledu, kde jako je, jsme dostali rezervaci na XLko a Mko na domluvenou hodinu, oba najednou ;)

                  0 0
    • Milvus888  

      Takže shrnutí :D

      Cube stereo 27,5– dobrý bike akorát 160 mm je pro mě moc takže já bych to nevyužil.

      Canyon nerve CF- lehký, funkční fakt dobrý bike, geometrie mi seděla bohužel cena je vysoká i u nejnižšího modelu.

      Ghost AMR lector E:I- dobré kolo, docela slušná cena u nižších modelů, jel jsem na model s E:I a v pohodě bych to oželel :)

      Niner R.I.P 9 AL- slušné kolo, dolekopcom jede dobře, kdyby na něm byly užší pláště tak by je dobře i do kopce, ovšem byl docela těžký.

      GT Zaskar 100 9R- zajimavé odpružení, dobrá geo, ovšem dost drahé, Formula RX brzdy stály totálně za prd

      Cannondale Scalpel 29 Carbon- Docela zklamání, lefty nic moc, vzhled sice super, dole jsem byl vyklepaný..

      Scott spark 910– super kolo, dobrá geo, nahoru i dolu to šlo dobře, cena trochu vyšší…

      RB IQ 26-Pujčil jsem ho jen tak nakonec(stejně už jsem neveděl co jiného) bylo s Epiconem, byl jsem z něj fakt nadšený, jelo parádně, naprosto jsem změnil názor na full od RB, na to že to bylo kolo za ± 35 tisíc tak svou funkci plnilo super a epicon chodil moc pěkně.

      0 0
      • joudys  

        zajímavé – jel jsem Scalpela 29, v XL měli jenom v hliníku, ale za mě jednoznačně nejlepší např. v porovnání se Scottem Spark 920 a zhruba nastejno jako Epic. Scalpel krásně vzadu žehlil a ve stoje jsem houpání moc nepociťoval, takže asi některé testovací modely nebyly v nejlepší kondici.

        0 0
        • Azmir  

          tak hliníkový scalpel má čep navíc, carb. pruží jenom stavbou, to může být taky tím.

          0 0
          • joudys  

            ajo, tak to jsem měl vlastně štěstí že karbonovej v XL neměli, protože ten hliníkovej byl vzadu naprosto parádní

            0 0
      • erne100  

        Byl jsem v Jedovnicích a naprosto suprová akce. Dost pomohlo počasí, to jde pak všechno snadno, ale vzhledem k tomu množství vody v rybníku by snad zvládli i kdyby bylo bahno chi chi…

        Měl jsem devět kol. Mainstream mě moc nebere, takže Spešl jsem rovnou obešel, nemá to dnes už každý?

        Kona Process úplně skvělý ve sjezdu, ale to trápení do kopce – tahle kategorie není pro mě.

        Superior HT 29 – přesný opak, trochu moc tvrdé ale raketa. Domů bych to asi nechtěl, ale na závody bomba.

        Překvapil mě Kellys, myslel jsem, že tahle značka (a stejně tak Dema) už dávno umřela, nikde nejsou vidět, ani na veletrzích, ani v obchodech. Už nevím, co to bylo za model, ale skvělé svezení na 26" i 29".

        Elektro Haibike MTB – asi na to jednou stejně dojde, jestli se toho vělku dožiji. Překvapilo mě, že to je fakt „bajk“, v terénu super. Někdo si nejdřív vůbec nevšiml, že jedu s motorem.

        Silnička Cannondale Evo – na mě trochu malá a tvrdá jak hrom. Silnice byly dost rozbité, takže jsem šel rád zpátky na bika. Asi, že jsem na silnici nikdy nezávodil.

        Ostatních pár kol mi splývá, buď jsem se trápil s nastavením posedu nebo to moc nejelo nebo už jsem toho měl plné zuby. Chtělo by to snazší a techničtější okruh a ne tolik do kopce.

        Na Santa Cruz jsem se jen díval, stejně jako na RB IQ, pak jsem si koupil ponožky a jediný, co mě štve, že jsem se nevrátil pro super dres Oakley. Byl žlutý a to mám opravdu rád.

        0 0
        • marco  

          Měl jsem podobné pocity s tím okruhem bylo třeba trochu improvizovat. No jak jsem potkal redaktora VELa neměli povolení na vedení okruhů v částečně smýšeném provozu povolení. Cest jak si to zkrátit a poznat větší spektrum povrchů za kratší dobu a tolik se nenajezdit bylo vcelku dost.

          I já se soustředil na tzv. třešničky Santa, Kellys, Stevens a další. Na mainstreamové značky jsem se vybodl obvykle mají akcí s testováním kol dost v průběhu roku a šel jsem po značkách které nemají akce tohoto typu často.

          Co mě mrzí byla zkouška kol Canyon. Zájem převyšoval nabídku a tak mi tato značka i nadále uniká. Vyzkoušel jsem si TREK SF SL za 100 000 Kč a ten mě nezklamal, ale ani nepřekvapil. Co se týká jízdních vlastností byl muj identický model v hliníku za 60 tis. plně konkurenceschopný. Příplatek 30 tis. za karbonový rám v osazení pouze X5, X9 vylepšovala jen váha kolem 12 kg. Půjčil jsem i fitness kolo Kellys a za cenu 18 tis. mi vyhovovalo a najel jsem na něm slušnou dávku kilometrů a můj mobil ukázal slušnou průměrnou rychlost kterou jsem nečekal od kola pro lidové masy. Merida BIG99 svým charakterem byla na mě dost sportovním posedem a váha kolem 14 kg ten sportovní charakter degradovala. Vyzkoušel jsem si i 27,5" kolo od 4ever. Tento střední rozměr kol má něco do sebe. Díky tomu že jsem lehce nachlazený i mých fyzických sil odpoledne rapidně ubývalo a tak i když byla možnost si na závěr půjčit alespoň ještě 2 kola kolem 16,00 hod jsem se rozhodl akci ukončit konečný účet 7 kol napříč celým spektrem od silničky až po allmountain. Akce se vskutku vydařila.

          0 0
    • Aspean  

      Ja koukal po nejakym enduru a Kona Process naprosta pecka :-)

      Sedla me geo, kratkej posed, hravy, z kopce bomba, jisty vedeni stopy, prislo mi stabilnejsi jak Ghost Cagua 9000.

      Jen je to docela tezkej bike, ale svezeni paradni

      0 0
      • Vilém  

        Kratkej posed? Uz od pohledu, kdyz se na jakoukoli soucasnou konu podivam, je to dlouhy jak tyden pred vyplatou.

        Schvalne jsem ted koukl na ten process a temer 630mm horizontalni delky v Lku, mi teda jako kratky vubec neprijde.

        0 0
        • Aspean  

          Nerikam ze sou kratsi nez ostatni biky, jen me prisel ten posed tak akorat kratkej. Ted abych nerekl blbost, tu Konu sem zkousel snad v Mku a bylo to kratsi jak muj Trance v L 20" coz by mi vyhovovalo na to jezdeni na ktery je ten bike urcenej

          0 0
    • Martyo5  

      Vyzkoušel jsem Cube Stereo 650b, Canyon Nerve AL + 7, Ghost AMR 7700+, Giant Trance + nějaký Trek a nakonec Canyon Nerve CF 9.

      Pro mě nejlepší poježdění zajistily oba Canyony. Výborně fungující zadní stavba, krásně ovladatelné…

      Stereo taky nebylo špatné, ale bylo v dost bídném stavu(rezavý řetěz, pískající brzdy)

      Celkově výborná akce, počasí vyšlo a přijeli jsme opálení.

      Mělo to ale i své mouchy, přítelkyně ztratila řidičák. Kdyby ho náááhodou někdo měl u sebe. Budeme rádi za echo na mail:-)

      0 0
      • TeryPV  

        Akorát jsi nemusel zrušit to stereo na který měla Lucka zálusk :D

        0 0
    • TeryPV  

      Tak stručné shrnutí Jedovnice.

      Méně lidí než v Olšanech, na nic se nečekalo, vše bylo k mání.

      Na S a podobné jsem se vyprdl :)

      Počasí, organizace – vše vyšlo jak mělo

      Trať bych čekal lepší, ale člověk si pak našel kudy jezdit:)

      Ke kolům:

      Chtěl jsem zkusit 27,5 Ghost Cagua, ale to by ho přede mnou nesměl první člověk co na něm ten den seděl zrušit :/

      Ghost AMR+ carbon – Parádní kolečko jak nahoru tak dolů, ale něco mu chybělo

      Ghost 29 HT carbon (nevím model) – Dobrá raketa, po pěkné cestě letí, ale už jsem z fulla asi moc rozmlsaný a v těch sjetdech mi vadilo. Carbon opravdu není spasení.

      Lapier Xcontrol – nekomentuji, katastofální kolo

      Ghost Cagua 26 – kupodivu AMR+ jelo líp, v terénu líp fungovalo, pro mě jednoznačně zklamání

      Merida One-Sixty – Tak tohle jsem hledal, tohle je bomba kolo, nemám rád Meridy, ale tohle kolo bylo to nejlepší na co jsem sedl, prostě mě neskutečně bavilo. 160mm zdvih 26kola 2,4 Schwalbe HD a to kolo jelo po silnici, do kopce i když mělo prý 15,1 kg (proboha kde:) z kopce a ve sjezdu jsem ani nechtěl používat brzdy, nebylo proč, to kolo si zobalo naprosto všechno naprosto dokonale. Tohle bude moje další kolo!!! Kdo nevěří, doporučuji vyzkoušet!!!

      Trek RumbleFish – geo super, na asfaltu super, ale terén mu ani trochu nesvědčil, naprosto mě to kolo nebavilo.

      Merida 29 full – pěkný rychlý kolo, do terenu nic moc.

      Cannondale Trigger – moc hezké kolo, na XC závody paráda, rychlé, lehké, menší nerovnosti žehlí dobře. K lefty mám jednu připomínku, ve vyšší rychlosti na nerovné trati neskutečně vibruje přední kolo. Zkoušel jsem i Cannondale flash (myslím) a ten samý problém s lefty.

      Poznatky ke komponentům:

      Brzdy Shimano – Dost velký pokrok za 2 roky, nejsou už tolik houbovité a brzdí pěkně, zajímavé bylo, že ze shimano brzd nejlépe brzdily nějaké 443 om nebo co to bylo.

      Řazení shimano – co bylo zajímavé SLX bylo přesnější a příjemnější než XT. To dvojí odřazování je na prd. Buď musí člověk vytočit ruku nahoru, aby odřadil ukazovákem, nebo dolů na palec. Tohle mi hodně vadilo.

      Řazení SRAM x0 – neskutečně přesně, každě zařazení jasná odezva, žádné omyly, super ergonomické.

      Brzdy SRAM X0 – brzdí dobře, ale jsou asi jako nové Shimano, stále dost houbovité. Nejlepší jednoznačně X5 – stačilo drcnout a už to brzdilo.

      Odpružená sedlovka KS i950 – nenadchla mě, vypadá a chová se jako levný šmejd.

      Odpružená sedlovka RS – paráda, tu chci :)

      Schwalbe HD – brzy je objednám, super pláště do terénu, které prostě drží

      Shrnutí:

      Nejlepší kolo Merida One-Forty, řazení SRAM, brzdy SRAM a pláště Schwalbe HD, z tohodle jsem byl prostě unešen. Takže to je můj zážitek.

      Jinak akce opravdu povedená a moc díky všem organizátorům!!!

      0 0
    • Elix  

      Uvažuji o novém biku – 29" HT v hliníku, a padl mi do oka SCOTT Scale 970 a TREK MAMBA, (s tím, že bych na nich vyměnil pláště a kliky)

      Měl někdo prosím možnost porovnat, jak jsi tyto modely stojí s jinými značkami jako např. SUP apod. v dané cenové kat. ?

      Dík

      0 0
    • Elix  

      Uvažuji o novém biku – 29" HT v hliníku, a padl mi do oka SCOTT Scale 970 a TREK MAMBA, (s tím, že bych na nich vyměnil pláště a kliky)

      Měl někdo prosím možnost porovnat, jak jsi tyto modely stojí s jinými značkami jako např. SUP apod. v dané cenové kat. ?

      Dík

      0 0
    • Gronholm  

      Test Fest 2014

      19. dubna – plochá dráha ve Slaném

      26. dubna – autekemp Olšovec v Jedovnici u Blanska

      Registrace od konce ledna. Více ZDE.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.