Velikost silnicky 64cm Radon na 190cm - prosba o radu

22 nepřečtených
  • pivas222

    Ahoj vsem,

    rad bych se opet po letech vratil na silnici a dost v tom plavu. Merim cca 190cm (vysledky z Fit calculatoru prikladam) a az do vcerejska jsem zil v domneni, ze ram 60cm (presneji nesloping Cube Litening 3 roky stary, kliky 175mm, 3podlozky) mi bude akorat, ale podle techto vysledku a i pocitu po testovani te 60tky si myslim, ze potrebuji vyssi ram, doplnuji ze nehodlam zavodit, naopak plotynky uz o sobe davaji vedet, takze duraz predevsim na pohodli.

    Otazka na odborniky, zda neprestrelim s timto 64cm Radonem http://www.bike-discount.de/…s-rival.html

    Diky predem za nazory.

    Martin

    0 0
    • pivas222  

      znova vysledky mereni zde

      0 0
    • tassajara  

      Tak ja ti odpoviem: na 95% ti ta 64ka sediet bude, a to nie ani tak kvoli rozmeru sedlovej trubky 64 cm, ale kvoli dlzke ramu 590 mm (horna ramova trubka). Na vysku 190 cm je to ok. Mozno budes musiet doladit +/- 10 mm vymenou predstavca, lebo absolutne presne sa cez net poradit neda…

      Takto dlhe byvaju aj mensie ramy, ale u tejto znacky to takto vychadza, takze ok. U ineho vyrobcu by si vystacil mozno s velkostou 62 cm (myslim ram s vodorovnou ramovou trubkou), alebo aj ovela mensi pri slopingu. Myslim ze sediet ti budu ramy s rozmerom hornej trubky (efektivna hodnota – merane vodorovne) od cca 58.5 cm do 60.5 cm. Alebo sa riad tym co spocital fitcalculator.

      0 0
    • jecnak  

      Dulezitejsi nez delka sedlove trubky je delka horni ramove trubky respektive efektivni delka. Byvalo pravidlo, ze silnicka ma byt spis kratsi a to i posedem, jen se pri jizde ze sedla nesmis mit moznost kopnout kolenem do riditkem ani kdyz spurujes nad riditky. Ja mam treba 187,8–189cm zalezi jak se nakroutim pri mereni a jak me zmeri. Mam 58ku a 60ku ram. Byt tebou zkusim nekolik ramu o velikosti 60, 62 a 64. Vyber takovy, ktery ti bude sedet. Fit calculator je sice supr vec, ale nikdy se podle nej nemuzes bezmyslenkovite ridit, protoze proste nepochyti ruzny zvlastnosti jednotlivce. Rada je jednoducha, zkousej.

      0 0
      • tassajara  

        O nejakom pravidle ze cestny bicykel by mal byt kratsi ci kratky pocujem prvy krat… Kratsi nez co? Kratsia geometria je na cestnom bicykli vhodna mozno tak na zavod v kriteriu. A pivas zrejme nema v umysle dominantne pouzivat ten bicykel na tento sposob.

        Napriklad temparsky bicykel nie je vhodne mat kratky, lebo bude nervozny a to stoji sily. Zrovna temparska charakteristika je najblizsia nepretekarskej no stale sportovej jazde.

        Este davam do pozornosti fakt, ze ten Radon v menovitej vel­kosti 64 ma rozmer sedlovej trubky 600 mm stred-stred, a dlzku hornej ramovej trubky 590 mm, co uplne zodpoveda velkosti postavy pivasa (190 cm). Takze ak nie je nejako mimo priemer alebo netrpi nejakou anomaliou :o) (ohladom posedu) tak ja by som sa prihovaral prave za tu 64ku…

        0 0
        • tassajara  

          To hlavne som zabudol: Ten radon v mensej velkosti (teda 62) ma totiz hornu ramovu trubku dlhu 580 mm, co je podla mna vhodne pre jazdca vysokeho tak okolo 185 cm. Samozrejme ze by si mohol jazdit aj s takym ramom, ale budes tam mat o to dlhsi predstavec, a aspon ja osobne nie som za prilis dlhe predstavce, povedzme nie cez 125 mm.

          0 0
        • jecnak  

          Ono totiz je posledni dobou moda davat na uz tak relativne dlouhy silnicky dlouhatansky predstavce. Pak se posed nesmyslne protahuje a o nejake pohodlne jizde pri drzeni za ergopaky ci nedejboze jet delsi dobu chyceny dole v oblouku nemuze byt rec. Spis na to jsem chtel upozornit.

          CO se tyce toho ramu, tak jestli ma 60 stred stred, tak je to naprosto ok a 64ka by mela sedet. Byl jsem hold linej mrknout se na geometrii toho ramu.

          0 0
          • jecnak  

            Ale samozrejme zaklad je zkusit vic kol a nespokojit se se zkouskou jednoho s pocitem, ze tak to prece podle fit calculatoru ma byt.

            0 0
          • tassajara  

            Moze byt, ale snad je najmenej kupit si spravny ram a prehodit tam predstavec co mi sedi.

            0 0
      • pivas222  

        panove, diky moc za postrehy, naprostej souhlas s tim zkousenim.

        Mam tez radsi kratsi posed, coz u te 60tky bylo, ale rozdil vysky roviny sedla a rizeni uz byl vazne velky (treba 20+cm) i pres 3 podlozky a to na pohodlne popojizdeni by asi nebylo.

        Jeste jednou diky za nazory.

        0 0
        • tassajara  

          Rado sa stalo, a som rad ze si si nasiel odpoved, ked najprv nik nereagoval myslel som ci sa vobec prides pozriet co sme napisali.

          Pripadne potom napis ty, ako si vybral a ako si spokojny ;) Vela stastnych km v spokojnosti a bez dazda!

          0 0
          • pivas222  

            diky jeste jednou, napisu jak to dopadlo. mejte se

            0 0
            • pivas222  

              Tak kolo je doma, jsou to teda stafle, ale padnou jak ulity. Pripojuji foto.

              Diky jeste jednou za pomoc s vyberem.

               
              0 0
              • Obi-wan  

                pěknej žebřík mám taky takovej :-)

                0 0
              • georgio  

                S velikostí jsi udělal dobře…mám uplně to samý kolo, se svejma 187cm jsem zvolil vel 60 (62 už neměli a řekli mi že nebude) Délka rámu mi vyhovuje, ale je na mě trochu nízkej předek, ale člověk si zvykne :)

                Tak ať dobře slouží, já jsem s nim plně spokojenej..dobrá volba :)

                0 0
              • georgio  

                Ještě dotaz- jak dlouhý kliky na něm jsou?

                0 0
              • tassajara  

                Paradne! :o)

                0 0
              • Lance  

                no tak to uz si vyssi nez clovek

                0 0
              • xp3  

                Jen se zeptám, ten Rival – to je tak ekvivalent Tiagry? Prijde mi to celkem levny…

                Mimochodem ja mam 197 a vzal jsem 62, i kdyz mi to pocitalo 64. Dal jsem na radu zkusenejsich kamosu. Zrejme to byla chyba, bo mam celkem nizkej predek, zkusim aspon otocit predstavec…

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.