Velikost rámu, Force Minerva X Merida Matts TFS 100- V

7 nepřečtených
  • samikas

    Ahoj, je mi 14 a vybírám si nový rám na MTB. Nemůžu si dovolit nějaký karbon za 50000, nejlépe bych se rád vešel do 4000. Měřím asi 166cm a chci aby mi vydržel. Podle tabulek jsem tak na středu mezi M a L, asi bych volil L. Možná melu o velikostech hlouposti, prosím o opravu. Zaujal mě rám Merida Matts TFS 100– V z roku 2012 (2012 je mnohem levnější než nové modely), ale ještě víc rám Force Minerva který važí 1850g. U Meridy jsem hmotnost nenašel. Nepotřebuju rám na závody (kupodivu do 4000:-)). Co si o těchto dvou rámech myslíte, popřípadě poradili byste nějaký jiný? Díky za odpověď.

    0 0
    • samikas  

      Tak oprava, všiml jsem si že jsem přesně na M. I podle toho jak mám vytaženou sedlovku.

      0 0
    • worlusho  

      Můžeš použít Apahe Hawk 26 disc v 16,5", váha někde okolo 1,6kg.

      0 0
      • Evilcleaner  

        tak klučina asi ještě poroste, 16,5'' je optimal teď bez výhledu do budoucna. nějaké Mko – 18'' pro něj bude doporučení vhodnější.

        0 0
        • worlusho  

          Tak ten věk jsem nějak v tom příspěvku přehlédl, otázka je jaký je růstový potenciál. Ještě jsem z těch levnějších našel Galaxy Proteus vel. 17,5". ;)

          0 0
          • samikas  

            Růstový potenciál? Asi tak 180cm

            0 0
            • worlusho  

              No to je dost velký potenciál, když k tomu vezmu v úvahu ještě možný rozptyl konfigurace figury, tak by bylo dobré si udělat toto ,pomůže to s vhodným výběrem rámu pro současnou chvíli včetně potenciálu do budoucna. ;)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.