• jecnak

    Nadpis to vystihuje celkem presne. Zkratka co planujete podniknout v pristim roce? Mam na mysli spis ty cyklisticke cile.

    Anketa: 2010?

    9x
    6%
    9x
    6%
    6x
    4%
    29x
    19%
    6x
    4%
    0 0
    • Gorgov  

      Najít si chlapa.

      0 0
      • jecnak  

        U Reneho jsi ho nenasel? :-) Klepu se zimou jen na to pomyslim.

        0 0
        • Gorgov  

          clovece nejakej speh? to je hrozny, clovek uz neudela krok aby se o tom nevedelo, to je jak v 1984:() Ale jinak to bylo super:)

          0 0
          • jecnak  

            Fotil jsem na MCR SS kdyz jste tam prochazeli.

            0 0
            • Gorgov  

              no jo vlastne, sem to ale trubka:) Jak to vlastne nakonec dopadlo? poprali se? vim ze mel kazdej svoji spravnou trat:)

              0 0
              • jecnak  

                Byla z toho trochu teamova roztrzka, prece jen sef ma vzdycky pravdu, ze. Ale krome poradne davky chaosu to bylo fajn.

                0 0
      • kuba.kuba1984  

        Heh, tak přesně tohle jsem chtěl napsat :D

        0 0
    • miki  

      Hlavně být zdráv!!.

      0 0
    • jonti  

      Jezdit, bavit se, zavodit.

      Konkretne Marathon-man, nekolik 24hodinovek, a cca 10 kratsich zavodu.

      0 0
    • jecnak  

      No kdyz jsem si to vymyslel, tak zacnu

      • Race across central Europe
      • Solden za 8h
      • London > Prague nalehko, jen s kreditkou a zubnim kartackem
      • Engadin rad marathon
      • nejakou amaterskou jarni klasiku – nejspis umrit na San Remu
      • Eroika – klasika nad klasiky, snad to tentokrat vyjde
      • prodlouzeny vikend na Giro d'Italia
      • klasicky bikova dovolena
      0 0
      • RomanH  

        S tim London – Prague jsi me inspiroval, uvidime na presrok. Presne takhle se pry nekdo nechal dovezt kamionem az do Portugalska a pak jel na ziletce jen s kreditkou zpet do Cech.

        0 0
      • jan 2  

        UČINĚNÁ SKROMNOST

        0 0
        • jecnak  

          Male cile te nikam neposunou. To co jsem pred par lety povazoval za nemozne jsem si treba letos splnil.

          0 0
        • Hnoj  

          Malý je ten, kdo má malé cíle… Tím se řídím už nějakou dobu a překonívám sám sebe :-)

          0 0
      • myscho  

        ak by isla trat central europe, tak ako tohto roku, daj vediet ;], podam nejaky doping…

        Tohto roku som videl jedneho pretekara s autom asi 300m od seba…ked som prisiel domov, zistil som o co ide…islo ma porazit ;]

        0 0
      • Zerocool  

        :) paráda..

        0 0
    • RomanH  

      Protoze kolo pro me znamena hlavne toulani se krajinou a spolecne zazitky s kamarady, tak i cile jsou spojeny s cestovanim, byt je to zamerene i trosku sportovne :

      silnicni cil : v jeden den Brno – Kersko – Brno

      bikovy cil : v jeden den Zdar – Praha podel Sazavy

      bikova dovolena : z 99% Bormio, nebo nekde v okoli

      Km u me nehraji az takovou roli, rad bych ± jako letos a v loni (5000). Vice by sice bylo lepsi, ale to uz by bylo dost na ukor rodiny.

      0 0
      • jecnak  

        S tim Bormiem, to se i mozna mineme, kolem jsou dve etapy Gira, chcem tam jet na silnicky a svihnout si Stelvio a tak.

        0 0
        • raceman  

          mmmmmmmmmmmmmm stelvio na silničce ze švýcarské strany, uaaaa :-)

          0 0
          • Zbyněk  

            A co jako?

            0 0
            • raceman  

              byl si tam někdy?

              0 0
              • Zbyněk  

                Právě že byl, proto se ptám. Uznávám, kopec je to těžký, hlavně v 1. třetině. Pokud jsi myslel tu šotolinu, tak v tom nevidím (při jízdě nahoru) zase takový problém. Je to jen 2,5 km mírného stoupání. Dolů to teda moc příjemné nebude, proto doporučuji jet tudy nahoru a dolů do Bormia, což je luxusní sjezd se vším všudy. Největší záludností v této oblasti byl průjezd tunelem Punt la Drosa? za Livignem. Tam už se teď na kole ale stejně nedostaneš, takže tenhle problém odpadá.

                Jinak v rámci jedné akce v nadcházejícím roce máme v plánu Colle Nivolet, kde asi 8 km vede jen nějaká pěší stezka. To bude teprve zábava!

                0 0
                • raceman  

                  ja taky, ze svycarske strany jsem jel bohuzel jen autem :-( ale z bormia jsem to jel na bajku po asfaltu a pak jsme odbocili do terénu smerem k pevnosti z 2 sv.v. a dal… nazvy bohuzel neznam

                  a to moje mmmmmm bylo mineno hlavne na to, ze tam jedou na silnici ;-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to je Forcola ta pevnost. sjezd dolů k jezerům je dobrej, ale lze traverzovat neznatelnou pěšinku na Pedenolo a pak následuje jeden z the best sjezdů co jsem kdy jel. Ale je to fakt docela utajený

                    0 0
                    • raceman  

                      my jeli dolu k jezerum takhle…

                      0 0
                      • McBlacky  

                        jo to je ono. ještě otázka jestli jste od pevnosti sjeli kousek dolů a pak po široký vystoupali do sedla a nebo jste traverzovali takovejma fest šutrama rovnou od ní. To je výživný dost

                        0 0
                        • raceman  

                          prvni jsme sjeli kolem budovy dolu, a pak asi v pulce jsme se vydrapali na ten traverz v tech sutrech… :-) teda pokud si dobre pamatuju :-) uz to jsou prece jen 2 roky

                          0 0
                        • raceman  

                          tak podle fotek jsme tim traverzem asi nejeli.. uz fakt nevim :-)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            traverz je na první fotce vlevo, taková linka v šutrech. podle mě na HT nejetelný. nebo s Velkejma problémama

                            0 0
                            • raceman  

                              jj vim.. tak jsme ho asi nejeli no :-)

                              0 0
                            • MaPa  

                              Ku_bike to na ht jel, ale nakonec tam praskaly jiný rámy :-)

                              Pokud je to teda tohle , pohled zpátky: pár serpentýn do sedla, pak kousíček dolů směrem k baráku a první vlevo tímhle traverzem. Dolů jsme bohužel nejeli, zničenýho matroše už v tu chvíli bylo dost a tak jsme udělali smyčku a vrátili se. poslední den tý super dovolený.

                              0 0
                      • jIrI___  

                        Parádní krajina! Na stáří se tam snad taky zajedu podívat :)

                        0 0
                  • Zbyněk  

                    To pak jo. Z terénních sedel znám kolem Livigna/Bormia jenom Alpisellu, ale jak to tak čtu, asi to tam stojí za to.

                    0 0
    • XC-biker1  

      Mě stačí jedinej, a to udělat maturitu :)

      0 0
    • teepeex  

      zkusim 24hod, zatim nejspis ve dvojici

      objedu republiku

      nejaky ty Alpy

      a pak pojedu k Fandovi do Haloun

      kdyz pritom ve zdravi namotam 12k budu spokojenej,

      a kdyz ne, tak taky:)

      0 0
      • nox159  

        zajet si 3 bedny jako letost a natrenovat vic jak loni ;-)

        jinak zaridit loznici, koupit silnicu a udelat ridicak.

        edit: blbe zařazeno :(

        0 0
      • Bumerangista  

        Neblbni se závoděním. To mi říkáš skoro pokaždé, když někam jedeme ;)

        0 0
        • teepeex  

          zavodit na 24hodinovce, bude spis zavod sam se sebou

          to muzu:)

          0 0
          • Bumerangista  

            Abys nepřekvapil bednou, dej si bacha. Najeto na to máš poslední dobou dost. Byla by to bomba.

            0 0
    • PKQ  

      dojet na bednu v kategorii :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Kedarr  

      všechno vyhrát..ale to se asi nestane…)

      0 0
    • black.horse  

      a)splnit minimální roční objem 10 000km

      b)začít víc závodit na bajku (XC nebo „padesátky“ a půlmaratony, dlouhý věci ještě ne)

      c)zajet pár „padesátek“ pod 2h a celkově zapracovat na síle a

      rychlosti na těhle kratších tratích a sbírat závodní zkušenosti

      d)posunout si jednodenní rekord přes hranici 300km na silničce

      e)pěkná bajková dovolená – alpy, apeniny či tak něco

      f)přestat se vyhýbat jízdě do kopce

      g)zase o něco snížit obsah tuku v těle :-)

      h)zkusit běžecký půlmaraton

      0 0
      • Medunka  

        ten 1/2 – jdeš do toho s náma?

        0 0
        • black.horse  

          jestli dostanu povolenou alespoň dámskou deathline jak máš Ty tak jo :-) ještě jsem před pár dny vyprovokoval Lucku, že to zkusí taky, ale obávám se, že na tenhle hec už nemám:-D

          0 0
          • jecnak  

            Tam bude za chvli pulka Bikefora. Abysme se ve Vltave pak nepomlatili.

            0 0
            • black.horse  

              hmmm, abych souběžně s běháním začal trénovat rovnou i to plavání:-)

              0 0
              • Medunka  

                To dělá PeBe :-) Ten má plavání v tréninku už 2× týdně :-))

                0 0
                • Pebe  

                  no a teď rozdávám rozumy na ICQ :-))

                  a bude hůř s tím plaváním :-)

                  0 0
                  • black.horse  

                    něco chvíli zamlulal a hnedka by chtěl kasírovat… a takovej to byl slušnej kluk:-D

                    0 0
          • karliner  

            Dámský limit dáme i se zastávku na jedno točené v cílové rovince U Rudolfina, to není výzva pro chlapáka :-)

            0 0
      • Lister  

        Fuj, z tebe je chrt a to jsem tě vždy bral, jako zářní příklad technické sekce B-F :-(

        0 0
        • Pebe  

          a to nevíš že shodil nějakých 20kg nebo kolik Ondro? Je z něj chrt, to si piš ;-)

          0 0
        • black.horse  

          proč ten smutnej smajlík? prostě se teďka učím jezdit i do kopce:-) po těch letech to chtělo změnu a nový vítr do plachet, ale na starý kolena se k technickému ježdění třeba zase vrátím…

          0 0
        • black.horse  

          proč ten smutnej smajlík? prostě se teďka učím jezdit i do kopce:-) po těch letech to chtělo změnu a nový vítr do plachet, ale na starý kolena se k technickému ježdění třeba zase vrátím…

          0 0
        • black.horse  

          proč ten smutnej smajlík? prostě se teďka učím jezdit i do kopce:-) po těch letech to chtělo změnu a nový vítr do plachet, ale na starý kolena se k technickému ježdění třeba zase vrátím…

          0 0
      • Peslezedirou  

        Strašíte mě peklem, ale já sem Ďábel sám, místo srdce v těle, mi buší pentagram! Šest, šest, šest sem kroků k cíli šel, já sem produkt Made in HELL:-)

        Hele, se nějak vzdaluješ od tvé charakteristiky z profilu :-)))

        0 0
        • black.horse  

          hehe, ještě pár let tréninku a třeba budu peklem strašit soupeře na závodech:-D (-ironie-)

          0 0
      • Zerocool  

        s těma 300 to asi taky letos klapne, chystáme se z Ostravy do Ždiaru (Belianské Tatry), po hlavních cestách, po kterých nepojedeme je to kolem 285km, my pojedeme přes Oravu, apod (vrchem), počítám tak 320 km, začátek přes Beskydy…no už se s polovičkou těšíme, nalehko, jedna krátká pauza na jídlo…

        Jinak cíle nejsou, tím, že přestaneme tolik jezdit po závodech si snad kola více užijeme v pohodě, regionální závody, Alpen Tour Trophy, možná Vénův Chelange, přejezdy hor…

        0 0
    • jose  

      Už konečně uzdravit ty moje „zk…“ obratle a zkusit se dostat na výkonnost r. 08. Pokud to půjde tak ve zdraví objet co nejvíce závodů a vynahradit si letošní velký výpadek v ježdění, zkusit 24hod v grupě a nějaké silniční závody…z mimo­cyklistických – udělat už konečně manželce radost a pokusit se o potomka :-)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hnoj  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • pajan  

      Mno na můj vkus toho je celkem dost :D

      • Nezabít se
      • Dojet XC Řež, VC Úvaly, EkorCup Kralupy, Den sportu Phy-6 na bedně,AvionCup do 30ky, Cyklokros na Opatově vyhrát, Sjet TransBrdy
      • Najet alespoň 8tis km
      • Zvýšit formu a udělat si krapet jméno
      • Sjet rychlebský stezky
      • Prodlouženej víked s kamarády na bajku
      • Další nebajkový věci:-)
      0 0
      • jecnak  

        Myslim, ze jmeno uz jsi si udelal na ty velky vyjizdce ;-) No a jestli mas nejaky treninkovy plan a dostatecne odhodlani ho plnit, tzn jezdit i ted v tech srackach, tak to ostatni uz je jen otazka stesti.

        0 0
        • Zerocool  

          taky jsem si myslel, že je to o tom jezdít v mrazech tmě a sračkách, ale v tom to není…

          0 0
          • jecnak  

            Rekl bych, ze aspon ze zacatku to o tom je. Zvlast kdyz nejsou finance vyrazit nekam za teplem a nebo neni moznost travit vikendy na bezkach.

            0 0
            • raceman  

              presne.. pokud nejsou prostredky na jinou adekvatni pripravu, tak nic jineho nezbyva :-/ ale nehnal bych to do extrémů a dával bacha na zdraví..

              0 0
              • jecnak  

                To samozrejme, vseho s mirou. Prece jen je to konicek a ne zamestnani… V mrazech je lepsi jit behat. Na tu hodinu se muze clovek zabalit skoro do cehokoli a behat se da temer kdekoli. Kolo to samozrejme nenahradi, ale zas clovek nema umrzlou pulku koncetin, nemusi resit funkcni hadry a zimaka.

                0 0
                • raceman  

                  a nebo na hodku a pul zablbnout do lesa na krosce ve snehu… to je taky dost vyzivne a dokaze zahrat :-)

                  0 0
                • Zerocool  

                  myslel jsem to tak, že se nemusíš po práci ve všedním dni plácat po tmě v břečkách a mrazech na zimáku, je lepší vytáhnout válce, trenažér nebo jít běhat, kola si v roce užiješ dost, teď stačí v pohodě o víkendu, ale když to jde jít na běžky, tak radši na běžky v zimní přípravě ti dají víc…

                  0 0
                  • karliner  

                    Běžky pro nás, kluky z města mají tu nevýhodu, že jsou strašidelně časově náročné. Abych si zatrénoval na běžkách, je to minimálně 3 hodiny v autě…

                    0 0
                    • Zerocool  

                      tak běhej a nemusíš nikam jezdit…

                      0 0
                      • karliner  

                        Z běhání mne bolí kotníky, kolena, třísla a záda.

                        0 0
                        • Zerocool  

                          tak se jeď podívat do Pelhřimova:)

                          0 0
                          • karliner  

                            Já to nevím jistě, jen si to myslím, naposledy jsem běžel bez zastávky větší vzdálenost, než je délka fotbalového hřiště asi před 10 lety…

                            0 0
                            • heretik  

                              Sakra, to bude na tom půlmaratonu zastávek!

                              0 0
                              • karliner  

                                Zase o tolik delší to není…

                                Plánuji jedinou – U Rudolfina, na jedno točené.

                                0 0
      • prvniodkonce  

        Zkus na třetí pokus dorazit na Chrta :)

        0 0
        • pajan  

          Jo vidiš to… Na Chrta jsem v plánování zapomněl… Dík za připomenutí, na potřetí dorazim i ve slejváku :D

          0 0
      • jonti  

        Dat si cil dojet hnojaky na bedne je docela loterie, nekdy tam neni nikdy a je to zadarmo a jindy tam je Jirka Chyba a nekolik podobnych a nemas sanci.

        Podle me je lepsi se srovnaval s lidmi ktery jezdi podobne jako ja a porovnavat mezirocne vysledky, teda cas i umistneni na velkych maratonech jako Malevil, Sela, Sudety, Beskyd.

        0 0
        • petebike  

          moc nechapu proc jmenujes Jirku ?

          0 0
          • prvniodkonce  

            Přiznejme si, že ten je typickej, že přijede vyhrávat na pouťáky :D

            0 0
            • petebike  

              to vadi ? dyt chodi do prace a pritom trenuje, tak v cem je problem ?

              0 0
              • jonti  

                Ja problem nevidim, ten tady hledas ty ;)

                Chtel jsem napsat, ze kdyz na prvnich trech mistech na malem zavode jako Rez nebo VC Uvaly obsadi jsou elitaci, tak je i pate misto stejne hodnotne jako druhe bez nich. Jen to nezvedne tolik sebevedomi.

                0 0
                • Medunka  

                  i na těch hnojácích jsou čas od času kategorie, a do stejný kategorie Pajan a Chybič patřit nějak nebudou, tak nemám strach, že by nedal bednu .-)

                  0 0
              • prvniodkonce  

                Nikde není problém. Já Chybiče respektuju, aspoň je s kým závodit ;)

                0 0
        • pajan  

          Chybu znám, jezdí dobře… Ale já jezdim trošku v jiný kategorii :-) Jezdit v kategorii s nim, tak bych dojížděl někde jinde :D

          0 0
    • camlost  

      prezit, neco ujet, neco objet, nekam se vypravit a ujet vic nez letos.

      kdyby to vyslo a zase bych se mohl zucastnit nejakeho maratonu v zahranici… to by bylo fajn.

      0 0
      • tom_777  

        to je pěkně napsaný, mám to podobně :D

        hlavně to přežití je důležitý – jsem táta od rodiny…

        0 0
    • jan 2  

      Včera když jsem šel do lesa pro stromek a pozoroval jak končí den, tu mne najednou přepadla touha nebýt člověkem, být jakýmkoliv tvorem, ale né člověkem, jenž tak hrozně ruší svou ubohou bytostnou existencí tak krásný konec dne.

      Hluk který člověk vydává je čím dál horší, ticho už se těžko hledá.

      Tak tohle je můj cíl – najít místo kde neuslyším, neucítím a neuvidím lidi

      ***** to jsem se zamyslel

      0 0
      • Hnoj  

        Nezlob se na mne, ale zdá se mi zcela pokrytecké, aby někdo, kdo chodí uříznout vánoční strom do lesa si stěžoval na hluk ! Vždyť ty sám jsi barbar, který jde do lesa dělat hluk a navíc vzít život tomu ubohému stromu. Styď se !

        0 0
        • jan 2  

          dej se léčit

          0 0
        • pajan  

          Pajan

          0 0
        • Burizon  

          No, něco na tom bude…

          0 0
          • jan 2  

            na čem, že jsem šel pěšky do lesa uřezat stromek označenej k prořezávce ruční pilkou. No koukám že magorů je pořád dost a jsou všude. Vzal jsem život ubohému stromu, tak to je žvást, z toho budu dýchat ještě hodně dlouho. Ubohé stromy kupují blbci u marketů, nebo v marketech z hromady plastů. já jsem zvedl prdel a šel s pilkou do lesa, vykonal jsem prastarý rituál a ničemu jsem neublížil, protože už jsem stovky stromů vysadil a ještě vysadím.

            PS: příští rok půjdu zas a už se těším jak vezmu i dceru a když bude hodná tak večer uvidí i zlaté prasátko

            0 0
            • Polka  

              Ja nemusim, ja uz ho vidim.

              0 0
            • Medunka  

              Pokud si šel do vlastního lesa, OK, pokud ale ne, tak bez komentáře

              0 0
              • Medunka  

                jo koukam určen k prořezávce … ale i tak, první příspěvek byl fakt zavádějící a odsuzující

                0 0
            • jose  

              co jsi čekal? kdybys to napsal rovnou, jak se věci mají, tak takovou reakci nemusíš čekat…je právě plno …kteří jdou tupě do lesa a šmiknou, co přijde pod ruku… a mohl by jsi si odpustit ty magory, tobě nikdo taky nenadává…

              0 0
            • pajan  

              Odpusť si laskavě ty magory… Je vidět na jaký jsi úrovni!

              Kdyby jsi napsal rovnou, jak se věci mají (tzn. byl označen k pořezávce) je to věc jiná…!

              0 0
              • Burizon  

                Tak na tom už je pravda všechno…

                0 0
              • jan 2  

                Sory jsem jen obyč člověk z jeseníků, ale nemohu jinak častovat lidi, kteří napíši a podepíši se pod větu – vzít život tomu ubohému stromu. To jsou tak odporné a hnusné trendy kecy, že prostě jinak nemůžu

                0 0
                • Hnoj  

                  Nj, ale viz výše, podle toho cos napsal v prvním příspěvku jsem tě mal za vidláka s lahví rumu, kterej ufiknul první strom, co mu přišel pod ruku…

                  Možná by sis měl dát do roku 2010 takovýto cíl: Budu se na BF vyjadřovat přesně, abych nebyl za troubu…

                  0 0
                  • Gorgov  

                    a co kdyz je to jinak, a on si to jen obhajuje…podle me je to barbar a reze po lesich stromky, nedivil bych se, kdyby je pak znamejm prodaval!

                    0 0
                • Lenka.05  

                  Prastarý rituál (v Čechách má vánoční strom tradici od počátku devatenáctého století..). A blbci u obchoďáků? Promiň, to jsi asi nemyslel vážně. To mají všichni naběhnout hromadně do lesů s pilama?

                  Vím, že máš rád přírodu a klid, mám ráda i tvoje fotky. Ale zas to nepřeháněj, nadávky jsou určitě zbytečné ;)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Ideální je to u nás v sousední vesnici. Je tam přímo plantáž s vánočními stromky a buďto si člověk může koupit už přichystané uřezané stromky nebo si půjčit pilku, běhat celý den po plantáži a nakonec si vlastnoručně uřezat nějaký označený stromek dle svých představ :)

                    0 0
                    • Lenka.05  

                      Jo, to je ideální :)

                      My máme vlastní les, akorát mě trošku štve, že zasázíme stromky a cizáci nám jich bez dovolení třetinu skliděj.

                      0 0
                  • jan 2  

                    Ale Lenko na to jsem skutečně nenašel lepší výrazivo, rozčilovat se nad tím že jsem uřezal stromek v lese. Dneska je módní ekokázat ve stylu zabil strom. Promiň tohle jsem musel napadnout. Jinak jestli to někoho pohoršilo tak se omlouvám a už dost jsou vánoce a já za chvilku budu zdobit ten zavražděnej stromeček

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Hnus, zdobit mrtvolu (ironie) :-D

                      0 0
                      • karliner  

                        Na Rudém náměstí stojí fronty celej svět už skoro 80 let aby mohl vidět nazdobenou mrtvolu :-)))

                        0 0
                    • Lenka.05  

                      Rozumím. Já mám přírodu moc ráda, ale ekoterorizmus se mi taky příčí.

                      Hezky nazdob mrtvolku…my budem zdobit taky. Ještě jsme zavraždili kapříka, budu dělat salát z mrtvolek brambor, hrášku…no prostě příjemné odpoledne :)

                      0 0
                      • gazman  

                        Jsou to krásňoučké nekro svátečky:-)

                        0 0
                      • vifon  

                        je to dan za to, ze sme na vrchole potravinoveho retazca – aspon dufam :-)

                        0 0
                    • Hnoj  

                      Jo, jsem ekoterista a další budování sigle-tracků budu blokovat a vlastním tělem ! A mimo to, jsem včera zapálil tři bagry lesních dělníků, kteří chtěli odklidit stromy spadné přes cestu, kudy chodí maminky venčit kočárky a tím ruší veverky při páření…

                      GRRRRR, Kill all humans :-D

                      0 0
                • gazman  

                  Souhlas.

                  0 0
              • dieegoo  

                Ono by možná stačilo prostě přestat napadat každého, kdo řekne něco, co se vám nelíbí a o čem prd víte… pak by nebylo potřeba se z toho snažit vykrucovat stylem „no jó, kdyby si to řekl rovnou…“ ;)

                Skutečně nevidim důvod, proč by tady člověk měl už předem obhajovat všechno, co řekne, jen aby nedostal od místních chytráků za uši.

                0 0
            • pepek  

              Nekecej, před 2 týdny jsi jeden stromeček i upálil za živa-je na to důkaz na BF. Eště žes na to nevzal motorofku-to by byl zločin největší.

              0 0
        • gazman  

          Hmmm tak to je síla .

          0 0
    • kali222  

      hlavne pekne pocasi, v desti se ku*evsky blbe pozuje :(

      0 0
    • jim1f  

      Příští rok bych chtěl objezdit víc závodů než letos.Mám v plánu Rumunsko,ale to je ještě v plínkách a letos jsem měl v plánu na biku 300+km v jeden den což se mi ani na 2 pokusy nezdařilo(poča­sí)tak snad to příští rok výjde…

      0 0
    • Polka  
      • nabarvit a komponentove doladit 29er
      • shodit tak na 85–90kg a pripadne pak zkusit zase par zavodu :)
      • konecne nejakej delsi bikovej vejlet vic jak 160km/den
      • na silnicce zas neco delsiho kolem 400km/den treba (Kersko)
      • Brno – Viden – Blava – Brno/1 den pokud se nekomu budechtit :-)
      0 0
      • Medunka  

        do toho posledniho bych sla, pokud by se zase dalo pridat v Breclavi :)) Mej to v mysli a vhodne nadhod :-)) Urcite se pridaj i Hrdlickovic

        0 0
      • grafik  

        kolik to je km?

        0 0
        • Polka  

          Ta Viden-Blava? Jeli jsme myslim predloni Brno-Hodonin-Breclav-Viden-kus podel Dunaje smerem na Blavu a pak zase na sever na Breclav-Brno a to bylo 340km, takze s Blavou kolem 400km tipuju, mozna lehoucce nad.

          0 0
      • jecnak  

        Brno – Viden – Bratislava – Brno mi taky jeste lezi v zaludku. Takze se rad pridam nekdy v lete.

        0 0
        • Splinter  

          Hlavně že když sem ti to říkal ve Vídni loni tak ses na mě díval jak kdybych měl úpal:)

          0 0
          • jecnak  

            Jasne, ale v tu chvili se mi to proste jet nechtelo. Kazdopadne pristi rok je to jedna z moznych akci.

            0 0
      • Běžec  

        Shodou okolností mě už taky Brno-Vídeň-Blava-Brno napadlo…

        0 0
      • Paja  

        Tak se nam to na pristi rok pekne rysuje

        silnice:

        • brno-kersko-brno (cca 400 km/den)
        • brno-viden-bratislava-brno (cca 400 km/den)
        • jeste bychom mohli dat treba na rozjezd po rocni prestavce cachtice +javorina (cca 300 km/den)

        teren:

        • cervena posazavim (190 km/den nebo cca 280 km/2dny)
        • po peknym letosnim pradedu bych dal jeste „jesenickoudvoj­kombinaci“ – praded terenem (cca 175 km) + druhy den rychlebskestezky.
        0 0
    • jIrI___  

      Zajet na Šele umístění v první polovině a zajet si zalyžovat na nějaký prodloužený víkend do zahraničí.

      0 0
      • *janča*1  

        Porodit a dostat se zpátky do formy:-)

        0 0
        • camlost  

          tak at se zadari :-)

          nase mala bikerka uz tu po obyvaku krouzi na odrazedle, na jare dostane svuj prvni jednostopy dopravni prostredek.

          to by mohl byt taky cil – naucit ji na tom jezdit. ale ono ji to asi pujde samo. spis ji to pak budeme zakazovat :-D

          0 0
      • Gorgov  

        jesli mas dve nohy, melo by to jit.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Blade  

      Konečně začít trochu jezdit.

      0 0
    • Nismooo  
      • najazdit konecne viac ako 2000 km
      • prejst viac ako 211,5 km na bajku za den
      • zdolat Kralovu holu
      • prekonat na bajku rychlost 84,6 km/h
      • a to najhlavnejsie… zaobstarat si nejaky kvalitnejsi jednostopy dopravnyprostriedok
      0 0
      • jonti  

        Staci 10× splnit druhy ciel, jazdenim 10× za den na kralovu holu a dole, poriadne si to davat dole a mas splnene prve styri ciele.

        0 0
        • Nismooo  

          nj, aj tak sa to da ;-)

          A ked si to dam rovno z domu 3× na Kralovu holu a naspat (±350 km tam), tak mam za tyzden rocny plan splneny :D :D

          0 0
      • Hornet  

        Kralova Hola je fajna, hore pohoda a dolu po znacke riadny zazitok :-)

        0 0
      • fousek  

        TEch 84,6 km/h je legrace, jen to chce nastavit ten spravnej obvod kola a nebo zacit trenovat s olkycem, i kdyz ten takhle jezdil jen na silnicce.

        0 0
    • postel  

      Svařit pár exotických BMX rámů a konečně si nabrnknout nějakou aspoň rádoby bajkerku :-(

      0 0
    • Hornet  

      Hlavne sa nestrepat tak blbo ako tento rok v polke sezony a zvysok roka skoro odpisany.

      Najazdit aspon o tretinu viac.

      Navstivit Rychlebske Stezky+nejake bikove vikendy.

      Konecne vymenit vidlicu :-D

      0 0
    • hrajem  

      Odmaturovat, poléčit zánět nosní dutiny, poléčit chrupavku v koleně, objet pár festivalů, podívat se do Holandska, dostat se na výšku… Je toho celkem hodně…

      0 0
    • Kawka  

      Sem tam se projet.

      0 0
    • Eva  

      Konecne nove kolo,s kterym se ty cile budou plnit samy :-)))

      0 0
    • Evilcleaner  

      najezdit tak o třetinu víc

      vyhrát nějaké menší závody

      s bajkem někam do alp a s batohem někam na východ (podkarpatská rus možná??)

      postavit youngtimera (rám už mám:-) )

      určitě se podívat do rychleb a i když je to daleko tak na singl do NMpS

      no a v neposlední řadě hlavně udělat maturitu:-D

      0 0
    • Bumerangista  

      Zajet Salzkammergut 200 v pohodě

      Šela pod 5h

      Drásal pod 6h30

      Sudety pod 7h

      Minimálně 20× Halouny a 20× hupíky

      Kontrola řek celá

      Možná nějaký etapák

      0 0
      • jonti  

        200 zajet v pohode, to asi nedam nikdy.

        0 0
        • Bumerangista  

          Dáš. Když si na to uděláš čas.

          Každý víkend 100 v sobotu, 100 v neděli, ze začátku tak, abys to ujel. Postupně navyšovat sobotu a přidávat kopce, zvyšovat tempo, neděli stabilně 100. Pokud těch 100 v neděli nedáš, tak jsi přepálil sobotu, to je špatně. Až začnou závody, tak jezdit jen ty nejdelší. A v neděli stále tu stovku, ale ne úplně pohodovým tempem, musíš si zvykat na delší zatížení, i když je mezi tím spánek ;) Pokud vychází špatné počasí, tak to posunout, nahradit dle možností přes týden. Na jaře celkem problém, pokud nemáš víc času přes týden, protože je potřeba hlavně ta vytrvalost. V létě už můžeš nahradit časovkami po práci, nebo tréninkem síly. Tímhle způsobem se dostaneš v pohodě na potřebnou úroveň.

          0 0
          • jonti  

            Koupil jsem si pred nekolika mesice polar s725× a vidim, ze jezdim porad moc rychle a potom se znicim a v nedeli uz nemuzu. Navic ta vytrvalost u me nikdy nebyla nijak silna :(

            Posnazim se to delat tak jak pises a snad se 17.7. uvidime na startu.

            0 0
            • Bumerangista  

              Si jenom myslíš, že už nemůžeš. To je hlavní problém všech, co říkají, že nemají vytrvalost: myslí si, že už nemůžou. Jestli máš problém s přepálením, tak nejezdi ze začátku kopce. Na rovince se to dá přepálit daleko méně. Praha-Beroun-Praha je jedna z nejlepších tras, dá se jet dost po pěšinkách krom silnice kolem Karlštejna, Černošic a kus cyklostezky kolem Chuchle a před Berounem.

              0 0
              • jecnak  

                Najizdet vytrvalost na biku, a jeste tak jak popisujes, je ale pekna blbost.

                0 0
                • Bumerangista  

                  Když jsem si dal omezení: bike + terén + čas pouze o víkendu + občas to spojit s výjížďkou v partě, s mými omezenými zkušenostmi jsem nenašel nic lepšího. Tak poraď a řekni a) jaký princip tréninku vytrvalosti to bourá, b) co bys doporučil ty s danými omezeními.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Jde o to jak ti jde noha za pedalem, abys nejezdil silove, idealne pri vhodne kadenci. Snazit se minimalizovat celkove kumulovanou unavu za sezonu. Samozrejme vyrazet za kazdou cenu na silnicce taky nema smysl, uz je z duvodu psychiky. nemluve o snazsim drzeni vhodnych tepu, nasazeni intervalu atd. No a co se tyce Hrusky, tak ten si to urcite muze dovolit, kdyz si najede nekolikanasobne vic nez bezni smrtelnici a pak si jezdi kdo vi jak dlouho v teple na silnici.

                    0 0
                    • Bumerangista  

                      Ok, takže když k tomu plánu přidáme hlídání tepů a trochu i kadence, tak to v podstatě taková blbost není.

                      Jinak tepy si uhlídá každý, kadence uznávám může být větší problém.

                      0 0
                      • jecnak  

                        Dulezita je spis ta prvni veta. Trenink je takova opotrebovavaci val­ka.

                        0 0
                • jonti  

                  Najizdet vytrvalost na biku podle me blbost neni, kdyz je pod nulou, tak radsi sednu na bike a jedu rovinu po silnici. Jedu pomaleji a neni takova zima. Btw pouze na biku jezdi v zime i Hruska (rozhovor na cyklotrenink.cz).

                  0 0
                  • Gorgov  

                    V zime taky bike, v podstate jedine, ale je to ovlivneny i dost partou, ktera na silnici nejezdi.

                    0 0
          • Gorgov  

            a taky je dost mozny, ze budes jezdit skoro krokem.

            0 0
        • jecnak  

          Ale da, ovsem ne zavodne, byt se clovek do casoveho limitu vejde. Zavodne je to jedna z nejvetsich raubiren co znam.

          0 0
        • heretik  

          Záleží na tom, čemu říkáš v pohodě…

          Letos na to nějak nebylo počasí, ale loni jsem to objel komplet bez krize, bez strachu z časovýho limitu, vlastně jako takovej vejlet :-)

          A v tom lijáku v závěru stihnul i pivko s pořadatelema, co mě nesmyslně zastavili u odbočky. A to všechno bez každotýdenního masochizmu, co tu popisuje Vašek.

          Takže já bych si to někdy chtěl zkusit jako závod, a ne jako vyjížďku :-)

          0 0
    • mastihuba  

      Sudety pod 9h

      kila pod 80

      víc jezdit do práce na kole.

      pokud se mi todle povede tak budu spokojenej jak želva

      0 0
    • qik  

      Hlavně zdraví, najet poprvé 10tis a snad konečně nový bajk.

      0 0
      • qik  

        Tak budu muset značně slevit, po 27.12. tříštivá zlomenina lopatky. Prostě závěr roku na nic. Ale prý odpočinek dělá mistry :-)

        0 0
    • prvniodkonce  
      • maturitu, dostat se na VŠ apod.
      • v rámci možností jarní objemy
      • něco objet a něco vyhrát
      • Řevničák pod 13 :D
      • trochu turistiky na kole taky :)
      0 0
      • McBlacky  

        řevničák :)

        0 0
        • prvniodkonce  

          proč?

          0 0
          • Pebe  

            mě by třeba zajímalo za kolik to máš teď?

            já to v závodě dal tuším kolem 16minut, 13 mi přijde už jako dobrá fuška…ale je fakt že já mám výkonost bídnou :-)

            0 0
            • prvniodkonce  

              13:48 při letošní časovce. Je to hodně stáhnout 48 vteřin, ale věřím, že to někdy v životě dám, přeci jen mám ještě hmotnostní rezervy na kole. Rekord je 12:01, ale na ten zatím ani v myšlenkách neútočím :)

              0 0
              • Pebe  

                krásnej čas, koukám 13. místo, paráda. Ale těch 48 vteřin je vážně hodně, no cíle maj být lehce nesplnitelné aspoň budeš mít motivaci k tréninku ;-)

                0 0
                • prvniodkonce  

                  Tak jako předsevzetí to neberu, proto ten smajl. A jako hlavní cíl sezony taky ne. Ale v budoucnu se to možná dá. Letos jsem to oproti loňsku stáhnul tuším o 1:06.

                  0 0
                  • ¨MZ  

                    nefoukl letos vítr do zad? Já letos nejel, byli jsme na Sudetech, ale když jsem to v září porovnával s loňskýma výsledkama, tak se tam snad všichni známí zlepšili. Ten čas 13:48 je ovšem parádní, to bych nedal ani s uragánem v zádech :-)

                    0 0
                    • prvniodkonce  

                      Letos to bylo prakticky bez větru, vloni bylo jednak větší vedro a jednak v 2. půlce byl trošku vítr od západu. Mám ale pocit, že všichni v UACu jdou každoročně trochu výkonnostně nahoru.

                      0 0
            • Medunka  

              Tomáš 14 min na bajku

              0 0
            • Gorgov  

              myslim, ze pod 13 by to nemelo byt nic nemoznyho :)

              0 0
    • vojtechposmourny  

      Dostat se častěji na kolo. A vylepšit techniku jízdy :-)

      0 0
    • Dalas  

      ---Najezdit zas pár pěkných kiláků a to bez úhony jak mě, tak mého bejka :))Amen---

      0 0
    • Greyhound  
      1. Vasův běh – hlavně si to užít a zajet aspoň trochu

      slušnej čas.

      1. nějakej MTB etapák – nejlépe když nás ještě vylosoujou

      Transalp.

      1. Železňák na Šumavě – když se teda aspoň trochu naučim

      kraula.

      1. zkusit první silniční maraton, nejspíš silničního

      Krále Šumavy

      1. no a když to všechno přežiju tak po letech zajet Sudety zase v první

      stovce :-D

      0 0
    • bagr84  

      přibrat :)

      0 0
    • karliner  
      • chlapskou verzi Salzkammergut Trophy
      • Col du Tourmalet + nějaké další brdky v Pyrenejích a Alpách
      0 0
    • treatt  

      Solden – dostat se tam, objet a nechytnout limit

      Silnicni Kral – jednou uz se na nej sakra musim vypravit

      Alpy na silnici, pohoda na par dni, idealne s par etapama Tour…lakadel je mnoho, hlavni Bonette, Galibier a Izoard..

      Neprojet jaro a stihnout najet objem

      Veslovani do jara

      Splnit si zimni semestr, hlavne pravo a dejiny Europy

      Zacit skakat na koni

      Vypravit se na Spicak a pochytat techniku a zkusit trochu skakat

      Doladit silnici

      Pár procent tuku dolu, zvýšit vytrvalost, dál pracovat na síle.

      Pít míň kafe a tlak snad pujde smerem ke spravnym hodnotam, jako je posledni trend..

      0 0
      • Pebe  

        bojim se že jednička a dvojka se dost ruší :-( loni Krále přesunuli na termín Soldenu a asi to tak zůstane

        0 0
      • karliner  

        Pojeď s námi na Giro. Stelvio, Gavia, Mortirolo, Forcola, Foscagna a Bernina…

        A podle dlouhodobé předpovědi bude Gavia jako v roce ´88 ;-)

        0 0
        • treatt  

          Hmmm, tak to ale stoji za zvazeni…

          0 0
          • karliner  

            a ještě ječňákův bonbónek :-)

            0 0
            • jIrI___  

              Kde to je? Serpentin tam je jak ve stoupání na jakési slovinské sedlo. Tuším to byl Triglav, už si to nepamatuju přesně :).

              0 0
              • Medunka  

                Lago di Giacomo a Cancano od Bormia

                0 0
              • karliner  

                už to sem ječňák dával (o fous výše), od Bormia k Lago di Giacomo a Cancano

                0 0
              • Paja  

                Na (ani pod) Triglav zadna silnice nevede, mozna myslis sedlo Vrsic nebo silnicku do sedla pod Mangart.

                0 0
                • jIrI___  

                  Máš recht, špatně jsem to napsal. Je to ale v blízkosti Triglavu. Google Earth poradil, že jsem měl na mysli Vršič (N 46.407 E 13.750) :)

                  0 0
            • treatt  

              No jo, slint slint :)

              0 0
    • martin_bakov  

      Pacto minulou sezonu jsem nesmele zacal tak cile sou :

      • poridit si naslapy (a ‚opravdu‘ tak zacit jezdit :) )
      • najet vic nez 6k km za rok 2010
      • shodit 10 kg speku na idealni vahu
      • dat minimalne 10 nejakych zavodnich akci, mozna i vicedenni etapak kdyzbude cas

      …proste tvrde makat a uzit si kolo co to jen cas dovoli :)

      0 0
    • Luongo  

      probit se do prvni 30ky dlouhe Silesie,zacit jezdit silnicni zavody a hlavne byt porad dobrym manzelem a tatou

      0 0
    • MiXeR  

      vyrazit na kole na cestu kolem sveta :))

      0 0
    • Chiron  

      Tak v první řadě najet víc jak 5k km. Aklidně pár tisíc navíc. Všechno na biku. Letos mi to kvůli zraněním nevyšlo.

      Pak se poprvé vydat na Drásala a dojet ho v nějakém slušném čase.

      Určitě nějaké ty závody tady v okolí.

      Párkrát si dojet na Lysou.

      Zajet na minimálně na víkend do Rychlebek na stezky a okolí.

      A pokud to výjde, tak i nějakou hezkou bajkovou dovolenou. Ještě se dohadujeme jestli Alpy nebo něco ve stylu Rumunsko atp.

      Těch cílů určitě přibude. Taky se uvidí přes sezónu. Kdybych toho Drásala zmákl nějak v pohodě. Tak možná zajedu ještě něco podobného. Třba kámoš mě už letos tahal na Sudety a příští rok do mě bude hučet určitě zas. Tak bych to možná i zkusil. Pokud se toho dožiju :)

      0 0
    • speedy gonzales  

      predevsim se infiltrovat do skupiny vyvolenych na legendarni bluovu dovolenou.

      na jaro snad expedice do libanonu, a kdyz se zadari, tak na podzim pruzkum apenin. a aspon jednou backcountry ve slovenskych horach.

      joooo planovat je tak sladke.

      0 0
      • roud  

        popravdě mám příbuzný v libanonu a nvm co tam chceš vidět + cena letenek nepřijde mi to jako ideál na dovču…

        0 0
      • treatt  

        Jo tak Bluovka musi byt lahudka…vidis, pripomnels mi, ze se chystam uz podezrele dlouho k draculovi k nemu do hor..

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Lister  

      Dožít se roku 2011, víc si nelze přát.

      0 0
    • JakeF  

      10 000km bike

      Úspěšně odmaturovat :-)

      Sehnat peníze na nový kolo

      Objet co nejvíc závodů v okolí a sbírat zkušenosti, časama bych se chtěl dostat cca 10 minut za vítěze v KPŽ, bohužel na tomhle bajku se na to vůbec necejtim… Když jsem dneska viděl, jak je ten rám jak žvejkačka, jak jsem sklepával kliky a že se lehce prohejbá i když se zapřu o sedlo rukou směrem dozadu, tak ty ztráty musej bejt ohromný proti carbonu :(. Ještě uvažuju o nahození pevný vidle, ale to nejdřív po Plešivci…

      0 0
      • prvniodkonce  

        Ten karbon bych tak nedémonizoval. Hliník je tuhej jak kráva, jenom časem změkne. S pevnou vidlí jsem taky letos koketoval, ale bajk je bajk a nevím, co kdy kde pojedu a celkově lehká 80mm vidle je přeci jen jistota a oproti pevný moc neztratíš.

        0 0
        • JakeF  

          Jenže ty uvažuješ o kolech v jiný cenový hladině, než je moje současný kolo. Ten můj hliník zažil i docela dost skoků a nikdy to nebyl rám myšlenej na závody, takže ta tuhost je vážně úplně mimo ve srovnání se závodníma hliníkovejma za 10k (za to se dá Traction sehnat po sezóně celej :-)). O tý vidli to platí taky. Nějakou lehkou 80ku budu chtít na novej bajk taky, na tenhle už se mi do ní investovat nechce. Pokud bych vzal pevnou, kterou bych moh používat i na novym bajku (kotoučích), tak by to nebylo tak hrozný a hlavně je to v tom, že ne neztratíš, já s lehkou pevnou ztratim 2kg na váze bajku! :-)

          0 0
          • prvniodkonce  

            Muj artur v profilu taky totálně změknul po dvou letech, a to byl jakžtakž závoďák. Takže ono po nějakém čase používání změkne všechno. Jde o to, jak moc a jak se na něm najede, v tom by měl ten karbon vydržet podstatně delší dobu. Tak hodně štěstí do upgradu…

            0 0
      • jonti  

        Blbost, to kolo toho tolik nedela. Kdyz to nekomu jede, tak mu to jede i na kole na Aliviu. Lip nez nekomu kdo na to nema a ma XTR.

        Zkus nekdy poohybat 9kg HT…

        A na pevnou se vykasli.

        0 0
        • JakeF  

          Podívej se na můj rám a vidli :-). Tomu sám nevěříš, že bys na tom ujel stejnej čas jako na nějakym tuhym HTčku pod 10kg s funkční vidlí :-). O carbonovym Epicu pod 10kg ani nemluvim. Nečekám, že by mě kolo spasilo, nicméně věřim tomu, že mi pomůže a pár minut k dobru přidá. Tohle je fakt už hrůza…

          0 0
          • jonti  

            Prave ze jsem se podival. Prumerny hlinikovy ram, dostatecne dobre vybaveni, slabsi vidlice. Mas cas mit to kolo v v poradku.

            Dovolim si tvrdit, ze s tim kolem co mas budes na vetsich maratonech priblizne v medianu.

            Prilis cteni bikefora a koukani na kola za 70kKc skodi.

            Kdybych se chtel vymlouvat tak si taky muzu rikat, ze mam o 2,5kg tezsi kolo nez souperi.

            Nerikam ze lepsi kolo nepomuze, ale jezdis na tom co mas, a stejne to ma kazdy, predem se vymlouvat na kolo mi prijde hloupe.

            0 0
            • JakeF  

              Medián? Jako nejčastější čas? Nebo prostřední čas? Každopádně pravda neni naštěstí ani jedno :-). Jel jsem zatim jedinej větší maraton a to Krakatit Dobříš a 44. místo z cca 400, ztráta na vítěze 24 minut a to jsem musel předjíždět ještě tak nejmíň 50 lidí (opravdu nejmíň), protože jsem si stoup moc dozadu na start a ještě jsem ve sjezdu trefil strom. Plus kolo ještě bylo s vydřenejma bowdenama a Alivio klikama, který už byly taky dost za zenitem :-). Nechci se vymlouvat ale na kole v jakym je teď stavu, se startem někde v prvních řadách a vyvarování se pádu, bych určitě stáhnul nejmíň 5 minut (spíš o trochu víc). Ale to už jsem ve stádiu spekulací, uvidí se příští rok, nemá cenu řešit coby kdyby.

              (:-D už zase se vymlouvám, to je hrozný :-D)

              0 0
              • jonti  

                Drzim palce at ti to jede pristi rok. Ale ne zas prilis, at me nepredjedes ;)

                Medianem jsem myslel, ze polovina lidi ma lepsi kolo nez ty, polovina horsi. Lepsim kolem nemyslim drazsi, ale vhodnejsi na zavodeni.

                0 0
                • JakeF  

                  Dáíky :-).

                  Jo, ty jsi to myslel s kolem. No, možný to je, spíš bych řek, že na závodech jsem pod polovinou, každopádně i kdyby to mělo bejt v polovině, tak to neni něco, s čim bych se chtěl spokojit…

                  0 0
              • karliner  

                No ale tos jel dětskou, ne?

                0 0
                • JakeF  

                  V celkovym, můžeš si to najít ve výsledcích :-).

                  0 0
                  • karliner  

                    Jo, už jsem se díval, dětská, ale výsledek pěkný. Tvůj plán na dojíždění do 10 minut za vítězem KPŽ je hodně odvážný a přeju ti, aby jsi se mu co nejvíce přiblížil…

                    0 0
                    • JakeF  

                      Jo, takhle dětská :-D. Já těch 55km považoval za normální, dlouhou za dlouhou. Natolik natrénováno nemám, na tý dlouhý by ta procentuální ztráta byla určitě větší.

                      Já neřikám, že ten plán bude dosažitelnej lehce, ono ani těch 10k km a nový kolo neni vůbec jistota, ale myslim, že splnitelný to je všechno. A hlavně dávat si nízký cíle nemá cenu, no ne? :-)

                      0 0
                    • prvniodkonce  

                      Slušná machrovina nazývat všechny b tratě dětskými. Narozdíl od dlouhých se tam mnohdy i závodí.

                      0 0
          • Gorgov  

            jonti ma uplnou pravdu:)

            0 0
            • JakeF  

              Beru, jak to podal to pravda je. Nicméně pochybuju, že mi budeš chtít namluvit, že stejně výkonnej člověk ujede stejnej čas na vyměklym hliníku s nepružící vidlí, co má lehce pod 13kg a na závodnim HTčku osazenym XTRkem, X-0, XX, 80mm Foxkou nebo třeba Sidem, s nějakejma 1400g kolama (myslim, že to je ještě rozumná váha, kdy můžou bejt ještě slušně tuhý), bezdušovejma pláštěma a postavený na nějakym ne tak lehkym, ale zato dost tuhym carbonovym rámu, kterej bude mít navrch ve všech vlastnostech, jenom ve váze 3kg určitě. Tam ten rozdíl bude určitě a ne v řádu vteřin.

              0 0
              • dieegoo  

                Popisuješ to, jako bys měl rám z papíru :) Podle mě při tvé váže 64kg zas tak výrazně deformovat rám nemůžeš, aby se to nějak projevilo na jízních výkonec. Pod 100kg by pak ten rám dělal co? :)

                Jestli on to spíš nebude ten placebo efekt a vsugerovaný důvod, proč koupit nové kolo :))

                0 0
                • JakeF  

                  Upřímně v poslední době mám pocit, že je to fakt šílený. Ten rám už má dost naježděno, z mládí i naskákáno a je ježděnej 3.5 roku. Při jízdě to nepoznám, protože nemám srovnání s lepším, ale když jsem dneska sklepával kliky a pořádně se do toho zapřel rukama řidítka, nohou proti klice, tak ve spojení s mizernou tuhostí CrossRidů se mi opíral plášť o zadní stavbu. Někdy bych chtěl zkusit alespoň na chvíli vyzkoušet nějakej tužší carbon. Nakolik je to placebo efekt si netroufnu odhadovat, ale rozdíl tam určitě je a ne nevýraznej. Ono když mi stačilo přesednout na trochu těžší kolo s kratší geometrií a horšim osazenim (hlavně daleko těžší kola a pláště), tak to pocitově prostě do toho kopce tak nechtělo.

                  0 0
                  • JSt  

                    dotahni si vyplet.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Chvíli jsem o tom uvažoval, ale vzhledem k tomu, jak se píše, že jsou CRidy měkký, tak to asi neni úplně bez rizika je přetahovat a nerad bych byl donucenej do tohodle kola ještě investovat, to radši budu šetřit na to nový a s timhle se do tý doby smířim. A ono to neni jenom o těch kolech, že jsou měkký, na tom rámu to je vidět, že se prohne.

                      0 0
                  • jIrI___  

                    Zajimavé. Vážím o bezmála 20 kg víc než ty a s Crossridy jsem problémy typu opírání pláště o zadní stavbu vůbec neměl. Něco u tebe bude špatně.

                    0 0
                  • McBlacky  

                    takový boční zatížení ale při jízdě nikdy nemáš.

                    je jasný, že max silou rukou na výplet v místě horních šavlí se to přiblíží až děsivě blízko, neli se to dotkne na většině rámů/výpletů

                    0 0
        • prvniodkonce  

          Kolo dělá strašně moc. Je jasný, že když si někdo koupí kolo s xtr a vůbec netrénuje, převálcuje ho týpek s aliviem, co jezdí třikrát týdně 5km do hospody. Ale takové to okřídlené „všechno je v nohách“ je blbost. Kolo musí člověku maximálně sedět a hmotnost hraje jednu z hlavních rolí. troufnu si říct, že na závodech typu kpž apod. to jsou minuty. Sám mám letňáka a zimáka, vidím mezi nimi ten obrovský rozdíl (3kg). Na zimáku bych si netroufnul jet závod, protože bych skončil o třídu hůř než na letňáku. Další věc je ta tuhost. Nikdy jsem tomu nevěřil, ale když jsem vloni měl z visiona žvejkačku a letos to vyměnil za nový rám, poskočil jsem o hodně a nedělá mi problém zajet to, co vloni problém byl (samozřejmě jsem šel trochu výkonnostně nahoru, ale tohle hraje taky roli a to dost podstatnou).

          0 0
        • ¨MZ  

          jj, souhlas, v kole to není. Je potřeba počítat hmotnost jezdce+kola dohromady, jestli je to o kilo víc nebo míň je jedno. Já rozhodně nepoznám jestli mám plné nebo prázdné bidony, a to je 1,5kg rozdíl (2*0,7 litru).

          Tuhost bych taky nedémonizoval, jedinej měkej rám na kterym jsem to opravdu poznal, byl 30 let starej ocelovej favorit, v kombinaci s dlouhou zadní stavbou to bylo zoufalství. Jinak u hliníku to poznat nejde. Když jsem měnil 4 roky jetej rám Rock Machine Landslide za novýho Durateca Sonixe, tak rozdíl byl jedině v posedu, Duratec je trochu delší, proto jsem ho kupoval, ale tuhost není možné poznat. Nejvíc je po koupi nového kola znát prázdná peněženka, výsledky na závodech zůstanou stejné :-)

          0 0
          • prvniodkonce  

            Tak to pak nevím, proč třeba Hruška nejezdí na olpranu…

            0 0
            • roud  

              protože by mu dost nezaplatil ? ? ?

              0 0
              • prvniodkonce  

                ale byl by hustej…

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • roud  

                  mno kdyby vyhrával na tesko kolech myslim že by před nim všichni smekli…

                  0 0
                  • prvniodkonce  

                    Právě proto to píšu :)

                    0 0
                  • fousek  

                    A kdo by potom kupoval ty HTcka za 50t.+ Proste na levnym kole nemuze vyhrat protoze by znicil praci celyho marketingu.

                    0 0
            • ¨MZ  

              no bylo by to zajímavý. Podle mě když pojede na běžnym kole za nějakejch 20 000, tak možná nebude první, ale třetí. A to má výkon posazený o dost výš, než naprostá většina ostatních, tak tuhost hrae větší roli. Když jede kopec nějakejh 400W, tak kolo prověří víc než hobík, co dá 200W (čísla si vymejšlim od oka)

              0 0
          • JakeF  

            No, počítám, že moje váha zůstane kolem 64kg a i proto má váha vyšší vliv, než u někoho, kdo má 100kg. A samozřejmě celkovej přínos tuhost + váha je asi znatelnější u lepších časů, protože výraznějš se projeví při vyšších rychlostech. A pokud se nějak výrazně neliší KPŽ od Galaxy v rychlosti nejlepších jezdců, tak bych se i s timhle kolem moh dostat na 15 minut za vítěze. Příští rok plánuju začít trénovat jako trénovat, ne 2* týdně vyrazit na kolo a každou chvíli se flákat :-). A pak si myslim, že budu ve stavu, kdy pro mě to dobrý kolo už může bejt klíčovej rozdíl. Ale možná si to trochu idealizuju, jak to bude ukáže až čas, stejně bude priorita #1 udělat maturitu a udržet se na VŠ.

            0 0
            • jIrI___  

              VŠ ti podle mě nedovolí sednout 7× týdně na kolo. Ale je to jako všude, záleží na prioritách a organizaci času :)

              0 0
              • fousek  

                Musis si vybrat spravnou VS, pak se tam muzes ukazat jen jednou za cas, ale musis prijet na praseti

                0 0
                • JakeF  

                  :-D Kéž by, na MatFyz bych ale musel přijet nejmíň na druhý derivaci a na tý se sakra blbě jezdí :-).

                  0 0
              • JakeF  

                Já vim, že na VŠ to problém s časem bude. Nicméně co se dá dělat, kolo mě baví, ale holt nejít kvůli němu na vejšku by byla vážně hloupost. O kompromisech to bylo, je a vždycky bude, bohužel.

                0 0
              • dieegoo  

                Asi je to škola od školy.. já mám na VŠ mnohem víc času, než jsem měl na střední (nepočítám zkouškový, to je jasný:) a krom zimy, kdy je brzo tma, tak nemám problém vyrazit každý den ať už po škole a nebo během dne, když mám školu třeba až večer.

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Taky tak, ale co sem začal ke škole „makat“, tak to je bída s nouzí, a vyrazit v zimě znamená zatáhnout školu nebo práci, a nebo se modlit že do o víkendu toho nic nevleze :-(

                  0 0
        • nox159  

          zmena kola z 15kg na 11–12kg mi udelalo na 30km trati cca 5–7 min což si myslim že tak malo neni kolo te posune o dost dal :) ( nejde jen o vahu predchozi kolo bylo nevyhovujici- tedka mam i o cca 7cm delsi ram coz je desne cislo a mel sem z toho prvni strach ale ted sem spokojeny )

          0 0
          • JSt  

            coece, kdybych jel na kole co bude o 7cm kratsi nez jaky bych mel mit, tak by mohlo byt klidne o 10kg lehci nez spravna velikost a stejne si myslim, ze na nem budu pomalejsi :-)).

            0 0
            • nox159  

              jde o to ze nejak moc dobre nevim jakou bych mel mit spravnou velikost :D podle vsech tabulek mi vychazi kratsi ram nez mam tedka a o celkem dost, klidne i 2–4 cm takze tech 7 nemuzes brat jako ze je to dobre ale chtel sem zmenu a byla k lepsimu pristi ram zkusim o cm kratsi :)

              0 0
      • roud  

        10000 najedu pomalu ročně do hospody :O) asi málo chlastáš…

        0 0
        • JakeF  

          Popravdě vůbec :-). Asi budu muset změnit tréninkovou strategii :-D.

          0 0
    • madcat  

      Najet toho trochu víc, a někam se i podívat, ideálně do hor. Toť vše.

      0 0
    • Jones  

      Zmenit praci, zenskou, auto a bydliste

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • fousek  

      Naucit se skakat a nekoupit si novy kolo.

      0 0
    • vikicek  

      Koupit SIDa a najet aspoň 2× tolik co letos xD

      0 0
    • McBlacky  

      Zaběhnout slušně Dolomiťáka. bajková část mě neuspokojila-byla moc lehká.

      Jezdit dál s dobrou partou super celodenní nakládačky

      nasportovat víc hodin než letos

      naučit se dobře skate

      dát alespon 25 závodů z toho min. 10 na bednu :)

      vyhnout se zranění

      nezlobit Šárku :)

      0 0
    • Radez  

      No chtěl bych na státnicích povodit učitele a zasloužit si ing, no a s tím souvisí kolo a to tak, že si chcu po státnicích sjet 11 pater školní budovy :-).

      0 0
    • biker007  

      prezit dlouhou Marcialongu v lednu,

      vylepsit cas na Sumavskem skimaratonu v unoru,

      vylepsit cas na Glocknerkoning-ovi v kvetnu,

      tyden na to prezit GletcherKaiser

      prezit Oztaler-rad-marathon v srpnu

      k tomu mozna bikovyho krale, a nejaky silnicni casovky do vrchu…

      a stravit celkem aspon 4 tydny v alpach:)

      0 0
    • plevka  

      • krapet zhubnout a vylepšit kondici

      • našetřit na fulla, nejspíš Rock Machine Blizzard 90

      • žít v poklidu a pohodce

      0 0
    • Jaroslávek  

      Na vánoce bývám naměkko, takže vydržet raubírny, co vymýšlí kamarádi a nebýt na obtíž.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Jituschka  

      Zase vytáhnout kolo a začít jezdit, zase zkusit nějaké orienťáky, víc běhat, dát výpověď, dodělat kuchyni, užívat si mládí, zkoušet nové věci, na jaře ferraty v Rakousku, v létě na měsíc do Vietnamu, na podzim odjet studovat do zahraničí, víc studovat a číst, neotěhotnět, nebát se a nekrást.

      0 0
    • Mr.Duck  
      • Přestat se bát dvojáků a naučit se je skákat
      • Nezranit se u toho moc výrazně :-)
      • Sehnat ňáký lóve
      • Nezmagořit z těch krásnejch holek vod sousedů :P
      • A možná se taky dostat do třeťáku na vejšce

      Tak doufám, že se mě aspoň něco z toho zadaří :-)

      0 0
    • krokus  

      Konečně si vyléčit natrženou řiť.

      Pohnout s disertací.

      Zajet nějaký ten závod (odhodlávám se k tomu už několik let).

      Dostat Sparka pod 10 kg.

      Důležité je to pro mě v tomto pořadí, začnu ale asi tím posledním:-)

      0 0
      • camlost  

        Co se týče prvního závodu, tak se neboj.

        Kamarád se letos odhodlal (= byl ukecán) a zkusil 25kilometrový závod. (Ponechme stranou délku, byl to jeho první a nevěděl, co od toho může čekat.)

        Ještě teď mu běhá mráz po zádech, když si na to vzpomene (takový ten mráz, jako když posloucháte skvělou písničku).

        Vyber si něco v okolí a zkus to – nejlépe ještě s někým, ať to pak je s kým probrat. :-)

        0 0
    • Trainman  
      1. prolézt do třeťáku
      2. Zajet (dojet :) Krále
      3. pořídit silničku
      4. 4000 km
      5. cca 5 závodů
      0 0
      • raceman  

        cim vic zavodu pojedes, tim to bude lepsi… ;-)

        0 0
      • mastihuba  

        má kvuli 4000km cenu pořizovat silničku? :)

        0 0
        • Trainman  

          A kdo říkal, že to na 4000 končí? Je mi 16 :-)Myslím, že se neztratí. A ty 4000 jsou myšleny na biku.

          0 0
    • Rychlej turista  

      Během jednoho švihu konečně nastoupat 10 km. To bych byl fakt spokojený:-)

      0 0
      • mastihuba  

        3× sudety? :)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Na to chce poklidnou pohodovou projížďku, aby to člověk dal. Nejlíp na 24 hodinovce, reálný je Liberec nebo Vimperk. Na obou mi vždycky chybělo jen několik set metrů, takže se to dá.

          0 0
          • karliner  

            koukám, že se tvoje představy o poklidné, pohodové projížďce trochu liší od mých :-)))

            0 0
            • Rychlej turista  

              Mno, ale v podstatě to tak je. To je jen taková zvrácená představa, že když je to závod, tak že se musí jet kudla od začátku. Někdo to tak jede, udělá si náskok a pak už jen spoléhá na to, že si ho udrží, ale pro mě by bylo velmi deprimující, kdyby mi třeba v noci došlo a tak mi více vyhovuje turistické pojetí a v cíli pak vidět, co z toho vypadne :-)

              0 0
      • marios  

        Letos(vlastně vloni-09) nějakej týpek na Saltzu sliboval, že to dá dvakrát za sebou, vyjel snad v pátek po 17:00, jak to ale dopadlo nevím, v sobotu byl závod zkrácen. Kdyby to dal celý, tak má 14. Já měl do doby co mě fungoval comp 95km/5km. Takže těch 10 určo někdy dáš. Je to třeba jen 13× z Lamu na Javor:).

        0 0
    • vifon  

      Tak ja to mam uz jasne. Najazdit tolko co tento rok, nejake maratony k tomu a hlavne sa buduci rok nezranit :-)

      A na prelome 2010/2011 ma caka backpackerska chutovka: Patagonia. Tam sa tesim najviac :-)

      0 0
    • DaSnail  

      jazdiť aspoň tolko jak tento rok

      0 0
    • Honzyn  

      No,jestli najedu vice nez letos,to nezjistim,jezdim zasadne bez jakychkoliv pristroju,ale cile jsou:

      • Drasal pod 6 hod
      • ujet Salzkamergut a Iron bike
      • projezdit Hostynske vrchy
      0 0
    • Páník  

      mit dost prace, ale nezblaznit se z toho

      mit hodne volna, ale nenudit se

      vic najezdit na xc a vic naskakat na fr

      …a mit na haku tenhle stat a tech nemalo idiotu co tu zijou a snazej se me nas*at:)

      0 0
    • destr  

      Posunout se v technice o pořádnej kus dál a v kondici se zlepšit zas aspoň o takovej kus, jako letos.

      0 0
      • destr  

        No ale samozřejmě nejdůležitější je přežít celý rok ve zdraví, že?

        0 0
    • t29  
      • zvládnout to co letos a něco navíc (Praděd, tentokrát bez vlaku)
      • dorazit, co jsem letos nezvládl (UH->Mělník)
      • hecnout se na nějaký závod
      • mapovat, kudy jezdím
      0 0
    • vondrus  

      Megavalanche nikdo neplanuje?

      0 0
      • Radek Broz  

        Ty jo, já s tim pořád trošku koketuju. Láká mě to moc. Akorát je blbý, že se musíš přihlásit už teď – většinou nedokážu plánovat takhle dlouho dopředu.

        0 0
    • Darkson  

      mý cíle zavísej na tom, co dovolí rodinný život.

      chci najezdit aspoň něco kolem 7k na kole, zhubnout, nezrakvit se a nezničit kolo, naběhat víc než letos, užít si týdenní bajkovou dovolenou s kámošema a s pivem bez dětí, zajet si pár závodů k vlastní spokojenosti v rámci momentálních možností a tak:-)

      0 0
    • blue  

      rád bych se konečně naučil jezdit na kole, ale spíš to dopadne stejně jako každej rok s těmahle předsevzetíma…

      0 0
      • Radek Broz  

        Ha, plrávě jsem dostal nápad – mým cílem je na jarním Illegal Enduro závodě dát Blueovi půl minuty :D

        0 0
    • lukas.rusty  

      absolvovat v září kvadriatlón a neumřít při tom :)) a celkově najet mnohem víc než teď, a zlepšit časy na těch pár závodech, kam se chystám..

      0 0
    • kuba.kuba1984  

      Heh, těch je…

      • změnit práci
      • změnit bydliště
      • změnit stav ze „single“ na „zadaný“ :D

      no a teda najet zas o nějakej ten tisíc víc než letos .)

      0 0
    • Manas  
      1. Vratit se zpatky na kolo
      2. Dobre se rozjet v nove praci
      3. prezit
      0 0
    • martin7  

      moje cíle pramení z mého věku

      1. přežít
      2. přežít ve zdraví
      3. přežít ve zdraví na kole
      4. přežít ve zdraví na kole s kamarády

      hodně štěstí všem

      0 0
    • marios  

      Vyhrát(bedna,10,do­jet, přežít) v kategorii tyto podujatia:

      • KO slalom na Špičáku na lyžích
      • 3. Ski Zadov Racing
      • Plešivec
      • Král Mtb 105
      • Jistebnice
      • Drásal
      • Saltz 206
      • Zadov KPž
      • Liberec Kpž
      • Krakatit
      • Král Road
      • Sudety
      • Svatobor tour(časovka do vrchu)
      • Na Becker Cupu porážet Víťu Vojáčka
      0 0
    • minikin  

      Ciel pre rok 2010: v zdravi vramci akcie „poznaj svoj bikovy revir“ preskumat dalsie stovky kilometrov lesnych ciest v blizkom okoli + nejake vyjazdy za najlepsimi trasami v sirsom okoli. A aby som nezabudol: prezit!

      0 0
      • dusan_sk  

        pri dnesných šoféroch to „prezit“ bude dosť náročné :-)

        každopádne vela stastia!

        0 0
        • minikin  

          Cestam s autami a so sofermi sa budem (ked to bude mozne) vyhybat.

          Ide mi o cesty lesne a tam ta premavka nie je vobec husta…

          0 0
    • mastihuba  

      přestává legrace, do jara sem si prej o víkendu napsal –10kg.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.