• zanys

    Ahoj, máte někdo zkušenosti s Valtickým cyklobraním? Náročnost trasy apod.? Dosud jsem jela krátké závody do 39km (Drásal, Rusavská) Porpvé jedu 55km ve Valticích.

    0 0
    • bosmilan  

      Tak ten Drásal i Rusava mi přijdou mnohem těžší než ty Valtice.

      0 0
    • Ondry  

      občas se tam pár cyklokrosařů najde

      0 0
      • Pavel  

        Nevím, jestli to platí i nadále, ale dřív měli eliťáci nařízeno horské kolo (jinak by to proletěli na cyklokroskách)…

        0 0
    • pee.tr  

      Jedná se o závod, který je asi nejvíce vzdálen skutečným MTB závodům. Převýšení téměř žádné, jen pár kořenů kolem rybníka. Loni aspoň zařadili průjezd pískovnou. Průměrné rychlosti Valtic 27km/h jsem se na jiných závodech nepřiblížil.

      0 0
      • kubad  

        na KPŽ Hradecká 50 sem měl průměr přes 30, vítěz ještě o něco víc.

        na KPŽ KutnoHorská-50 přes 26km/h a těch leteckých závodů je víc.

        ale jinak souhlas Valtice jsou letecký den s minimálním převýšením

        0 0
      • McBlacky  

        Na špici si ještě tak 6–7km/h přihoď

        0 0
      • marco  

        Přesně s MTB závody to nemá nic společného včera nebyl problém jít nad průměr 20–25 km/h než se dojelo na takový 43 km. Už když to z kopečka klouzalo jsem si říkal Ok i na techniku příjde potom pro ty z pořadí 500+ přišla otročina. Cokoliv mimo zpevněnou cestu znamenalo bahenní lázeň. Bláto bylo výživné přesně na to aby se po 3 m tlačení dostalo všude a tak pohyb s kolem o váze chcíplé babety do jakéhokoliv kopečka byl nemožný. Týmová práce vytáhnout kolo ve dvou a potom se vrátit pro to druhé pod kopec. Já osobně posledních 7 km dal za 2,5 hod. Výhodu měli lidi s HT protože stačilo očistit a hodit na rameno a už se nějak dostat nahorů nad Valtice. Viz foto rajče http://kmarco.rajce.idnes.cz/…obrani_2013/ Nedivil bych se kdyby to někdo znalý v té oblati objížděl ty problemové úseky. To je ovšem o svědomí každého závodníka.

        0 0
        • Lada,s  

          Super zábava za 600 kč :-D tak proč tam teda jezdíte když pak nadáváte, že to nemá nic společného s MTB ??? Kór když celou noc před tím lije a trasa vede mezi poli…

          0 0
          • kubad  

            +1

            0 0
          • marco  

            To sedí, ale já si nestěžuji. Jak to tam vypadá jsem věděl od počátku jen to bláto mohlo být řidší konzistence a míň lepit. Jo a 600Kč mě to naštěstí nestálo a rozhodně mě při tom občasném tlačení neubylo.

            0 0
          • Dejv94  

            1+, zrovna ten terém u Valtic se opravdu nedá nazvat terenem pro „horskou“ cyklistiku. Jel jsem OkoloValtic a už nikdy více, je to závod o ničem, bez kopcu a sjezdu, bez náročnosti na techniku.

            0 0
        • jara111  

          Dojel jsem, viděl jsem, vysral jsem se na to a udělal si raděj pěkný den s manželkou :-)

          0 0
        • MARIN  

          http://kmarco.rajce.idnes.cz/…obrani_2013/#…

          jestli tam mel dite tak asi moc rozumu nepobral

          0 0
          • marco  

            Ptal jsem se fotografky a říkala, že ten vozík skákal no na druhou stranu proč by s ním jel kdyby byl prázdný.

            0 0
            • karliner  

              Třeba proto, že kdyby ho nechal zaparkovaný v cíli, tak by mu ho nejspíš někdo ukradl.

              0 0
              • JakeF  

                To je fakt, dítě přivážeš zámkem ke sloupu, to nikdo chtít nebude…

                0 0
    • Dejv94  

      Ve Valticích nejsou nic moc tratě, je to závod o tom, chytnout se do schopné skupiny, přikrčit se na řídítka, dupat co to jde a spolupracovat. Převýšení vpodstatě žádné.

      0 0
      • goggle  

        Valtice není MTB závod v pravém slova smyslu, ale závod chápu jako nabití kladných bodů u manželky, kdy půlku sezóny jezdím na Rusavu, Drásala, Šelu atd. kde si moje manželka ani neškrkne.

        Nechápu proč organizátoři, kteří ví že do Valtic se sjíždí hobíci s blatníkama nezmění trať v případě deště, který trasu změnil v bažinu – jednalo se o pár úseků, který pokazil celý zážitek (asvaltová náhrada mezi vinicema existuje) a např. si neodpustí naprosto nelogický průjezd pískovnou, který devastaci kol už jenom podtrhne.

        Valtice je již nějaký rok pouze dojná kráva na peníze. Klasika kvalitního závodu je max. limit, který je organizátor schopen zvládnout (1000lidí na Rusavě)

        Ve Valticích se všichni chlubí, že je tam přihlášených 2300lidí. Při dojezdu do cíle prvních 200 je vítáno,ale lidi co jedou 40km 4–5hodin potkají pouze uklízeče stanů a na pár myček stojí 50m frontu atd…

        MTB závodníci se dokazují své umění úplně někde jinde, ale Valtice mají být vnímané jako pohoda pro rodiny a né jako honba za ziskem za každou cenu…

        0 0
        • Lada,s  

          Tohle vyloženě vypadá jako pohoda pro rodiny :-D co z toho to dítě má?

          http://img98.rajce.idnes.cz/…DSC_3670.jpg

          0 0
          • goggle  

            …nic. Právě proto jsem psal že

            Nechápu proč organizátoři, kteří ví že do Valtic se sjíždí hobíci s blatníkama nezmění trať v případě deště, který trasu změnil v bažinu – jednalo se o pár úseků, který pokazil celý zážitek (asvaltová náhrada mezi vinicema existuje) a např. si neodpustí naprosto nelogický průjezd pískovnou, který devastaci kol už jenom podtrhne.

            …ale to je otázka na toho co to organizuje.

            0 0
          • pee.tr  

            Třeba neměl nikoho na hlídání :-)

            0 0
          • Ossis  

            Tak to nechápu…

            0 0
          • Dejv94  

            Myslím, že z toho má tak rýmu.

            0 0
    • mastihuba  

      závody v tlačení kola blátem :)

      0 0
      • marco  

        A přitom stačilo za problémové úseky postavit hasiče s cisternou a hadicí aby se z kol umylo to nejhorší aspoň do příjezdu k dalšímu sajrajtu. Přesto toho nelituji byla to zajimavá zkušenost.

        0 0
        • haklicek  

          myslim, ze hasici by z toho, cos napsal, moc nadseni nebyli… a nedivil bych se jim…

          0 0
          • pee.tr  

            Myslím, že jich dost hlídalo na křižovatkách. Byl to trochu masakr kol, ale já si nestěžuju. Každej závod je jinej a i tohle k tomu občas patří. Popravdě řečeno, úplně nechápu, jak to mohl někdo ****** až takhle moc. S trochou rovnováhy šlo najít stopu, kde tahle učiněná sračka nebyla. I když chápu, že to mohlo být vzadu horší, než jsem to měl já.

            0 0
            • marco  

              Stopa se drží do té doby, než do ní někdo neskočí. Takže s úhlednými dvěma – třemi řádky jako od brambor už není možno počítat. Ono to bahno nebyl problém, ale ta tráva (sláma) s blátem co se namotávala všude a dělala potíže.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.