Upgrade nebo nové kolo - GT Grade Claris 2017

11 nepřečtených
  • TOmBee

    Zdravím

    Jezdím na postarším gravelu GT Grade Claris 2017. Silnice/polní cesty – 70/30, kondiční jízda. Roční nájezd max do 3000 Km.

    Moc na něm najeto nemám, předtím jsem jezdil na silničce. Letos jsem se ale trochu rozjezdil. Zjišťuji, že bych kolo rád trochu upgradoval.

    1. Výměna kazety za 11–34
    2. Výměna převodníku z 50 na 48
    3. Brzdy – a tady nevím co vše vyměnit. Při úchopu za páky musím silně zabrat aby to brzdilo.
    4. Měkčí omotávky
    5. Širší pláště, teť tam sou 28. Mám vyzkoušeno že tam dám 40

    Má cenu takový upgrade, nebo je lepší kolo prodat a došetřit na nové ( max do 35 tis.) – bude výrazné zlepšení ?

    Dík za doporučení

    0 0
    • novas752  

      1,2,4 a 5 ano.

      Výměna brzd by byla drahá – chtělo by to hydrauliky = hydraulický páky = nejlevněji Tiagra = komplet celé řazení taky nové. Takže pokud chceš lépe brzdit, rozumnější bude celý nový kolo.

      0 0
    • s4r  

      40 mm plášť bych do Grade 2017 nedával, maximální možností, bezpečnou, je 38 mm plášť.

      Mám Grade na Tiagře z roku 2015, ty rámy jsou stejné, a jezdím 35 mm pláště.

      Jinak výměna kazety za 11–34 je super volba, udělal jsem to samé, musel jsem ale měnit i přehazovačku + řetěz, Tiagra přehazka už 34 zubů nedávala.

      Každopádně převod 34–34 je super, původně bylo kolo zprevodovane moc na silnici, kopce v lese byly docela za trest.

      TRP Spyre mám, když dá člověk dobrý destičky, tak na silnici není třeba upgradu, v terénu je to horší, tam chybí citlivost a přebývá nutnost potřeby velké síly na páky, hlavně ve sjezdech, a pokud je táhlý, je to únavné.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.