Univerzální MTB kolem 15 000

4 nepřečtené
  • s3x

    Zdravím!

    Tak nám pomalu začíná sezóna a já bych ji rád otevřel na kole, které zase za rok úplně nezničím (já, vím, u koupě za 2000 na Aukru se to dalo čekat – tehdy jsem ale opravdu neměl peníze =D)…

    Takže co chci? Jezdím hlavně po městě, kde mám v plánu se učit a provozovat lehčí freestyle (např. sem tam si skočit nějaký schody nebo se projet po zadním kole), chci aby moje kolo zvládlo sem tam ostřejší sjezd lesem a zároveň aby se na něm dal jednou za čas ujet celodenní výlet (řekněme kolem 100 km).

    A bohužel se potřebuju vejít do cca 15000 Kč (kousek výš jít ještě můžu, ale nerad bych)… Já vím, nelehký požadavky ;o)

    Tak jsem hledal a bádal a padl mi do oka tenhle kousek:

    MERIDA MATTS TFS TRAIL 400-D 2010

    Nicméně od něj mě po pročtení několika témat v tomto fóru odradilo použití brzd Hayes Stroker Ryde, takže jsem našel ještě pár variant…

    FELT Q720

    Cena za tu výbavu vypadá výborně, ale nedokážu říct, jestli je nebo není závadou, že narozdíl od ostatních kol, co jsem našel, není tenhle kousek (ani ostatní FELT Q) oficiálně v kategorii „enduro“, která, jak se zdá, je mým zaměrům nejbližší…?

    MERIDA MATTS TFS TRAIL 700-D 2010

    Pro mě už trochu vyšší cena, ale designově se mi hodně líbí a popis zní lákavě :o)

    MONGOOSE Amasa Super

    Taky pěkný zvířátko…

    PELLS THORR Elite

    Tady už dost slevuju z původně nastavené cenové hranice, ale těžko se mi odolává…

    FELT Q920

    A ještě jeden (pro mě už) dražší, ale velmi přitažlivej kousek.

    Tak co myslíte? Který z těchhle kol by mi mohlo nejlíp vyhovovat? U hlasování, prosím, berte v potaz i to, jestli si myslíte, že se mi vyplatí něco připlatit a koupit opravdu raději kolo třeba za 17–18 tisíc nebo se vyblbnu v podstatě stejně i na kole za 13… ;o)

    Ještě připomenu, že měřím 167 cm a vážím cca 60 kg. Jakou byste mi doporučili velikost rámu? Podle tabulek mi vychází 16–17", ale mám rád hravou a dravou jízdu, tzn. chci mít kolo co nejovladatelnější, takže pokud si tím příliš neznechutím delší projížďky, asi bych šel i do 15" rámu…

    Předem díky moc za názory a rady! :o)

    Anketa: Doporučili byste mi:

    0x
    0%
    1x
    6%
    0 0
    • Soreno  

      No já nevím si vyjmenoval tři disciplíny

      1. XC – výlet cca 100 km
      2. Freestyle
      3. řekněme lehký freeride

      na freestyle se používaj jiná kola

      např.

      http://www.frbikes.cz/index.php…

      s tím bych ale jet 100 km výlet nechtěl

      to druhý se už nechá kombinovat a dle tvého výběru se mi nejvíc líbí PELLS THORR Elite a MONGOOSE Amasa Super

      vidlici bych ale na skoky doporučil určo jinou než jsou obě (to ale příde časem), ale to ti spíš poradí ostatní co těmhle disciplínám věnujou více (já mám RS revelation a sem tam nějakej malej dropík zvládne, ale vím že jí trápím)

      No a těch 100km taky dáš i když se potrápíš víc než na nějakým XC stroji.

      Z vlastní zkušenosti časem dokup teleskopickou sedlovku – neni nad to před sjezdem neslejzat a nezandavat růčo.

      Zbytek kol z tvýho výběru mi přídou hodně xc a tím pádem geometrie nevhodná pro tvý požadavky.

      No a velikost bych volil pokud je mezi tak tu menší, ale chce to zkusit a rozhodně si připlať.

      0 0
      • s3x  

        Díky za názor. Jak vypadá freestyle kolo samozřejmě vím – v téhle kategorii jsem svůj výběr začínal. Ale postupně jsem to přehodnotil, jelikož kolo je pro mě pořád v první řadě dopravní prostředek, čímž mám blíž ke kategorii XC a s tím freestylem/fre­eridem to u mě nebude až tak horký – beru to převážně jako příjemný zpříjemnění/zpes­tření/zrychle­ní cesty do práce/výletu (mít možnost nebrzdit, když se mi přes cestu objeví díra, spadlej strom… nebo potřebuju najet ze silnice na chodník = radši si to skočím), ale až na výjimky se málokdy odlepím víc jak půl metru od země a chci jen kolo, který tím nebude moc trpět…

        Jinak je mi jasný, že ideál by bylo XC kolo na výlety a Freestyle do města, ale na to fakt nemám prachy :o)

        Každopádně ten Thorr mě hodně láká, i když Amasa se mi (alespoň vzhledem) možná líbí ještě víc…

        0 0
    • Palec  

      Taky se přikláním k tomu Pellsovi. Na výlet si povytáhneš sedlovku a nevidím důvod, proč by ses na něm měl nějak extra trápit ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.