• RomanH

  Neda mi to nepodelit se zazitkem ze sobotniho vyletu. Uz asi 15 let jezdim 2×-3× rocne na biku trasu okolo Oslavy. Puvodne se dalo jezdit porad kolem reky (od Panskeho Mlyna do Vanece), dokonce tu vedla i turisticka znacka. Pred x-lety naraz cestu nekdo prehradil. Nevenoval jsem tomu pozornost a pokorne kolo tlacil pres zriceninu hradu Dub nad cestou. Po dalsich letech zmizely turisticke znacky – nekdo je schvalne zamalovaval, pak byly premalovany oficielne, a v loni na podzim pribyl plot, ktery mel zamezit i pristupu na kopec, kudyma se dalo udoli obejit. Tenkrat jsem tudy jel s kamaradem, kola jsme si navzajem prenesly, plot prelezli a ja hledal na netu, kdo v tom ma prsty – nasel jsem Roman Holomka, podnikatele z Brna (napr. dopravni znaceni Hicon.cz), soucasneho manzela Jasnenky Kuklove.

  Letos je vsak situace jeste horsi – ty ploty jsou za sebou hned 3. Vsude jsou rozmisteny cedule, ze je tam lesni skolka, ze tudy nevede zadna pesi trasa ani cyklotrasa a ze at lidi ty ploty nenici. Byl jsem tak vzteklej, ze byt mistni, chodim to tam bourat den co den. Nahore je v plotu branka zamcena visacim zamkem. Musel nechat alespon pesinu k te zricenine (oplotit i ji mu nastesti pamatkari zatrhli), ale proc nemohl nechat pruchozi pesinu pres ten kopec fakt nechapu. Podle katastru je vse v poradku, pozemky jsou opravdu jeho a ma samozrejme pravo skolku oplotit (kvuli tomu asi vykacel ten vzrostlej les, co tam byl puvodne), akorat si nejsem jistej, jestli pres ni nemusi udelat volny pruchod (vetsnou to tak v lese byva, at uz branka, nebo zebrik). Na cele veci me nejvice mrzi, ze mu ty pozemky prodali bez nejakeho vecneho bremena nechat nekudy pres udoli jednu pruchozi cestu. Chapu, ze kdyz na to nekdo ma a chce mit svuj klid, tak si pozemek oploti, ale proc si pak buduje sidlo na rece uprostred udoli mezi dvema chatovymi oblastmi, kudy vedou turisticke trasy :-(

  Dalsi zdroje :

  http://www.hrady.cz/index.php…

  http://www.blesk.cz/…ve-vate.html

  0 0
  • Smazaný účet  

   Do posledního jsem u něj zaměstnán…

   0 0
  • obda  

   Pokud ta cesta je v katastru, tak ji určitě nemůže jen tak zahradit. Nikdo nesmí uzavřít místní či veřejně přístupnou účelovou komunikaci bez příslušného povolení silničního správního úřadu. No a pak existuje něco jako ochrana pokojného stavu, která by se tu dala asi aplikovat. Víc třeba zde: http://www.eps.cz/…vni-poradna/ Je ještě jedna možnost v části 2C, přes zákon o ochraně přírody a krajiny. škoda, že nejsem právník, tady bych měl chuť do toho exemplárně jít.

   Já znám víc britský systém, ke, když cestu využívá veřejnost více let, tak na ni platí zvykové právo cesty a majitel ji nesmí znepřístupnit. Když tam postaví zídku/plot, tak ji můžeš přelézt i poškodit, když zorá a udělá z toho pole, tak můžeš jít po poli tam, kde původně byla cesta.

   0 0
   • RomanH  

    Ja se prave obavam, ze to povoleni dostal. Pochynuji, ze by to nekdo nechal jen tak. Mozna se spojit s KCT – dalo by se dopatrat, co se stalo (nakonec oni ty znacky premalovali, ze…) Jo, a jeste na vrsku ma chatku nejaka doktorka z Brna, tak mozna i s ni – on ji temi ploty zatarasil pristup i k te chate (jestli tam ovsem jezdi, ja tam vzdy videl akorat okolo prespavat cundraky).

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.