Triban Gravel 520 Sram Apex 1 UPgrade

6 nepřečtených
  • jakubo

    zdravím všechny dobré lidi, mám dotaz ohledně budoucího bajku zda se to vůbec vyplatí :) potřebuju kolo na dojízdění do práce, spíš kopcovitý terén(40km) asfalt + lehký štěrk a nějaké menší díry + projíždky s přítelkyní (asfalt, cyklo, malokldy nějaké lesní cesty) a vybral jsem https://www.decathlon.cz/…_/R-p-313016?… s tím že na něj chci dát kola 700 + bezdušové pláště = zde první dotaz k těm bezdušovým ráfkům potřebuju i bezdušové pláště + mlíko a i ty těsnicí pásky nebo nejsou třeba? dále bych chtěl vyměnit převodník z 40z na 44z (není uplně nutné 44z někde jsem se dočetl že je dobrej :)) avšak nejsem schopen nějaký rozumný za rozumné peníze najít typ co mi bude na to kolo sedět tak kdyby někdo poradil a ještě bych zároven k novému převodníku i nový řetěz tam taky úplně nevím. technický zdatný jsem takže o výměny nemám strach, avšak mi ještě zůstavá otázka zda je vůbec k něčemu tohle kolo upgradovat a nekoupit za peníze těch dílů rovnou kolo jiné, avšak za nějákých 35 000,– jsem kolo gravel s jednopřevodníkem 11rychlostí a hybrid. brzdami ( mech x hydro) nenašel.

    Anketa: Upgrade nebo ne

    ANO
    0x
    0%
    NE
    1x
    100%
    0 0
    • jirkaRS  

      Nevyplatí, mrkni na tohle, určitě se to cenově, výbavou a vším nedá srovnávat. A v téhle cenně budeš mít rovnou i bezduše.

      https://www.cyklobazar.cz/…-gravel-kola?…

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      GT Grade Elite 28 kolo, bordó Skladem > 2 ks

      Akce GT Grade Elite 28 kolo, bordó

      od 19 899 Kč -24% MOC 32 899 Kč

      GT Grade Carbon Pro 28 kolo, černé Skladem 1 kus

      GT Grade Carbon Pro 28 kolo, černé

      od 92 999 Kč MOC 104 999 Kč

    • TK75  

      Tyhle Apex kliky mají rozteč nestandardní a dělá se jen 40 a 42 origo převodník. Je možné že už je nějaká alternativa, ale moc toho asi na výběr nebude

      0 0
    • Alojs01  

      Proc potrebujes 44z prevodnik, krom toho, ze ses docetl, ze je dobrej :-)

      K bezdusovemu provedene potrebujes vse, aby to fungovalo, tedy paska, ventilky, plaste a mliko.

      0 0
    • Luboscykloamater  

      Ahoj, nejsem moc odborník, přesto píšu. Nemám zkušenost s koly z Decathlonu, jednopřevodníkem (tam může být asi nevýhoda u častých zlomů terénu, přechodu z kopce do kopce a nutnosti mnohokrát přehodit na potřebný pastorek, ale zase odpadnou případné problémy s přesmykačem) a ani koly 650mm (ta šíře plášťů 47mm – větší styčná plocha pláště a povrchu – a bezduše umožní nižší tlaky a pohodlnější jízdu a třeba se ti to zalíbí a začneš pak jezdit i více terén) Co třeba koupit a nechat ten Triban Gravel 520, tak jak je (nejlehčí převod 40/42 docela na kopce asi půjde). Vyzkoušet ho a pak případně prodat ? Nebo si více pohrát s výběrem a koupit kolo, které ti bude maximálně vyhovovat. Za 30.000 Kč (Topstone 4 BMK 1 převodník 40T, kazeta 10 rychlostí 11–48) a 34.000 Kč je např. Cannondale Topstone 3 (2 převodník, 9 rychlostí).

      0 0
    • jakubo  

      Nakonec jsem připlatil a vzal kellys soot 70 2022 :) zjišťoval jsem a procházel co se dalo ale na moje potřeby to vyšlo nejlíp

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce