• L30NTh

  Zdravím,

  uvažuji o tomto kole od Treku. Je teď docela často ve slevě a dá se koupit i za 38 000. Je na něm něco špatně? Máte ho někdo?

  https://www.trekbikes.com/…er9/p/35112/?…

  Případně jakou alternativu, která by byla srovnatelná.

  Díky

  0 0
  • Charlie_R  

   Ten rychloupínák vzadu není dobrý, jinak OK. Za ty peníze se dá vybrat lepší kolo.

   0 0
   • L30NTh  

    Ten rychloupínák mi taky vadí.

    A jaké lepší kolo? Když se dívám na kola, tak skoro všechno, co je do 40 tisíc má vidlici RS Judy, která pro mojí 100 kg váhu moc není, jak jsem se dočetl.

    0 0
    • hawrda  

     Já tohle kolo mám už pár let viz profil, a rychloupínák vzadu mi nevadí. A mám přes sto kilo.

     0 2
    • Tomcat  

     kdyby jen rychloupínák ale jedná se i o nestandar­dní osu

     Vidlice jde vždy třeba i omezeně nějak ladit, rám ne.

     Podívejte se na https://qayron.com/…mkii-q--p161 nebo o stupeň horší model.

     0 0
     • L30NTh  

      Ten Quayron je ale o dost dražší a nemá teleskopickou sedlovku. Tu ale nemá za tyhle peníze skoro nikdo, kromě toho Treka.

      Mám 10 let Focuse, kde jsem nevyměnil žádné komponenty, kromě řetězu, takže třeba kola měnit taky nebudu, pokud se nezničí. Na něm mi praskla trubka hned pod upínákem sedlovky. Proto chci nové kolo.

      0 0
      • Tomcat  

       Ono to bude i tím že na XC kolo se hned teleskop nedává.

       To se dává spíš na trail.

       U Quayronu to je Spyro HT.

       A ne všechny xkalibery mají teleskop , za to ten rám má integrovaný úchyt ba stojan na zadní stavbě. To je hodně mišmaš…

       0 0
       • L30NTh  

        Já se byl na toho Treka podívat a jsou tam ještě návarky na uchycení přesmykače, které tam jsou podle mě úplně zbytečně. Přijde mi, že Trek někde ve skladu našel hromadu starých rámů, tak se rozhodl, že to pustí do světa aby se toho zbavil. Sváry taky vypadají, že to dělal někdo pod vlivem, ale dávají na to doživotní záruku. Na Quayrona jsem se díval taky – tam straší čínským rámem. Jinak se mi zdá to kolo docela sympatický.

        Vybírám už nějakou dobu a všude je něco – když to není vidlice, tak jsou to brzdy nebo pevný osy nebo něco dalšího. Zatím vystačím se starým kolem, ale už to není ono.

        0 0
        • Tomcat  

         Asie to je oboje, brzdy vyměnit, nebo koupit teleskop je to nejmenší.

         0 0
        • esmo  

         Sváry vypadají na X-Caliberu špatně? Na kusu co mám doma vypadají velice dobře. To se třeba o násobně dražším Spectralu říct nedá :D

         Jedná se o rám několik let starý, kdy nižší řady měly přesmykač, proto ta příprava tam.

         0 0
  • trpaslik72  

   Já mám X-Caliber 9 tuším z roku 2017, takže ještě s převody 2×10 a rychloupinakem i na vidli. Jinak mi to kolo jako univerzál na nějaké občasné XCM závody nebo bikepacing vyhovuje. Jen škoda, že výrobce to kolo stále tak trochu degraduje tím rychloupinakem. Je to podle mě tlak na lidi, aby kupovali ProCalibra.

   Zkuste mrknout třeba na Giant XTC

   https://www.spoke.cz/…allic-black/?…

   Nevím jestli jde sehnat někde levněji, ale mě to kolo celkem zaujalo.

   1 0
  • gregorus  

   Grand canyon 8, teď se dá objednat s rozumnou lhůtou doručení. Já jsem teď bral procalibera, připadá mi, že ten isospeed funguje a pomáhá. Zvažoval jsem i levnější variantu, ale pokud bych nakonec bral hliník, tak nejspíš právě toho canyona.

   1 0
   • L30NTh  

    Ohledně Procalibera. Kamarád si koupil Scotta Scale 940. Říkal si jaké je to dobré kolo, ale manželka chtěla taky kolo a vybrala si Procalibera. Když se na něm projel, tak proti Scottu nebe a dudy, že ten isospeed je super pohodlnej. Pocitově úplně něco jinýho než na karbonu od Scotta.

    1 0
  • Gwaihir  

   Asi záleží, na co ho máš a jak moc ho budeš chtít upgradovat. Jestli na nějaké občasné ježdění 500km za rok, tak to asi udělá dobrou službu. Všechno záleží i na tvojí váze – víc jak 100kg bych také zvažoval něco s pevnou osou vzadu i vpředu, ale záleží na tom, kde a na jakém povrchu jezdíš.

   0 0
   • L30NTh  

    Poslední dva roky mám ročně naježděno přes 3000. Letos jen 1000, protože jsem byl na operaci kolena. Jezdím nejraději jen lesní a polní cesty, silnice a cyklostezky, jen když je to nezbytné. Uvažoval jsem i o fullu, ale tam už zase s cenou letím minimálně o 20 nahoru.

    0 0
    • Tomcat  

     To s pevnou osou ani není tak o nájezdu , ale o konkrétním technickém provedení. Jsou tady lidi kteří se pravidelně stěžují na to, že jim prostě škrtají/přidržují kotouče protože se jim vždycky výplet hned a začne škrtat kotouč. Což by se s pevnou osou nestalo. Samozřejmě má na to vliv i stáří rámu, kvalita komponent a hmotnosti jezdce a zavazadel

     0 0
    • Gwaihir  

     A na čem jezdíš teď? A jak moc těžký terén jezdíš? Jestli to chápu dobře, tak raději lehký terén. Za mě jezdíš hodně, tak si udělej větší radost – dej do toho více a budeš mít větší možnosti. Na takové lítání po lese a poli můžeš kouknout na kde co:

     https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330242?…

     A jestli rád i nějaký trail, tak třeba tohle:

     https://eshop.madefortrails.cz/…4-p1956-6628

     0 0
     • L30NTh  

      http://www.bikeroar.com/…2-black-blue

      Pro zajímavost posílám svůj prasklý rám a jak mi to jeden borec, který mimochodem vyrábí sjezdová kola, zavařil.

      0 0
      • Markony  

       Jen tak pro zajímavost kolik myslíš že ti to vydrží než to praskne vedle svaru ?

       0 0
       • L30NTh  

        Navždy, uložím ho na půdu :).

        Doplnil mi tam tu vzpěru mezi trubkama a říkal, že to vydrží bez problémů. Jak jsem psal, ten chlap vyrábí kola – downhily , tak tomu snad rozumí. Pevnost prý bude asi na 70% než byla předtím, protože se to nahřálo, čímž hliník ztrácí pevnost, ale kvůli tomu tam dal tu vzpěru.

        0 0
  • Murray  

   Mám X Caliber 9 2021, no s tím zadním nábojem jsem se hodně natrapil, ne že bych na tom hodně skákal, ale trošku nějaký sjezdy, rockgardeny atd jezdim a ten zadní naboj se vykakal, nahrada sehnat nejde, jediné koupit stejně špatný originální zadní kolo a nebo to nahradit tím Deore nábojem FH-MT500 nebo jak ( to jsme udělal a zatím Ok) a nebo tím DT swiss nebo Hope a patkama pro RU a v každým případě přeplést, každopádně to už je cena jak třetina kola

   No jako kolo slouží líbí se mi, ale znovu bych si ho nekoupil, za tu cenu je minus RU, nicmoc vidlice, ty bowdeny v rámu chrastí…, a to ze tam ten RU 141 nechali i v letošním modelu to je fakt ostuda, když to kolo zdražilo skoro o desítku, pokukuju už taky po něčem lepším ale na lehký ježdění to parádu celkem udělá

   0 0
   • L30NTh  

    Díky. Tak do toho Treka nejdu. Sice se mi to zdá za dobrý prachy (aktuálně nejlevněji za 37 990,–), ale ten rychloupínák mě, co má přes 100 kg, docela straší.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.