Trek Top fuel 9.7 2018 nebo Trek fuel EX 8 ??????

9 nepřečtených
  • Flasaji

    Rád bych si pořídíl jedno z těchto typu kol.

    Trek fuel EX 8

    Avšak u tohoto typu není dálkové zamykání tlumiče a vidlice(jinak je úplně suprové).

    Trek top fuel 9.7

    U tohoto typu mi přijde, že zdvihy jsou moc malé na univerzální ježdění a posed je závodní (hodně naklonění dopředu), neboť mi to tak alespoň přijde. Jinak kolo má všechno to co bych chtěl, dokonce těchnologii, kde jedním tlačítkem se dá uzamknout jak přední vidlice, tak i zadní tlumič.

    Výška – 187 cm tudíž velikost 21, 21.5 to je mi jasné

    Váha – cca 90 kg

    Mockrát děkuji za rady a připomínky.

    Chci ho mít na veškeré ježdění, ať už na traily, menší sjezdy, lesy, silnice (prostě takový univerzál).

    0 0
    • jonti  

      Jako majitel Trek Top Fuel 9.8 ho doporučím i na těžší ježdění, posed oc závodní není, nebo teda je podle toho jak si ho nastavíš.

      Zamyslel bych se ale nad velikostí, s 187 cm vozím 19, je to na hraně. 21,5 už byl docela vysoký rám, i když na délku seděl. Možná bych příště i hledal jinou značku, která dělá velikost 20.

      0 0
    • mirabike  

      Můj názor je jednoznačně EX, pokud nechceš jezdit závody a třeba jen občas nějakej maraton – EX je často označovanej, jako XC-maraton bike, kterej snese i AM.. myslím, že i na lehčí sjezdíky je s 90 kg vidlice se 100 mm zdvihem a 32 nohama fakt jen k utrpení. Navíc geometrie EX ti na trailech a sjezdech otevře a posune tvoje schopnosti a na cestách vadit nebude.. roky jsem se mrcasil na XCéčku a až EX (ještě 26 – 2011) mi naznačil, že nejsem až tak velký kopyto.. a za dva roky jsem kupoval sjezďáka :)

      0 0
    • jecnak  

      Tak si obe kola projed – treba v nizsi variante a udelej si nazor. U Treku to neni takovy problem.

      Jinak souhlas s Jontim vyse. Jsem stejne vysoky a mam take 19" a sedne mi perfektne. Ve sjezdech je limitujici spis hlava a adheze plastu. Staci si nestavit posed vic do vzprimena a vlozky v zadni stavbe do pozice Trail. Na to, ze se jedna o zavodni XC kolo, jede ve sjezdech extremne jiste.

      0 0
    • ToBla  

      Jsou to dvě dost odlišný kola. EX je trailový kolo na kterým se dá jet enduro závod. Závodníci Treku jeli EXka ve Finále Ligure na světovým enduru, jen měli vyžší zdvih vidlice. Pokud Top Fuel tak bych doporučil 9.8. Loňskej model se dá koupit za slušnou cenu. Top Fuel doplněnej hlubší pneu zvládne hodně.

      0 0
    • riven  

      Taky jsem zvažoval Top Fuel 9.7 2018

      a tak dlouho jsem zvažoval, až je z toho nakonec Top Fuel 9.8 SL 2018… :)

      To je fakt mazec, váha 11.3kg i s XTR pedálama, Top Fuel 9.7 měl 12.5kg, ale s dušema.

      Mam 192cm takže 21.5, posed je fajn, není ani moc dlouhej ani krátkej

      /lze samo doladit představcema nebo sedlovkou s offsetem/, obě kola velmi pohodlná,

      ale 9.8 je fakt raketa, asi to dělá to kilo míň a zřejmě i ty karbonový Kovve kola.

      Ale i 9.7 je super, sundáš 1×11 a můžeš mít hned Eagla 1X12.

      0 0
      • jIrI___  

        Jen připomenu mnohokrát opakovanou věc – délku posedu opravdu nelze ladit offsetem sedlovky. Offset sedlovky je v podstatě pevně daný délkou stehenní kosti, tzn. pozicí kolene vůči pedálu.

        0 0
        • plzakj  

          Je to marny, je to marny…je to marny.

          0 0
        • jecnak  

          To mas sice pravdu, ale je pevne dany podle jakesi poucky, jejiz platnost nekdo stanovil na zaklade pozorovani vetsiny. Mnoho (i profi) cyklistu to vozi uplne jinak.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.