• riven

    Má někdo z Vás zkušenosti s hliníkovým Trekem Superfly 9 nebo karbonovým Superfly 9.7.

    Je velký rozdíl mezi karbonem a špičkovým hliníkem s karbonovou sedlovkou v komfortu jízdy a tlumení nerovností?

    Superfly 9 je hliník v plný palbě XT a kola DT Swiss X1800, vidle SID.

    Superfly 9.7 je karbon, v X9/X7/SLX brzdy, kola Bontrager a vidle FOX.

    Měřím 193/98kg, jezdit budu 80% lesní a polní cesty, 20% silnice.

    Chci pohodlnýho hardtaila na delší vyjíždky, nebudu závodit.

    Dík za radu.

    odkazy:

    http://www.eurobike-praha.cz/…ntgreen-2014

    http://www.eurobike-praha.cz/…ue-blue-2014

    0 0
    • jeffino  

      vzal bych hlínu, ale sedmičku, nechal si tam dát jiný kliky a časem koupil jiný kola.

      0 0
    • Azmir  

      No budeš to mít těžké, i já bych se asi rozhodoval dlouho, nadruhou stranu, na tom carbonovém není nic vyloženě nefunkčního a jestli nezávodíš, tak by to podle mě nemuselo být špatné, jinak máš nějaký důvod proč ses zaměřil jenom na Trek, když se podívám třeba na canyon, co za ty samé peníze nabízí on, tak mi to teda přijde lepší.

      0 0
    • jeffino  

      ta sleva za tu devítku je více než úsměvná, když ofiko dovozce ji inzeruje jako běžnou cenu:)

      http://www.trek-bikes.cz/…rfly-9/p-372

      0 0
      • riven  

        Dostal jsem se ještě na lepší ceny než katalogové, obě kola jsou za podobnou cenu, s tím, že jsou možné úpravy komponentů. A obě mají pevné osy v předu i vzadu.

        Proto mam v hledáčku Trek, fajn přístup prodavačů.

        Teď spíš reším komfort jízdy a tlumení nerovností, proto zvažuju hliník s karbonovou sedlovkou nebo karbon…

        Myslím, že Trek by nebyl špatnou volbou… :)

        0 0
        • jeffino  

          já jezdím treka s karbonovou sedlovkou na bezduších a jsem spokojenej.

          pokud by ta devítka byla za nějakou zajímavou cenu tak bych ji asi bral.

          0 0
          • riven  

            Taky si ta 9 u mě stojí zatím nejvýš, co jsem se zatím bavil,

            tak ten hliník by mě být, co se týče pohodlí, na úrovni karbonu z minulého roku. Ta karbonová sedlovka by měla s pohodlným sedlem pochytat hodně nerovností…

            0 0
            • McBlacky  

              to je pěkná blbost, žádný hliník nebude na úrovni carbonu, možná tak v hlavě prodejce…

              osobně bych šel do carbonu, odolnost proti rozkmitání rámu na nerovnostech je u carbonu o třídu jinde a to ve finále dělá fakt hodně v jízdním projevu.

              0 0
              • riven  

                Dík, rád si nechám poradit, protože s karbonem zkušenosti nemám… Tak pak je možnost jít do Superfly 9.7, karbon, v X9/X7/SLX brzdy, kola Bontrager a vidle FOX…

                0 0
              • jeffino  

                ta hlína od treku je vcelku slušná, myslím, že ty kola se jim letos povedly, rozhodně půjdu spíš třeba do kvalitní hlíny než do nekvalitního karbonu, je jasný, že kvalitní karbon bude cenově i kvalitou jinde než hlína.

                0 0
                • riven  

                  Takže by zase přišela do rozhodování hlína 9? :)

                  To jsem z toho jelen… :D

                  0 0
                • nitraq  

                  Podle tebe je Trek nekvalitní karbon?

                  0 0
                  • jeffino  

                    myslel jsem to obecně, některý značky dělají různý karbonový řady a zpravidla ta nejlevnější bude nejmíň kvalitní..pokud nemám prachy na skutečně kvalitní karbon, tak to radši dobrou hlínu…si každej musí rozhodnout jestli např. karbon od hong-fu nebo třeba hlínu od treka:)

                    0 0
                    • Azmir  

                      A co že je to na tom carbonu od hongfu špatného?

                      0 0
                    • McBlacky  

                      zase nesrovnávej hongfu a levnější řadu treka…

                      Ono je otázka co je levnější řada, ale většinou to je tak, že to co byl top před 4–6 lety je dneska základ a top se posunuje díky technologiím dál.

                      Navíc teda ne vždy to je na škodu, konkrétně co mám odjeto na spešlech tak fact 8 je sice měkčí do záběru, ale zároven výrazně pohodlnější než fact 9, což pro někoho může být i plus, pokud nejezdí hodinový XC v Elitě :)

                      Jak to má ale konkrétně Trek netuším, letos ho bude vozit kolega v teamu, tak ho plánuju zkusit a udělat si názor, protože cenově je to postavený parádně, sid na XT kolem 70, s kolama na 350 a detaily jako esi v základu…

                      0 0
                      • riven  

                        Jak jsem koukal, tak ten trek karbony už nějakej rok dělají, takže ten jeho OCLV Mountain Carbon asi zas tak velkej ******* nebude. A ta konfigurace Superfly 9.7 v X9/X7/SLX brzdy, kola Bontrager a vidle FOX na pohodový hobby ježdění taky půjde.

                        Chci pohodlný kolo a ten karbon asi ani hliník s karbonovou sedlovkou z 9 nepřekoná…

                        0 0
    • blackboy007  

      Vem tu 9 v Alu rámu Sid XT

      0 0
    • Azmir  

      Už to tu psal jeffino a podle mě by to bylo nejrozumnější. Vzal bych superfly 7, oproti té 9 tam není podle mě nic tak dramatického, co by fungovalo nějak lépe a bylo třeba za to připlácet 18 tis.

      Za těch 18 tis. můžeš mít top kola, což je bych řekl základ, rám je stejný, co se týče vidle tak reba na sida moc ztrácet nebude, SLXko funguje velmi slušně a prostě za těch 18 tis. což je přiznejme si slušný balík, koupíš kola, pláště, předěláš na bezduše, koupíš nějakou pohodlnou karbonovou sedlovku, protože nemusí nutně znamenat karbonová sedlovka = pohodlí a ještě ti něco zbyde na další věci, podle mě nejlepší varianta, ale dělej jak myslíš :)

      0 0
      • riven  

        A jaký kola a karbonovou sedlovku vzít? Co poradíte?

        0 0
        • Azmir  

          Tak kola bych asi nechal zaplést, těch možností jak to zaplést tu bude ale milion a já nejsem zrovna hoden tohle nějak rozeírat, jinak co se týče sedlovky, vím že nějakou více pohodlnou mají canyon a tuším cannondale, možná ti někdo odsud z bf napíše co pohodlného jezdí.

          0 0
          • DusanUsan  

            Kola je lepsie nechat zaplest aku kupit hotove?

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Sériovka je většinou nejvíc odrbaná právě na kolech, pokud nekupuješ top model.

              0 0
              • DusanUsan  

                No superfly 7 jazdim ale neviem porovnat aky by bol rozdiel medzi kolami seriovymi, ktore tam su, a ked by som tam dal nejake spickove kola. Preto sa pytam co je lepsie urobit, ci nechat si zapliest alebo kupit hotove.

                Pripadne, ako dlho kola vydrzia?

                Diky

                0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  Ty chceš měnit ta kola, co tam máš, a volíš mezi továrními záplety nebo něčím doma vypleteným? Něco ti na nich nesedí?

                  Jinak výdrž je individuální – podle toho, co jezdíš, jak moc to prasíš, kolik vážíš… Taky záleží, co vezmeš za kola, takové Remerx Viking vydržely od padesáti kilometrů do tří set kilometrů :).

                  0 0
                  • DusanUsan  

                    Nie, vsetko je v poriadku, reagujem na to, ze 9ka stoji o 18tis viac a je lepsie kupit 7ku a na nu lepsie kola. Tak som dostal pocit, ze tie ktore tam su, su vylozene zle a ci ich nie je nutne vymenit :)

                    Samozrejme ze najprv chcem vsetko ojazdit a potom robit zmeny, ale presne to, ze ci vybrat 9 alebo 7ku som tiez riesil dlho.

                    Diky

                    0 0
                    • Člověk a jeho svět  

                      Já teda nevím, ale 9 stojí 54.900; 9.7 pak 59.900. Nevím, kde se zde vzalo těch 18 tisíc.

                      0 0
                      • nitraq  

                        Superfly 7 stojí 36.990 Kč.

                        0 0
                      • DusanUsan  

                        Superfly 7 a superfly 9 – AL oba.

                        http://www.trek-bikes.cz/…rfly-7/p-370

                        0 0
                        • Zafata  

                          Nevim zda jezdis zavody nebo jsi jen hobby jezdec jako ja. Kazdopadne si nemyslim, ze ty kola co jsou na Superfly 7 jsou neco hrozneho. Ja teda nejsem typ jezdce co nekde skace a mam obcas hruzu sjet i blbe schody a jsem schopen se vyflaknout i pri mensim sjezdu kdyz jsou tam diry a strach teda o ty kola mit nebudu co tam jsou. Vazim 92 kilo a pro Superflye 7 jdu v utery a myslim si , ze pri mem jezdeni (mozna i pri tvem) ti vydrzi ty kola peknych par tisic kilometru bez problemu. Preci jen jsou Treky dimenzovane na 136kg tak to neco vydrzet musi. Pokud, ale jsi zavodnik a jde ti o vahu tak klidne men kola jak radi Azimir a Clovicek. Mi ty co tam jsou budou stacit az nad hlavu kdyz doted ma 26 vazi vic jak Superfly v 19,5 ;)

                          0 0
                          • DusanUsan  

                            Sice travim na kole hodne casu ale zavodnik nie som. Inak som s nim velmi spokojny a ta modra je proste super :) Uzi si ho a som rad ze kola su v pohode.

                            0 0
        • McBlacky  

          kola bych si nechal náby a dal plochý dráty a Crest ráfky, sedlovku by ti barevně sedlo WCS, ale ta zase není moc pohodlná, zase v rozměru 27,2 by to nemuselo být tak hrozný

          0 0
    • Mate.Zahry  

      A co si to kolo otestovat? Právě Superfly 9 je letos v testovacím vozíku od Treku. Sám jsem před 2 týdny toto kolo projižděl a je to pecka.

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Taky bych bral raději krabon.

      0 0
    • riven  

      Pak mě ještě napadnul Giant XTC Composite 29ER 1 2014,

      Karbon, Odpružení: Fox 32 Float CTD Evolution QR15, Komponenty: Shimano SLX/XT, Giant, DT, Schwalbe Racing Ralph

      Jediný co mi vadí, že ty ráfky nejsou zřejmě připraveny na bezduše, což jsou další peníze navíc.

      http://www.bikebros.cz/…14–4541.html?…

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Hm, tak ten je pěkný, super pohřebák.

        To bych měl brouka v hlavě, naštěstí už mtb nejezdím (měl jsem Treka, ale ten Giant je fakt vydařený)

        0 0
        • riven  

          Jojo, je to černej ďábel… :)

          0 0
          • riven  

            tak potvrzeno, ten giant nemá ráfky na bezduše… :(

            0 0
            • miche  

              Kdyby jenom to, vnitřní šířka ráfku jen 18mm, což je dle mě nic moc na širší gumy.

              0 0
              • cenadamore  

                Ahoj..jak si nakonec dopadl s tim kolem..je se tedtaky rozhoduju mezi jednotlivymi radami trek sfly al 9,8,7 tak kdybys mel nejaky postrech byl bych ti vdecny diky..

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.