• zetze

    Zdravim,

    tak jste mi tady pěkně znechutili rámy HT GT a RB CRR mi nějak nejede,tak jsem našel rám TREK 8500 rok 2011,cena je okolo 9 táců,karbon nechci,vybráno správně nebo máte lepší návrh? nechci žádnou hotovku,kolo složim sám.

    Dík za názory a rozcupujte i tento rám :(

    0 0
    • JakeF  

      Je to rám se závodní geometrií a je hodně tuhý. Na pohodový ježdění v něm moc významu nevidím, ale jede opravdu pěkně, i když není úplně z nejlehčích. Jinak podle výběru Trek vs. GT vs. RB bych doporučil nejdřív si objasnit, jaká geometrie by vlastně seděla, Trek je spíš delší, ale zase je díky tomu možnost ho vzít v menší velikosti, pokud vyjde sedlovka a mít tak víc místa nad rámem…

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Ber Treka. Osobně taky nechápu módu RB, které si mi vůbec nelíbí.

      0 0
      • maajkee  

        Móda RB? Myslím že ne, řekl bych že Treka má daleko víc lidí ;)

        0 0
        • Pumsc  

          nebo spešla cooo:)

          0 0
          • maajkee  

            jj, zrovna tak, to je to samý

            0 0
            • Lister  

              Asi jiný kraj jiný mrav.

              Vím o několika RB, neznám nikoho, kdo by si koupil HT od Spešlu a Treka mám jen já.

              0 0
              • maajkee  

                Tady jsem teď viděl pár spešlích 29tek, to se docela rozjelo, RB jsem tady u nás neviděl jediný.

                0 0
                • Lister  

                  teď viděl pár spešlích 29tek

                  Myslel jsem, že se bavíme o kolech :-)

                  0 0
                • mr.nikdo  

                  Ty jo. V JMK a v okoli Jedovnic jsem letos videl takovou haldu IQ a IQ29 a IQ6, ze to svet nevidel…

                  Na jare jsem snad jiny full nepotkal. Jo a nebylo to v dobe Velo Test Festu :-D…

                  0 0
    • Lister  

      Prostě normální HT, jede to, netlumí to, raději se na něj dívat než na něm jezdit – tak aspoň občas přehodím pláště, aby mělo pocit, že se o něj zajímám.

      0 0
      • maajkee  

        Ty máš taky RB? :)

        0 0
        • Lister  

          Tak název threadu zní jasně, ne?

          RB jsem kdysi hodně chtěl, ale musel bych mít custom geometrii, což by tedy na HT šlo, ale už by to byly naprosto nesmyslné peníze.

          0 0
          • maajkee  

            Jo, jsem zblblej, jen že se tady bavilo o RB, tak mě to zmátlo :)

            0 0
            • Lister  

              Hodně uvažuju, že ten rám prodám a pořídím nějakého rychlejšího fulla z bazaru (jen rám) ideálně něco kolem 100–120mm ve stylu Fuelu EX – prostě rychlý trail bike. Tak kdyby se ti někdy něco ve velikosti M dostalo pod ruku, tak na mne můžeš myslet.

              Napadlo mě nabídnout ho i tady, ale tazatel je krapet jiná velikost.

              0 0
              • maajkee  

                Já už taky zas uvažuju jakej rám dát místo cambera? :) Jestli něco chrtějšího 100/100 nebo naopak něco tak 140/140 :) Nemám v tom prostě vůbec jasno :D

                0 0
                • Lister  

                  Jenže mi normální smrtelnící na těch změnách i proděláváme, víš :-)

                  Jinak já už mám jasno v to, že ideál jsem našel a k tomu do zálohy něco co trochu víc pojede na vyjížďky s XC chrtama. Na Trekovy jsem byl za dobu co ho mám asi 10× – vůbec se mi na něj nechce.

                  0 0
                  • maajkee  

                    Však to já někdy taky :)

                    Taky mě dost mrzí že jsem se zbavil toho červenýho cannona s fatty, po tom se mi asi nejvíc stýská :D

                    0 0
                    • Lister  

                      Prodat ho byla taky pěkná blbost.

                      0 0
                      • maajkee  

                        jo jo :/

                        0 0
                        • Lister  

                          Bože, ty toho Spešla fakt prodáváš :-O

                          Prosím, prosím, sežeň mi Epica :-)

                          0 0
                          • hony007  

                            To se píše jinak.

                            Maajkee, kup si Epica, ať mi máš za měsíc co prodat :-D

                            0 0
                            • Lister  

                              Jenže právě že problém je v tom, že Majkee je jiná velikost :-(

                              0 0
                              • hony007  

                                Tak teda, Maajkee, kup si menšího(?) Epica, ať je jasný, že ti nesedne a máš mi co prodat :-)

                                0 0
                          • maajkee  

                            Máš bod, jsem čekal kdo si toho první všimne :)

                            Hele zatím je to jen ve fázii teorie, já v podstatě každý kolo dám skoro hned na bazar abych měl přehled o prodejnosti, kdybych případně chtěl něco jinýho :D

                            0 0
                  • zetze  

                    Jakto,že nechce,rezignoval jsi na kolo,Trek tě neuspokojil?

                    Takže přechod na celopéro?Kromě toho že Trek je tvrdej má ještě nějaké nectnosti?

                    Pokud bych si nevyklepal tělo a přemýšlel o pohodlíčku,tak si sednu do křesla spustim nějakou počítačovou simulaci s feedbackem.

                    Proto chci HT trochu sportovního střihu a tohle neřeším,potřebuju cejtit naklepanou prdel a utahaný nohy.

                    0 0
                    • kubad  

                      ze slušného fulla co jede se ti na HT moc nechce no :D

                      0 0
                    • maajkee  

                      Jenže díky otmu fullu toho najedeš třeba mnohem víc, protože právěš nejseš tak naklepanej ;)

                      0 0
                      • zetze  

                        Největší můj problém je čas,v práci od 6 do 19 a soboty většinou melouch neděle většinou volná.Takže přes den v létě najedu tak okolo 35 km a v neděli před obědem tak 80km a potom relax.

                        Potřebuju si postavit něco lehkýho,protože můj cestovní bajk má 18kg s nosičem kapsou vercajkem atd,ten je na výlety s rodinou a když jedu sám tak jezdím rychlejc a silovějc a nadřu se při tý váze jako kůň a ještě ho nosím po schodech do a z 2.patra kvůli zlodějům.

                        0 0
                    • Lister  

                      Chtěl jsme psát sáhodlouhé pojednání o váze, vlastnostech kole, HT, fullech… ale v podstatě vše se dá shrnout asi takhle.

                      Určitě se ti to nebude líbit, možná se urazíš, ale věř mi, že vím o čem píšu:

                      1. Neřeš u průměrného sportovní HT rámu hovadiny typu váha, tuhost,

                      pohodlí a kup si takové, které ti bude sedět geometrií a chováním.

                      Protože to budou, při vší úctě, jediné parametry, kde

                      poznáš rozdíl

                      1. Zhubni a makej, pak se teprve můžeme bavit o svižné jízdě.
                      2. Šetří a kup si jednou pořádné kolo (nebo si ho někde půjč) a už

                      nikdy nevypustíš z klávesnice ty věci o naklepané prdeli, pohodlíčku, simulátoru…

                      Trek je prostě obyčejné HT se vším z toho vyplývajícím, jelikož jsem si už ujasnil, co od kola chci a naštěstí tomu věnoval i dostatek financí, tak pro mne začal postrádat význam. Byl stavěn za určitým účelem (záložní kolo, zimák, tahač vozíku), ale on se pro mne už nehodí ani na to.

                      0 0
                      • maajkee  

                        Tak HT je pořád ještě dobrá volba pokud chce někdo jezdit tady u nás v ČR závody, jinak už opravdu trochu postrádá smysl. Nicméně já mám HT určitým způsobem stejně rád a stále bych nedokázal říct, full je lepší. Pro mě je to prostě jen jiný ježdění.

                        0 0
                        • Lister  

                          Ona ta vaše HK klika s těma RK, které vydrží přes 5tis km, je celá nějaká dívná.

                          Já jsme se taky dlouho držel HT, protože jsme chtěl, aby to jelo. Když jsem při výběru nového fulla jako jeden z hlavních požadavků udával „aby to jelo“, tak mi na to Blacky napsal, že nahoru to stejně pojede jen tak rychle, jaké máš nohy, a z kopce jen tak rychle, jakou máš techniku, tak jsem si myslel svoje. Ale on měl samozřejmě pravdu. O 17kg lehčí a o 700 hodin na trenažéru bohatší musím jen souhlasit. Aktuálně jezdím na té svojí 140mm mrše tak rychle, jak jsme nejezdil nikdy ani na HT, a z kopce je to úplně jiný level a technika se mi za těch pár měsíců posunula taky někam jinam. Takže jako první bych hledal rezervy v sobě.

                          0 0
                          • maajkee  

                            Tak za mě full teda techniku spíš ubíjí, jsem rád že jsme získal techniku na HT.

                            A ty to nemůžeš srovnávat když jsi měl HT měl jsi fyzičku na hovno, teĎ máš lepší, takže je jasný že budeš jezdit líp na čemkoliv. Ale když bys měl fyzičku stejnou, tak na 9kg pojedeš prostě na nějaký obyč hladký cestě jako se jezděj u nás závody prostě o něco rychleji než na 13kg fullu 140/140.

                            Další věc je, že na HT toho nemusíš moc řešit. Ono nastavit fulla a udržovat ho je přeci jen o něco složitější. Na HT většinou prostě jen sedneš a jedeš :)

                            Já třeba při vyjížďkách i když mám teď fyzičku poměrně dobrou teď na fullu do kopce zpomalení trochu vidím, ono to taky bude i trochu pláštěma, geometríí a vším možným. Ono je to taky daný tím, že jsme zvyklej menší kopce vyjíždět silově ve stojkách, což na fullu prostě není uplně ideal a snažím se víc šlapat se sedla.

                            Jediný kde vidím fakt posun, kde jsem mnohem rychlejší jsou prostě ty teréní pasáže, ať už z kopce, do kopce nebo po rovině. Teď v rychlebách jsem prostě viděl, že oproti loňsku jsme HTčkářům ujížděl :)

                            Ale jak říkám, pro mě to jsou dvě odlišný kola, dva odlišný způsoby ježdění a jak HT tak full má pro mě stejný kouzlo.

                            0 0
                            • Lister  

                              Chtěl jsem tím hlavně naznačit, že řešit při metrákové váze něco jako rychlost kola je trošku zcestné, protože rezervy jsou někde úplně jinde.

                              0 0
                              • maajkee  

                                No já třeba jdu letos celkem dolů ze 103kg už jsem se dostal na 95kg :) A hodlám to dotáhnou alespoň pod 90, protože mám zas psychiku dobře nakloněnou a ježdění mi dělá jen radost. Ale to jak kolo jede právě zcestný není ani náhodou, naopak hubenýmu a namakanýmu člověku je skoro jedno na čem jede, já potřebuju mít pocit, že mám pod sebou něco co fakt jede :)

                                0 0
                                • HELLBOY22  

                                  Ja zas idem z 64kg na 70kg :D Posilujem každý deň a už som nabral 2 kg svalov. Ale podľa Atillu je to nemožné čo mi na jar písal…

                                  0 0
                                • šimlos  

                                  Na silničce to hezky odsejpá,co? :-)

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    Jo jo :)

                                    0 0
                                    • šimlos  

                                      Dlouho jsem odolával,nedávno se svezl a jsem nalomen.Přeci jenom jsou dny,kdy se člověku na bika tak nějak úplně nechce a jenom tak by se svižně projel.I když ty kopce,darmo mluvit :-)

                                      0 0
                      • zetze  

                        Jistě polemizovat se dá o všem,ale i ten full nebude 100%ní,pročítal jsem diskuze o kolech a bylo tam hodně názorů jestli HT nebo full,dost se jich vracelo z fullu na HT.Zatím mě full neoslovil,třeba později ale to spíš pokukuji po silnici,čas ukáže.

                        0 0
    • biker90  

      Já se v tom sice nevyznám (rozuměj nemám s čím srovnávat), ale jezdím Treka 8000 skoro rok a jsem spokojený. Pokud ti vyhovuje geometrie, tak nekoukej, co tu kdo plácá a vyzkoušej ho. Vyměnit to můžeš vždy. :)

      0 0
    • šimlos  

      Já ti rozumím,pokud chceš něco svižnýho,tak jdi do toho Treka.Se slušnými komponenty se dostaneš na váhu lehce přes 10kg ale to asi víš.Je fakt,že ze všech kol,co jsem před koupí novýho kola vyzkoušel,mi Trek sednul hned do ruky,stačilo ujet 100 metrů..

      0 0
      • zetze  

        Díky za názor,tady na BF pokud nejdeš do RB nebo karbonu nebo fulla je všechno ostatní pasé,cokoliv ostatního je špatný,drahý,špatně osazený.Ach jo…

        0 0
    • Ruprt2  

      Slušný rám, objektivně rám za ty prachy určitě nestojí.

      Otázka jestli za to stojí tobě.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.