• comz

    Zdravim vsechny,

    chtel bych si koupit kolo abych si trosku zlepsil kondicku a obcas vypadl ven :) Takze takovy to rekreacni jezdeni.

    Rozhodl jsem se pro Trek 6300, model 2010. Akorat vsude na forech proti nemu dost lidi vystupuje ze je nekvalitni a podobne.

    Poradi mi nekdo, jestli to ma cenu, a nebo doporucit nejake jine vhodne pro me ? Merim 187cm a vazim cca 90kg.

    Diky za vsechny informace.

    0 0
    • PatrikL  

      za akú cenu? Neoplatil by sa viac nejaký 2009 model?

      0 0
    • Smith10  

      Ahoj,

      jezdím Trek 6300 z roku 2008…jezdím rekreačně, žádné závody,ale i tak ho moc nešetřím a po asfaltu skoro nejezdim (vážim 87kg) …za mojí osobu mohu říct, že je to ve své kategorii dobré kolo!

      Než jsem ho koupil projel jsem v té cenové relaci řadu kol (merida, autor,…), ale Trek mi sedl nejvíc a byla to dobrá volba,neměnil bych!

      Teď akorát budu kupovat lepší vidlici (nějakou žehličku)…na mém je RS Dart 3 a na modelu 2010 mají myslim RS Tora…takže „z bláta do louže“…ale za 22 000kč zas nemůžeš čekat, že ti dají extra něco lepšího! :-)

      A co je na něm tak nekvalitního podle jiných lidí,jestli se můžu zeptat?

      0 0
      • Evilcleaner  

        tyjo když o tom moc nevíš tak raději tady nešiř bludy. upřímně mám radsot z toho že se ti dobře jezdí na kole ale tlouct někomu do hlavy že z dartu (který mimochodem konstrukčně vychází z více než dekády staré vidlice) na toru (která je kromě své váhy supr vidlice, až na pochybné těsnění modelů 08 a části 09-se týkalo RS obecně) je jako z bláta do louže… a s tím přístupem že „za 22 000kč zas nemůžeš čekat, že ti dají extra něco lepšího“ musíš být velmi vděčný zákazník:-)

        0 0
        • DaSnail  

          asi tak

          0 0
          • Smith10  

            :-)))

            0 0
            • DaSnail  

              :-))))))))))))))))

              toru som jazdil dosť dlho a darta som skúšal viackrát. keď si myslíš že je to z bláta do louže, tak… nič. ;o)

              0 0
              • Smith10  

                …tak louže je pro mě lepší jak bláto :-) …ne, uznávám že jsem to trochu přitáhnul za vlasy,jen jsem chtěl říct…že to co ušetří (+trochu našetří) na modelu 2009 pak může vrazit třeba do lepší vidle, pokud bude chtít…

                0 0
    • Featherbed  

      To kolo mám, obecně se dá říct že platíš dost za značku, třeba ten Lapierre na kterého někdo házel odkaz je trochu jinde… Dart 3 je skoro pevná vidle, takže to chce výměnu, já vyměnil za tuněného Epicona a spokojenost, jinak kolo to není špatné, ale když koukneš do výprodejů tak seženeš mnohem lepší.

      0 0
      • Smith10  

        …jj, za 22000 asi sežene i jiné kolečko…u mě byla volba „snažší“ o to, že jsem ho kupoval na konci prázdnin a prodejce mi dal slevu z 21990 na 17500kč…takže jsem se moc nerozmějšlel :-)

        0 0
    • navlcinci  

      tady máš to kolo za super cenu http://www.yogi.cz/cyklo.php…

      0 0
      • meri  

        …model 2009

        0 0
      • Featherbed  

        Jestli se ti to kolo líbí, tak tohle je podle mě ideální volba. Z fleku vyměn vidli třeba za toho tuněného Epicona, nový Dart se bude prodávat mnohem líp než jetý a máš za těch 22k dost slušné kolo.

        0 0
    • petr81  

      Mám tohle kolo model 09. Nejsem sice žádný honič kilometrů, ale až na vidlu jsem spokojen. Nějaký ten týden v beskydech a je to na ní znát( vůle). Na jaro ji budu měnit. Kolo dostačující na to co s ním chceš podnikat.

      0 0
    • navlcinci  

      dívám se , že tady je http://www.yogi.cz/cyklo.php… i Trek 6500 za 18990 a tam je už i vzduchová Tora což už by mělo na tvou váhu stačit.

      0 0
    • Nikola  

      Na Treku jezdím, je to výborné kolo do přírody a na lesní cesty. Mohu doporučit. Pokud si časem dokoupíš lepší vidlici, není co řešit. Trek má, jak sama zjišťuji navíc i výborný lak, který i po několika mých (lesních) pádech nebo odskakujících kamíncích od předního kola zůstal bez jediného škrábance, takže je předpoklad, že dlouho vydrží i vzhledově.

      0 0
      • DaSnail  

        výborný lak je nutnosť, keď nejdůležitější při výběru kola je pro mne jeho barva. ;o)

        0 0
        • Nikola  

          Ano, přesně tak. Vzhledem k tomu, že mám kolo bílé barvy, je pro mne kvalita laku o to důležitější, protože na bílé je každá oděrka více vidět, nežli na většině jiných barev.

          A co se týká té ironie ohledně barvy, poněkud nechápu její smysl. Mužům snad nezáleží na barvě jejich kola, vozu apod.?

          0 0
          • DaSnail  

            určite záleží. to písaná kurzívou je len citát z tvojho profilu. keď sa ťa to nejako dotklo, tak sa ospravedlňujem.

            0 0
            • Nikola  

              Nedotklo, jen jsem napsala, že onu ironii nechápu. Omluva není zapotřebí ani v případě, že by se mě to dotklo, protože i pak by byla chyba na mé straně. Urážet se kvůli hlouposti je stejně hloupé jako urážka sama.

              Jen na vysvětlení ohledně toho textu v mém profilu. Na kole se dá snadno vyměnit naprosto cokoliv (myslím součást, díl), s výjimkou právě té barvy.

              0 0
      • JakeF  

        A jaký bylo při výběru kola kritérium kromě ceny a designu?

        0 0
        • Nikola  

          Aby to byl Trek.

          0 0
          • JakeF  

            Tak to pak můžeš dobře posoudit kvalitu a osazení proti jinejm značkám, co?

            0 0
            • Nikola  

              Ano, myslím, že mohu. A nemusím kvůli tomu vlastnit kola všech myslitelných značek.

              0 0
              • JakeF  

                Můžeš říct, že má výbornej lak :-). Osazení jsi počítám moc zabrat nedala.

                0 0
                • Nikola  

                  Když chceš reagovat na mé příspěvky, pak je čti pečlivě.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Napsala jsi to použití tak obecně, že si pod tim lze překvapit všechno kromě downhillu a asfaltu. Máš taktiky jak politici :-).

                    0 0
                    • Nikola  

                      Možná by sis měl přečíst i ostatní příspěvky, především ten úvodní. Zadání znělo, zda je je Trek 6300 vhodný pro rekreační ježdění. Předpokládám, že dotyčný rekreačním ježděním myslí jízdu po lese a polních cestách, když se dotazuje na MTB. A na to skutečně v této cenové hladině je Trek 6300 velmi dobrou volbou, kterou mohu jen doporučit. (Na druhou stranu bych doporučila kterékoliv kolo značky Trek, z jakékoliv řady, protože je považuji za kvalitní kola). Například takové Elite 9.9 SSL bych si celkem ráda nechala líbit :-)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Jo, stejně jako na jeho ježdění bude vhodná většina kol v týhle cenový hladině, ale nejspíš se najdou i jiný s lepšim osazenim… Jen to holt nebude Trek…

                        0 0
                        • Nikola  

                          Stále to nechápeš, že? Dotyčný se přece ptá na Trek 6300.

                          0 0
                          • JakeF  

                            „Poradi mi nekdo, jestli to ma cenu, a nebo doporucit nejake jine vhodne pro me ?“

                            Nepovídej :-).

                            0 0
                            • Nikola  

                              No a já jsem toto kolo doporučila, s čímž ty máš ovšem stále nějaký problém. Já kola značky Trek považuji za velmi dobrá kola, chápu, že někdo zase z nějakých důvodů jezdí třeba na Authorovi, i když já bych si tuto značku sama nepořídila. Takže místo diskuze se mnou, zkus sám dotyčnému nějaké (to) jiné kolo nabídnout

                              0 0
                              • JakeF  

                                já nezpochybňuju Trek, ale váhu tvojí rady ;-). Za mě proč ne Trek, pokud se mu líbí a je ochotnej oželet o něco horší výbavu, základ je to slušnej. A co se týče tý narážky na můj Author, tak pár dní počkej :-).

                                0 0
                                • Nikola  

                                  Váha rady člověka jezdícího na Treku, bude ohledně výběru kola téže značky jistě vyšší, než váha rady člověka jezdícího na české Ukrajině.

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Tos mě utřela… Nicméně jsi úplně mimo :-).

                                    0 0
                                    • Nikola  

                                      Ano, nemám ráda nečistoty.

                                      0 0
                                      • Wentura  

                                        Jak dvě děti

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          JakeF po ní jede, ale šel na to špatně ;0)

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            :-D Šťastná dvojice jezdící na Trekách :-D. Škoda, že nevybírám partnerku podle značky kola… I když i tak bych měl jinou favoritku :-).

                                            0 0
                                            • DaSnail  

                                              budeš sem zase dávať fotky P.L.? 8o)

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                Nebudu, shodou okolností je to asi 30 minut, co jsem se s ní rozešel… To víš, jezdí na nějakym starym crossu :-D.

                                                0 0
                                                • DaSnail  

                                                  no tak ešte aby si mal na čom jazdiť ty. trek je fajn, ale aj tak… ;o)

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Mno, to je jiná otázka :-D. Časem se něco najde, teď bude aspoň víc času na trénink a učení na maturitu :-).

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Prosimtě, učení na maturitu? Pche! To je fraška.

                                                    0 0
                                  • Bla9801  

                                    :-)hezky, máš bod!!

                                    0 0
                                  • Bla9801  

                                    :-) hezky, máš bod

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      :-) škoda jen jednoho detailu…

                                      0 0
                                      • Bla9801  

                                        Svojí debatou ste mě a asi i hodně lidí pobavili, ona se nedala a její argumnty byly dobrý… navíc jsem zastánce treku, ale proti tobě nic nemám, byla to dobrá zábava

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Mimo je to právě z toho důvodu, že já nemám nic proti Treku, ale proti jejím argumentům. Tudíž její házení to na mýho Authora bylo dost mimo, když moje nový kolo je Trek 8500 :-). Takže akorát okecávala všechno mimo a ještě si dost naběhla…

                                          0 0
                                          • Nikola  

                                            Jsem velmi ráda, že sis pořídil kolo značky Trek. Teď si jej ještě dej i do profilu, prozatím tam stále vidím Authora.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              :-*

                                              Do profilu půjde, až s nim někam vyjedu a nafotim ho, do tohodle bordelu s Foxkou nejedu, na to mám Authora ;-).

                                              0 0
    • filipoque  

      koupil sem teďka začátkem února treka 6300 rok 2009 za 16000,– dá se sehnat i na netu, myslim že supr kolo a cena bezkonkurenční

      0 0
      • DaSnail  

        za 16 máš aj 6500 takže kup roku to asi nebol.

        0 0
        • Bla9801  

          To je ale model na veckach, ne disk. Navic Kursport… loni napodzim sem po nich chtel kolo pro kamosku, na jejich strankach bylo, ale nemeli ho… vybrali sme u nich jiny a zas nebylo… pochybuju ze je maj a navic ve vsech velikostech

          0 0
          • DaSnail  

            jop, tie véčka som si nevšimol.8o/ na hydrách stojí už skoro 20

            0 0
            • filipoque  

              já ho kupoval u nás v rumburku v cyklu a normálně sem se s prodavačem domluvil, za kolik je schopnej mi ho dát, původní cena byla taky 20 dal mi ho za 16 jako nejlevnejsi shop na netu, samozrejme mam model na discích, ale koukal sem i na netu a taky se dalo sehnat na discích, mám 18,5"

              0 0
    • Bla9801  

      To kolo si kup, je to dobra volba. Povedena sportovni geometrie, lock z riditek, lepsi komponenty nez loni…

      0 0
    • Rychlej turista  

      Pokud jako TREK máš na mysli rám, tak buď naprosto bez obav, jsou to držáky a pro tvoji váhu naprosto v pohodě. Takže jde jen o geomatrii, aby ti vyhovovala, orientačně by 19" mohla sedět.

      0 0
    • Jarque  

      Jezdím dva roky, super kolo, akorát vidlice úplě naprd (a taky sedlo mi nesvědčilo, ale to je dost subjektivní záležitost). Váha velká, odolnost taky. Kliky trochu měkký. Příjemně se na něm jezdí, fajn geometrie a brzdy, rám vydrží i horší zacházení. není t osuper závodní stroj, ale je radost na něm jezdit. Koupil bych model 2009.

      0 0
    • Hejdik  

      Ten Trek není špatná volba,ale mrkni ješt+ě na toto:

      http://www.super-nakup.cz/…t-line-2009/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.