tensiometr Super B TB-ST212 & Wheel Tension App Parktool?

13 nepřečtených
  • Milan

    Ahoj,

    víte někdo z praktické zkušenosti, jestli si sedí tensiometr TB-ST212 a aplikace Wheel Tension App Parktool stejně jako s tensiometrem TM-1 od Parktoolu?

    Stupnice mají dle náhledu stejné rozsahy, ale to hádám vůbec neznamená, že indikují při měření stejné hodnoty.

    Předem díky za info od uživatelů či těch co znají.

    0 0
    • jecnak  

      Stupnice jsou bezrozmerne a pro zjisteni skutecneho napeti pouzijes prevodni tabulku. Park-Tool ji ma nejobsahlejsi, tj pokud potrebujes nejake speciality jako Spinergy, nebo R2R Mavic, tak je to nejspis jedina moznost.

      0 0
    • Loučkař  

      Mam Unior u kterýho byl kalibrační drátek a převodní tabulka, ale taky jsem si nebyl moc jistej, jestli opravdu ukazuje správně. Tak jsem si poskládal rám s váhou, ve kterym drát přeměřim a udělám k němu převodní tabulku. Kromě dražší váhy do 300kg to je jen kousek jeklu, závitový tyče a matky+šroubky.

      http://www.bike-forum.cz/…nostnak.html#…

      0 0
    • Algor Mortis  

      Ahoj,

      koupil jsem si taktéž tensometr od SuperB TB-ST12 a hledal k němu nějakou apku jak má parktool…

      Nakonec se mi podařilo stáhnout appku v excelu https://seasonalcommute.com/spoke-tension/ je to však počítáno pro Park TM-1, tzn je třeba upravit přepočtový vzorce dle SuperB…

      Nic méně pro kýžený efekt stačí přepočtovou tabulku na listu „Conversion table“ od ParkTool přepsat na hodnoty udávané v tabulce k TB-ST12 a funguje to jak má…

      Jen je třeba si uvětomit, že hodnoty v převodní tabulce se mění dle typu a tloušťky výpletu, tudíž máš-li různý špice na předním a zadním kole musíš před nastavováním jiného rozměru přenastavit i převodní tabulku dle hodnot z tabulky od výrobce měřáku…

      Tu tabulku jsem trošku upravil (grafy) a zadal hodnoty k tensometru od SuperB… zde je má verze ke stažení… https://ulozto.cz/…culator-xlsx

      Blbuvzdorné to není, ale pokud trochu chápete jak fungují vzorce v Excelu tak úpravy dle vlastních potřeb jsou hračka a lze to použít i k jiným typům od jiných výrobců…

      0 0
      • Milan  

        Perfektní, moc díky, staženo k použití. Teď už jen sehnat hodnoty pro drát DT Swiss Aero Comp StraightPull 2.0//2.3/1.2…a jdu do TB-ST212.

        0 0
    • MirosPikos  

      Je nějaký dramatický rozdíl v přesnosti měření Park Tool vs. SuperB? Plánuji nakoupit zas nějaký užitečný cajk a padlo to na tensiometr a pravítko. Jaké případně doporučíte pravítko?

      0 0
      • kubad  

        jiná pružina v měřáku, jiné výsledky?

        0 0
      • tomxxx  

        Já došel k tomu, že na domácí servis Super B za třetinu bude stačit. Parktool má výhodu, že máš na jejich stránkách pěknou aplikaci na všechny možný druhy drátů. Super B ji má tady postnutou v excelu

        0 0
        • MirosPikos  

          Už ho mám doma. Je to fajn na rovnoměrně napnutý výplet, tedy přesně to, co jsem potřeboval. Zjistil jsem, že pár drátů mi hodně ulítlo a nepřišel bych na to ani pohmatem. Ještě si udělat ten kalibrační rám pro klid na duši. Ale zatím postačil referenční výplet. Živit se tím nebudu a kdybych chtěl něco lepšího tak to nejlepší co vyrábí nějakej šmat odkud si ze Srbska nebo tam někde. Ale to je cca 5k.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.