Teleskopická sedlovka - vůle

3 nepřečtené
 • Jaycop08

  Zdravím,

  rád bych se Vás zeptal na radu. Pořídil jsem si kolo Trek s teleskopickou sedlovkou BONTRAGER DROP Line Dropper. Je to tak, že správné nastavení výšky znamená, vytáhnout hydrauliku na maximum, nastavit výšku sedla pro šlapání a zafixovat šroubem. Při sjezdu spustím dolů a při šlapání naopak vytáhnu na maximum, ano? Nebo Vám sedlovka, do výšky pro šlapání, vyjíždí jen např. do poloviny. Jde o větší páku a sílu která na trubku sedlovky působí, když je vytažena na maximum. Zdá se mi totiž, že po pár kilometrech je na sedlovce vůle a sedlo není v maximální výšce pevné a kroutí se do stran o cca 5 mm. Je to na reklamaci nebo se jedná o standardní stav? Díky.

  0 0
  • Breakpain  

   Teleskppicka cast se vysouva na MAX pro slapani.

   Vakl teleskopy chytaj, dan za pozitiva, ktera prinasi ;)

   0 0
  • goofy  

   Jo. Vysunutou sedlovku nastavit tak, ať na tom můžeš pohodlně šlapat. Při sjezdech pak můžeš snižovat. Nač by bylo dobré zvedat sedlo nahoru, když pak nedosáhneš na pedály? :-)

   Jinak tahle vůle se bohužel dost často objevuje. Někdy víc, někdy méně. Některé sedlovky to mají skoro všechny, u jiných je to od novoty spíš výjimka… Reklamovat to můžeš zkusit. Ale pokud chceš jezdit a moc ti to nevadí, tak bych to nechal asi až na zimu.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.