Tacx Flux Smart 2900 - zkušenosti, poznatky, informace

73 nepřečtených
  • milan.v

    Zakládám téma, myslím si, že by si tento trenažéř své vlastní vlákno zasloužil.

    Mám ho asi tři týdny, najeto na něm kvůli tomu, že je ještě dobré počasí na ježdění venku, poskrovnu, zatím jsem otestoval jízdu na Zwiftu, FulGazu a chystám se na Rouvy.

    Zpátky k tomu zásadnímu a první podnět a dotaz na majitele – přijde mi, že po několika jízdách je trenažér hlučnější, než byl na úvod.

    Přijde mi, jako by to kovové kolo skoro o něco třelo nebo se nějak rozhodilo, možná jen pocit, nevím.

    Jak jste na to vy?!? Jonti, co ty?!?

    0 0
    • gregorus  

      Fluxy z prvnich sérií odcházely, asi do výrobního čísla 4000. Zacalo to hlukem, pak pach spaleniny, prokluzovani v zátěži. Ale pokud mas nové koupený, neměl by uz tenhle problém mit. Zkus intervaly v nejakych vyšších intenzitach, jestli se to zhorší nebo ne.

      Mne první flux odešel po 3h, druhy je ok.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Elite Quick-Motion válce Skladem 2 ks

        Elite Quick-Motion válce

        7 899 Kč MOC 11 299 Kč

        Tacx Antares válce Do 3 dní 1 kus

        Tacx Antares válce

        4 799 Kč MOC 4 949 Kč

      • milan.v  

        Teď jsem se schválně koukal na to výrobní číslo, má devět míst, začíná 861XXXXXX.

        Právě, že se mi dnes na konci tréninku stala věc, kterou jsem nečekal a pravděpodobně to, co popisuješ = snažil jsem se vejít do času, konec jsem dojížděl z kopce, závěr jsem šel ještě ze sedla, krátkodobě úsek cca 380 až 400W a trenažér začal prokluzovat a tak trochu hvízdat/pískat, prostě nevydával standardní zvuk, prošlapával jsem naprázdno, ještě že jsem setrvačností dojel do cíle … :-o

        To mě trošku znejistělo … Jestli to nemá souvislost s tím problémem, co popisuji, že se mi zdá o trochu hlučnější oproti úvodním projížďkám … :o/

        0 0
        • gregorus  

          Tak to vypada na typicke symptomy :-)

          0 0
          • milan.v  

            Předpokládám, že ten tvůj je OK.

            0 1
            • gregorus  

              Jo, druhý flux mám od května a bez problémů. Ona tahle vada se prý ve velke většině případů projevuje hned na začátku. Takže kdyz flux přežije prvních par hodin, je to uz pak OK.

              0 0
              • milan.v  

                No, můj jsem projel tak dvě, tři hodiny a začalo to, jinak jsem využíval hezkého počasí, takže jsem neměl důvod jezdit na něm …

                Kdyby bylo hnusně, asi bych to zjistil během 14ti dnů, takhle budu těch cca 25kg posílat do Kupkola … :o/

                0 1
        • milan.v  

          Takže je to v pr…li …

          Právě jsem začal hledat bližší informace – ten můj z Kupkola pár týdnů zpět koupený spadá do vadné série s výrobním číslem začínajícím 8616XXXXX.

          Zpočátku bylo všechno OK, pár jízd tišší, už posledně se mi zdál hlučnější, no a dnes to samé + ten závěr s prokluzováním … :o/

          Tady je facebooková skupina, kde se o tom píše, navíc je tam video se zvukem a když se do toho tak zaposlouchám, skoro mi přijde, že ten můj Flux má teď obdobný zvuk. :o/

          Skupina – Facebook – Tacx Flux problems

          Bike Radar

          Ani ve snu mě nenapadlo, když se zmiňovaly předchozí problémy, že koupím v 09/2017 Fluxe z vadné série … :o/

          0 1
          • Delkim  

            Hmm, to je pěkný… Já jsem napsal v září dotaz do Kupkola a bylo mi odpovězeno, že mají pouze nejnovější typ zrovna ten den dodaný dodavatelem na novou sezonu!!!

            Tohle měla z 90% být moje volba, teď se mi do toho vůbec nechce!

            0 0
            • milan.v  

              Teď píšu reklamační protokol a jsem u části požadavek kupujícího, přemýšlím, jesti požadovat nový kus z aktuální série nebo chtít vrácení peněz a porozhlédnout se nad jinou direct-drive alternativou …

              0 0
          • gregorus  

            Ten, co jsem vracel, byl taky z kupkola. Druhy uz jsem bral z koloshopu, kde mi pred koupi potvrdili, ze ho bude dodavatel objednávat od vyrobce. Na kupkole je jako jediní měli od začátku skladem a asi se jich jeste nezbavili.

            0 0
            • milan.v  

              Vracel jsi ho v rámci reklamace? Tzn. dal sis to jako požadavek?

              0 0
              • gregorus  

                Ne, vracel jsem to ve 14 dnech. O tech problemech jsem vedel, takze jsem si dal záležet, abych ho otestoval.

                A druhy nebyl z koloshopu, jak jsem psal nahore, ale z kolokramu.

                0 0
          • milan.v  

            Právě jsem trenažér odeslal zpátky do Kupkola = 24kg Balík do ruky…

            0 0
    • Delkim  

      Koloshop Flux nenabízí :( Na Wiggle mají poslední model a vychází na cca. 17 tisíc, poštovné zdarma.

      Nicméně pokud by se něco stalo, tak to poštovné atd… zpět do Anglie žádná sláva :(

      http://www.wiggle.co.uk/…ck-one-size/

      0 0
      • jonti  

        Nevim jak wiggle, ale do nemecka pri reklamaci vzdy platil postu prodejce, mi dal stahnout specialni stitek.

        Ja svuj braz z wiggle I kvuli lepsim reklamacim.

        0 0
    • jonti  

      Dnes budu zkouset prepojeni garminu 520 a jezdeni podle driv projetych tras, dam vedet jak to funguje. Mozna to bude dobra alternativa na leto, kdyz nebudu mit zaplacenou zadnou aplikaci.

      0 0
      • jonti  

        Tak jizda podle trasy se mi nejak nepovedla, asi to bylo po startu docela rovne a proste jsem jen slapal.

        Potom jsem si dal pulhodinovy intervalovy trenink tak, ze jsem se na youtube dival na video a pres garmin nastavoval uroven zateze. Docela dobra sranda, jel jsem to na malou pilu, stred kazety a zatez 70% znamenala docela dobrou zatez – cca 300W.

        Potom jsem jeste zkousel to same jet v ERG modu, kde to ale bylo docela o nicem, na delsi intervalo mozna dobre, ale na ty minutove trvalo dlouho, nez se to ustalilo a ovladani pres garmin nic moc.

        Pro ERG bylo zasadni neaktivovat watty z wattmetru, jinak to uplne blblo, pri nastavenych 320 jsem jel 360 a drzelo se to tam.

        Kdyz jsem si na konec daval sprint na neco pres 500W, delalo mi to trochu divne zvuky, tak doufam, ze to je kolem a ne trenazerem, ze ho nebudu muset posilat zpatky. Mam seriove cislo 8717, co by uz melo byt ok.

        0 0
        • jonti  

          Me napada, jestli nema Flux problem s ERG modem, kdyz tam mam spis lehci prevod (53/15) a hodne wattu.

          0 0
        • milan.v  

          Kolik už toho máš na něm najeto?

          Já byl zpočátku úplně v pohodě, dvě, tři kratší zkušební OK, pak to začalo…

          Tato výrobní čísla už by měla být bez problémů…

          0 0
        • MichalPr  

          Já mám svůj flux od pondělka, najeto jen zkušebně cca 60 km. Všechno v pohodě, je i tichej, jen v rozmězí 170–205 W se nějak rozhluční a jakoby rozvibruje. Když jsem zkoušel sprinty až do 600W, tak pak v pohodě a nic se nedělo. Mám se bát? Seriový číslo zkontroluju, až přijedu domů. Díky.

          0 0
          • MichalPr  

            edit: Tak jsem zjistil, že to je serie 86172×xxx. Nicméně jsem si stáhnul tax utility app, spároval, updatoval firmware a kalibroval a vypadá to, že to zmizelo. Odpo si dám hodinovou projížďku, tak dám ještě vědět.

            0 0
    • milan.v  

      Tak dnes mi dorazil vyreklamovaný Flux, resp. konkrétněji nový vyměněný.

      Dovozce se k tomu hned postavil čelem, nebyl problém s výměnou, jen pořád nechápu, jak je možné, že se v Kupkole téměř rok po zahájení dovozu prodávala ta vadná série.

      Mám výrobní číslo začínající 86172×xxx, zástupce dovozce se mi do telefonu dušoval, že by už mělo být po problému a že se nemusím ničeho obávat, prý vyměnili další tři dodávky od té vadné a že se jim vrátily jen dva kusy z těch všech …

      Kromě detailnějšího a propracovanějšího návodu mi přijde, že základna (na které to stojí) u novější série je trochu posunutá směrem na stranu s kazetou kvůli lepší stabilitě.

      Nevím, alepoň se mi to tak jeví, možná jsem si toho předtím jen nejvšiml.

      Každopádně vidím, že pokud šel Flux z Anglie, začíná dokonce 8717×xxxx …

      Jonti, nepřepsal ses?

      0 1
    • milan.v  

      Rád bych se zeptal majitelů – v návodu jsem se dočetl, že pod kazetu Shimano patří ta užší podložka, dal jsem ji tam hned na začátku, pořádně dotáhl, ale přijde mi, jako by kazeta měla drobný vakl. Doufám, že jsem návod nastudoval dobře … :o) Jak to máte vy, nechytá vám kazeta také vakl?

      0 1
      • milan.v  

        Sakra, teď na to koukám, že ona tam ta podložka nepatří?!? :-o

        To je jen u Campy, že ano?!? To jsem tedy kus vola … Celý natěšený člověk čte návody napůl jen, aby to už měl zprovozněné a mohl vyrazit …

        0 1
        • jonti  

          Ja tam podlozku nemam, 11 rychlostni shimano. Nekdy mam pocit, ze nektere prevody nejsou uplne dobre, ale to bude spis problem kazety.

          0 0
    • jonti  

      Diky hnusnemu pocasi snad budu uz jezdit vic.

      Zatim jediny problem co mam jsou divne zvuky ze zacatku, nez se zahreje, potom to prestane, a taky trochu smrad. Zatim ale najeto asi jen 5h, tak snad to zmizi.

      Priste chci porovnat watty z Fluxe a watty z wattmetru, mam pocit, ze Flux ukazuje min.

      0 0
      • milan.v  

        Já mám zatím najeto 320km, někdy je to náročné, po hodině už mě to až tolik nebaví…Střídám Zwift a Rouvy jízdy s videem, příští měsíc zkusím FulGaz.

        Ty zvuky jsou divné.

        0 1
        • jonti  

          Nevadi ti platit soucasne vic nez jednu aplikaci?

          0 0
          • milan.v  

            Obě mají něco do sebe, to Rouvy se mi zamlouvá, Zwift je zase interakce, kterou jinde nemáš.

            0 1
      • mr.ricardo  

        Neni ten smrad z podpazi nebo bot? … prece jen venku to clovek tak nevnima :D

        0 0
    • jonti  

      Tak hlásím problém s Fluxem, žádné katastrofické selhání, ale pořád vydává nepříjemný zápach – jak kdyby spálená guma nebo plast.

      Zvuky jsou tam nějaké zvláštní taky navíc, ale nic strašné.

      Třetí chyba je nepřesný wattmetr, oproti power2max se to liší asi o 10 procent, místo 300W to ukazuje 270W, co je pro mě docela rozdíl.

      Zítra napíšu prodejci a uvidím, co s tím půjde dělat.

      0 0
      • jonti  

        Ve skupině na FB jsem přidal video s tím zvukem.

        https://www.facebook.com/…70696299854/

        0 0
      • milan.v  

        Ten zápach je opravdu divný a hodně nestandardní. :o/

        Watty nejsem schopný posoudit, řídím se jen těmi, které z toho vzejdou, jiným způsobem (alespoň prozatím) je neměřím, ten rozdíl je ale enormní.

        Když mi dorazil ten můj nový, vyreklamovaný z nové série, tak mi přišlo hned od počátku, že je o trochu hlasitější, než byl ten první, který se ale pak rozbil.

        Možná to byl jen subjektivní pocit, nevím, ale to bylo první, na co jsem pomyslel, když jsem se rozjel na tom novém.

        0 1
    • milan.v  

      Dnes mi to našlo po dlouhé době lehký upgrade FW z 3.1.22/0.4.1 na 3.1.22/0.4.3.

      0 1
      • milan.v  

        The update is version 3.1.22/0.4.3 This is the version for the Temperature fix.

        0 1
    • milan.v  

      Tak na trenažéru už mám najeto přes 1.500km, je čas na nějaké menší závěry.

      • Koupě vůbec nelituji, právě naopak, umožňuje mi to se vyřádit občas večer po práci, občas i o víkendu, když je zrovna hnusně a nedá se vyjet. Mému cyklistickému rozletu to pomáhá a to je pro mě důležité.
      • Přes dva měsíce mám trenažér na rozřezané podložce pod pračku z rozšmelcovaných pnenumatik, co jsem koupil v Bauhausu, abych vyzkoušel tlumící vlastnosti. Řekl bych, že to je o dost lepší, hlavně to pobere veškeré vibrace, které předtím šly z garáže přes dlažbu.
      • Poslední aktualizace FW před Vánoci, od té doby nic.
      • Tacx aplikace je prakticky nepoužitelná, nemá cenu platit za obsah a za trasy, náhrada v podobě jiných aplikací to jistí.
      • Než se zahřeje závaží do provozní teploty, přijde mi, že je trenažér trochu hlučnější.

      Jednou se mi po výměně za jiný kus z novější série (viz. dříve popsané problémy v tomto vlákně) stalo, když jsem začal spurtovat hned zkraje jízdy, že se špatně přenášela síla na to závaží, jakoby částečně prokluzoval, ten řemen se s chladným závažím zatím nezkompatibilněl. :o) To bylo ale hodně specifické, chtěl jsem vyzkoušet spurt okolo 600W na úvodní rovince, normálně tohle člověk nejezdí.

      • Originál stojan na tablet jsem vyměnil za malý stůl na NB (takže kdo bude mít zájem, asi stojan pustím, aby mi zde zbytečně nepřekážel :o) ).
      • Na trenažér už se vždy těším, ale zatím to mé natěšení nevydrží déle než hodinu a půl, a to maximálně, déle už mě to moc nebaví, několik hodin a stovka je pro mě meta naprosto nepřekonatelná …
      0 0
    • 1james1  

      Koupil jsem si v listopadu Tacx Flux z Kolokrámu (Ser. číslo které by mělo být bez problémů). Jezdil jsem na něm občas v prosinci, dnes po třech dnech do něj upnu kolo na zítřek a po vyzkoušení v něm vrže jako sviňa :(

      Zde odkaz na video: https://youtu.be/L0tC_NmGP9M

      0 0
    • santya  

      otazocka, zmizne casom ten smrad co ide z tohto trenazeru? mam za sebou druhu jazdu na nom, a ten spaleny puch je neprijemny

      0 0
      • gregorus  

        Pokud ti bude i prokluzovat nebo začne vydávat pazvuky, tak bych spíš čekal zhoršení, nez zlepšení. Pokud je flux OK, tak nesmrdí ani na začátku. To máš nový, nebo z bazaru?

        0 0
    • santya  

      flux S, novy. zvuky ani preklzovanie som zatial nezaznamenal, len ten puch.

      0 0
      • milan.v  

        Nevím, co přesně se stalo, ale nedře ten gumový řemen o něco a tím se pálí?!?

        Někde jsem v minulosti zachytil, že to někomu sjelo, co všechno to pak dělalo, si už ale nepamatuji, jo té déle…

        0 1
      • gregorus  

        Popravdě tacx flux s bych dneska nebral a to říkám přesto, že mám původní flux. Pokud máš tu možnost, tak vrátit, pokud ne, tak reklamovat.

        0 0
        • milan.v  

          Po výměně vadného kusu to byl bezproblémový trenažér, neměl jsem s ním pak žádný problém…

          0 1
        • Bogar  

          Někdy klínový řemen sjede, dře pak o boční umělohmotný kryt. U Fluxu je potřeba počítat s tím, že ho člověk občas musí otevřít (návod od Lama na YT), vysát, narovnat řemen, když sjede, ale především, když řemen vrže, tak ho lehce namazat klasickým mýdlem (trik starých automechaniků). Prodává se ale i sprej na klínový řemen (nikdy jsem nezkusil). Vždy jen mýdlo a jede jak po másle. Pokud totok člověk nechce dělat, tak Neo bez klíňáku.

          0 0
    • Hator  

      Ahoj ,jaky je rozdil mezi Tacx FLUX S a FLUXem z Decathlonu?

      0 0
    • eXeter  

      Zdravím

      Měl bych dotaz na majitele Tacx Flux S a kolo s pevnou osou 12×142

      Je třeba k trenažeru něco dokoupit nebo je vše v balení?

      0 0
    • eXeter  

      Jen pro info dodám trenažer dorazil a v balení byli i redukce na pevnou osu 12×142 a 12×148 kdyby někdo potřeboval.

      0 0
    • Tobigun  

      Má někdo aktuální zkušenosti s flux s? Jak je na tom aktuálně s kvalitou?

      0 0
    • megawir  

      Ahoj všem,

      prosím o radu. Mám trenažér Tacx Flux 2 smart a neuvědomil si, že na něm je ořech, na který nesedne kazeta, kterou používám na kole.

      Na svém kole používám kazetu Shimano SLX CS-M7100, 12 rychlostí, 10–51z, stejnou mám koupenou pro trenažér.

      Můžu poprosit o radu, jaký ořech k výše zmíněné kazetě budu potřebovat?

      Je to tenhle? Nejsem si jist.

      https://www.garmin.com/en-US/p/743752

      Samozřejmě nechci kupovat něco, co mi nebude sedět a nevyřeší můj problém se řazením (v tuhle chvíli mám na trenažéru kazetu s osmi rychlostmi, která seděla na ořech, co u trenažéru byl, ale je to nevyhovující řešení – nechci muset pořád něco přenastavovat, když kolo z trenažeru sundám a naopak).

      = potřebuji dokoupit vhodný ořech na mou kazetu a potřebuji poradit, který to je :)

      Předem díky!

      0 0
    • Fantomas111  

      Chci si koupit trenažér Tacx flux 2. Teď nevím jak ho propojit s monitorem nebo s televizí.

      Když budu mít aplikaci v mobilu android, do monitoru nebo televize dám chromecast dongle (zrcadlení ), nebude se video sekat?

      Případně bych poprosil o radu jak to propojit. Děkuji

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • oddie  

        Samsung S20, Rouvy, redukce na HDMI, připojeno na monitor přes Samsung DEX, bez problémů.

        0 0
    • Tomas Trek  

      Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Mám trenažér Tacx flux 2 mimochodem už druhý – ten první už jsem jim vrátil z důvodu, jak tu většina píše – přestal klást odpor a to je u chytrého trenažeru dost poctatná závada. Z nového trenažeru se mi při jízdě ozývá občasné cvakání, nebo jak bych to nazval … nemáte někdo s tímto problémem zkušenosti ? popřípadě jak jste problém řešili? předem moc děkuju za reakci.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.