• DoDo2

Nemate nekdo zkusenost s timto svetylkem?

http://www.kaidomain.com/…Details.aspx?…

0 0
    • Shadow.1  

no jen mi přijde, že 4,5 hod na LOW je docela bída…

Jinak parametry ujdou…

0 0
    • MTBIKER doporučuje

• Shadow.1  

no jen mi přijde, že 4,5 hod na LOW je docela bída…

Jinak parametry ujdou…

0 0
      • kubad  

500lumenu na Low taky neni zrovna malo :-)

0 0
        • Shadow.1  

to ne, ale na low mi jde zpravidla o výdrž… zase nepotřebuji 500 lumenu na low… na low jezdím po osvětlených stezkách a tam je 500 lumenů k ničemu :-)

0 0
          • kubad  

Jj souhlas taky nechapu proc na Low tolik

0 0
            • zichis  

ježiš! No snad ptž jste všichni křičeli, jak Aurory na Low málo svítí a žebyste tam chtěli menší odpor. Teď to máte :-P

Ale stejne je to divný, když Hi má jakože 900lm a Low 500lm, tak to znamená že Low je zhruba poloviční proud a tudíž by měla být výdrž dvojnásobná jak na Hi (2× 3hod =6hod)

0 0
    • gazman  

Obědnal jsem to, čekám až dorazí, souhlas že 500 je moc, chtělo by to nějak přiškrtit. Na druhou stranu bikovat v zimě 4hod je pro mě dost moc.

0 0
    • umimjennatrikolce  

taky hodlám to světlo kupovat akorát zde

http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

k tomu redukci k zásuvce

http://www.dealextreme.com/…nvertor-3529

navíc bych chtěl světlo k helmě. Bude tato kombinace vhodná?

http://www.dealextreme.com/…-18650–13095

+

http://www.dealextreme.com/…lasers-12000

podle fotek si nedokážu představit jak se baterka k helmě uchytí. Tuší někdo? Dá se sehnat lepší mini baterka?

0 0
      • Ricci  

Uchytis to normalne,suche zipsy prevlecies cez diery na prilbe…

0 0
      • Ricci  

Tu to mas lacnejsie a nepotrebujes redukciu

http://kaidomain.com/…Details.aspx?…

0 0
        • umimjennatrikolce  

hmm a zde ještě levnější :D http://www.dealextreme.com/…ck-set-82510?…

proč o tolik levné?

0 0
          • Ricci  

otazka pre Cinanov :-)

Za tie prachy sa to vyplati vyskusat

0 0
          • v POHODÌ klokan  

Týjo, nějak to zlevnili. Za osm stovek tenhle ultimate-pack, to je hodně pěkný :-)

0 0
            • Vilém  

S tou cenou taky nevim, pritom tam maji prakticky stejny svetla, za jednou tolkou cenu.

0 0
            • hrajem  

Predevcirem mi prislo, svetlo je fajn, jen ma strasne uzky kuzel – to by mel spravit wide filtr.

Co se tyce utesneni tak na tom taky neni nic moc – spojeni aku packu se svetlem neni zatesneno (na rozdil od Magicshine) a ve svetle je dira v miste odkud vychazi kabel (spravi troska lepidla, nebo tavna pistole). To zatesneni kabelu bude imho stejne u vsech techto svetel.

Po prvni jizde mam vyhradu k uchyceni na riditkach o-krouzkem. Svetlo se porad hybe, ale to snad spravi mensi o-krouzek. Za vypinacem jsou dve diody – zelena (nabito) a cervena (k te jsem se jeste nedostal)..

Jinak za ty prachy je to dle mne dobry kauf. Souvasti je akupack, nabijecka a dokonce i popruh na hlavu, takze je mozno svetlo pouzivat jak ocelovku.

Chystam se jeste zbastlit vlastni akupack, ve kterem pudou vymenovat jednotlive 18650 zvlast a taky zvlast nabijet. Do akupacku rovnou dam kabelaz, ktera se pouziva v magicshinech, takze by melo byt zatesneno zapojeni :)…

0 0
              • smallbrother  

…já na tohle světlo ještě čekám. Hoď sem kdyžtak nějaký další zkušenosti nebo vylepšení co uděláš. Jsem taky zvědavej na ten difuzor.

Pro jízdu ještě počítám s LED čelovkou pro nasvícení bezprostředního blízkosti.

Ten akupack bych taky rád předělal, ideálně do sloupku Lefty. :)

0 0
                • hrajem  

Na prilbu mam objednano toto: http://www.dealextreme.com/…-18650–90607

Doma mam uz stejno 1-modovku, ta ale pude do sveta hned jak prijde tato 3-mode. Ma to hodne siroky kuzel, vykon dostatecny. Vydrz jsem jeste nezkousel. 3-mode verzi chci hlavne kvuli tomu, ze svetlo budu obcas pouzivat i mimo kolo a tam je ten high vykon spise na skodu. Jinak na kolo bych rekl ze je 1-mode spis vyhodou (svetlo na helme stejne zapinam jen na sjezdy a to tam peru max).

S AKUpackem se urcite podelim, zatim jsem ve fazi hledani rozumne krabicky, ktera by sla dobre utesnit. Mozna ze zbastlim nejakou laminatovou.

0 0
                  • smallbrother  

…já dám na helmu asi něco kompaktnějšího. Asi to nebude ani Cree ale několik LED. Tu čelovku jsem zvyklej používat do výjezdů a malejch rychlostí a dolů zapínat velký světlo.

Uvidíme jaká bude výdrž orig. aku.

0 0
                  • umimjennatrikolce  

hodně pěkná baterka, taky jí asi vemu, nebude mít problém s chlazením?

0 0
                    • Smazaný účet  

Pokud pojedes tak asi ne. Vechny lampasy stejne jeste pred pouzitim rozebiram a doplnuju teplovodivou pastu pod ledky…

0 0
                      • hrajem  

Presne tak, pokud jedes, tak se nejak zvlast nezahriva. Akorat pastu pod ledku jsem tentokrat nedoplnil. Ledka je prilepena nejakym bilym sajrajtem a nechci ji pacit nasilim

0 0
                        • Smazaný účet  

Ten bily sajrajt mozna bude prave ta pasta, ne?:)

0 0
                          • hrajem  

Pasta to neni, je to spis jako lepidlo. Zkousel jsem to i podebrat nuzkama a vypacit, ale nechtelo se tomu tak jsem to nechal tak

0 0
                        • umimjennatrikolce  

škoda, že jsem o tý malý baterce nevěděl dřív, už jsem koupil tudle na helmu :D těžší :( ale neměla by to být zas taková hrůza ne? A nejspíš asi i líp bude svítit

http://www.dealextreme.com/…-18650–57006

0 0
                          • hrajem  

Tahle je asi jednou tak těžká (bez aku). To jestli ti bude na helmě vadit nebo ne poznáš, až ti přijde. Je to hodně individuální. Co se světla týče, tak v tom asi moc velký rozdíl nebude. Hlavní výhodu bych viděl v tom, že bude lépe chladit.

0 0
                          • Smazaný účet  

Protoze na moji helmu nejde upevnit jedno svetlo doprostred, tak vozim dve TR801 po stranach abych mel helmu vyvazenou.

0 0
                          • Balvan  

tohle svetlo se podle me na helmu vubec nehodi, je dost velky a tezky oproti jinym

0 0
                  • RomanH  

Pokud to mas jako doplnek k prednimu svetlu, prijde mi 900 (byt papirovych) lumenu zbytecne (hlavne na tak uzky kuzel). Doba svitu 100minut, to radeji jednomodovou TR-801, ktera dava 200 lumenu (porad to na helmu bohate staci) a vydrzi 3 hodiny. Ale pokud Ti to tak vyhovuje…

0 0
                  • Martin  

hele, šéfe, už máš zájemce na tu jednomódovku? pokud ne, tak bych se hlásil já. něco na škopek by bodlo :)

0 0
                    • hrajem  

Zatim ne, jeste jsem se nedokopal k tomu jej fotit na bezar.

Pokud mas zajem, napis mi na mail z profilu :)

0 0
              • pepko  

otazkou je co je to za akupack, chcelo by to nejake foto … a pripadne aj meranie kapacity … ak by sa tam vrazili nejake poriadne akumulatory typu panasonic 3100mAh, tak by to mohlo mat fakt paradnu vydrz …

0 0
              • umimjennatrikolce  

tak to by asi dokazovalo rozdíl mezi levnějším a tímhle stejným ale dražím světlem http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

tvoje levnější uzký kužel, dražší obrovský kužel

0 0
            • pepino  

Ovšem tady z toho máš skoro 1200.

0 0
      • umimjennatrikolce  

ještě by mě zajímalo, jakým způsobem se objednává na dealextreme.com klasicky nakliká do koší a pak najednou koupí a přijde to všechno v jednom balíku? A co clo a dph když bude hodnota 100 dolaru např.

0 0
        • PatrikL  

rozdel to… každú vec do inej objednávky :) Niektoré veci prídu o dosť rýchlejšie ako iné (na niektoré sa čaká aj viac ako týždeň pokiaľ ich odošlú), colníci možno nebudú robiť problémy. Keď je poštovné zdarma tak zbytočne by si riskoval.

0 0
      • mirabike  

tak ty na XM-L T6 mám 2×… jednu na řidítka a druhou na helmu (acupack v batohu) a nemá to chybu. Po vyzkoušení jsem poznal, že na helmě je dobré mít minimálně stejně silnou lampu, jako na řidítkách..

0 0
    • Georrge  

by mě zajímalo kde chodí na ty hodnoty lumenů :) páč podle datasheetu výrobce dává XM-L v binu T6 při 2,4A zhruba 780 lumenů. Trochu rozdíl proti těm 1200 :)

0 0
      • hmm  

Odjakživa chodí mimo mísu. :-) reálná hodnota je tak poloviční, viděl jsem porovnal jsem :-) Vozím 630lm a i díky tomu vím že to je síla jako prase zvlášť v místech kde je tma jak v pr…

0 0
        • Georrge  

kupovidu se najdou i čínští prodejci co nekecaj :) nedávno jsem kupoval P60 drop-in s XM-L a měl deklarovaných 750lm, a když jsem to měřil tak si modul bral lehce přes 2,6A, a tedy když trošku odečtu pro práci elektroniky tak do diody by mohlo jít 2,5A a to odpovídá těm zhruba 810 lumenů, tedy dokonce o trochu víc než uvádí (ale každá led má toleranci svitu +/-7% a těch uvedených 750 je tedy minimum jaké může nastat). A svítí to jako prase :)

Je ale škoda, že člověk nesežene seriózní P60 modul s XM-L a s elektronioku, která by do ní pouštěla 3A. 1000lm je přece trošku víc než 750, a s chlazením by při použití na kole neměl být problém. A při běžném použití se v jednobaterkové svítilně neuchladí ani těch 750, takže těžko říct proč to nedělají.

0 0
          • PatrikL  

3.4A http://www.manafont.com/…v-max-p-5178 :) Myslím, že sa nájdu aj také čo dávajú okolo 3A.

Ale celkovo považujem za stupídne hnať sa s P60 dropin-om nad nejakých 2400–2600mA, odviesť to teplo bude problém a rozdiel v lumenoch je dosť malý :) Pri väčších svetlách čo majú kvalitne vyriešený odvod tepla by bolo aj niečo nad 3A fajn.

0 0
            • Georrge  

a kde tam píšou že to dává 3,4A? nějak to neumím najít.

Každopádně rozdíl v lumenech je opravdu docela malý, ale nepřijde mi jako problém odvést teplo, a následně chladit celou svítilnu, když jedeš na kole. Nad 3A bych se ale taky nehnal, ty 3 beru jako max.

0 0
              • PatrikL  

http://budgetlightforum.com/node/1193 … Len neviem aké verzie teraz chodia :D

A ešte k tomu teplu – aj keby je celý drop-in ponorený v teplovodivej paste/obalený alobalom tak by to odvádzalo teplo o dosť horšie ako „screw in“ moduly :)

0 0
                • Georrge  

neříkám že throwery s nevyměnitelným modulem nebudou chladit líp, ale i tak mi 3+A nepřijde na tenhle typ uložení nějak neuchladitelně :) ostatně viděl jsem pár šíleností s 40W diodou narvanou do P60 dropinu a fungovalo jim to… přenos tepla moc problém nebyl, problém pak bylo celkové chlazení svítilny, páč ta se zahřála na neudržitelnou hodnotu po pár desítkách vteřin…

0 0
          • pepko  

a ako si si overil ze ti tam nedali iba cree xml T5 ?

0 0
            • Georrge  

ani nevím jestli to jde nějak ověřit… prostě tomu věřím, když to nebyl nejlevnější modul jaký jde sehnat a ostatní údaje měli reálné :)

0 0
              • pepko  

no mozno to len neprehanaju s klamstvom :-)))

0 0
                • Georrge  

njn, ale to v tom pripade nemuzes dneska verit nikomu a nicemu :) ani tem u kterych si objednas samostatne diody :) taky ti misto U2 muzou poslat T6 nebo T5…

0 0
                  • pepko  

niektore obchody su dlhodobo overene … predavaju vo velkom a presne to co pisu … napriklad taky www.cutter.com.au urcite neosiera ludi …

official.cz mi tiez vzdy dodal take diody ake som ocakaval … ked napisali, ze maju v ponuke vyssi vykonovy bin, tak sa naozaj dalo namerat par % zlepsenie …

0 0
                    • Georrge  

hele pepíku, ty se v tom docela orientuješ, popřípadě otázka i na patrika a další, nevíš jestli se dá někde sehnat elektronika do P60 modulu pro XM-L která bude dávat 3A? Ideálně aby měla dva mody (hight, mid), byla trošku kvalitnější (nevyhořela po dvou dnech), aby měla konstatní regulaci (nepropadal se proud po pár minutách) a aby případně snesla i 8,4V (pro dvě 18650 baterie). Teda pokud něco takového vůbec existuje :) teď mi totiž v jednom modulu s XM-L odešla elektronika a nechce se mi kupovat celý nový pochybný modul, radši jen kvalitnější elektroniku…

0 0
                      • Ricci  

Som zvedavy,ktory 18650 akumulator ti dokaze dat 3A…

0 0
                        • pepko  

hociktory slusny 18650 dokaze spalit aj dve xml paralelne … panasonic 2900 alebo samsung 3000 bez problemov daju aj 8–10A …

no a potom su este specialne vysokoprudove 18650 … napriklad IMR …

0 0
                          • Ricci  

aj tie z DX to zvladnu? :-)

0 0
                            • pepko  

fialove ultrafire daju 4A bez problemov, aj ciernocervene trustfire … a kedysi to zvladali aj modre trustfire …

ale dx akumulatory som uz davno nekupoval, takze teraz neviem …

0 0
                        • Georrge  

levné akumulátory nepoužívám, momentálně používám hlavně panasonic 2900 a jsou to luxusní akumulátory, takže s proudem nejsou problémy.

Mám tu i pár chráněných soshinů, ty dovolí maximálně něco lehce přes 3A, pak zapne protizkratová ochrana.

0 0
                      • pepko  

dobre drivre na dx nie su … vlastne vsetky tie cinske su dost biedne … snad jedine tento …

http://budgetlightforum.com/node/1101

0 0
                        • hrajem  

Kdyz jsem tento mel ve svetle, tak na HIGH to svitilo tak 10s, pak to vyplo. Kdyz jsem to znovu zapnul tak to vydrzelo uz jen tak 3s, musel jsem to nechat nejakou dobu odpocinout aby to zase svitilo dele…

Na ostatni dva mody v pohode (zapojeno na HI-MID-LOW).

Nenapada te cim by to mohlo byt? Napadl me akumulator, ale to ze napoprve sviti dele je divne…

0 0
                          • PatrikL  

ak máš modré trustfire, tak problém bude pravdepodobne v nich :) Ja mám kupované začiatkom roka (marec?), v Trustfire F15 to blbne podobne – najskôr svieti dlhšie, potom to skape, následne len preblikáva na high a funguje dobre len na low (mám hi-low-strobe). S inými batériami (čierne trustfire) to ide viac ako hodinu na high bez výpadku :)

0 0
                          • pepko  

vyskusaj panasoniky a uvidis …

0 0
                          • pepko  

vyskusaj panasoniky a uvidis …

0 0
                        • Georrge  

jo na ten jsem už párkrát narazil, asi ho zkusím. Na DX nenakupuju, vesměs vše beru přes e-bay, ale tam je malý výběr a celkem šmejdy, takže proto se poohlížím po něčem kvalitnějším. Opravdu neznáš nějaký kvalitnější obchod který by měl nějaké kvalitnější drivery? A i na dvě baterie by se hodil, ten co jsi postnul je bohužel jen na jednu :( ale narazil jsem na takový tuning toho driveru aby pak dával trochu víc proudu. Taky uvažuju že bych zkusil :) na kole opravdu není problém to uchladit,zvláť teď o chladnějších nocích.

0 0
                          • pepko  

absolutna spicka je taskled

http://www.taskled.com/

ale rozmerovo su to vacsie drivre a vlastne aj vykonovo su inde … ale na take trosku vacsie multiled bike svetlo su idealne … lepsiu kvalitu nekupis …

0 0
                          • PatrikL  

stále sa mi to nezdá dávať tam cez 3A :D

Ako máš vyriešený prenos tepla z dropin-u? Telo nemusí byť nejako extra teplé a ledka sa môže variť :)

0 0
                            • Georrge  

z dropinu to mam pres nekolik vrstev alobalu, je jich tam tolik aby se modul tesne zasunul do tela svitilny. Ted mam jednu s XM-L kde si bere led asi 2,5A, a myslim ze teplo se prenasi dobre, protoze zaprvy se telo zahreje docela rychle (teplotu si ale dale udrzuje rozumnou), a kdyz necham svitilnu par minut svitit, pak ji vypnu a okamzite sahnu na ledku, tak na ni v pohode udrzim prst a teplota mi prijde jen o trochu vyssi, nez na tele svitilny. Takze mi to prijde v pohode.

0 0
                              • Vilém  

Muzes mi popsat, jak ten proud do LED meris?

0 0
                                • Georrge  

proud na LED nemerim, vzhledem k velkym proudum a nizkym odporum ledky se to blbe meri obyc merakem. Meril jsem to pred elektronikou, tedy mezi baterii a elektronikou, a driver si bral lehce pres 2,6A. Kdyz trochu odeberes na praci a ztraty driveru, tak kolem tech 2,5A je realnych na diode. Jinak driver je napajen pres dve baterie, takze by zde nemel multimetr vadit ani pri takovem zapojeni v jakem jsem ho pri mereni mel.

0 0
                                  • Vilém  

Ptal jsem se proto, ze me zajimalo jak eliminujes ubytek napeti na bocniku. Pokud to meris tak jak popisujes (2aku atd), tak je to cislo z ktereho se da vcelku vychazet.

0 0
                                    • Georrge  

jj prave z tohoto duvodu proud primo pres diodu nemerim. Kdyz uz, tak merim napeti primo na diode a snazim se podle datasheetu vyrobce odhadnout, jaky proud diodou asi prochazi. Tady to ale asi taky bude docela zalezet kus od kusu a vsechny diody asi nebudou mit stejny A/V prubeh.

0 0
                        • jardvo46  

prosím o radu odborníky na drivery: potřeboval bych napájet 4ohmový spotřebič (vyhřívané vložky) proudem do 0,5A z Lionky 3,7V a nechci přebytečnou energii mařit v externím rezistoru. Stojí za to vyzkoušet nějaký bastl s jednoduchým driverem kolem 1A? Nevím, zda funkce driveru je taková, aby udržoval na diodě požadované napětí – třeba těch 3,2V. Potom by asi vložka brala přes 0,75A a to je moc – dá se proud ještě nějak (téměř) bezztrátově snížit?

Díky všem za jakoukoli radu.

0 0
                          • pepko  

podla tohoto kalkulatoru mi to vychadza na 7.5ohm, aby si dostiahol prud 0.5A …

http://home.cogeco.ca/…LEDcalc.html

inak mozes vyskusat nejaky driver s 1×AMC7135, to je linearny regulator, ktory udrzuje v obvode prud 350mA … napatie prisposobuje zatazi …

0 0
                            • zichis  

Nevím jak má udělaný ty vložky, možná by to šlo vevnitř přepojit na sériový zapojení 2×4ohm což je jako těch tvejch 7,5 ale nejspíš to nepude. Lineární regulátor je vpodstatě takovej srážecí odpor, taky schodek napětí jen bez užitku spálí.

Jinej nápad?

0 0
                              • pepko  

s tym AMC7135 to tak naozaj bude, ale mozno by sa to po chvili celkom dobre stabilizovalo, ak nema moc kvalitny 18650 akumulator

inak to potom uz len zapojit na seriony napatovy menic … ja osobne mam skusenost napriklad s tymto

http://cz.farnell.com/…a/dp/1632916?…

napajal som s tym ledky SST-90 na 9A prud z 2×18650 alebo 3×18650 … slape ako hodinky, s vybornou ucinnostou … a zapojenie ma uplne trivialne …

0 0
                                • pepko  

resp. tento mensi a lacnejsi mu musi stacit

http://cz.farnell.com/…a/dp/1632914?…

0 0
                                  • jardvo46  

díky oběma za rady. Pro upřesnění:

Topný ohebný tišták každé vložky má okolo 4,1 Ohmu, takže do serie nelze – tahat dvoudrát přes nohavice je nepraktické.

Původní – a zpočátku dostačující napájení je dvěma AA články 2,7Ah Sanyo, po hodině klesá znatelně příkon.

4,2 Lion naprázdno – 3,7V napřímo je zbytečně moc a nepříjemně horké,vypínání a zapínání za jízdy je opruz, stejně jako výměna dvou AA -těsný battery holder.

Srazit externím drátovým odporem – je jednoduché, ale „zatopím“ v přírodě a na energii (výdrži) neušetřím. Dovnitř boty už další drátové topítko nevměstnám.

DC/DC převodník je drahý.

Co zkusit nějaký driver se dvěma obvody 350mA, tj 700 mA a „zbytek“ doreguluju přídavným seriovým odporem? Bude účinnost vyšší,jinými slovy vydrží Lionka stejné kapacity déle, než dva AA články – v porovnání s prostou regulaci jedním předřadníkem? (Nevím totiž jak ten AMC obvod chodí – zda jako měnič nebo zase jenom jako řiditelný odporník – promiňte zastaralé názvosloví.

Ještě jednou dík.

0 0
                                    • loboTom  

Co PWM regulátor? modulace šířkou pulsu, tedy minimum ztrát na spínacím tranzistoru a jako bonus regulace.

vybrat takový, co je schopen pracovat s malým napětím.

max proud do 4 Ohm bude mírně nad 1A

takže třeba tento

https://www.radiokus.cz/…2A-d4630.htm

0 0
                                      • Vilém  

Slusna archeologie.

Ptat se nekoho kdo tu 6,5 roku nebyl?

0 0
    • MirosPikos  

V tomhle čísle mountain biking je test na světla… http://www.downtr.org/…-hq-pdf.html

0 0
    • m4rkus  

Jak je to nyní s objednávkami z DX do 25 dolaru? Platí se clo či něco u nás? Dlouho jsem to tu nestudoval a chtel bych porizovat nejakou lampicku. Diky

0 0
      • jIrI___  

Ve tvém případě se nebude platit nic. Platí se 20% DPH při objednávkách nad 22 € (zhruba 30 USD), ale na balíčcích z DX stejně bývají psané nižší ceny a pak už záleží jen na náladě celníka, jestli se v tom bude šťourat nebo ne :)

0 0
        • Martin  

mi se v tom díky bohům zatím nešťárali, ani když mi došel dres za skoro 40 babek

0 0
          • Smazaný účet  

Mi jednou, kdyz jsme objednaval univerzalni zdroj:

http://www.dealextreme.com/…s-blue-54010

hnedle byl o polovinu drazsi:D

0 0
            • pepino  

A cenu na to napsali jakou? Jsem nikdy na cenu na balíčku nekoukal, tak ani nevim, co tam píšou.

0 0
              • Smazaný účet  

To uz nevim, ale po zaslani vypisz z paypalu uz byla cena vyssi..premyslel jsme poslat jiny vypis, ale zdny s „battery equipment“ jsem nemel a nevedel jsme co si muzu dovolit a jak to osulit, tkaze jsem se chlapsky priznal k zaplaceni dane…a chlapsky nadaval pri placeni poste:D

0 0
    • jIrI___  

Lehký OT :). Jak dlouho vydrží svítit klasická TR-801 na jednu baterku? A ještě doplňující otázka: dala by se výměnou driveru změnit z 1-mode na více-mode (potřebuju slow-strobe)?

0 0
      • Smazaný účet  

po dvou hodinach je uz videt trochu pokles, po trech hodinach uz sviti o sot min, tkaze ty tri hodky bych videl jako max…ale nijak moc jsme nemeril cas sviceni a ani napeti na akumulatoru-vzdycky s sebou vozim nahradni, tkaze jak pohasina, hned menim:)

0 0
    • Smazaný účet  

100

0 0
    • umimjennatrikolce  

nevíte zhruba za jak dlouho dojde zboží z dealextreme když mám status Shipped a odeslali číslo balíku?

A půlka věci má stále Packaging

0 0
    • Loner  

Prosím uživatele dvoumódovek s XM-L T6 s udávanou hodnotou 1000 (1200)Lm – SKU 90777, 91910, 90600, 55910, u kterých je připojena lionka 18650 zřejmě direkt (i když se v popisu na DX udává „digitally“),zda byste mohli sdělit, které protected baterie máte odzkoušené (PCB ochrana nevypne při HIGH), popř. zda jste narazili někde na unprotected batteries.

Můžete porovnat nové XM-L T6 subjektivně s klasikou Aurorou -SSC P7, stojí to za výměnu?

Dík

0 0
      • pepek  

Já mám 5 mode z Kaidomain. Nevím, zda je napřímo, ale pravda je, že dioda vydržela tak asi 50 hodin. Svítí rozhodně daleko víc, jak Aurora. Za to světlo jsem i ochoten těch 150Kč/rok za novou diodu obětovat, pokud se zase posere.

0 0
      • Georrge  

direct XM-L přežije asi 10 vteřin, ale je pravda, že v těch světlech jsou šmejdský vypínače a kablíky s velkými odpory, takže to pak může být zapojený přímo na baterku. Zrovna teď zkouším XM-L jen s odporem bez driveru, a pořád to nesvítí naplno tak odpor snižuju a snižuju, a už jsem pomalu na directu :D asi tam budu muset koupit kvalitnější vypínač…

0 0
        • pepko  

ake odpory skusas a ake akumulatory pouzivas ?

0 0
          • Georrge  

zacinal jsem na 0,15 ohmu (vypocteny teoreticky odpor pro 3,35 voltu na diode, 3A proudu a napajecim napeti 3,8V, coz je napeti ktere jsem predpokladal ze by mohla mit nabita baterie po pripojeni do zateze), pri 0,1 jsem na diode porad nameril jen 3,23 voltu… ted tam mam jen kousek smotaneho dratku, ktery by mel mit odpor podle vypoctu 0,05 ohmu… a porad mi prijde ze to sviti malo. Jinak baterie pouzivam panasonicy 2900mAh. Jinak ty odpory jsou hrozne male a opravdu mi zacina vrtat v hlave, ze prechodove odpory ve spinaci a zbytku obvodu budou nezanedbatelne vel­ke…

0 0
            • pepko  

odpory su dobre … chce to este dobry ampermeter, alebo aj obycajny, ale s kratkymi a hrubymi kablami … a samozrejme to chce este luxmeter … inak to je strasne nepresne …

pretoze nechapem, co sa ti nezda na napati 3.23V na diode … ved to je rozumne napatie pre xml …

0 0
              • Georrge  

rozumne asi je, ale chci proste zjistit co XM-L dokaze na maximum (podle vyrobce 3.35V) a srovnat to potom se slabsimi nastavenimi, abych zjistil, jak moc ma cenu tlacit ji k maximu.

0 0
              • zdenek  

Lepší než A-metr je použít V-metr a měřit úbytek na tom odporu. Podle vzorce I=U/R pak spočítat proud. A-metr totiž přidá svůj odpor (vnitřní + přívody) a zkreslí výsledek měření.

0 0
                • pepko  

no ale to sa v pripade lampasu robi tazko … jednoduchsie je mat dobry optimalizovany ampermeter s hrubymi nizkoodporovymi drotmi …

0 0
                  • Georrge  

nj, ale jak je videt, tak i desetinka ohmu umi srazit par desetin voltu na ledce… a nevim jestli by se vnitrni odpor digitalniho ampermetru vlezl do jedne desetiny ohmu… ty draty by se nejak vyresit daly, ale prave s tim vnitrnim odporem neudelas nic…

0 0
                    • pepko  

desatina ohmu je uz celkom slusny odpor …

ja som si kedysi upravil lacny multimeter … predtym nebol schopny namerat prud cez 1A … po tejto uprave celkom dobre meria aj prudy okolo 8A …

0 0
      • oddie  

Mám unprotected akumulátory – Panasonic NCR18650 2900mAh. Ovšem byly za trochu jinou cenu než ty z DX…

Jinak světlo s XML napřímo jsem předělal na 3-módovou elektroniku, napřímo by ta ledka dlouho nevydržela.

0 0
      • Loner  

znovu opakuji prosbu: má někdo funkční DVOUMÓDOVKU S XMLkou a jak mu slouží.?

0 0
        • McBlacky  

mě to zatím funguje s červenými aku z DX.

ale jak to tady čtu, tak začínám mít strach, že to fungovat přestane :)

0 0
        • PatrikL  

C2 je na DX vo verzii HI-Low… Reflektor na bike jeden z naj (z kategórie ručné svetlá), s kvalitnou batériou by to svietilo na hi použiteľne snáď aj hodinu…

0 0
        • oddie  

Už jsem to tu popisoval, bylo bez elektroniky, na Hi napřímo, takže LEDka brala příliš velký proud, bylo by třeba vřadit tam odpor i na Hi.

0 0
          • Loner  

DÍK za všechny odpovědi; ale ještě jednou: Jak to tak vypadá, výkonné dvoumódovky direkt drive s reflektorem 40 mm a větším a didodou XM-L jsou prozatím s klasickými Lionkami TF a cenově podobnými buď nespolehlivé nebo funkční až po vřazení řádově desetinového předřadníku, který ovšem zase sníží svítivost na úroveň staré dobré Aurory 2008? Nebo někdo už konečně vlastní z DX něco, co je rozměrově a kuželem světla AURORA a svítivost subjektivně vyšší a fachá to už víc než dvě dobití?

0 0
    • m4rkus  

Co by jste doporucili za svetlo z dx na kolo se 3 mody? Neco do 25dolaru. Pak jake aku a nabijecku. Nepotrebuji 1000lm, doposud jezdim s uf c3. Diky

0 0
    • m4rkus  

Co by jste doporucili za svetlo z dx na kolo se 3 mody? Neco do 25dolaru. Pak jake aku a nabijecku. Nepotrebuji 1000lm, doposud jezdim s uf c3. Diky

0 0