Superior Xp919 - vrzání sedlovky

6 nepřečtených
  • MeCool

    Ahoj borci!

    Asi po ročním ježdění mi začala docela vehementně vrzat sedlovka. Přišel jsem na to vyřazovací metodou. Sedlovku mám vytaženou ještě s větší rezervou před maximem, ale už je vytažena tak, že když se na sedle „zhoupnu“ (nebo prostě jedu na drncavém), tak sedlovka slušně pracuje a díky svému naklonění dozadu se prohýbá – vše v pořádku, ale mírně se hýbe i v sedlové trubce – už v nepořádku. Poznal jsem to podle odřené černé barvy na konci sedlovky. Protože se tam tedy vrtí, tak to vrže a vrzání se ozývá z celého rámu, takže se za to pomalu stydím. Zkoušel jsem tam jednou omotat izolačku, asi dva týdny ježdění to bylo v pohodě a pak se izolačka postupně v místě tření roztrhla – to se dalo čekat. Trubku je potřeba taky nejdříve namazat, aby se tam ta omotaná sedlovka nějak vlezla a nesvlíkla se izolačka.

    Samotnou sedlovku jsem mazal všema možnýma vazelínama, stačilo klidně i 20 km a už to zase hrozně vrzalo.

    Máte nějaké nápady, co s tím? Mě napadá několik možností. Buď koupit delší sedlovku, aby byla větší část uvnitř, nebo ještě můžu mít špatnou objímku. Původní hliníkovou bez mezivložky ( dva hliníkové proužky na konci sjednocené k oku na šroub) jsem utrhl, koupil jsme místo toho rychle nějakou větší (průměr samozřejmě správný, ale je mohutnější) s vložkou mezi. Možná drží špatně a sedlovka se může mírně hýbat – sedlovka ale nesjíždí.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.