• Jakobo

    Tak co vy na to?

    Ja sam jsem byl hodne zvedavy. Kola krasne, to jo. Byl jsem ale spise zvedavy na nove koncepty ramu, zmeny geometrie, karbonovou 29 ci tak a tady myslim zadne vyrazne zmeny nenastaly, snad jen u fullu. Jasne, 3×10, nove vidle, nekde lepsi osazeni…ale to je spis samozrejme. Vzhledove i cenou se mi asi vic libily modely 2010, letos prevlada moderni cerna, no… Zajimava ta kategorie Prestige s 11 rychlostnim Alfine, o tom se tu na foru nedavno dost psalo. Nebo skupina Bloxx, ikdyz tady bych uz teda cekal alespon blatniky, proto si lidi takove kola porizuji. Ale jako sponzorsky dar bych si urcite nejake vybral :-)

    0 1
    • Kublaj  

      wau Suntourky s nápisem SUP :D

      0 0
    • Kublaj  

      jinak musím souhlasit že loňský modely se mi líbily víc.

      0 0
    • vikicek  

      ošklivé

      0 0
    • t29  

      Ceny jsou vyšší, než by mi bylo milé, asi jsem zhýčkaný z výprodejů :)

      Líbí se mi barevní Oxidi (konečně hezký, barevný a přitom střízlivý design), ale koupil bych jenom rám a zbytek doskládal.

      Apropo, bude vůbec Superior prodávat samostatné rámy?

      0 1
    • MlokCZ  

      Čekal jsem, že by mohli trochu poladit geometrii u 29tek, třeba aspoň o pár milimetrů zkráti zadní stavbu. Geometrie je pořád totožná a pořád dle údajů pro dvě nejmenší velikosti podivná.

      Není totiž možné, aby 16,5ka a 19tka velikost měli současně totožné tyto rozměry:

      • 1110mm rozvor
      • 450mm zadní stavba
      • 70st. hlavový úhel
      • 72,4st. sedlový úhel
      • délka hlavové trubky

      a přitom by byla 19tka o 18mm delší.

      Při rozdílné délce rámu se musí minimálně jeden ten parametr lišit (a kdyby to byla délka hlavy, tak by ani to nestačilo) a to zvlášť když je rozdíl v délce skoro 2cm.

      Odhaduju, že geometrie je pro 16,5ka uvedená úplně blbě, jen ta délka horní rámové trubky bude sedět.

      0 1
    • izak70  

      Chybí mi tam G7 asi ji přestali dělat

      0 0
      • jonti  

        To by byla skoda, to bylo jejich asi nejlepsi kolo. Ram verze 09 bez BB30 byl opravdu povedeny.

        0 0
    • Blade  

      Ještě loni a předloni byl Superior značka, za jejíž kola bych svůj peníz dal, ale letošní modely jsou naprosto otřesný a SL mě v tom jen utvrdil.

      0 0
    • Spook  

      Ja budu na jare kupovat klukovi 20. Mel Superior 16 (spokojenost) a nove modely se mi libi. Minimalne si muze vybrat z hodne barev :)

      0 0
    • zzabak  

      Těšil jsme se na pokračování skvělého flight city (poslední model byl v roce 09 – ideální kolo na městskou přepravu, výlety, apod.), bohužel se zřejmě tato stylová praktická kola neprodávala, škoda. Kupní síla raději dá přednost co nejvíce odpruženě barevným kolům a elatickým oblečkům se kterými pak jese parkem do hospody. Těšil jsem na darkface, ale bohužel cena je vražedná, např ve srovnání s TREKem Soho (byt to neni uplne sportovni bicyyl).

      0 0
      • Bulda  

        tak tak, ten byl oporti tomuhle za lidovku (16tis), takže jediný plus 2011tek je, že je dělají i v 17ce …no, asi zůstanu u svýho nexíka s řetězama za 60kč a 8mi kvaltama …na to moje ježdění… :)

        0 0
    • Polka  

      Jo to bida :(

      0 1
    • Bulda  

      kategorie team je nějaká ochuzená :( viz jonti

      a co model na sramu …? škoda škoda

      0 0
    • prvniodkonce  

      Kdeže loňské sněhy jsou? To je zlo, chce se mi skoro blejt. Nejen modely po stránce osazení, ale i designu to jde do pr.

      0 0
      • Honzyn  

        Vlastne stejne jako loni,kdyz nepocitam trochu jine barvy.Maly vyber velikosti ramu,maly vyber 29tek-chybi neco vyssi tridy.Na Supech se mi libi asi jen osazeni brzdami Formula,dily FSA a to,ze jsou to dlouha kola(zavodni HT).

        0 0
        • prvniodkonce  

          Mě dodělaly taky ty shimano kliky všude.

          0 0
          • roud  

            zrovna na těch shimano klikách nevidim nic špatnýho :O)

            0 0
            • prvniodkonce  

              To je subjektivní :) Já ty xtčka nějak nemusím, to je stejný jako s oktávkama – jsou prostě všude :)

              0 0
    • yoggi  

      velebnosti, jdu blejt.

      ty kokso, to som prehlasoval, ze modelovy rok 2010 uz nie je to prave.

      toto ma niekoho oslovit ? ty voe rada team a oni tam daju kolesa RM 10 to je znad vysmech zakaznikovi, stale vidlice x rokov to iste R7 a teraz pridali epicon boze. carbonovy bajk a vaha bez pedalov 11,3 kg to ma aky vyznam.

      to rozmyslam, ze tento rok vymenim bike, ak to spravim tak sup skrtam, tam zdan nie je ani jeden model rozumne naskladany.

      0 0
    • jecnak  

      Model 2011 bych si od Supa nekoupil – snad jedine silnicky, ale ty jsou totozne s 2010. Jinak barvicky, technicky nic zajimaveho, znacne utlumeni fitnes kol a pure zavodaku. Skoda, byla to ma oblibena znacka.

      0 0
      • yoggi  

        to som cakal prave na 2011 rocnik, zeby som kupil novy. po vzhliadnuti konstatujem ze upadaju a stratili zakaznika.

        0 0
    • Honza321  

      Kolekci na rok 2011 mi nějak přestává brát hlava :-)

      • MTB Team: pouze vidle Manitou, chybí jeden z nejžádanějších rámůG7, model Racing Team Elite to je ***** co za ušmudlané kolo v Teamřadě ?!?!?!
      • XC Profi: doposud většinové osazení Sram nějak zmizelo, design nic mocproti 2010, pomíchané označení kol s rámy carbon UD a Alu U6
      0 1
    • Hnoj  

      Ehm, upřímně řečeno, Superior byl vzhledem k osazení vždycky cenově nesmyslná značka… A neříkejte mi, že jste si toho nevšimli :-)

      Nejlepší biky na SL? Polygon… Poměr cena-výkon daleko za nejdivočejšími představami :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      no tak já to vidim jasně letošní modely mne nepřesvědčili takže si pudu pro xp920 2010

      0 0
    • Jakobo  

      Docela by me zajimalo, jak u Supa probiha takovy vyvoj a jestli treba sleduji tato fora (coz by rozhodne meli). Nedelam si velke iluze, Cina vymysli (nebo okopiruje), Cina vyrobi. Pak se v teple kanclu vybere barva co ma frcet a zvoli se osazeni. V nejaky vlastni vyvoj u seriovych ramu neverim. Podle toho by takove kola mohl montovat kdokoliv, coz nakonec spousta z nas dela. Kreativita u toho, co ma byt originalni – ram! (ostatni je jen dobre ci spatne zvoleny mix vedlejsich vyrobcu)

      0 0
      • Flegmatik  

        Tohle forum určitě sledují, neboť jak jinak si vysvětlit nasazování Epikónů v takové míře ;-) Nicméně mám takový pocit, že v těch vidlicích nějak začíná ubývat výběr. Marzocchi je za zenitem (aspoň u XC vidlic), Manitou taky nějak skomírá, RST podobně, zbývá RS a Suntour, Fox pak je o něco dražší.

        0 0
    • Bull77  

      Nevíte kam zmizela kategorie XC? To se teď jako jmenuje Oxide? Nejvíc se mi snad nelíbí ty sedla..

      0 0
    • Chiron  

      Tak nějak nechápu kde Sup vlastně směřuje. Zdražuje, což se dalo čekat. Ale nějak nechápu silničky, když už má jeden rám v karbonu, proč trochu nerozšíří nabídku i o nějaké alu atd. Kategorie Team by taky zasloužila víc, minimálně něco na Sramu, ostatně to všechny kategorie. XP ošizené a proč se vůbec zbavovali G7? Náklady na výrobu musely být stejné jako u ostatních a byl to jeden z jejich nejlepších a dobře prodávaných rámů. Prestig je totálně mimo. Dark Face je předražený a kdybych si ho koupil, tak z něj vyhážu 80% komponentů a osadím ho něčím normálním. Full kromě top modelu nestojí za nic. A Oxide mi přijde, že by se měl přiřadit k Junior.

      Nevím, kdybych chtěl skládat HT, tak do loňského rámu od Supu půjdu bez váhání, letos i ty rámy stojí za prd a určitě by nebyl favoritem.

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.