• Marty1611

    Ahoj, mam na vas dotaz.

    Mam Stumpjumper r.v. 2010 fsr expert.

    Rozbil se mi tlumic s brainem a cyklosvec ani cyklocrabs neumi opravit tenhle tip tlumice.

    V autorizovane prodejne specialized mi rekli ze to umi zaridi, ze to bude stat 4 az 6 tisic a ze mi nezaruci, ze brain bude fungovat.

    Nemate nekdo podobnou zkusenos, nevite jaky jiny tlumic by tam sel dat napr bez brainu. Kolo si chci nechat, pan servisak v cyklosvec mi rekl, ze to kolo je v podstate na vyhozeni a ze tam zadny jiny tlumic nejde, co jsem zatim zjistil, tak to nahradit urcite jde.Jen bych potreboval poradit.Kdyby jste mel nekdo tlumic ktery by tam sel na prodej, tak dejte vedet.Diky (foto ilustrativni)

    0 0
    • Metalcane  

      Máš jedinou možnost

      https://www.bikeyoke.de/…10-2015.html

      0 0
    • Kysky  

      Spešl má nestandartní velikost tlumiče (konkrétně u tebe 200mm x 48.26mm), ale půjde tam i aftermarket

      0 0
      • kycis  

        Velikost jo, ale montaz k vahadlu je bez oka. To vahadlo co nabizi Metalcane mu umozni dat tam jakejkoliv tlumic s okem kterejch je na trhu mraky celkem za levno.

        0 0
        • Kysky  

          No než kupovat vahadlo a tlumič tak mi určitě levnější vsrianta přijde sehnat na ebay ten správnej origo tlumič. Až pak pokud by se nenašel, tak bych se zabýval konverzí

          0 0
          • kycis  

            To samozrejme jo, pokud se mu ho povede sehnat novy/v dobrem stavu. Aby za 2 mesice nezjistil, ze tlumci co sehnal z bazaru je zas na repas. Kdyz koupi vahadlo a nejakej obyc RS tlumic na bazaru, tak mu ho za par penez zrepasne kdejakej bikeshop. Rozhodnuti je samozrejme na Martym, ale je dobry o ty moznosti vedet. Aby nebyl pul roku bez kola nez se na ebay neco objevi. Ale nehledal jsem to, tak nevim, jak siroka je nabidka.

            0 0
          • novas752  

            Jen aby ten tlumič z roku výroby ±2010 nebyl taky zralej na repasi…

            0 0
    • Tomcat  

      Jiný vahadlo , nebo tlumič s ebay … Pan servisak ma v podstatě pravdu

      0 0
    • novas752  

      Je to tak.

      BY vidlička + normální tlumuč je jediná možnost.

      0 0
    • Marty1611  

      Diky za info, to pro me nejsou moc dobre zpravy

      0 0
    • Marty1611  

      A to vahadlo je jen od BY, nebo znate jeste nekoho jineho kdo to dela?

      0 0
    • Emiliano  

      Kup si nový kolo a hlavně ne Specialized s brainem.

      Ušetříš si spousty starostí. Hlavně v momentě, kdy na kole budeš chtít jezdit i za 5 a víc let.

      Já když přišel loni do autorizovaného servisu v Brně jednoho nejmenovaného bývalého profi cyklisty s Epicem rok výroby 2012 s tím, že chci udělat servis tlumiče s brainem, tak se na mě dívali, jak kdybych spadnul z Marsu. Že už to nemůže fungovat, že už k tomu nemají součástky, že to bude trvat minimálně měsíc. No nakonec to poslali do Švece a za asi 4,5k to udělali. Ale přístup prodavačů/servisáků dost otřesnej.

      Takže otázka je, jestli si neudělat radost a místo investování do 11 let starýho kola si nepořídit nový.

      Já to tak letos udělal a nelituji.

      0 0
      • kycis  

        Hele i kdyby ta oprava mela vyjit na 8 (2,5k vahadlo, 5,5k tlumic), tak mi to neprijde takova traga po 10 letech jezdeni. Pokud kolo jinak vyhovuje, tak proc hned davat 60 litru za novej stroj? Ale jako kdyz clovek hleda duvod udelat si radost, tak tenhle by byl dobrej. „Ženo neda se nic delat, ten tlumic uz se neda opravit, potrebuju novy kolo“ :)

        0 0
        • Emiliano  

          Přesně. :-D

          Každopádně kola se za tu dobu dost posunula, takže vidím přínos hlavně v geometrii.

          A pak taky pohon 1 × 12, teleskopka, … A tady je otázka, jestli upgradovat starý nebo raději nepořídit nový.

          Já byl hlavně zklamanej z přístupu Specialized ke starým kolům a nemožnosti je opravit z důvodu nestandardních řešení.

          0 0
          • Tomcat  

            Takový přístup má naprostá většina značek. Neidealizoval bych si to xx let spokojený zákazník, nebude moc zajímavý zákazník. To co firmě zaplatil dostal…

            0 0
          • kycis  

            Je to vsude stejny, zkus na 10 let starej full jakykoliv znacky sehnat zadni stavbu nebo zlomenej cep. Bohuzel to tak je a dokud dostupnost a ceny dilu nebude pro zakazniky duvod pro rozhodnuti jako to byca treba u aut, to tak i zustane…

            0 0
          • novas752  

            To je otázkou jestli to člověk využije.

            0 0
      • novas752  

        Ono to totiž Spešl asi do půlky loňskýho roku skutečně nedělal, dělali pouze tlumiče 2014 a novější. A jakýkoliv z nich trval někdy i hoooodně přes měsíc, pokud šlo o servis konkrétního kusu a ne formou výměny. Teď už zase dělají i ty starší, klidně nějakej dinosaurus typu 2008.

        Pokud se s tim jezdí v terénu, taky bych šel spíš cestou nového kola, za těch 8 let se hodně změnilo. Naopak ze stejného důvodu bych nechal původní pakliže se s tim jezdí spíš po zpevněných cestách a/nebo rovinatým terénem.

        0 0
    • Marty1611  

      Ahoj tak nakonec na doporuceni odeslano do KGBike kde to delaj, cena do 3500,– a pry kvalitni prace. Jinak s kolem ja jsem maximalne spokojenej, na moje jezdeni uplna pohoda, neskacu zadny polety. Jezdil jsem i na novych kolech a vzdycky si reknu, ze mam ale paradniho veterana :) jeste jednou diky za rady, mejte se.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.