Stumpjumper evo pro specialized 2023 - S3 nebo S4 pro 178 cm

4 nepřečtené
  • rob0to

    Ahoj,

    prisel mi novej Stump velikost S4 jako nahrada za Spectral CF 7 29 – Velikost M (model 22).

    Kolo je pocitove velke a stabilni v rychlostech ale neprijde mi moc obratne v porovnani se Spectralem. Zvazuji kolo vratit a zkusit velikost S3 ale co jsem se koukal na porovnani Geo viz. odkaz nize tak velikost S3 ma kratsi sedlovku, reach ma kratsi nez Spectral CF 7 29 a tak si kladu otazku jestli to nebude uz zase moc maly. Mam 178 cm a uprednostnuji kratsi kola.

    Otazka zni:

    Mam zkusit proste S3 a doufat ze si neprijdu jak vosa na bombonu nebo zkusit upravit na S4 geo ve smyslu

    • zvysit predstavec
    • posunout sedlo dopredu
    • kratsi riditka (jsou tam 800mm!)
    • zkusit strmejsi uhel vidlice pomoci hlavove misky
    • flipchip na low

    Ma smysl to zkouset a dokazu se priblizit s velikosti S4 hravejsimu kolu namisto pocitovejsimu tan­ku?

    Diky za pripadne rady.

    https://99spokes.com/en-EU/compare?…

    0 0
    • novas752  

      S4ka není na 178cm nijak extrémě dlouhá. Sám bych bral při stejný výšce taky S4.

      Docela významný rozdíl ale udělá nastavení toho kola – když nastavíš hlavu na steep a zadní čep na high, bude se to chovat živěji. Stejně tak nastavení odpružení udělá fakt dost – menší sag, rychlejší odskoky a je to výrazně živější.

      0 0
    • boo-beek  

      Myslím, že rozhodně má smysl napřímit vidlici. Zkus Steep / High, případně si podle Specialized kalkuátoru si najdi doporučený setup podle přání (obecně… hledáš nejmenší rozvor). Zkus, uvidíš a pokud se to zlepší, tak bych pak řešil délku představce, backsweep a délku řidítek, atd.

      Jinak mám 180 a pořídil jsem S5, ještě to stavím, uvidíme, jak to bude sedět :D

      Měl jsem nějaký čas klasického Stumpa S3, bylo to rozhodně malý. Zkoušel jsem Enduro S4, což je velikostně dost blízko Stevo S5, a bylo to velikostně fajn. Minulou sezónu jsem jezdil Ghost Riot, což je tank a celkem mi to vyhovuje…

      Mám krátké nohy, delší trup, jezdím řidítka s 16° backsweep, což dost ukrojí reach / TTL, na Riotu vel L jsem to nakonec vozil s 60mm představcem, aby mi seděla poloha pro šlapání, snesl bych i 70mm, ale už těch 60 nebylo úplně OK na ovládání.

      Pocitově mi zkrácení dlouhého kola sedí rozhodně víc, než natáhnutí krátkého… Ale je pravda, že nehledám vyloženě hravost a 100% obratnost.

      Začnu setupem steep / high (s malým kolem vzadu), 40mm představec a uvidíme, no.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.