Stavba nesmrtelného, našláplého HT hliníku za 65000..

69 nepřečtených
  • Tomkac

    Ahoj, asi 3 dny jsem se snažil najít hotové xc kolo, které by mi sedělo osazením a geometrií a napadlo mě, že asi něco poskladám na hliníku se slušnějšíma komponentama, protože mi přijde že se fakt nějak podražilo. Chci xc kolo které zvládne bez údržby velké kilometry, bikepacking, nehezké zacházení a třeba zombie apokalypsu.. . Osazení asi XT klidně i 11s, případně 12s. Pevné osy.. Rám s více položeným hlávkem alespoň 69°. Kola asi DT Swiss nebo cokoliv lehkého a blbuvzdorného..Co byste mi doporučili?

    0 0
    • Tomkac  

      Celkově jsem si nějak říkal, že asi radši poskladám hliník se skoro top komponentama, než abych koupil karbon s těžkýma kolama na Deore/SLX.

      0 0
    • andy97  

      Co ocel? Bude trochu těžší než hliník. Ale vydrží víc.

      0 0
    • couffy  

      Až ho najdeš, dej odkaz

      0 0
    • Hrabex1  

      Nesmrtelnej hlinik? To nejde moc dohromady.

      0 0
      • Tomkac  

        Nemyslím doslova.. A i ta ocel může být ok.. A titan jsem nekoumal.. Tam by byla jiná cena..

        0 0
    • oddie  

      Tak to jsem na tebe fakt zvědav…

      0 0
      • Tomkac  

        Já taky :-)

        0 0
        • Dworry  

          Jezdím hliníky Duratec (nejstarší od r. 2007) a se všemi jsem nadmíru spokojen (MTB Sonix CX4, Road Cool R12). Nejstarší teď jako zimáček (viz. včerejší foto).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tam nejde o to jak dlouho jezdíš ale kolik najezdíš,mi první hliník praskl po 57 tis,druhý po 40 ti,nevím jestli to je na hlínu málo nebo moc.

            0 0
            • Tomkac  

              Hustý.. Já měl sice období kdy jsem za sezónu dal i 13000 km ale takhle že bych měl jeden rám tak dlouho abych na něm najel 57 tis.. To je masakr.. Když teda hliník dá v průměru 45 tis tak by mě zajímalo kolik dá karbon?

              0 0
            • Dworry  

              Pravdu máš, jsem hobík cca. 5 tis. ročně (MTB a silnice dohromady).

              Teď při koroně snad víc ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak mi to trvá celkem dlouho než to najedu,mám krosové,rám byl vždy Maxbike,ten první ze slitiny 7005,ten druhý 6061,ročně najedu v průměru 7000km,teď jak se mi hnusí MHD jsem najel 9500,praskla mi vždy sedlová trubka Ned středovou mufnou,ale né úplně na dvě půlky,všiml jsem si to když byla trhlina asi z jedné třetiny obvodu trubky.

                0 0
                • Jezevec70  

                  Kamarád na krosovém Kellysu najel za 13let 108kkm než mu praskl. Jezdil hodně na těžko, třeba na Nordcap.

                  0 0
                  • TK75  

                    Tak to můžu potvrdit podrobnou zkušenost, taky Kelda krosovej a kámoš každý den cca 40 km + soboty a neděle daleko víc a s brašnama

                    Teď ho má tak osm let, ale je fakt že ten leden, únor každý den nejede…i tak

                    0 0
        • oddie  

          Já mám vlastně doma schovaný 27,5 HT rám od RB, já bych si něco takového klidně postavit mohl :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      s podobným požadavkem jsem stavěl bajk na titanu

      tady

      vešel jsem se do 100

      podle mě by se dalo jít cenou níž při minimální ztrátě životnosti…rám například VanNicholas…

      0 0
      • couffy  

        :-DD má tam cenovku 65000,–ted´nevím jestli je to za rám,nebo komplet

        Edit:asi komplet

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak s VN rámem, čínskou karbonovou vidlí a bez toho ChrisKingu by to někde mezi 70–80 postavit mohl…

          0 0
          • gersa  

            Velké kilometry, bikepacking, nehezké zacházení vs čínská vidlice?

            0 0
            • Smazaný účet  

              nevim…nikde jsem moc nezaznamenal, že by ty karbonový pevný vidle nějak praskaly

              ale to může být i tím, že je skoro nikdo nepoužívá :-)

              0 0
            • scret  

              Ja ji mam nekolik let. Presne na tohle urceni, jen s ni zachazim normalne a vidle drzi a je jak nova…

              A klidne bych ji na dalsi kolo koupil znova…

              0 0
      • TK75  

        Hezký kolo, až skoro škoda pro starýho dědu..

        Zahrň mě do závěti :-D

        0 0
      • oddie  

        Nač tě vyšel ten rám? Oficiální cenovka je kolem 60tis, jak koukám…

        0 0
        • Smazaný účet  

          hmm…nevim :-D

          dal jsem Lukášovi v Bicycle Cafe limit 100000 na celý kolo a on ho dodržel :-D

          ale bylo to za pusu, pod 50 určitě

          cca 15 byla vidle…je to na XT…no, mohl by ses dopočítat…

          0 0
          • oddie  

            Aha, tak když to bereš jako komplet, má tam trochu prostor na ostatních věcech.

            0 0
            • Smazaný účet  

              no já původně s Litespeed rámem nepočítal, protože mi bylo jasný, že by to pod 100 nešlo

              ale on pak vytáhl tenhle, že mu nějak „zbyl“, velikost dobrá…no, tak jsme to postavili na tom :-)

              0 0
              • oddie  

                Jo, tak to je pěkná trefa. Já teda bych to musel mít s odpruženou, pevné už nějak nedávám, ale jinak by mě to neurazilo :)

                0 0
    • Smazaný účet  

      nevim…s tim rozpočtem bych asi rozhodoval podle určení

      pokud by to měl být expediční bike, pak ocelák s karbon vidlí

      pokud tady evropská bezúdržbová raketa, asi karbon s pevnou karbon vidlí

      titan bude stát o 50 víc při o málo lepší životnosti…

      0 0
      • Tomkac  

        Co navrhuješ za karbon s pevnou?

        0 0
        • Smazaný účet  

          s Canyonem asi vedle nešlápneš a bude to za lacino…

          když koukneš do katalogu, tak například:

          https://www.canyon.com/…ikes/exceed/

          no a kdybys sehnal jen rám někde za dobrý peníze, tak to kolo na tom kolem 60kKč postavíš

          0 0
          • Tomkac  

            Toho jsem procházel, konfigurace zrovna s pevnou vidlicí asi není, ale to by se dokoupilo, nebo bych ty vidle mohl alespoň střídat. Akorát mě děsí ta čekací lhůta.. Pevňáky tam byly myslím až červenec..

            0 0
            • Smazaný účet  

              ono vlastně když to vezmeš do důsledků, tak na tom rámu zas tak nesejde :-) hlavní je, aby ti vyhovovala geometrie…

              co se životnosti týče, tak (pokud na tom nehodláš skákat ze skal jak Horymír) rozhodující jsou točivé elementy – náby (DT 350 třeba), střed, hlávko = tam bych nešetřil a šel po kvalitě

              a dobrý brzdy

              řazení je spotřebák

              a sedlovka/řídítka je taková kosmetika

              0 0
              • Tomkac  

                Ano, přesně tak to je. Takhle bych to směřoval. Skákat nehodlám..

                0 0
        • scret  

          co nejakej Cube?

          0 0
    • Jamin  

      Nesmrtelný? Pevná vidle, rám, ráfky, kokpit všechno ocel, pohon singlespeed na řemen. A tim už to nebude xc, ale tank. Obráceně to zas nebude nesmrtelný pod pojmem jakej já si přddstavuju. Oříšek.

      0 0
    • HT Adam  

      Třeba ocel rám Marino s pinionem, ale jak píše Jamin, nesmrtelný to buď bude těžký nebo drahý

      0 0
    • Pista.Wassermann  

      Dost podobných úvah jsem měl já při stavbě svého HT, nesplňuji sice požedavek ma hlavový úhel, ale mrkni do profilu. Pro mě byl základ spolehlivost, snadná a minimální údržby (pominu-li spotřební věci) a vzhled. Na bikepacking bych šel asi do oceli na míru s alespoň pár úchyty…

      0 0
      • Tomkac  

        To je velký dobrý! Kolik by byla asi cena pokud by se to naplácalo z nových dílů?

        0 0
        • Pista.Wassermann  

          Uplne ti nereknu, ale střelím, 50? 55? Kdyby si to chtěl fakt bez kompromisu. Já jsem na nějakých 44tis.

          0 0
    • jerrymouse  

      Nordest Sardinha 2?

      0 0
    • scret  

      Takto jsem si postavil celoHT – ram ocel (werk), vidle china carbon, XT 1×11, kola od Hnoje (Bitex, WTB atd.), brzdy Deore a pak nejaky karbonovy blbosti jako rodla, sedlovka atd. Kolo na stezky, bikepacking atd.

      Ve vysledku na nem jezdim castejs a mozna dneska radsi nez na LV:))

      Werka uz nesezenes, ale muzes to nahradit treba nejakym levnejsim karbonem – Cube, Radon atd. A do limitu by ses mel vejit…

      0 0
    • TK75  

      A co nesmrtelný našlápnutý celopevný ocelák?

      https://www.bike-discount.de/…igid-1018124

      0 0
    • maajkee  

      Kup Sypro CrMo a má to. Položenější hlava tě nebude v ničem limitovat.

      https://qayron.com/…-crmo-q--p35

      0 0
    • pocestny  

      Ti-rám z číny kolem 1,5kg, umí i sedlovku, představec, upínák, podložky, řídítka, košík na bandasku, nosič, vlastní logo, reliéf na hlavovou trubku …

      https://www.aliexpress.com/…5459477.html

      http://www.pytitans.com/index.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.