• Dizie

    Nakolko moj RM flash skoncil v rukach neznameho pachatela, zamyslam sa nad stavbou niecoho noveho do 20 000. Otazkou je ci sa oplati kupit nieco cele alebo podstupit nakup dielov a stavat, a ked uz stavat tak co pouzit. Moja zakladna predstava je asi nieco taketo:

    Vidlica: SR Epicon 3000 Kc

    Radenie: Shimano LX 820 Kc

    Prehadzovacka: Shimano LX 600 Kc

    Presmyk: LX 350 Kc

    Ostatne diely vobec neviem, hlavne ram a kolesa. Zo zaciatku asi kupim vecka a casom nejake lepsie kotuce. Budem vdacny za kazdy podnetny nazor :).

    0 0
    • v POHODÌ klokan  

      No, s tím postupným přechodem na kotouče to není úplně ono. Zaprvý ti potom zůstanou čepy na véčka a véčkový ráfky (obojí jen estetické), ale co pak budeš dělat s těmi véčky? A stejně si budeš muset rovnou pořídit náboje na kotouče. Ta cena samotných brzd už nebude tak velká. Být tebou, tak složím už komplet kolo na kotoučích (třeba Shimano SLX, to je dobrý kompromis výkon/cena).

      0 0
    • DaSnail  

      pozri čo postavil Lister

      0 0
      • Hnoj  

        Nj, ale lister měl doma kola, rám, sedlovku, a nějaký další drobnosti…

        0 0
        • Lister  

          Rám ano, sedlovka byla výměna – brácha mi zaplatil jinou a za tu dostal tuhle, ale je pravda, že rodla jsem tam dal z fulla, ale to je stokorunová záležitost. Zbytek vše nové za 15 tis, pokud se někde sleví, tak i s rámem a koly to bude do cca 21 tis.

          0 0
    • keo  

      Já jsem pro stavbu,když stavíš nové tak se rozhodni hned do jakých brzd půjdeš V nebo kotouče,dodatečná přestavba se nevyplatí,podle toho vybereš rám a kola a vidli.

      dodám do seznamu-kazeta XT – 990

      • kliky minimálně deore dutá integrovaná osa – 1290
      0 0
    • Hnoj  

      No, myslím, že za 20K se už do poměrně s přehledem stavět bike. Nebude to žádnej high end, ale jen tak letmo jsem si hodil na papír cca realizovatelnou sestavu na sadě SLX, epicon LOD, FRM5 a vyšlo to cca na 20 500Kč. To se mi zdá vcelku přijatelné…

      0 0
      • keo  

        Ještě bys mohl dodat na jakém rámu což může být dost podstatné pro zakladatele.

        0 0
        • Hnoj  

          Mám hned několik adeptů od superioru, přes no saint, až po drossiger… Myslím, že je z čeho vybírat :)

          0 0
    • Dizie  

      Velkou neznamou zostava ram. Ten RM co som jazdil sa mi zdal moc dlhy (19,5) a mal tendencie sa davat na zadne pri vyjazdoch do kopca.

      0 0
      • roud  

        Myslim že když napíšeš hnojoj na icq nabídne ti nákou hezkou sestavičku…

        0 0
        • Lister  

          myslím si to stejné :-)

          A ještě se budem divit co půjde za 20 tis postavit.

          0 0
      • Lister  

        Je pravda, že RM v 19,5 je delší kolo, ale není vůbec problém sehnat rám ve stejné velikosti kratší – neboli většina rámů v té velikosti bude kratší.

        0 0
    • Dizie  

      No a este mi tak napadlo, ci sa oplati kupit ten epicon z tuning testu a priplatit 1500.

      0 0
      • Smazaný účet  

        stoprocentně

        0 0
      • keo  

        Po úpravě chod vidlice skočí do podstatně dražší kategorie než je těch 1500.

        0 0
      • Dave.6  

        nevim jak moc chces setrit, ale kdyztak mam na prodej epicona z tuning-testu, bude vymena za rebu, kdyztak tady ho mam na kole

        0 0
      • Lister  

        Nejezdil jsem základní verzi, ale moje rada – určitě, ta vidlice pak konkuruje citlivostí tomu nejlepšímu na trhu, váha je za ty peníze taky fantastická, navíc letošní verze i skvěle vypadá. Můžu říct, že jsem ani na okamžik neuvažoval o neupravené verzi ani o loňském modelu.

        Pokud jde o kola, tak tam bych to viděl na kombinaci typu Novatec + Mach1 nebo Mavic 317, dráty 1,8mm – takový rozumný kompromis mezi váhou cenou a fukncí. Jestli honíš i design tak Fucrum je jasná volba.

        0 0
        • castro  

          Mach 1 jsem mel tu cest vozit, a oproti Fulcrumum co mam ted je to silenej rozdil. Tuhost i vaha. Takze jednoznacne Fulcrum

          0 0
    • Marccoo  

      do dvaceti bych celý kolo koupil třeba giant

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.