Starší silniční rám RB XR1400..problém s novýma vidlicema, prosím poraďtě

31 nepřečtených
  • Madman1

    Zdravím, mám menší problém, chtěl bych od jednoho pána koupit starší rám z roku 1999.Jde o rám RB XR1400 vel. 62.Na dotaz kvuli velikosti a mé výšce mi řekli, že rám velikostí půjde.Jenže nastal jiný problém a to ten, že mi z RB ještě odepsali, že když na tento rám koupím novou vidlici, že bude krátká než bývali vidlice vyráběné přímo pro tento rám.Co vy na to? Pujde tam normální vidlice? Hlávko je prý 1,1/8".

    0 0
    • honza.biker  

      Nejlepsi by bylo vykouset jak moc jina vidlice zmeni geometrii…

      0 0
    • jecnak  

      Popravde receno nedokazu si predstavit nic pod pojmem „kratka vidlice“. Snad akorat kratky krk, ale v tom bych nevidel zadny zadrhel, protoze delka hlavy toho ramu se nezda moc velka. Snad jen delka nohou vidlice, ale tam snad nebudou zadne vyznamne odchylky. Maximalne tak par mm a to snad nebude mit az takovy vliv.

      0 0
      • Madman1  

        odpověd RB na muj dotaz, zdali bude fungovat nové vidlice s tímto rámem:

        Dobry den,

        Bohuzel soucasne vidlice jsou o cca. 3 cm kratsi. Kolo tak bude mit
        podkoplou vidlici, bude relativne neklidne a bude velmi nizko stred.

        K jezdeni nebude tento ram s touto vidlici uplne nejvhodnejsi.

        Untitled DocumentS pozdravem Petr Heiník Race Bike s.r.o Jezdkovice 32 747
        55 Litultovice rb@racebike.cz www.racebike.cz

        no mám ted obavy zda to koupit nebo ne..

        0 0
        • gemini  

          Ty jo, na to že je to 62 cm rám, tak to má celkem krátkou hlavovou turbku ( čímž nevylučuju že je to 62, jen se divím ). No pokud ti to píše přimo výrobce, tak bych dal na jeho slova. A nebo použij podložky pod hlavko – mezi hlavu a korunku vidle :-))

          0 0
        • jecnak  

          Porad nechapu co tim pan Heinik mysli. Zkus napsat Nooskimu, ten ma XR1600.

          Nejde mi to do hlavy, protoze tezko muzes prodlouzit nohy vidlice aniz bys musel mit nejakou specialni brzdu a nebo vespod krk vidlice prodlouzeny, coz jsem u silnicky v zivote nevidel.

          0 0
          • kubad  

            jina geometrie ramu mozna?

            nedelalo RB i vidle pak by to mozna melo smysl

            0 0
            • jecnak  

              Mas pravdu, to me nenapadlo, ale stejne 3cm je hodne. I kdyz mozny to je.

              0 0
              • Madman1  

                dělali hliníkový vidlicce, jenže ty už se nevyráběj a ni by je z RB nesehnali. A ty 3cm se mi taky zdá moc.Ale když to vemu z té druhé stránky, příjde mi nepochopitelný, to proč by to dělali.PAk by totiž podle mě byl oemzený výběr vidlic. nebo nemám jiné vysvětlení, zkusím napsat tomu Nooskimu:)

                0 0
                • jecnak  

                  Prinejhorsim si muzes nechat udelat vidlici na miru u Barese z nejaky slusny oceli presne na miru tomu ramu.

                  0 0
                  • Madman1  

                    no ale nja kolik by přišla a jak by na tom byla s tuhostí?Já bych tam měl radši tu MIZUNO.. jenže když tam prý nepujde…

                    0 0
                    • jecnak  

                      Cca 1800,– dle laku. Co se tyce tuhosti, tak to opravdu nevim, ale pruzi rozhodne vic jak karbon.

                      0 0
                      • Madman1  

                        a zkorodovat to nemuže? jen tak tzeoreticky, kámošoj totiž jedna praskla, ale od Bareše tutově nebyla

                        0 0
                        • Madman1  

                          Ted mi psal majitel toho rámu, že prý na tom rámu měl vidlici dlouho od spodní misky hlávka po osu předního náboje délku 37cm a má to tak i na současném kole.Jak ste na tom vy?Můžete to někdo změřit?

                          0 0
                        • jecnak  

                          Muze, stejne jako ocelovy ram, horcikovy monoblok odpruzene vidlice atd. Jelikoz je to ale ocel s Cr a Mo a mozna jeste dalsimi legurami, tak koroduje vetsinou jen velmi slabe a povrchove. Rekl bych, ze ti driv rupne to 10let stary RBcko, nez nova ocelova vidle.

                          0 0
    • Petr Heinik  

      Dobry den, abych predesel moznym nejasnostem. U starsich silnicnich ramu RB se pouzivala Al vidlice vlastni vyroby. Tato vidlice, diky sve konstrukci, byla dlouha 400mm, mereno stred – miska rizeni. Vidlice soucasne vyroby maji delku standardne 360, 370mm. Zde je onen rozdil 30mm. S ohledem k vidlici vlastni konstrukce byly i geometrie ramu RB tomuto prizpusobeny – kratsi krk, atd. Pri pouziti kratsi vidlice dojde k celkem velke zmene geometrie ramu. Je pravdou, ze nekterym zakaznikum tato zmena nevadila, ram ovsem pote vykazuje jine jizdni vlastnosti. Pokud by se Vam podarilo sehnat vidlici o delce 400mm, nemel by byt problem, obavam se ovsem ze u soucasnych karbonovych vidlic to bude problem.

      0 0
      • Madman1  

        Dobrý den, a myslíte, že by jí pan Bareš byl schopen vyrobit? a jak to poté bude s brzdami?

        0 0
        • Petr Heinik  

          Tezko rici, to budete muset zkusit kontaktovat primo jeho. Na brzdy by to nemelo mit vliv – vidlice byla diky konstrukci delsi v miste nad uchycenim brzdy.

          0 0
      • jecnak  

        Diky za objasneni.

        0 0
      • nooski  

        Vzpomínalo se na mě, tak se ozývám. Jak vidno z profilu, tak moje XR 1600 má nějakou šunt vidlici Dema a je vidět, že mi to jde lehce do negativního slopingu. Jestli to dělá 3cm si netroufám říct. Jezdí se mi na tom dobře. ALE jak se tady už zmiňovalo, tak může nastat problém s nižším středem. U mě se to navíc sčítá s SPD pedály, které mají o něco delší osu než pedály silniční, takže si to chce dávat pozor v prudších zatáčkách.

        0 0
        • Madman1  

          Díky Jardo, chtěl jsem ti psát mejla, na BF jsem ho nenašel.A tam myslíš, že když tam šoupnu tu mizuno carbonku pujde to když bude zahlá?

          0 0
          • nooski  

            Nevím proč se mi mail nezobrazuje, v profilu jej vyplněný mám..

             

            Podle mě to půj­de, jen bude tře­ba počítat se změ­nami v geometri­i a pak s mož­ností nízkého stře­du.

            0 0
          • nooski  

            Nevím proč se mi mail nezobrazuje, když ho v profilu vyplněný mám…

            Myslím, že to půjde, jen je třeba počítat se změnou geometrie a tím, že teoreticky může v zatáčkách být problém s nízkým středem. Přeju hodně štěstí.

            0 0
            • XC-biker1  

              protože si musiš dole nastavit že ho chceš zobrazit :)

              0 0
            • jecnak  

              Nejen to, ale kolo bude celkove zivejsi a zaroven mene stabilni – nebude se samo vracet do stopy.

              0 0
              • Madman1  

                a ta 3cm podložka pod hlávko by to vyřěšila? a to bude vypadat hrozně ne?

                0 0
                • kubad  

                  hrozně by to vypadat nemuselo kdyby se to designově sladilo k rámu, v podstatě by to vypadalo jako prodloužení rámu,

                  ale osobně pokud na tom rámu nechceš postavit nějakou retro silničku bych se na jeho nákup vykašlal

                  0 0
                  • Madman1  

                    no s tím retrem mě to napadlo taky, ale majitel psal že mu nepadlo velikostí a že kolo bylo jen uskladněné doma.. za tyhle prachy.. no nevim ty jo…chtěl jsem na to hodit Mirage sadu mizuno vidlici a mám se na to teda vykašlat? chtěl jsem to skládat průběžně asi tak do září, tagže spíš štřit a koupit něco novýho?

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.