• CernochM

    Ahoj, dávám do kupy starý author C2002 osazený Shimano Sora 2×8, kolo cca 10 let stálo. Pravá páka vůbec neřadila, po odmaštění a namazání, výměně lanka a bovdenu se povedlo ji rozhýbat tak, že z nejmenšího kolečka zařadí nahoru jen o dva pastorky + to samé zvládne zpět. Když chci řadit dál, páka jde naprázdno. Napadá někoho něco než ji vyměním? Díky

    0 0
    • Smazaný účet  

      Zkusil bych to ještě jednou rozhýbat, když to řadí o dva, může to řadit i o ty další.

      0 0
    • KUBULA  

      Ahoj, mam doma jednu tuto sadu a v prave pace odeslo „ozubene kolecko“ a chova se to stejne.

      0 0
    • Vilém  

      Tipuju zatuhle mazivo. Casto pomuze prostrikat WDckem. Neni to vsak pravidlem, nedavno se mi podobne zatuhle razeni dostalo do rukou a musel jsem to cely rozebrat, vymachat v perchloru, znovu namazat a slozit.

      0 0
    • Maca.k  

      Zdarec, jaká je Sora 3300 chtěl bych udělat upgrade na svojí staré silničce, sytiče mně začínají lézt na nervy.

      0 0
    • Maca.k  

      To je pro mně moc. Je tu na bazaru celá sada Shimano Sora 3300 tak přemýšlím nad ní

      0 0
      • Cavendish  

        Na bazaru je Sora 3400. 3300 měla jen 2×8 a úplně jinou přehazovačku. Páky byli myslím stejné. Já s ní jezdíl 10 let, nulová údržba a stačilo jen měnit lanka. Pak to 3 roky drtil tchán a teď na tom jezdí nějaký pán do práce. Má desítky tisíc km a nic sem nikdy neměnil.

        0 0
    • Maca.k  

      Mrknu, díky za tip

      0 0
      • Honzis  

        záleží, zda ti neva odřazovací páčka shora. Taky může vzniknout „vakl“ a kývat se celá hlavice páky, záleží kolik to má nalítáno – já mám Tiagru 9sp přes 60.000km ale páky už nevypadají hezky, byť funkčně jsou pořád v cajku. Kliky na 4hran jsou dost retro + těžké, šaltr SORA nebýval žádná hitparáda (často vakl) – je to prostě úplně základní sada.

        0 0
        • Cavendish  

          Mě se na pákách vakl neudělal. A šaltr chytala vakl ve verzi 3300. Kdy to byl jen plech a plast. 3400 je udělená mnohem lépe

          0 0
    • Maca.k  

      Mám to kolo z druhé ruky od borca co to měl z druhé ruky, viz profil. Jezdím 2×7 Shimano Exage. Nee že by mi to nějak nestačilo ale ty sytiče mne někdy pěkně s…u už se mi párkrát stalo že sem sáhl vedle a málem si rozbil hubu. Kolo je hlavně dopravní prostředek do práce a tak 3× do měsíce si vyjedu cca 50–100km na vyjížďku.

      0 0
      • Maca.k  

        Ještě mám jeden dotaz. Nacpu zapletené kolo s nabojem pro kazetu 9s do rámu?

        0 0
        • Vilém  

          Si to zmer a budes vedet.

          0 0
        • virtualcop  

          To zálěží, co máš za rám :)

          Pokud oceláka, tak asi jo, případně ho nechat „odborně zohýbat“ – aby i přes rozevření zadní vidlice byly ty patky pro upínák stále souosé.

          Ale většinou to prostě s troškou hrubého násilí šlo a nedělalo to problémy :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.