Specialized Epic 2013 FSR šroub

7 nepřečtených
  • Kopik89

Ahoj všem, asi by to mělo patřit spíš do servisních kiksů, ale bude třeba vašich rad. Podařilo se mi pomalu ale jistě upižlat imbusem hlavní šroub zadní stavby nad levou klikou (viz foto). Nevím co to je za rozměr ale všechny imbusy bud v tom mají vakl nebo jsou velké a to jsem koupil i coulové. Nicméně má někdo s tím zkušenost? Na internetu nacházím jen celé sady, samostatný šroub asi jen tak sehnat nejde.

Byl jsem na zkoušku v Plzni ve spešlu a zatím se ani po skoro 14 dnech neozvaly. Asi neumí…Ideálně bych chtěl sehnat z nějakého lepšího matroše i za cenu váhy. Díky za jakýkoliv postřeh.

0 0
    • strtom  

edělej tam větší imbus, každý skoro soustružník na to má takový forichtung co to vytlačí.

0 0
      • Kopik89  

Vážně? Popravdě v práci i soustruh máme, ale nenapadlo mě, že by to šlo nějak vytlačit. Zkusím zjistit, každopádně s mou šikovností by se mi nějaký do foroty možná i hodily hihi :)

0 0
        • told  

Zdar všem ,

přidám dotaz sem , nechce se mi to hledat.

Neví někdo jaký je předepsaný utahovací moment pro tento čep , nebo eventuelně i pro ostatní čepy zadní

stavby. Vyměnil jsem ložiska a tak by mě zajímalo kolik se má utahovat, představu mám , ale nechci to nějak

prasit. Jedná se o EPIC karbon rám a karbon zadní stavba.

0 0
          • Tomcat  

Doporučuji si to servisní pdf na anglických stránkách Speslu najít. Už protože ročník to ramu neznáme.

0 0
          • Jáchym 1  

Asi se nesetkám se souhlasem,ale pokud nedohledáš ty,,metry,,tak to utáhni dostatečně,ale s citem.Na modrej tmel a po vyjižďce kontrola.

Nejsi-li úplnej mamlas(ložiska jsi si udělal sám)tak to dáš.

0 0
            • told  

Ale klidně souhlas , ja to v podstatě taky tak vidím. Utažení spojů navíc kontroluju nějak průběžně při údržbě.

Na ty jejich stránky se zkusím podívat.

Dík za reakce.

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.