Skutočný zdvih vidlice FOX Talas RLC 2003

13 nepřečtených
  • Forx

    Táto vidla má mať max. zdvih 125mm, no moja má 117mm. Mohol by niekto na tomto modeli (2003) odmerať rozmer, ktorý je na fotke? U mňa je to 123mm.

    Vďaka!

    0 0
    • Bea  

      Myslim, ze resis kraviny. Radeji yezdi :-) Nic ve zlem, ale tohle nejsou podstatne veci.

      0 0
    • Vilém  

      Okradli te v krame o 8mm, bastardi.

      0 0
      • Luka  

        no to vis, milimetrik k milimetriku a kdyz osidej 15zakazniku o 8mm, razem maji cely zdvih nasysleny a kdovi kam to davaj. nejakej celostatni podvod urcite :)

        0 0
    • RoKo  

      Neni to nahodou reseno dvemi komorami (pozitivka/ne­gativka)? potom by zalezelo kolik do te negativky fouknes… Neber me vazne, vim o tom prd… ;)

      0 0
      • miki  

        Taky mi to takhle jednou v servisu vysvětlili

        0 0
      • MlokCZ  

        Talas má komory tři. Hlavní pozitivka a negativka se foukají společně, takže vždy mají stejný tlak, tedy různé tlaky tam mít opravdu nemůže. A třetí komora na tohle nemá vliv.

        0 0
    • MlokCZ  

      Jednak tohle nikdy přesně nesouhlasí teoretické hodnotě a pak zrovna u Talase to může být u každé vidlice o pár mm jinak, dle toho jak se nastaví přesně zdvihy pro polohy Talas systému. U modelu 2003 ale nevím přesně jak to tenkrát bylo.

      0 0
      • Forx  

        To, to, to – práve o to mi ide. Či to náhodou nie je na prd nastavené viď. – http://service.foxracingshox.com/…rs/index.htm#…

        0 0
        • MlokCZ  

          Vůbec bych to neřešil. Každý Talas je o pár mm jinak (taky mám každý trošku jinak na obou kolech). A nikdo ti to při odservisování nenastíví nikdy strojově přesně.

          0 0
          • Vilém  

            pozor aby se ti nedostalo podobne odpovedi „Viem prečo sa na to pýtam a ak zdvih na odpruženom bajku nie je dôležitý, tak sa potom ďalej nemáme o čom baviť..“  Kazdy milimetr hraje dulezitou roli:)

            0 0
            • Forx  

              Pýtam sa na to pre to, že som na odkaze, ktorý uvádzam o dva príspevky vyššie, videl, že správne nastavenie Talas systému nie je zrovna jednoduché. No a ak tam ten potenciál je, tak by som ho rád z tej vidle dostal. Som už proste taký, celkom rád s v tom šťúram a dosť nerád si veci nechávam niekomu inému servisovať, ak si to môžem spraviť sám. Tak ma zastreľ. Ale asi toto som myslel tým, že „viem prečo sa na to pýtam“. Keďže je tu kopa ľudí, tak som to hodil do pléna, ak sa niekto nájde čo sa vizná a poradí, neviem prečo sa mi vždy ozve len plevel, ktorý mi chce dávať rozumy o tom, že je to O.K. (nemyslím MlokCZ, ten, zdá sa vie o čom hovorí).

              No nič, uvidíme, snáď s tým časom niečo urobím.

              Majte sa.

               
              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.