Silnička - Itálie / Korsika v září

7 nepřečtených
 • BabbaJagga

  Ahoj, chtěl bych požádat o radu ohledně dovolené se silničkou ve Středomoří. Pojedu poslední týden v září. Lákala by mne sice horská sedla v Itálii, ale vzhledem k termínu nechci riskovat možné sněhové přeháňky, takže bych pravděpodobně v Itálii cílil na Toskánsko, anebo Korsiku. Pojedeme autem, není nutné se proto fixovat na jedinou destinaci a pouze hvězdicovité vyjížďky. Uvítám vaše rady, zkušenosti, doporučení a tipy na vhodné oblasti nebo přímo trasy. Předem moc děkuju.

  0 0
  • tromboonen  

   Na kole jsem nebyl ani v jedné z těhle destinací, ale Toskánsko toho má hodně, různé druhy terénu, moře i kopce, krásnou krajinu a super penziony a hospody – ne ty turistické, ale na venkově jen tak, bydlení na farmě, hospoda v historickém baráku co má místní jídla z divočiny jak nejlepší hodo fogo hotel, ale za příjemné až nízké ceny, plus majitelka a kuchařka v jedné osobě atd. Vyhni se větším městům a jinak kdekoli více méně.

   Korsika je zvláštní, polofrancouzská, dokážou tam být docela drsní, někdy až moc a bez důvodu, sám jsem teda nic takového nezažil, ale čet o tom, zničená auta v horách jen tak… kolem pobřeží je to turistické jako prase, většinou dost nekopcovité cesty, ale hory/kopce kousek od pobřeží a ty jsou zajímavé, vodopády kterýma se dá chodit/skákat z jezírka do jezírka atd. Sever placka a nuda, východ dobrý, západ drsnější ve smyslu jen kaňony a malé díry do moře, ne pláže. Střed bude asi nejzajímavější, ale podrobně neznám a viz výše. Úplný jih Bonifacio a kolem je zajímavé a i pěkné a koneckonců dalo by se skočit i trajektem nebo místní kocábkou na Sardinii. Já to tam znám spíš z plachetnice. Obecně to tam bude ve službách víc turistické, někdy až moc, i když najít se dá a mimo pobřeží možná lepší i když i kepmpy kolem těch vodopádů a spol byly dost drahé na to, jak vypadaly.

   0 0
   • brtníček  

    Koncem září už bude na Korsice po sezone a bude tam dost bouřek. Kdysi jsme byli touto dobou na Sardinii a byl problém se nekde na pobřeží najíst. Restaurace už jsou vetšinou zavřené. Počasí bylo dost nestálé. Doporocuju ty ostrovy spíš nekdy začátkem kvetna. V září bych dal spíš to Toskánsko.

    0 0
    • tromboonen  

     Sardinie je mám pocit ve srovnání mnohem „divočejší“, ve smyslu méně infrastruktury a turistických masových věcí, i pláže a písečné duny tam jsou velké oblasti, kde se dá nadivoko kempovat, jezdit autem po pláži, hipícký styl atd. Korzika je minimálně od severu přes východ dost zdevelopovaná, myslím, že jsme tam byli i v září a říjnu, na lodi z Itálie, dva přístavy na východním pobřeží/jihu (Porte Vechio a Bonifacio) a pak odskok na Sardinii do přírodního parku kde se nesmí ani kotvit bez bójky aby se nepoškodilo dno, na Korsice vše normálně fungovalo, v létě, červenec nebo srpen myslím, tam bylo šílené vedro, ani na leteckym dnu kde byly letadla z druhé světové se nedalo vydržet do konce, jak rozpálené to na té ploše bylo… ale jak říkám, Toskánsko je sázka na jistotu, spousta druhů ježdění, krása kam se podíváš a mimo velká města bez turistických pastí a velmi přívětivá gastronomie i pohostinnost.

     0 0
  • dolomiti  

   Nestraš se sněhem :-O Chci jezdit až do konce října :-)

   0 0
  • Finidi  

   Korsiku jsme projížděli v r.2016 s man­želkou dva týdny autem kolem dokola a křížem krážem (poznávačka, turistika a koupačka) a stejně se tam máme v plánu vrátit… Východní část je doslova placka a dlouhé nekonečné písečné pláže … západní část ostrova je taková divočejší, spíše skály a kopečky, ale i tam se dá narazit na opravdu luxusní pláže … ideálně si pořiď tištěného průvodce, tam to je vše pěkně popsáno.

   Co se týká té nevraživosti „domorodců“, nebo nějakým násilím, tak s tím jsme se nějak nesetkali … každý den jsme spali v jiném kempu a nakupovali jsme si jídlo v marketech. Takříkajíc na divoko jsme nespali nikde (když nepočítám přespání v autě při čekání na trajekt v Livornu. Někde jsem právě četl, že tohle „na divoko“ nemají rádi + parkování mimo parkingy, takže jsme se snažili být nekonfliktní. Ale jinak téměř každá značka je prostřílená – vesměs z nějaké brokovnice :o)

   Jestli budeš jezdit někdo v horách, tak si ale dávej pozor na polodomácí (nebo polodivoká) zvířata… prasata, krávy, kozy, místy koně …

   V kempech se dá domluvit vždycky.

   Přidám jednu „veselou“ historku… řekli jsme si, že se jednou zastavíme do nějaké restaurace na oběd… obsluha tam mluvila jenom francouzsky, tak manželka řekla, že chce [lazáně] – měli to v jídelním lístku, a já jsem ukázal, že chci to co má chlapík u vedlejšího stolu (steak + hranolky). Tak jsme se oba pěkně těšili a ve finále manželce donesli nějakou rybu smaženou v trojobalu a já jsem dostal něco jako náš guláš se špagetam :o) – viz foto… Takže to možná byla ta nevraživost :o))) na druhou stranu to jídlo vůbec nebylo špatné…

   Jinak, nepoznáváte někdo ty dva týpky na první fotce? Jsou to nějací dva Češi, kteří tam byli na kolech… to je foceno na pláží kousek od města Aleria, kolem pravého poledne, když bylo cca 37°C ve stínu … nechápu, jak v tom mohli vydržet :o)

   Teď jsem se ještě díval, kolik nás vyšly kempy, tak nejlevnější byl za 12€ a nejdražší za 30€ (1× auto, 1× stan, 2× osoba)

   Co se cest samotných týče, tak silničku bych tam bral určitě… je tam fakt co jezdit a cesty jsou ve srovnání s našima ne lepší úrovni…

   0 0
  • jecnak  

   Muzes se podivat ke mne na Stravu – brezen 2019 – na trasy v Toskansku.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.