• Lumiros

    Ahoj, mám SPD Shimano PD-M520, poslední dobou ale u nich pociťuji problém na levém šlapátku. Jakmile se na kole postavím a šlápnu, tak levý pedál strašně křupe. A to i při zpětném chodu řetězu. Nevíte čím by to mohlo být? Dík.

    0 0
    • vinnca  

      rekl bych ze mam ten samy problem, me porad vrze kdyz hodne zatizim tretry (napr. jizda do kopce), PD-M520 jsem cely rozdelal, vycistil a dal novou vazelinu na loziska, u treter jsem odmontoval kufry, poradne vycistil od blata a jsem kde jde. Jeste me napda, jest-li to nedelaji ty pruziny, co drzi vycvaknuti nohy.

      0 0
    • mrakoplas01  

      mal som ten isty problem, pedal som kompletne rozobral /pri tom pozor na gulicky:)/, z vnutra vycistil a odstranil staru vazelinu, namazal novou a zasa poskladal a uz zo dva mesiace mam od pukania pokoj :

      0 0
      • vinnca  

        v diskuzich pisou, ze to nekteri mazou ty SPD..to se me nezda moc dobry reseni, jelikoz se na to lepi bordel a kazdych 100km abych to cistil a mazal…

        0 0
      • vinnca  

        v diskuzich pisou, ze to nekteri mazou ty SPD..to se me nezda moc dobry reseni, jelikoz se na to lepi bordel a kazdych 100km abych to cistil a mazal…

        0 0
        • mrakoplas01  

          nuz, ked pedal kompletne rozoberes /odtocis tu hviezdicovu matku pri zavitoch a vytiahnes osku vo vnutri/ na oske je vazelinka, takze az to to poriadne ocistis a zasa poskladas vazelinu tam musis dat, gulicky sa predsa nemozu tocit na sucho. mne to zacalo pukat niekedy zaciatkom jula/cervenec a odvtedy som najazdil minimalne 500 km a zatial v poho

          http://www.youtube.com/watch…

          0 0
    • vasek80  

      Mě 520 začaly vrzat po prvním zmoknutí. Tak jsem je prostříkl olejem a zlepšilo se to. Teď vržou průběžně pořád, mazání trochu pomáhá, ale zatím jsem to neřešil. Až mě to začne obtěžovat kouknu do historie.

      0 0
    • Necris  

      Mě to dělají šutry v kufru, ne bordel v pedálu. ( I když bordel z pedálu se dostane do kufru.)

      0 0
    • jeffi  

      Mě to taky vrže dle popis, prošplíchnu WD40-kou kufry a je klid – teda nějakou dobu.Je to někde na styku kufrů s podrážkou nebo šrouby.

      0 0
    • xshreck  

      pedál mi vrže z jedné strany o compy :D

      po 1000km co jsem ho měl nový ale začal mít vůli a cvakat = dotažení, vazelínka a je doteď jak nový

      0 0
      • zdsamct  

        nechci zakladat nove vlakno a tak pisu sem …

        ukazuje se mi vule v pedalu tohoto znaceni, poradte prosim plus minus jak na jeji napravu, pripadne jake je potreba naradi, rozkres pedalu by taky pomohl …

        diky

        0 0
        • pavelr  

          Na ten plastovej x-hran je potřeba spec. klíč. Mně se to podařilo při neúspěšným pokusu o povolení kleštěma dost vorvat, tak jsem si klíč nechal vypálit na laseru. Pak už jen upnout pedál lehce ve svěráku a osu vytočit ven. Na konci osy je matka s kontramatkou, pod nimi běhají kuličky. V tvém případě bych zkusil dotáhnout matice tak o osminu až čtvrtinu otáčky. Ale když už budeš mít osu vyndanou, tak to celý rozdělej, vyčisti a namaž. Akorát pak trefit správné dotáhnutí matic je trochu o náhodě. A nezapomenout pořádně do sebe zarvat matici s kontramatkou, jinak se ti pedál za jízdy dotáhne jako mně.

          0 0
    • o.1  

      kdo vrze, ten jede!

      0 0
    • Cavendish  

      Zdravím, řeším malý problém. Na svém CX vozím pedály PD-M520. V květnu jsem ji celou umyl a uložil na půdu s tím, že ji vytáhnu na podzim. Jenže žena chtěl jezdit na biku, tak jsem dneska z CX ty pedály sundal. Závit byl trochu rezavý, tak jsem to očistil a namontoval na bike. No a zjistili jsme, že na každém pedálu nefunguje jeden zámek. Jednu strana nacvaknout jde, druhá vůbec. Tretry jsou čisté, zámky taky. Mechanismus vypadá ok. Je možný, že to po umytí a uložení na půdu prostě zalehlo? Máte prosím někdo zkušenosti? Díky

      0 0
      • Bubaaak  

        Zamek není nic jinýho, než dvě pružiny a jeden čep na každou stranu pedálu, zkusil bych to hodit na noc do oleje, nebo prostriknout párkrát konkorem (nebo jinym olejem) a pak zkusil rozhýbat.

        Neni nic, co na tom nemůže fungovat :)

        0 0
        • Cavendish  

          O to divnější mě to připadá :) Mám tu nějaký povolovač zarezavělých spojů. Zkusím to a pak ještě prostříknu WD-40 a třeba to rozcvakám

          0 0
          • Bubaaak  

            Určitě pomůže, jen někde něco přirostlo, jak to prošlspneš, zas to bude nesmrtelný pedál :)

            Jen bych to střikl teď, pak ráno a až se vrátíš z prace naposledy a zkusil rovnou cvaknout botu nohou :)

            Ještě před cvaknutím můžeš zkusit protočit tuhost nášlapu, teď bych tím netočil, aby se nestrhl inbus, až to bue prolitý

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.