• bochov

    Mam dotaz zkoušel někdo na 105sadu dat kazetu tiagra 12–30 a jeli to možne .Díky

    0 0
    • KubaBajk  

      a sakra

      0 0
    • KubaBajk  

      Nejsem silničář, ale pokud se jedná o 9ti rychlostní kazetu SHIMANO, můžeš tam cpát kazety všech sad. tzn. od 105 až po DuraAce.

      Takže ano, můžeš.

      0 0
      • mr.nikdo  

        Tiagra uz je 10 (loni anebo predloni byla rozsirena) ;-)

        0 0
        • KubaBajk  

          ?

          Nepopírám, netuším…jediné, co vím, že např. na KUPKOLO můžu 9tirychlostní Tiagru koupit…ovšem ne 12/30 jak chce tazatel.

          Jestli dnes 12/30 Tiagra rovnáse Tiagra 10speed…fakt nevím.

          0 0
          • mr.nikdo  

            Zkus kategorii 10 ;-). Ta dokonce 12–30 je.

            Ale fakt rok zpatky zacala byt Tiagra 10. rychlostni. Tady mas treba dualy… ;-)

            Takze tim padem, pokud ma saltr az na 30 z, tak by to jit melo.

            0 0
            • KubaBajk  

              OK, takže pokud chce měnit za kazetu Tiagra 12/30 (10spd), musí vyměnit své stávající řazení 105 (9spd.) za Tiagra (10spd.)…je tak?

              0 0
              • ELx  

                A jak víš, že má stávající řazení 9 spd. ?

                0 0
                • KubaBajk  

                  Předpokládám, že má kazetu 105 (tj. 9spd), tak má i řazení 105 (též 9spd., ne?).

                  Sám píše,..zkoušeli jste někdo na 105sadu…předpo­kládám, že osazení kola, resp. tedy alespoň pohon a řazení má 105.

                  0 0
                  • Řepík  

                    A proc predpokladas, ze ma zrovna sadu 105 s 9 sp. razenim? 105 mela 10 sp. urcite driv, nez Tiagra. Takze pokud ma desitku, tak by stacilo jen vymenit kazetu…

                    0 0
                  • ELx  

                    a 105 jako není 10spd ? :-D

                    hele nemusíš za každou cenu přispívat do vláken o věcech, kterým nerozumíš :-)

                    0 0
                    • KubaBajk  

                      Dopr…velký omyl…spletl jsem si 105 a Sora…nevím, proč mi do hlavy dolezlo, že 105 je níž než Tiagra. Vím to, ale spletl jsem to.

                      Má omluva, máte pravdu, u silničních věcí už budu držet hubu :)..a pokud mi teď napálíte, že se i Sora dělá v 10spd., tak jsem v háji úplně.

                      Ještě jednou sorry Vám i zakladateli.

                      0 0
                      • Cavendish  

                        Sora je jediná zatím 9 sp. ale už má klasické řadící páky jako sady nad ní,už se prostě neodřazuje palcem :)

                        0 0
                        • mr.nikdo  

                          Jeste prece ty nepojmenovane sady jsou 9 speed, ne? Nejake ty Shimano 2×xx

                          0 0
                          • Cavendish  

                            Sada 2200 už se tuším nevyrábí…

                            0 0
                            • mr.nikdo  

                              No na kupkole maji jeste 2300, proto jsem psal 2×xx, ale pisou tam, ze je to 8 speed… Na Shimano strankach se mi to hledat nechce :-D

                              0 0
                              • Cavendish  

                                Web Shimana stále vede 2300 jako používanou,tak to ještě neukončili no…

                                0 0
                                • mr.nikdo  

                                  Jo, taky mi to potom nedalo a dival jsem se :-D

                                  Ale zase jednou jsem shanel nejake info (uz nevim o cem, ale byl to nejaky novy model) a jedine stranky, kde to bylo, tak byly US stranky Shimana… A vim, ze v te dobe jsi to u nas sehnal bezne, takze treba nejaky stary web :-)

                                  0 0
              • mr.nikdo  

                Spis by – aspon podle Kupkola – musel vymenit prehazovacku… Ze 105 na Tiagru.. 105 by mela mit maximalni pocet zubu 28 a Tiagra 30…

                Ale jak psal NOX, tak asi to zbastlit jde… Spis je otazka, co tam ma za kliky, pokud chce ulehcit, tak kdyby tam dal kompakty anebo 3 placku…

                0 0
    • Cavendish  

      S kazetou problém nebude pokud koupíš tolika rychlostní jako máš řazení…problém bude pokud máš přehazovačku s krátkým ramínkem. Já mám Soru s dlouhým a na 28z to má už co dělat…

      0 0
    • MirosPikos  

      Zkus se zeptat Schimanskýho :)

      0 0
    • nox159  

      prehazovacka na 99% nezkousne tech 30 zubu na velke placce…

      nekdo to bastlil delsim sroubem… ale nevim jestli primo u 30ky spis u 28cky

      0 0
    • bochov  

      Koupil jsem si slničku naposled jsem jezdíl silničního favorita dotet jsem jezdíl na HT a byl jsem dost zděšen těžšími převody v kopcích kliky mam 175 compact a řazení je 10 rychlostní 105 tu kazetu jsem viděl na kupkole jelikož v silnicích se to po třiceti letech změnilo tak se ptam.

      0 0
      • Singlespeed  

        Nejdříve to vyzkoušej, jestli to bude fungovat. Silniční Shimana někdy vemou i 32 zubů. Pokud to fungovat nebude, můžeš dát bajkovou devítkovou přehazku, ta to zkousne určitě a se silničními pákami si rozumí dobře.

        0 0
      • pstasek  

        Popisuješ přesně můj první pocit ze silničky.

        Mám kliky 52/39 a kazetu 12–25 a Nohy si zvykly. Pokud máš Compacty, tak bych to neřešil, případně 12–28 to pobere určitě (s compactama to tak vozím na krosce).

        Kazeta 12–28 mi přišla na silničce dost nepříjemně odskákaná.

        Tiagru použít můžeš, ale pokud máš hliníkový ořech, koukal bych minimálně po 105, protože má tři největší pastorky na unašeči.

        0 0
      • mr.nikdo  

        To rozjezdis, hlavne pokud mas kompakty.

        Takhle jsem si prevazel silnicku z Brna do Vyskova… Trasu, kterou znam a malem jsem tam zdechl :-D… Pak se to zlepsilo.

        0 0
        • bochov  

          Tak mi to nedalo a dnes jsem to zase zkusil trochu jsem si hral s řazením a skutečně to začínam rozdychavat.Dnes to již bylo o hodně leší myslím,že 12–28 bude idealní řešení na tu 30 nepujdu hold silnice je trochu jina.DÍK ZA RADY

          0 0
          • jIrI___  

            Máš vyzkoušené, že ten 28 z pastorek pobere raménko přehazky? Řeším totiž úplně stejný problém se slabým motorem :D

            0 0
            • Plechovka  

              mám SLX kazetu 11–28 na silničce se 105 z roku 2004 (9speed). Přehazovačka má udáván max pastorek 27z, a funguje to bez problémů. Kliky jsou 50–34.

              0 0
            • bochov  

              Dnes mi přišla ta 28z kazeta namontoval jsem ji a funguje akorat jsem musel ubrat tekou podložku na ořechu a trochu seřidit přehazku.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.