Sava 29 Carbon 4.2 vel 21"/XL za 18800CZK alza Ma to zmysel?

23 nepřečtených
  • bjogo1984

    Zdravim,

    Alza ma akciu na 29 Carbon MTB, ano viem, asi Cina a zakladne veci, ale ide mi skor o pomer cena a vykon. Predpokladam max 40km par krat do tyzdna, zazraky od toho necakam. Aktulane mam Kross Hexagon 6, ktory by som nechal v rodine na vozenie syna a zobral nieco lepsie.

    V danej konfiguracii(vzducho­va vydla, 1×11, 29 kolesa, ako pozeram, tak sa na podobnu cenu nedostanem. Pripadne som velmi blizko okolo 20k, co mi pride, ze je uz asi jedno, tu je naviac ten karbon a vaha.

    Je to XL, takze neviem ci sadne, ale aj teraz mak vacsi kolo a vyhovuje mi to skor skrz posed. Som 180 a 90kg.

    Ma to zmysel kupovat?Alebo poradite do 20k nieco lepsie osadene vecami, tazko som sa nasiel lepsiu vybavu. Vdaka.

    0 0
    • MatS  

      XL velikost na 180cm asi nechceš.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • bjogo1984  

        ano viem ze velkost bude asi mimo, ale co vravite na to ostatne, vybava a cena a celkovo. zabudnut a rieist daco ine?

        0 0
        • Vilém  

          Ostatni je shit. Tak hlavne ze budes mit karbonovy kolo, ktery na tebe bude velky, ale zas za ty prachy, nekup to.

          2 0
          • bjogo1984  

            V danej cene stale vsetko ostatne shit? Ked som porovnaval cokolvel okolo 20k tak vybava teda ina nebola, zohnat kolo so vzduchovou bolo velmi tazke. Som otovreny aj imemu, karbon nepotrebujem… Pomozte tedy, link alebo 2 co zobrat okolo 20k, bazar nie to nechcem riskovat. dik

            0 0
            • Cavendish  

              Hele…rám je sice karbon, ale dost nevalné kvality. Vidlice je možná vzduchová, ale čínská. Takže bude chodit dost omezeně a bude mít krátkou životnost.

              Kazeta, kliky, náboje jsou nějaký čínský noname výrobce. Jediné co je na tom fajn, je řazení a přehazovačka Deore. Zbytek je opravdu plastový odpad, který by vydržel tak 2 roky.

              Ozvi se zdejšímu uživateli Scalar a ten ti za 20k postaví významně kvalitnější kolo. Tohle jsou opravdu vyhozené peníze

              0 0
              • Azmir  

                Vidle je XCR, nevím co je na tom čínského. Kliky i kazety jsou 100% v pohodě. Náboje jsem nerozebíral, tak nevím, ale o moc horší než nejlevnější shimana, co se běžně na takové kola dávají to nebude.

                0 0
                • Vilém  

                  Mozna na fotce, v popisu je neco jineho. A ted si vyber. Tech nesmyslu v popisu je tam povicero.

                  0 0
                  • Azmir  

                    Původně to bylo i v popisu, nevím proč to odstranili. Tohle je ale věc webu, za to to kolo nemůže… Tak když už nic, aspon jsem to uvedl na pravou míru.

                    0 0
    • TommyP3  

      Ale už jen podle toho podrobného popisu to prodávají „odborňýci“ :D asi mimozemšťani, to pak fakt chceš řešit nějaký problém. Tvl to jsou perly – kolo bez přehazovačky s přesmykem altus a další vlastnost vidlice – „lehká“, mě dostaly…to by mělo být v jiném vláknu asi.

      https://www.alza.cz/…n-4-2-vel-17?…

      0 0
      • Dan205  

        11 nastavitelných rychlostí, které lze jednoduše měnit podle konkrétní situace.

        0 0
      • Mustafa  

        Obávám se, že na podobnou ,,kvalitu" robotích popisků si budeme muset spíše zvykat. Alza v tom není jediná a netýká se to pouze firem se sortimentem ,,všechno". I na ryze CZ bike shopech jde ta kvalita imho ta kvalita popisu také dolů, kdy tam často chybí info, které se dá považovat za podstatné a naopak je tam nějaká zbytečná vata. A stejně tak jsem viděl dost mizerný popisky na DE shopech ( nevím zda discout nebo components ). Ostatně i u některých výrobců je občas vidět něco co stojí za povytažení obočí.

        0 0
    • Cavendish  

      Teď jsem koukl ke Scalarovi na FB a má tam zrovna čerstvě na prodej ve velikosti 19 toto:

      Nové nejeté 29" horské kolo postavené na rámu Scud 2SC camou 19". Vzduchová vidlice Suntour XCR air (nastavení tlumení, zamykání z řidítek), osazení Shimano Deore M5100 1×11, kliky 32z.. Brzdy hydraulické Shimano MT200. Kola Nexelo, náboje Novatec prům. ložiska, pláště Maxxis Ikon 29×2,2", kazeta Shimano Deore 11–51.

      Ke kolu je faktura a plná záruka. Cena 19 300,– včetně DPH.

      Měl bys po problému

      5 0
      • Azmir  

        Nemám potřebu rozpoutávat nějakou válku, kolo od scalara je úplně v pohodě, klidně at do něj zakladatel jde. Jenom mi to teda nepřijde v ničem lepší, max náboje. Naopak, jestli koukám nemá to pevnou osu ani na vidlici, blbosti jako vnější vedení neřeším. V čem je ale lepší levný, čínský hliníkový rám oproti levnému, čínskému carbonovému mi asi furt nedochází…

        0 0
          • Azmir  

            Alespoň vepředu ano. Je tu ale odkaz na gayrona níže, takže asi není co řešit, ten má obě a výbavou je na tom taky nejlíp.

            0 0
            • Vilém  

              Zeditoval jsem to, koukni na foto v plne velikosti.

              No a to hlavni by vyresil jak, tzn, ze XL na nej asi tezko bude?

              0 0
              • Azmir  

                Máš možná pravdu čéčé, asi mě šálí paměť. K velikosti se vůbec nevyjadřuju, to je subjektivní věc, podle mě to je taky blbost, ale třeba má extrémně dlouhé nohy, co já vím…

                0 0
          • Baf13  

            Zajímavý detail promo fotky

            0 0
    • Baf13  

      Pokud můžeš přidat 2,5k, tak můžeš mít o dost lepší koko

      https://www.joybike.cz/…-ram-mkii-5/

      1 0
    • bjogo  

      Nasiel som este toto, pripada mi tiez za danu cenu celkom ok.

      https://eshop.kolaodjeziska.eu/…m-blue-matt/

      0 0
    • bjogo1984  

      Dakujem vsetkym za reakcie, nakoniec pridano nieco naviac a zobrane RAM MKII 5. Porovnal som este s tym Amulet Rival 8.0 ale nakoniec skrz par drobnosti radej RAM.

      4 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.