• vasek80

    Na zimní přípravu jsem si chtěl koupit válce, ale přítelkyně by byla pro rotoped a chtěla by na něm také jezdit.

    Já bych si na něj občas vlezl i ve dny kdy leje jako z konve (jako dnes u nás). Absolutně nemám ponětí, jestli má smysl kupovat rotoped kolem těch 5000,–- Osobně žádné programy nepotřebuju, stačí mi jen utahovat a povolovat brzdu.

    0 0
    • nox159  

      a pritelkyne nema kolo ? i ona by mohla jezdit na tech valcich ne? ;-)

      0 0
      • vasek80  

        Kolo má, ale tohle by neprošlo.

        0 0
        • nox159  

          jde o to aby to nedopadlo tak ze koupis kvuli ni rotoped a ona na to stejne vleze jen 3× za rok…

          0 0
        • GiiP  

          Jen si doma dupni a pořiď si co chceš ty ;)

          0 0
          • vasek80  

            Já když chodíval do fitka, tak jsem na rotopedu najezdil spousty hodin. Ani jsem se tomu nápadu nebránil.

            0 0
    • LRRTM1  

      Já míval tohle: http://www.kettler.cz/…00–7624–000/

      Je robustní, jde tam nastavit slušná zátěž, je tichej. Jediný, co jsem vyměnil, bylo sedlo – ten polštář, co tam je, je fakt šílenej. Počítej s tím, že je to šílená nuda a že na tom sedíš úplně jinak, než na kole. Z pohledu geometrie je asi lepší spinner. Ale pak je jinde i cena.

      U levnějších jsem měl strach z malý robustnosti, nevyváženýho setrváku a podobnejch problémů. Je to jako všude jinde – většinou poznáš, proč jsi „ušetřil“. Ale nějakou rozsáhlou zkušenost s jinejma modelama nemám. Vybíral jsem na základě informací z netu.

      0 0
    • Mig_all  

      Radsi jezdete VENKU! Ja jsem dost odpurce tehle domacích berliček, kolo ti to nikdy nenahradí! Ale pokud už opravdu trvaš na rotopedu, tak za tyhle prachy to bude jenom hromadka šrotu pro staré báby ktere na tom najezdí patnáct minut trikrat do roka. Koukni se do bazarů a kup neco z druhe ruky bude to kvalitnejší! a stejne z toho budes mit za pul roku vesak na pradlo :-D

      0 0
      • nox159  

        jsi zaryty zavodnik, ktere jezdi za kazdeho pocasi pravidelne a ma podle toho odpovidajici vysledky nebo turista co jede jak sviti slunko? to je podstatny rozdil ;-)

        0 0
        • Mig_all  

          Na kole neexistuje spatne pocasi, jenom spatné oblečení… Minimalne ve městě to tak platí! Nemluvim tady o zadne divočině v horách :-) Problem totiz podle mě je ten ze lidi se dobrovolne zavirají do fitek a posiloven nebo cvici doma i kdyz je hezky teplo a sviti slunko!

          0 0
          • Lister  

            Což nic nemění na tom, že když je venku fakt hnusně (třeba pod 10 st, vítr, déšť) a nechceš zbytečně riskovat zdraví, tak se domácí cvičení často sakra hodí.

            0 0
          • nox159  

            ja se ptal na neco jineho…

            mas odtrenovane vetsinu venku tzn das si treba 40–60h mesicne venku ve srackach jak je pod 5°C ,nebo se vyjedes jednou za tyden jen tak projet…? o tom to cele podle me je… ;-)

            jestli mluvis z vlastni zkusenosti nebo jen jedna pani povidala…

            0 0
          • vasek80  

            Tak třeba dnes. 6 stupňů, mokro na silnicích a protivnej vítr. Čekal jsem až přestane pršet a přestalo krátce po druhé a tak jsem hned vyrazil. Cyklisty jsem potkal 2 a oba důchodci ve městě na nějaké ukrajině.

            Zrovna dnes bych raději ty 4 hodiny odtočil nějde na rotopedu a skoukl při tom 2 filmy.

            0 0
            • Sipal  

              Nechci tě podceňovat, ale už jsi někdy jel 4 hodiny na rotopedu? Já mám mentálně na 2 hoďky i s filmem a to si říkám kolik vydržím :-). Než 4 hodiny na rotopedu, tak se radši pořádně oblíknu a jedu do deště, třeba do lesa, kde tak nefouká.

              0 0
              • vasek80  

                Máš pravdu, nejel.

                0 0
              • nox159  

                ale jde o to ze 4h v tom mokrem pokud je kosa nevydrzis a budes v prdeli driv než za ty 2h… a pokud ne, dej si to same den na to, a pak znova… ;-)

                0 0
                • Sipal  

                  Reagoval jsem na 4 hodiny na rotopedu, to je pro mě naprosto unreal. A jestli si mám zvolit nevydržet 4 hodiny na rotopedu nebo nevydržet 4 hodiny v dešti, volim kolo :) A 2 hodiny si dovolim tvrdit že v dobrejch hadrech se dají zvládnou na pohodu i v zimě a dešti, naposled vyzkoušeno minulou sobotu na silnici. Akorát mě nasraly goretexový tretry (NW Celsius), který byly promočený skrz, nechápu jak má teda ta membrána fungovat.

                  0 0
                  • nox159  

                    v mrazu snehu dešti 2h cca 5–6× tydne? ja na tohle jiste nemam, dat to same na trenazeru je pro me přijatelnejsi… s ohledem na to ze kdybych to chtel davat venku tak musim mit dvoje zimni tretry vsechny lepsi hadry 2×… a to jsme tak na cca 20k jen za obleceni do sraček…

                    dalsi vec je ta ze bych to v zime vsechno jezdil po tme…

                    0 0
                  • Kubas.1  

                    ono mezi 4h na rotopedu a 4h na kole je zásadní rozdíl v tom, že z rotopedu můžeš slézt kdy chceš, na kole prostě dom dojet musíš :-)

                    0 0
                    • Lada,s  

                      Hlavně 4 hodiny na rotopedu nebo trenažéru trvají pocitově jednou tolik než venku :-D

                      0 0
                      • nox159  

                        nesmysl

                        0 0
                      • vasek80  

                        Letos plánuju sledovat přenosy z TdF ze sedla v pokoji:-)

                        0 0
                        • Lister  

                          Přesně tohle dělám každý rok – nahrávám a vždycky po večerech se pak dívám, dá se klidně jezdit přes den a pak se pohodlně vyšlapat večer.

                          Aktuálně mám nahrané Lutych a Roubaix a čekám až zase zprovozním trenažér, který je aktuálně KO :-(

                          0 0
                          • vasek80  

                            Rubaix mám připravené už z uložto :-)

                            0 0
                            • Lister  

                              Doručuju už se do tohoto tématu nedávat, protože sem určitě nějaký vtipálek napíše, kdo to vyhrál :-)

                              0 0
                      • Lister  

                        Ani ne, často se mi dolů nechce, zvlášť když sleduju něco zajímavého. Ale je pravda, že o moc víc než přes 2 hodiny často nejezdím.

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Tak to já jsem zarytý odpůrce jakéhokoliv indoor tréninku. Za letošní zimu nemám ani hodinu na trenažéru/vál­cích/rotopedu/spin­neru. Všechno poctivě vydřené venku. Raději se budu 5 hodin mordovat na větru a v mrazu než tupě deptat na trenažéru, fakt ne. :-D

                          Možná je to i tím, že nemám k tomu ideální podmínky. Předpokládám, že bych asi ani tak nejezdil. :-)

                          0 0
                          • Lister  

                            Dvě obrovské výhody, které jsou pro mne vzhledem k okolnostem stěžejní – naprosto přesně a jednoduše kontrolovatelná zátěž – u nás se prostě pohodově objemy trénovat nedají a zvláště ne v zimě, kdy by intenzita měla být ještě menší. A za druhé zdravotní stav – měl jsem problémy s kolenem, když začne bolet, tak můžu kdykoliv přestat, zatímco 40km od domova se z kola slézá blbě :-)

                            No a v neposlední řadě v zimě tělo dost trpí, zvláště to postarší – už jsem si to raději taky přiznal a vyhnul se tak spoustě nepříjemnostem.

                            No a nakonec – nejezdím na cyklistickém trenažéru, takže zatěžuju tělo jinak než na kole – taky obrovské plus.

                            0 0
    • marco  

      No není lepší si koupit nějaký levnější věšák na šaty v IKEA. Po pár šlapání na rotopedu jí to bude v místnosti smrdět od zpocených cvičenců, pot bude kapat na podlahu a koberec v místnosti se bude stále měnit poloha rotopedu po celém bytě a nakonec z toho rotopedu bude předražený věšák na šaty

      0 0
    • Mr.Data  

      Kdybys mel cestu pres Prahu, tak mi jeden doma vybil a k vyhozeni se asi nedokopu.

      0 0
    • michalscupak  

      toto mám doma a zatím spokojenost, je to spíše cyklotrenažer než rotoped …

      http://www.insportline.cz/…rtline-delta

      0 0
    • Lister  

      Zkusil bych se zamyslet nad tím jestli chceš kolo zase doplňovat kolem. Možná by nebyl marný trenažér jiného typu. V každém případě počítej s tím, že za 5 tis zase tak moc parády neuděláš, a pravidelné cvičení nic v této cenové hladině nevydrží.

      Každopádně místo klasického rotopedu bych hledal spíše něco ve stylu spineru.

      0 0
    • De.Fly  

      resili jsme stejny problem, pritelkyne si chce taky zajezdit, takze valce padly. Na strahove koncilo spinning centrum a prodavali spinningova kola cca za 5tis. Tak jsem si z 10 kousku jeden peknej vybral a mame ho doma a musim rict, ze jsem na nem jezdil celou zimu v teple. Pritelkyne si na nem taky zajezdi, vesak na saty to opravdu neni.

      Urcite nekupuj takovy ty plastovy rotopedy, spis spinning kola.

      0 0
    • bradek  

      Před časem jsem toto taky zvažoval a zjistil jsem, že problém rotopedů je, že mají pedály od sebe dál než na kole (myšleno do šířky), špatně se tam nastavuje posed atd. Nakonec jsem koupil z bazaru za 5.000 tohle a spokojenost.

      http://www.sport-bilek.cz/…zery/stacion

      Vyměnil jsem sedlo, který tam teď mám stejný jako na kole, dal nášlapy (z jedné strany SPD, z druhé strany na normální boty), sundal kraviny jako držák na láhev a je to použitelný, dá se na tom slušně nastavit posed jako na kole, protože se dají i posouvat řídítka dopředu/dozadu, převod mám řetězový. Za ty prachy si nemůžu stěžovat.

      0 0
    • Kuc4  

      Muzu ti nechat toto http://www.cyklobazar.cz/inzerat/176259/ za 7.500,– + postovny.

      0 0
      • vasek80  

        To jsem kdysi chtěl po reklamách při TdF, ale aktuálně to zavrhuji, kvůli nutnosti mít kolo v bytě a mladá by na tom nejezdila.

        0 0
    • vasek80  

      Jinak já ani netušil jaký je rozdíl v těch rotopedech. Já tak říkám všemu. Samozřejmě by se nám více zamlouval klasickej cyklotrenažér. Takovej ten s tím těžkým kolem vepředu brzděnej klidně tím koženým čímsi. To ravo výše vypadá fajn.

      0 0
      • Lister  

        Každopádně doporučuji to, co se dá většinou najít v kategorii cyklotrenažér. Pokud je cena nepřekročitelná, tak zkus bazar – spousta lidí si takovou věc koupí a pka to nepoužívá, tak často narazíš na dobrý kus. U nového to s cenou už bude horší. Kolem 8 tis už by se vybíralo jinak, například

        0 0
    • h4nz3k  

      A proc nekoupis jen trenazer do kteryho das svoje vlastni kolo, jediny co budes potrebovat je slick plast ale bude to zabirat mnohem min mista a navic mas stojan na kolo… :)

      A pokud bude chtit jezdit pritelkyne tak si tam da vlastni kolo…

      0 0
      • Kuc4  

        ten slick k tomu mám taky, ale on to nechce :-)

        0 0
        • h4nz3k  

          Njn kdyz on chce neco do 5, ty mu nabizis neco za 7,5 to asi fakt chtit nebude ale treba trenazery elite se daji sehnat i za 3,5 a mysli ze na domaci najizdeni kilometru to musi v pohode stacit…

          0 0
      • vasek80  

        Trenažer je mimo, jelikož máme kola v garáži a mladá by mi to neschválila a hlavně by na tom asi nejezdila. Ikdyž je to lepší jak válce.

        0 0
        • h4nz3k  

          Aha ja myslel ze jsi tu nekde psal ze skladujes kolo doma ale asi jsem si to spletl s jinym vlaknem… :)

          0 0
          • vasek80  

            Kolo mám doma ale u rodičů a jen přez zimu. Jinak v týdnu se jedu podívat na nějakej cyklotrenažer na spining kdy původní cena byla 16000 a byl by za 5000, tak uvidím.

            0 0
    • vasek80  

      Tak už jsem pořešil. Z druhé ruky a spokojenost

      0 0
      • vasek80  

        Dnes pršelo a já chtěl zkusit lehčí tréning na nižších tepech na tom spiningovém kole. Dal jsem si tedy plán 120 tepů.

        Nakonec jsem odjel 2,5 hodiny, ale teda držet 120 tepů (průměr bych měl odhadem 115, neměl jsem zaplej záznam) se ukázalo jako celkem dřina. Zajímavé. Na kole snadno vydržím 4 hodny s průměrem 140. Na tomhle bych asi zdechnul.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.