RockShox Reba RL nebo RockShox SID SL Select Charger RL ? (2022)

76 nepřečtených
  • Mondeus

    Zdravim bikery, poprosim o vas nazor, kterou vidlice vybrat,

    RockShox Reba RL – 9490 Kc

    RockShox SID SL Select Charger RL – 11.990 Kc

    76kg, nezavodim, jezdim jen po lesich a obcas nejaky single trail kolem Brna. Kolo Trek Procaliber 9.5 – aktualni vidlice Judy SL 100mm

    Dekuji!

    0 0
    • Smazaný účet  

      https://www.bike-forum.cz/…t/94315-reba

      Dovezu až dom ;)

      SID je oproti Rebě citlivější a progresivnější (s tokenama zkušenost nemám).

      0 0
      • Mondeus  

        Prodavate protoze nejste s ni spokojený ? :)

        0 0
      • kubad  

        ty máš ale 35mm Sida :D

        0 0
        • Mondeus  

          varianta SL ma 32mm

          0 0
          • kubad  

            to já vím, ale depresy srovnává Rebu 32mm s Sidem 35mm nohy :D

            0 0
        • Smazaný účet  

          Takže SID 100 vs. 120 je úplně jiná vidla?

          0 0
          • Mondeus  

            ono je to rozdil mezi SID select (35mm) a SID SL Select (32mm).

            0 0
          • kubad  

            jo má zesílené kluzáky z 32 na 35mm – tím je vše jiné

            0 0
            • TK75  

              No tak ať to dělá změří…by mě to zajímalo

              On je v tom trochu bordel

              Já našel Sid s 32 nohama jak se zdvihem 100 mm tak i 120 mm

              Ty 35 nohy má jen Sid35 …s tou 35 vysloveně v názvu

              Ale víš jak to je, oni taky na e-shopech můžou pojmenovat špatně třeba, nevim no ale když jsem hledal tak tam byl taky Sid 120 a měl jen 32 napsáno

              0 0
              • TK75  

                https://www.koloshop.cz/…ss-Blue.html

                Zdvih 120 a nohy jen 32 (v parametrech napsáno)

                0 0
                • kubad  

                  rozporovat nebudu :D ale podle mě je to 35mm verze, mají chybu v popisu

                  podle stránek RS

                  SID SL ULTIMATE

                  MODEL ID FS-SIDS-ULT-C1

                  • 100mm max travel
                  0 0
                • novas752  

                  To je chyba v popisu, podle EANu je to 35.

                  1 0
              • kubad  

                Sid SL by měla být jen s 32mm nohama a do 100mm zdvihu

                Sid by měla být 35mm a tam je 120 + 110mm ofiko

                ale máme OEM a tam se to asi dost motá :D

                0 0
              • novas752  

                V aktuální generaci je SID SL (32, obvykle do 100mm, ale dělá se i ten 120) a SID (35mm, ale v názvu to nemá, je to prostě SID, obvykle 120mm, ale může být i méně). Starší SIDy (nemají ofrézovanou korunku) byly jen 32mm.

                SID SL je vhodná pro lehčí lidi a gramhoniče, SID (35) i v těch 100mm chodí lépe, díky většímu pístu se fouká trochu méně. Pro lidi co tomu rádi trochu naloží bych úplně nedoporučoval RaceDay Charger, je tam maličký objem oleje a při větší zátěži praskají měchy.

                0 0
                • Mondeus  

                  takze pokud se budeme bavit o volbě mezi Rebou za 9490 a SID Select SL za 11999

                  ( https://www.tsbohemia.cz/…d350369.html ) , lepsi pro mne bude vzit SIDa ? Cenovy rozdil neni velky.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Rozdíl je hmotnost a tlumení. Reba, pokud se nepletu, má stále Motion control, Sidy mají různé verze Charger dameru. Reba 100 mm vs Sid 100 32nohy bude v tuhosti rozdíl minimální.

                    0 0
                    • novas752  

                      Sid SL i 35 má také aktivnější pružení. Sid SL je trošku méně tuhý než Reba (lehčí a menší vzdálenost kluzných pouzder), Sid 35 je naopak tužší a to docela výrazně (ten průměr dělá hodně).

                      0 0
                      • jonti  

                        Jestli je ten rozdil stejny jako mezi Pike a Fox SC32, tak je to obrovsky rozdil. Podle me pro lidi pres 75kg neni SC32 ani Sid SL moc dobra vidlice.

                        0 0
                        • novas752  

                          No to zase ne, 32SC je ještě trochu méně tuhá než sid SL a Pike je furt tužší než Sid 35.

                          S poslední větou souhlas, kdo rád terén tak sid 35.

                          0 0
                          • TK75  

                            Jak to že je Pike tužší, když jsou nohy stejný?

                            Myslel jsem že je to nemlich stejná vidle

                            Já můžu jen porovnat, že je Sid35 pro mě lepší než Auron, tuhost tak nastejno…ale se Sidem jezdím větší pekla:⁠-⁠D

                            0 0
                            • jonti  

                              Lyric má taky stejné nohy. Budou tam asi delší pouzdra víc od sebe a tužší korunka.

                              0 0
                            • novas752  

                              Protože je těžší = více materiálu na korunce a spodních nohách + má kluzný pouzdra dál od sebe. Lyrik je taky 35mm a opět je tužší než Pike a pak je tu Boxxer který je taky 35mm :-)

                              Na Piku je vtipné jak se postupem času z enduro vidlice stala lehká trailová těsně vedle Sidu aniž by se nějak výrazně změnila váha.

                              0 0
                      • tomxxx  

                        To se říká, ale pak jsem viděl nějaký naměřený čísla tuhosti (ohyb, krut) Sidu 32, Sidu 35 a vyšly téměř stejně, ono je to i logický, protože je to 100 vs 120.

                        Jako bonus přikládám tuhost Fox vs Sid. Relevanci neumím posoudit, neměřil jsem to já a osobně tomu moc věřit nechci, jen tyhle údaje jsou trochu tvrdší data než naše domněnky.

                        Zdroj:

                        https://weightweenies.starbike.com/…iewtopic.php?…

                        https://www.mountainbike-magazin.de/…ox-sid-2021/

                        0 0
                        • yetti  

                          Jako to, že jsou FOXky proti RS výrazně měkčí mám vyzkoušené, ale že je ten rozdíl až tak propastný bych nevěřil. To vypadá, že RS konstrukčně uteklo FOXu o parník.

                          0 0
                          • tomxxx  

                            Tak ona ta foxka je v podstatě furt ta stejná vidlice už pěkných pár let, za tu dobu už je druhá verze rockshoxu.

                            0 0
                • TK75  

                  Novas,Kubad…dík za vysvětlení :⁠-⁠)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jo ty OEM v tom dělají bordel, koupíš na bazaru lišku sundanou z drahýho kola a zjistíš, že je na úrovni Rhytm :)

                    1 0
    • Mondeus  

      Jde mi hlavně o to, zda SID má stále problémy jak je popsáno na internetu, nebo současná generace to má vse opravené.

      0 0
      • Lachtis  

        Sid sl 2020 mam na ht, mel jsem i rebu a jako dobra vidlice, tedy za 3. Pak mam i fox performance elite a ta je o dve tridy lepsi. Vse 32 verze.

        Pokud mas moznost, kup fox. Pokud ne, tak rozdil v chodu sid vs reba jsem ja nepoznal, jen rozdil ve vaze byl…

        0 0
        • TK75  

          Sid 2020 je jiná vidle, než novej od roku 2021–22

          Srovnávas jabka a hrušky… :⁠-⁠D

          0 0
          • Lachtis  

            Jo, to je klidne mozny, jen pisu, co mam ja… nesrovnaval jsem tyhle dva modely. V prispevku vyse nic o srovnani tech dvou nepisu :-)

            0 0
        • novas752  

          Sid SL neni 2020 a sid 2020 neni SL.

          0 0
          • Lachtis  

            To je asi mozny, mam proste sid sl kupovaného s kolem z roku 2020, vic o tom nevim :-). Vim jen, ze dox mi sedi mnohem vic a ze rozdil v chodu oproti rebe jsem nepoznal (sid vs reba).

            0 0
            • tomxxx  

              Jenže týpek se ptá na jinou vidli, tak proč mu plést hlavu.

              Taková klasika: „Tohle nemám, nikdy jsem to nejezdil, ale určitě je to horší.“

              0 0
              • Lachtis  

                To ze seovnavam jinou vidli jineho roku s jinyma vidlema je fakt a souhlasim, ale obecne mu to taky muze pomoct. Ze ma aspon srovnani. Vsechny mnou uvedene vidle jsem jezdil/jezdim. Takze osobni zkusenost tam je.

                S druhym odstavcem nesouhlasim. Resp. souhlasim s tim a jsem skalopevne presvedcen, ze fox 32 factory bude lepsi, nez top model sid 32 ultimate. Proto jsem uvadel, ze pokud muze, tak at vezme radeji fox.

                0 0
    • ZdeNECK1  

      Fox! :)

      1 1
      • Mondeus  

        to uz je trosku drazsi sranda :) ale jo FOX je urcite TOP

        0 0
        • esmo  

          Není nad lupání v korunce -)

          0 0
        • tomxxx  

          Fox vs Rockshox je podobná debata jako Apple vs Samsung. Oboje má svého kupce a většinou platí, že každý hájí to co má doma a co draze nakoupil :)

          Já třeba vozím vše RS, Fox jsem měl, neseděl mi, ale hanit ho nebudu, protože někomu jinému vyhovuje a nebudu vyzdvihovat jednu vidli nad druhou. Pro mě je hodně velkej faktor pořizovací cena a cena náhradních dílů, tam je rockshox o hodně levnější. A na těch 100 – 120 mm zdvihu se stejně prd vymyslí.

          Jedinou věc ale uznat musí každý, i zapálený Foxař, že mají pěknýbordel v Push to open a Push to lock zamykání a občas je to fakt opruz.

          4 0
    • Smazaný účet  

      Přitom pův. to vypadalo na banální dotaz k výběru konkrétních vidlic z T.S.B. ;)

      0 0
      • Mondeus  

        No prave, na forum je tak vzdycky, ptas se na neco a vysledek je uplne neco jine.

        0 0
    • Mondeus  

      Nevim no asi to bude ten SID.

      1 0
    • Mondeus  

      Panove, dnes jsem jel po SIDa, oteviram baleni, testuje tlumič, zaviram z korunky a hadejte co? samozrejme nic se nedeje a zavírání z korunky nefunguje. Takze jedu ji vratit a beru Rebu…

      0 0
      • esmo  

        :DDD pech…

        0 0
      • tomxxx  

        Sid select se nikdy úplně nezavře, jen brutálně ztuhne.

        0 0
        • TK75  

          A když je brutálně ztuhlej a člověk zapomene a rozpumpuje vší silou přes boule, hodně do zdvihu …vadí to něčemu, může se něco poškodit?

          0 0
    • Mondeus  

      OK vymenil jsem kus za kus a je v pohode :)

      0 0
      • Mondeus  

        Tak, prvni jizda a po cca 5km, do kopce, vidlice začala ťukat. klepat. Nebavim se v opravy a hledani problemu, rovnou vidli vratim. Nevim zda brat zase novy kus nebo se vykaslet a vzit fakt Rebu nebo neco jine

        0 0
        • scret  

          Vem pevnou :-))

          0 0
          • TK75  

            Jen jestli to není nějaká negativní ..reklamní akce Foxu na bf :⁠-⁠D

            0 0
            • ladys  

              Jestli to měnil sám, tak bude příčina jinde. Jinak příspěvek 12.11.2022 22:22 to musíš za měsíc pokořit ;)

              0 0
              • TK75  

                :⁠-⁠D

                0 0
              • Mondeus  

                ne, pricina neni jinde, mimochodem je to uplne stejny jak v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?…

                0 0
                • TK75  

                  A máš jí ještě na kole?

                  0 0
                  • Gru  

                    A není možné že je v ní málo oleje? Někde jsem četl že když je ve vidlici RS málo oleje, tak právě Lock funguje hůř. Navíc RS nové jsou tím menším množstvím oleje při koupi vyhlášené

                    0 0
                    • novas752  

                      Jo ale tam jde o množství oleje ve spodních nohách = olej který tam maže futra, ne olej tlumící díky kterému vidlice tlumí a případně zamyká.

                      1 0
                • Martinson  

                  Ten zvuk je jako cvakání bovdenu. Lepší by bylo vlastní video. Co to je super krám kde mění Sidy na počkání? Vracíš jim uřezaný sloupky?

                  0 0
                  • Mondeus  

                    Nemeni na pockani, ten ktery jsem menil, prvni nebyl ani na kole. Video mam (dneska jsem natocil) ale tady nemuzu pridat, muzu jen fotky.

                    0 0
    • pocestny  

      Ahoj, potřeboval bych si ujasnit, jestli má smysl koupit základní SID SL Select RL 100mm, osa 15×110mm, 29", okolo 10500 kč na děcko kolo. Chtěl jsem lehkou, citlivou a né moc drahou vidlu. Dítě by mohlo mít tak 48–55 kg v průběhu času, nenáročné XC bez skoků.

      Myslel jsem, že to bude „jasná volba“, ale po pročtení diskuzí si už vůbec jistý nejsem.

      Díky moc.

      PS: položím stejný dotaz raději i v dětském vlákně

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.