Rockrider XC 900 S - zkušenosti

22 nepřečtených
  • sivi006

Čus borci, máte někdo zkušenosti s fullem Rockrider XC 900 S z Decathlonu ( https://www.decathlon.cz/…8545706.html )? Podle osazení to kolo vypadal hezky, ale před koupí bych rád nějakou tu osobní zkušenost.

Anketa: Koupit?

Ano
    4x
    100%
    Ne
    0x
    0%
    0 0
    • Johny_r  

Loni jsem o něm přemýšlel, ale nakonec jsem ho nekoupil. Řekl bych, že za ty prachy je to slušný kolo, který asi v té cenové hladině nemá konkurenci, pokud Ti nevadí:

• karbon nejasné kvality
      • částečně vnější vedení hadice/bovdenu
      • podivný proprietární zamykání „gripshiftem“, kterej působí dost vachrlatě
      • brzdy, který prý nejsou nic moc (vlastní zkušenost ale nemám)
      • jen 160mm kotouče (což je otázka váhy a stylu jízdy, ale já bych s tím nezastavil)
      • celkový vzhled (kterej sice nejezdí, ale podle mě se moc nepoved).

Nevím nic o tlumiči Manitou, ale není to zrovna často vídaná značka. Zkušenější budou možná vědět víc.

Já jsem loni kvůli výše uvedenému koupil radši o něco dražší hliníkové kolo, které uvedené nedostatky nemělo a vyžadovalo relativně málo dalších úprav, aby vyhovělo mým požadavkům.

0 0
      • milan.v  

Tak Manitou je značka s takovou historií a kvalitou za sebou, že šmejd z toho rozhodně nevyleze…

0 0
        • Johny_r  

Vím, že ta značka má historii, ale teď toho od ní moc k vidění není. Aspoň ne běžně. Nokia má taky historii a kde je teď :-).

0 0
      • mrazik01  

Tak na jiném celopéru by měl RS Deluxe nebo nějaký Suntour, těžko říct co je lepší

0 0
      • sivi006  

Nic z toho mně nevadí až na to zamykaní, ale to bych vyměnil za twinlock. Díky za názor.

0 0
    • novas752  

Víš jakou to má průchodnost/max. šířku pláště?

0 0
      • Smazaný účet  

Přesně tak, to bych viděl jako případný zádrhel kromě vzhledu, průchodnost z. gumy vs. převodník. Brzda venkem naopak může být pro někoho plus.

0 0
    • scortis  

Jak už tu někdo zmiňoval, tak je zajímavý jak až na dost drahý kola dávají rozumný brzdy. U kol za 50k ještě většinou bývají nějaké základní co moc nebrzdí. Fakt by mě zajímalo proč, ale asi je to tím že si ty kola často kupují lidi co na nich jezdí svačinu a nepotřebují rychle brzdit a ten kdo jo tak se počítá, že si je stejně vymění.

Každopádně vylepšení brzd není problém, za 2200 se dají sehnat čtyřpístkové Guide RS, které by už měly brzdit dobře http://www.123kolo.cz/…a-26769.html

k tomu vezmeš 2 adaptéry a 2 180 centerline kotouče a budeš lítat přes přední za cenu do 6k :D

0 0
      • Kysky  

V tom bych si dovolil oponovat, posledních 10let vídám svačináře primárně na top modelech :D

0 0
      • Smazaný účet  

Proč by někdo měnil Sram za Sram?

0 0
        • esmo  

Protoře Guide RS jsou výkonově jinde než Level T. Proč lidi mění Shimano MT400 za XT?

0 0
      • novas752  

Protože na všech kolech kouká laik primárně na přehazovačku, pak možná na odpružení. Na brzdy a kola/náboje už tolik lidí nekouká = můžou to šulit.

Dávat 4pístkový sram na xc kolo jen proto aby to brzdilo je nesmysl, vybíral bych 2pístkové Shimano – Deore, SLX nebo XT.

0 0
        • scortis  

No tak šlo spíš o to, že to je na sramu a ty shimana stojí ± stejně

Nebo to jsou ty Sram brzdy tak špatný? Já s nima praktický zkušenosti nemám, jen co jsem zkoušel v cykloshopu tak mi víc seděl tvar páky a v recenzích je docela chválí, teda kromě odvzdušňování.

0 0
          • jonti  

Problém se životností pístků, po pár letech nějak zreagují s brzdovkou, zvětší se a začnou přidírat.

0 0
          • obda  

Co jsem četl, tak u Level T, kromě toho, že špatně brzdí, taky začnou poměrně rychle zlobit páky.

0 0
      • String  

Jestli jdou cestou HT modelu, tak na tomto kole bude taky 180 Centerline vepředu a 160 vzadu. Včera mě to samotnýho mile překvapilo na XC900 Lunar, i když původní specifikace byla 160, 160 a jiný kotouče.

0 0
        • obda  

Specifikace XC 900 Lunar je 180+160. Akorát ji musíš hledat na francouzském webu, ten český není vždy přesně přeložený/aktu­alizovaný.

0 0
          • String  

Francozsky neumím, tak jsem se díval na CZ. Naštěstí to bylo překvapení pozitivní, tak mi to nevadí, že mají špatný popis. :-)

0 0
      • hrota  

.

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.