• Lukajda87

    Ahoj

    příští týden jdu ozkoušet nový bike Blizz 70–29. Zatím mám 2 favority, které jsou z Trailového soudku

    https://rockmachine.us/…orange-black

    a

    http://kona.cz/honzo/

    Blíže srdíčku mi je ta Kona, ale ve finále jde o téměř stejně pojaté kola a podobně vybavené. Problém asi nastává s moji výškou 202cm, jsem zvědav, jestli to na prodejně dovedeme poladit změnou představce apod. Dotaz zní spíše k vybavenosti kol, ten Blizz mi příjde za tu cenu celkem nic moc (základní sada Eagle, Acera ložiska atd…) dají mi sice slevu cca 10%, ale co na to říkáte?

    koukal jsem, že tam je i nový typ brzd Shimano 4 pístky řady 400 (zatím bez recenzí na tomto fóru).

    Máte někdo reálnou zkušenost s těmito stroji? Popřípadě s úpravou cen na prodejnách?

    Díky za poznatky

    Anketa: Za cenu kolem 33 000Kč bych si vybral spíše:

    0 0
    • novas752  

      Jakým způsobem na tom plánuješ jezdit?

      O těch brzdách slyším poprvé, na internetu žádné info. Čekal bych, že tam nebude ServoWave páka = nebude to nic extra.

      Při 2 metrech asi nebudeš mít 60kg i s postelí – ty náboje časem budou dělat problémy. V případě agresivnějšího stylu jízdy pravděpodobně nebudou moc dobře fungovat ani ty vidlice – 32mm nohy a celkově XC konstrukce je na 120/130 zdvih s větší zátěží málo.

      Sram SX bych nechtěl, je to celý z plastu, místo šroubků tam jsou vruty, řadí to hůře než starý levný Shimano.

      No a hlavně, pokud nemáš fakt dlouhý nohy oproti tělu, Blizz ti bude malý, délkou rámu je to s průměrnou postavou tak na 190cm. A dohánět to nějakym ultra dlouhym představcem je na trailovym kole nesmysl.

      0 0
      • Lukajda87  

        No spíše XC styl a moje váha je silně nadlimitní :-) mám to trochu jako hubnoucí nástroj a proto vybírám trailové konstrukce (mám z nich pocit, že jsou odolnější jak XC)

        Délka noh nevim no…jsem na to fakt zvědav při zkoušení.

        Brzdy bych časem určitě dával minimálně BR MT520 a nebo ZEE.

        Do teď jsem jezdil na Meridě Mats TFS 500D 26¨ z roku 2007 a vidlicí Marzocchi Bomber MX pro. Ještě je ve sklepě :-)

        Chtěl jsem přejít na modernější stroj na 29¨ a s možností vyrazit na traily (moc mě baví i moje děti).

        Ještě mám jednu variantu – počkat na novou modelovou řadu RB (nástupce CRR290), který by měl tento měsíc vyběhnout na Boost osách a vnitřním vedení bovdenů. Jen ta dostupnost bude až tak v letních měsících!

        0 0
        • novas752  

          Trailová konstrukce odolnější je, ale tady v té cenové relaci to pokulhává na „netrailových“ dílech.

          To RB by mohlo být zajímavé, do té doby můžeš ještě trochu přitlačit, jestli to chceš směřovat na nějaké to trailové ježdění, navýšení rozpočtu se velmi vyplatí. Na takové to rekreační xc by ty kola šly už teď, ale pozdější upgradování se ekonomicky nevyplatí, ve výsledku bys do toho nacpal víc. S tim že se časem podělaj ty náboje no, zejména ten zadní.

          0 0
    • Fran-tic  

      s 202 cm se na tyhle kola neposkládáš…stejně tak ani na ghost v trailové variantě. Chce to xl s dlouhou sedlovou trubkou (a ne tyhle geometrie)

      0 0
    • Velomiwookie  

      z tech dostupnejsich znacek se s 202 poskladas leda na canyon, trek nebo rb :)

      edit. i kdyz ta kona je hezky dlouha, na tu sem nikdy nekoukal, to by taky slo :)

      0 0
      • petyn  

        Mám taky 200 cm a vozím Specialized ve XXL. Nohy mám 94 cm a na sedlovce ještě 13 cm rezervu.

        0 0
        • Velomiwookie  

          tak zalezi na modelu, moc toho v xxl nedelaji… treba epic v nejvetsi velikosti – XL je „malinkej“

          0 0
          • Lukajda87  

            No jsem na to velmi zvědav! Jako úplně první nápad byl Trek Roscoe a nebo Xcaliber, jenže to nemá v zadu pevnou osu a to mi přijde jako největší bolistka, když to primárně kupuji jako pevné kolo, co má něco vydržet…

            0 0
            • Velomiwookie  

              ja na x-caliberu 9 jezdim 3 roky a pohoda, ale je fakt ze sem lehkej. Ted ho prodavam, ale zajemce uz asi mam…

              0 0
            • novas752  

              Xcaliber a Roscoe má v tom zadnim náboji hroznou slabinu, 141mm rychloupínák, to když se ti podělá tak tam nemůžeš dát skoro nic jiného.

              0 0
              • Lukajda87  

                Přesně tak. Ty kola být s pevnou osou, tak by mohly být bestsellery. Tohle jim hodně bere prodeje :-(

                0 0
      • Lukajda87  

        Jj taky jsem ho studoval. Vlastně celou řadu Canyon. Prvně si ale chci vyzkoušet osobně na prodejnách a potom uvidíme. Pokud zjistím, že trail geo je totálně špatný řešení (skrz velikosti XL) tak si půjdu zkusit i ten Trek Procaliber 6 atd. Canyon mám jako poslední záchranou variantu..... Stále mě ještě zajímají ty nová RB!…je toho prostě na trhu moc

        0 0
    • Smazaný účet  

      Ahoj mam 192 cm a inseam 95cm. Vse co ma delku seat tube do 520 ti bude male. Jeste cube vyrabi ramy velikosti 23 pro dlouhany koukni tam.

      0 0
    • Lukajda87  

      Tak jen pro info všech. Mám Blizze 70–29 doma.

      Není to nic pro honiče gramů :-) je to taková odolná potvora.

      Zítra to snad na chvíli projedu. Mám na to asi jen 200m okolo prodejny :-)

      Velikost je v pohodě!!! Nevěřil jsem. Ale díky sklonu sedlové trubky mám zadek dost vzadu a tím pádem jsem natažen akorát.

      Sram SX mi přijde zatím celkem v pohodě. Jen si musím zvyknout na řazení palcem!!! – fuj. Zlatý shimano na ukazovacek a palec :-)

      Brzdy BR-MT402 – třmeny vypadají dobře. Páčky jsou základní 400rada. Koupil jsem si nové ZEE páky a uvidíme, jak se to projeví :-). Na brzdy jsem docela přísnej. Hadice jsou 90, takže pasují na vyšší řady.

      Celkově mám zatím dobrý pocit. Zítra snad nafotím venku a dám do profilu…

      0 0
      • trail98  

        Co na kolo říkáte teď, když ho máte trochu zajeté? Nejvíce mě děsí ta přehazka.

        0 0
        • Lukajda87  

          Jsem spokojen. Myslím, že to byl dobrý kup. Prehazka, jako já nevím, nejsem závodník, funguje krásně. Bejt nějaký honič kilometrů na XC biku, možná bych pátral, jak peehazuje vyšší model.....Nevím na trail kolo velmi slušné.

          Pokud se začnu zajímat o zlepšení prehazky, tak začnu s pákou GX, která je za pár stovek.

          Dale budu měnit převodník za 34z, jezdím rád rychle a s 32z to roztočím cca na 30km/h a to není moc.

          No dále mám mírnou osmičku na zadním kole, ale tak to se docentruje. No a moje páky brzd ZEE, ty mi dělají jenom radost!

          0 0
          • danielh  

            Spis cely ten SX sajrajt vymen za komplet SLX 12ku a mas klid.

            0 0
    • mirage  

      Chlapi kupujte Rock Machiny a Supy, nez budou mit jen Ecka. https://mtbs.cz/…gorie/servis#…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.