• meridak29

    Jak typujete dnes Katerinu Nash a zitra Jardu kulhavyho v Riu?

    0 0
    • Espen  

      Dnes i zítra vyhraje SAGAN!!!!

      0 0
    • Chalek  

      Za mne Katla na bronz a Jaryna vidim na stribru.

      0 0
    •  

      doufám že to někomu z těch našich kluků ulétne

      0 0
    • meridak29  

      Jsem na to zvědavej na moravě jeli hezky a podle toho co jsem cetl za rouhovory tak si to chvalili tu trat:-)

      0 0
    • MartinM  

      Nash čtvrtá, Kulhavý druhý. Sagan bez medaile.

      0 0
    • zimic  

      Hlavně, ať tam maj vodítka…

      0 0
    • sharkeeCZ  

      Myslím si, že nejlepších z našich bude Cink. Jarda bude mít zdar nějaký problém.

      Sagi nemá, dle mého, šanci i protože startuje úplně z poslední 7 řady.

      0 0
    • Kire  

      Tipuji, že Kačka bude sedmá, Kulhec na bedně, Cimbál a Sagy do desítky.

      0 0
    • prodi  

      1. Kulhavý, 2. Sagan, 3. Cink :)

      0 0
    • Albek  

      Ta trať je super.

      0 0
      • Lenka.05  

        Mně se taky moc líbí, je krásná, beru to teda z pohledu diváka.

        0 0
      • Džey Ár  

        Nejkrásnější je to spáleniště :-). Ale jinak je rychlá i přes technické pasáže. Chlapi tam asi pojedou dost na lokte.

        0 0
    • Lenka.05  

      Katka pátá…myslím, že super. Na to, že tam vlastně startovala jen proto, že Brazilci nevyužili druhé místo…

      0 0
      • Rubi  

        katka si to normalne vyjela na svetaku ne?

        0 0
        • Lenka.05  

          Říkali to komentátoři, tak jsem tomu věřila…

          0 0
          • Rubi  

            to se mi moc nezda, odzacatku chtela jet a taky na to mela vysledky

            0 0
            • Lenka.05  

              No asi máš pravdu…tak nevím, co to tam vykládali. A nebo jsem to jen špatně pochopila! Já právě MTB holky letos moc nesledovala, myslela jsem, že třeba měla zranění nebo tak.

              0 0
              • skvedo  

                Ono nejde o individuální výkony sportovců ale o bodování reprezentací, které určuje pořadí a počet míst. Nevím za jak dlouho se to bere. Třeba Francie měla 2 místa i když letos žádná jejich ženská nezajela na vrcholné akci pořádný výsledek a Nash byla stabilně v první 10.

                Ač je olympiáda velké haló, tak alespoň v MTB je to méně kvalitní závod než MS nebo světový pohár právě kvůli omezení startujících.

                http://mtbs.cz/…-hry-mtb-xco#…

                0 0
                • novas752  

                  To taky nechápu.

                  Když by každá země dostala jeden flek a kvalifikačníma „časovkama“ na jedno kolo by se to zredukovalo na těch 50 postupujících…

                  0 0
                  • MichaelSimek  

                    1kolo by ale vyradilo polovinu tech „starsich“ a jely by jen ty mlady

                    a zenskych jede jen 30

                    0 0
      • Džey Ár  

        Pátá je suprové umístění. Moc jsem ji fandil. Vždycky :-).

        0 0
    • prodi  

      Rissveds neuvěřitelnej motor v posledním kole…

      0 0
      • jIrI___  

        Takové zrychlení jsem viděl snad jen u jedné slečny v CX.

        0 0
        • prodi  

          takhle bych to nesrovnával. Maja už vypadala dost poblitě, tak za to Jenny vzala v pravou chvíli. Má formu jako hrom poslední dobu. Žeby team Scott 2× zlato?

          0 0
    • novas752  

      Ta trať je super, zítra to bude masakr.

      0 0
    • myscho  

      Pustil som si teraz ženy a je to strasna nuda oproti NMNM. Ako divakmi, tak tratou.

      0 0
      • snas89  

        Trat se mi celkem libi. Je takova rychla a na televizi ok ale je videt proc je nmnm tak vyhlasene. Ta atmosfera je proste nekde jinde.

        0 0
    • Člověk a jeho svět  

      První.

      Někdo první jistě bude.

      0 0
    • budíček  

      čau, nevíte na jakých průměrech kol jela zlatá olimpijská vítězkyně, co jsem sledovsl, 29-ky to nebyly, dík

      0 0
    • snas89  

      nino, absolon, kulhec, cink…

      jestli nebude technikcy problem tak tihle budou v prvni petce.

      sagana vidim v prvni 15

      docela me zajima jak spolu pojedou svycari.

      0 0
      • MichaelSimek  

        jsou tam dalsi, marotte lita celej rok 2–3, lars forster umi zajet super, koretzky ma super vykonost ted, fluckiger umi zatopit, i U23 sam gaze mel splittimy ve wc podobny top 3 chlapum atd

        0 0
        • snas89  

          jo, to ano…

          ale zatimco v nmnm bylo celkem videt jak kulahvy a cink jeli alespon chvilku spolu a byla videt nejaka vzajemna podpora a spoluprace (pak se to samozrejme zlomi a kazdy jede sam na sebe),

          tak vcera me prekvapily svycarky, ze jedna zdrhla a druha jela pul minuty za ni v baliku.

          pak ji zase vsechny prejely…

          jestli se dostane dost svycaru behem prvniho kola k ninovi, tak si myslim, ze se i takticky postaraji o jardu a absolona

          jardovi hodne fandim, a za to jak ustal letos zlomenou ruku je pro me proste king.

          ale spis si myslim, ze to dnes bude nino. je letos fenomenalni a i v nmnm prokazal chladnou hlavu.

          0 0
          • MichaelSimek  

            to porad rikaji cesti komentatori o ty pomoci…nepomuzou si, kazdy tam jede za svoje zlato ne za narodni zlato, kazdy chce vyhrat a maximalne si o kousicek lip prostridaji na tom rovnym kousku, ale zadna velka taktika tam nehrozi

            0 0
            • snas89  

              jasne ze jedou kazdy za svy, hlavne od momentu po par kolech, kdy je taktika stranou a totalni srot meni v totalnejsi srot:)

              ale proste si myslim, ze kulhavy s cinkem jsou schopni si pomoct lip, nez napr cink s absolonem.

              0 0
    • Tina  

      … vyhrá obhajca z Londýna. Nino rozbije bajk a DNF. Julien 2. Ondrej brambora. Peter sa po páde nedostane do top 10. :)

      0 0
      • mikš  

        Peter je čuk noris,jestli nevyhraje získá minimálně zelený dres!

        0 0
      • prodi  

        Já bych si tak pral, aby sel Sagan na medaili :) ono je to nerealny, ale pokud by to vyslo, tak chtel bych videt ten poprask kolem toho :)

        0 0
        • tigermoth  

          +1 :D

          0 0
        • scoty  

          tak zatím 3tí:))

          0 0
        • snas89  

          no tak sagan zatim super!

          skoda ze jarda je vzadu a bohuzel nino uy jede ve predu s ostupem.

          tezko ho bude ted nekdo nahanet.

          Skoda ze absolon a cink vzadu.

          0 0
        • snas89  

          prvni nyni fontana, nino druhej.

          dagan stale treti.

          kulhavy hned za izraelcem.

          0 0
    • FatJoe  

      Sagan jede neskutečně…

      0 0
    • Delkim  

      Sagan startoval z posledního místa? a už je ve vedoucí skupince? teď jsem to zapnul, jak se tam za těch pár minut dostal???

      0 0
      • iron.hide  

        proste naplno spurtoval, tak ako v normalnej etape. Akurat ze teraz ho este caka cely zavod.

        0 0
    • Pavel  

      Jarda první, Peťko druhý. Sagan jiné místo neumí… :-p

      0 0
      • snas89  

        jarda uz pred izraelcem… pomalu zaci dotahovat vedouci cterici, podle me behem kola je dotahne

        absolon porad s cinkem

        jarda uz je u sagiho!

        0 0
        • snas89  

          tak parada.

          da se predpokladat ze jarda a sagi pojedou „spolu“

          sance na medaile obou rostou.

          0 0
      • snas89  

        notvl…on sagi pichl

        0 0
    • shauriq  

      sagan piiichnul…

      0 0
    • Pavel  

      Sagič defekt?!?

      0 0
    • MartinM  

      Tak Sagan a Fontana out kdo bude dalsi?

      0 0
    • Pavel  

      Jarda zpět v čele.

      edit: skupince

      0 0
      • snas89  

        doufam ,ze se hned zase nepozene dopredu a aspon torchu si odpocine v zavesu.

        0 0
        • Pavel  

          Kafíčko, doutníček? :)

          Vypadá to dobře.

          0 0
      • Smazaný účet  

        tak hlavně nezadefektit…de­fektí tam jeden za druhým

        0 0
        • snas89  

          verim, ze nino mit defekt nebude…i v nmnm si to „pojistil“ odolnejsima plastema

          0 0
        • Pavel  

          Kvůli blatu asi mají nižší tlaky než kdyby bylo sucho.

          Jak píšeš, hlavně nedefktit.

          0 0
      • snas89  

        je to dobry..jarada hned za ninem

        snad nepichne nebo neshodi retez:)

        cink se drzi s absolonem

        0 0
    • pekl024  

      Kolik jedou kol ? Dík

      0 0
    • shauriq  

      btw…brazilska režie me neskutecne sere!! … zabira jenom prvni 3.. zadny casy.. zadny prehled kto zajel nejrychlejsi kolo…

      0 0
    • MartinM  

      Copak asi vezou borci za plaste dneska?

      0 0
      • snas89  

        tvl, sagi zase asi nejaky problem

        je mozny, ze „nema techniku“ na to, aby vedel kudy najizdet napr. na sutry aby nepichl?

        0 0
        • Pavel  

          sagi 33.

          0 0
        • pepek  

          Byl na tom od začátku takový ztuhlý, myslím, že bylo i vidět, kde to cvakl: na tom delším sjezdu s kameny šel tvrdě na předek – v dalším záběru už měl defekt.

          0 0
        • sharkeeCZ  

          Jo jo, Bike není silnicce a sxhovavacka v peletonu

          0 0
        • Čipera  

          Řikali, že když trénovali s našima ptal se Sagi co se týče techniky na věci který oni berou už jako samoszřejmost. A Jarda pak povídal v rozhovoru, že to na tom začátku Sagan hodně přepálil.

          0 0
    • Kelib  

      Jarda vozí 27,5?

      0 0
    • Tencovozikmin  

      Jede jeste sagic?

      0 0
    • Pavel  

      Tak nino to trhl…

      0 0
      • Lenka.05  

        Ale hodně! Jinak kompilace pádů…to jsou teda držkopády do těch kamenů.

        0 0
        • Pavel  

          jj, pády děsné. Až mne z nich začala zase bolet lopatka :)

          0 0
    • iron.hide  

      co sa stalo jardovi?

      0 0
    • Pavel  

      sagan out

      0 0
    • shauriq  

      sagan konec..

      0 0
    • iron.hide  

      chudak sagic, epic fail is epic

      0 0
    • snas89  

      .

      0 0
    • snas89  

      škoda, že jarda neobhájil zlato, nino je proste letos fenomen.

      ale co si budeme nalhavat, i stribro je fantasticky a kdo by to byl po zlomenine na kypru veril.

      0 0
      • Lenka.05  

        Krása.

        0 0
        • Tencovozikmin  

          Nesmírná,ta rezie stala za ho.no krom sutraka s jarynem toho videt moc nebylo.

          0 0
          • Le Corbusier  

            +1. Ta režie bylo něco strašnýho. Nejen že se neobtěžovali nám ukázat někoho jinýho než ty první dva, ale ani neukazovali časové rozestupy. Takže nějaký přehled o závodě si člověk z přímého přenosu neudělal.

            0 0
            • mr.antik  

              mezičasy ukazovali a upřímě, koho zajímá závod dál než 5 minut od čela?

              0 0
              • Le Corbusier  

                Že tys to režíroval?

                0 0
              • Smazaný účet  

                v podstatě kromě těch prvních tří ti ostatní ani nemuseli startovat, žejo ;-)

                0 0
                • Lada,s  

                  museli protože na startu by přece ještě nebylo jasné kdo ti tři budou :-D

                  0 0
                • mr.antik  

                  tak ve finále to skoro tak vypadalo? Ty rozdíly byly obrovský. A to podstatné (defekty a držkopády) ukázali

                  0 0
                  • Le Corbusier  

                    Ty mě připomínáš jeden názor, který jsem četl dneska na SPORT.CZ:

                    Zdeněk Indrák, Brno

                    dnes 10:59

                    Takových sportovců, kteří reprezentovali Česko v Riu, jako Kulhavý, bylo ze 130ti, bylo pět, šest. Ostatní, výletníci, by se mněli národu omluvit.

                    Za co o komu tam teda nenapsal:)

                    0 0
                    • alinceb  

                      Tenhle koment jsem taky zahlédl – toho tydýta, co to napsal, bych chtěl vidět naživo. Ale jak to souvisí s Antíkem, to mi uniká…

                      0 0
                      • Le Corbusier  

                        Nijak. Nerad bych aby to vypadalo že mu tenhle nesmysl vkládám do úst. Sorry. Ale nějak se mi to připomělo.

                        0 0
                    • Lenka.05  

                      Ten blbec by si měl spíš zopakovat základní školu.

                      0 0
                    • mrofmoha  

                      poslal bych pana Indraka reprezentovat KLDR ;)

                      tam by mu ani omluva nepomohla :P

                      0 0
      • cejna-lubos  

        Super výsledek.

        0 0
    • jIrI___  

      SCOTT No.1 !!!

      0 0
    • robb  

      U Puriťáků doma :-D

      https://twitter.com/…830116487168

      0 0
      • Kouba_2005  

        Super :D

        0 0
      • t29  

        Krása :D Napřed komentátoři o Colomovi, že jeho knír je hodně inspirovaný Hermidou, potom vidím Serrana s knírem jak přes kopírák, teď tohle :)

        Kdo si vzpomene na zavázaný malíček ? :)

        0 0
    • waters  

      O Škarnitzlovi ani zmínka…záběr nic:( jel vůbec?

      edit: už to vidím 22. nicméně ani jeden záběr, z naší řežie také nic:/

      0 0
    • Yura  

      A musim to napsat znovu. Sagan je VOCAS, ze nejel silnicni závod…

      0 0
      • waters  

        co?

        0 0
        • Smazaný účet  

          vocas

          0 0
          • waters  

            díky rozumim;) chtěl sem to od Jury nějak rozklíčovat, jestli ho takhle označuje kvůli defektu a následně podělanýmu závodu, tak nesouhlasim.. myslím, že Sagan to má v hlavě celkem srovnaný a věděl do čeho jde a jak to bohužel může dopadnout:) +1

            0 0
            • Smazaný účet  

              imho tu techniku už nemá takovou, jakou by na závod na této úrovni měl mít, jel bomby a defektil jezdeckejma chybama

              0 0
              • waters  

                Rozumnější podání než co napsal Yura:((

                ale to že defektil spolu s Fontanou, kterej má techniku brilantní.. Nemusí nutně nahrávat, že na to neměl.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ten ale defektil jen jednou, ne?

                  btw to že měli kvůli bahnu měkčí gumy tomu taky pomohlo…

                  0 0
              • Neťa  

                Tak tak, tohle opravdu nejsou Teplice :-) Ta technika špičky je neskutečná, jak si to tam vesele plužili na těch Renegádech a podobných gumách, které by si tady většina nasadila akorát tak na cyklostezky :-)

                0 0
              • Rubi  

                jj i fontana, strasni amateri, at radsi jezdi KPZ a neserou se do profibajkingu… :-)))

                0 0
            • Yura  

              Ja něco psal o CC zavodu? Ja snad psal, ze je VOCAS, protože nejel SILNICNI ZAVOD ne? Na Kulhavého se uz mohl divat vysmatej se zlatem na krku. Takova prilezitost s trati vylozene pro nej uz se tezko bude opakovat. Opravdu nechapu co ho vedlo k tvrzeni, ze je to pro nej az moc vrcharske nebo co.. Jestli je někdo, kdo by mel ten silene klikatej sjezd zvladnout na jednicku a nasledne nasadit na te rovince az do cile, tak je to Sagan..

              0 0
              • Rubi  

                to by ale musel byt s prvnima nahore :-))

                0 0
              • iron.hide  

                on by sa skor v tom zjazde zabil, lebo by tam siel na maximum a ta trat na to nebola stavana. Skoncil by rozlamany v tom betonovom jarku tak ako ta holandanka.

                0 0
                • Yura  

                  Z neho delas teda pěkného VOCASA..

                  0 0
              • Singlespeed  

                To zas ti novináři. Začali vytrubovat, že je to vrchařský závod a všichni jim to sežrali včetně Sagana :-). Podobně to bylo i se Sáblíkovou. Novináři rozhodli, že se kvalifikovala na olympiádu a sežral jim to jak cyklistický svaz, tak Sáblíková :-).

                0 0
      • MartinM  

        +1

        0 0
      • jIrI___  

        +1

        0 0
      • Sodoma  

        minus 1

        0 0
      • robb  

        Proč? Kdyby Nibali nespadl, tak by Avermaet asi nevyhrál. Ten závod byl hodně kopcovitý. Holt po bitvě je každý generál.

        Čekám, že Sagan zkusí biky i v Tokyu.

        0 0
    • Petr L2  

      Tak defekt pneu je chyba jezdce........ nebo to již neplatí ?

      0 0
    • Richards  

      btw – jen tak pro info pro méně znalé :-) Kolik zubů to vezl-vozí Jarda na tom převodníku ?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sagan prý nekončil dobrovolně, ale byl stažen po dojetí o kolo…

      „Je pravda, že to tam narval přede mnou trochu nesmyslně, chtělo to jet hlavou," postřehl stříbrný Jaroslav Kulhavý.

      Sagan ale své účasti nelitoval. „Jsem rád, že jsem po sedmi letech mohl zase ochutnat horská kola. Po prvním defektu jsem se ještě dostal vpřed, ale v dalším kole jsem píchl zase těsně za depem," popisoval své patálie mistr světa na silnici z loňského roku. „Mohl jsem tu skončit lépe, ale s těmi nejlepšími jsem nemohl držet krok, na to nemám zkušenosti," uznal.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nino je posledni dva roky k nezastaveni. 6 kol to kontroluje na druhe pozici a pak do toho zacne dupat z plych. Vcera to bylo zase chladnokrevne a ten naskok, co si dokaze udelat za jedno kolo je neskutecny. Myslim, ze Jarda by na nej nemel za zadnych okolnosti. Schurter proste ceka na vhodnou chvily.

      Ale Absalon teda zklamal. Pritom sem si myslel, ze v tech kopcich bude mit naopak navrch.

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Ma kluk stesti,vyhyba se mu zraneni. Jardovi by spis sedela sucha trat(muj nazor)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mozna je za tim perfektni priprava. Svorada tehdy rikal v televizi, kdyz bylo MS v NMNM, ze Nino proste jede ruzna balancni cviceni, posilovani s vlastnim telem no a pochopitelne vytribeny jidelnicek.

          0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Navíc Jarda nebyl bohužel zcela v pořádku :(

        0 0
        • Smazaný účet  

          Taky sem to cetl, ale obavam se, ze i kdyby byl OK, nestacilo by to. Nino je raketa, ve sjezdu jeste rychlejsi.

          0 0
        • Kysky  

          navíc pár dní zpátky boural když mu někdo otevřel v zaparkovaným autě dveře… Ale Nino je tenhle rok prostě bezkonkurenční…

          0 0
        • TeryPV  

          Furt nějaké výmluvy…

          Teď se bude muset Socialized hodně snažit s marketingem. Čtyři roky prodeje Epica v ČR skončily a zlaté žně velkého S skončí :) Kdo by teď kupoval Epica, když Jarda nevyhrál :D

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Mlčeti zlato se říkávalo. Platí to stále.

            0 0
          • kOmE  

            To je to druhe misto taková ostuda?

            0 0
            • blaza84  

              Kdo je druhý, nikoho nezajímá :D

              0 0
              • USPS  

                Druhý je první poražený…

                0 0
                • Breakpain  

                  asi tak … nevím, kde se zrodil nápad na „3 výherce“, vyhraje jeden a zbytek je prostě poražený … :-)

                  0 0
                  • Kouba_2005  

                    A ještě tomu dají tečku dekorováním na stupních „vítězů“ i když je tam vítěz jen jeden.

                    0 0
                  • USPS  

                    Spermie to tak mají odjakživa a nikdo si nestěžuje…

                    0 0
                    • Tecka  

                      Když už jsi taky ta nejrychlejší spermie, měl bys vědět, že vyjímečně můžou být i dvě, a někdy hódně vyjímečně i tři a možná i více :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        jj

                        0 0
                      • t29  

                        Že by se začalo losovat, jestli bude vyhlášený jenom vítěz, nebo první dva, nebo první tři, čtyři, případně pět, šest, nebo dokonce sedm? :)

                        0 0
          • Smazaný účet  

            On snad na tom Spesl stavel sve prodeje? :-D

            0 0
            • jIrI___  

              Konkrétně u nejvyšších verzí Epica to myslím mělo velký vliv.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ok, u tech XC raket za 10 000 dolaru asi jo, ale ono se to v podstate nijak v zasade nemusi zmenit. Tak k popisu napisou neco ve smyslu „lety provereny stroj“ a k tomu se zmini zlatem a stribrem. Napisou jak je o 50% vyssi tuhost a hned z toho mas o polovinu lepsi kolo nez na kterem jel Kulhavy :-D

                0 0
            • blaza84  

              Řekl bych, že to bude podstata sponzoringu :)

              0 0
          • Kubiczech  

            Přesně. Teď jako lusknutím prstů všude uvidíme jen Sparky. Ovce na Sparku, pupkáči na Sparku, zlodějští podnikatelé na Sparku. Máme se na co těšit. (:

            0 0
    • blaza84  

      Koukali jste někdo včera na závod? Jarda prej skončil až druhej …

      0 0
    • kali222  

      Ze záběrů, které jsem měl možnost vidět, tuším brzký masivní přechod na 26".

      0 0
      • blaza84  

        Je to fajn, že i XC tratě se začaly dělat technicky zajímavé … ale nechápu to jezdit s vytaženým sedlem :)

        0 0
        • iron.hide  

          teleskopky su pre slecinky

          0 0
          • MichaelSimek  

            jako je absalon, fluckiger atp

            0 0
            • iron.hide  

              hovorim slecinky.

              Schurter ani Kulhavy ziadny teleskop nepotrebuju.

              0 0
              • prodi  

                +1 :)

                0 0
                • blaza84  

                  Tak vytažený sedlo ve sjezdech nepřidá nikomu, ani Jaróšovi :) Ale dá se tak sjet ledacos, o tom žádná. Ale až přidají do XC tratí ještě pár rolet, tak teleskopku bude mít i Jarda :)

                  0 0
                  • roura  

                    Mimochodem nevšiml jste si ještli měli na jednopřevodnících vodítka? Nebo už to maj konečně vychytaný. Minulý rok s tím měli docela problémy.

                    0 0
        • Petr L2  

          Při pohledu na závod jsem si říkal kolik tak asi běžných majitelů Trailů, All mountainů a Endur by si na té XC trati rozbilo hubu :-)

          0 0
          • mirorek2  

            Přesně tak… Bych si to na xc se sedlovkou do nebe nelajznul ani prd

            0 0
          • Tencovozikmin  

            Tak profici to taky lehce neprojizdeli.

            0 0
          • kali222  

            Myslím, že by to dopadlo ± stejně jako kdyby si vzal „práci“ těch majitelů „Trailů, All mountainů a Endur“ a obsadil ji profi ridery. Určitě by to některým šlo, ale rozdíl by tam -počítám, byl. :)

            0 0
        • kali222  

          trať byla fakt- z poza telky, pěkná. naživo to muselo byt o 100% výš. hrozně se mi tam libil takový ten malý padák + ta zatáčka dolu po kládách. :)

          0 0
          • Peslezedirou  

            Jasan, to byl zrovna úsek, kterej dokázal zatopit. Vydeli jste toho Rusa jak sestrelil v depu toho Francouze? Sestrelit ho, tak si piskam, jako, ze nic, co, já, ne ne, jen si dávám oddech :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.