řazení XT M780-10 uchycení na brzdu, krytka

66 nepřečtených
  • Sheep-Master

    Zdravím,

    koupil jsem toto řazení. Nemáte někdo zkušenosti jestli půjde řazení uchytit pomocí I-spec na brzdu SLX BLM666? Vypadá uplně stejně jako XT.

    http://www.bikesport.cz/…-i-spec_3103

    BTW když jsem odstranil displej, koukám, že krytka se prodává zvlášť, ale nikde v krámu jí nevidím.

    Díky za rady!

    0 0
    • mr.nikdo  

      Jaka krytka?

      Klasicka krytka pro zaslepeni diry po razeni je primo na tom ukazateli, co jsi sundal. Je ze strany, kde neni videt a je na ni napsano XT – takze to poznas…

      0 0
    • Kubiczech  

      Stejné řazení jsem nedávno kupoval a krytka byla skutečně přímo z druhé strany sundaného ukazatele. Ohledně spojení pomocí I-spec si myslím, že nepochodíš a vážně si to rozumí jen s pákami posledních XT brzd.

      0 0
      • Sheep-Master  

        nerozumím, sundal jsem ten plast s nápisem XT a oranžovym budíkem, čím ale zadělat páčky po sundání této části opravdu netuším. v balení nic víc nebylo

        0 0
        • trembi  

          Na tom „oranžovým budíku“ je z druhý strany krytka s nápisem XT.

          0 0
        • mr.nikdo  

          Mas to nahore napsane!

          Na tom plastu mas ze strany od riditek takovou kulatou vec. Na kazde krytce je 1 ks zaslepek!

          Tady na tom obrazku to jde videt: Spodni razeni a ta cerna kulata vec na stribrnem podkladu s napisem Shimano XT. Je to primo nad 2 W.

          Co vic jeste chces?

          0 0
          • Sheep-Master  

            funkční obrázek prosím =)

            0 0
            • Smazaný účet  

              tady poslední obrázek troubo

              0 0
            • mr.nikdo  

              Omlouvam se za nejaky vadny odkaz. Nevim, proc to udelal… HTTPS ta stranka nebyla…

              Nicmene, kdyby ses podival na odkaz, tak by sis vsimnul, ze je tam odkaz na B-F a pak nejaky dalsi odkaz… Stacilo by odmazat ten odkaz na B-F a pak to funguje…

              0 0
    • L.u.k.a.s.4  

      Evidentně všichni tady znalci… Máš pravdu Sheep-Mastere, odšroubuješ od toho stávající krytku a našrubuješ tam i-Spec.. To kulatý kolečko o kterým tady všichni básněj se u tohoto řazení myslím už nedodává. Nicméně jestli je to kompatibilní i s SLX brzdama netuším.. Rozhoduju se stejně ale chci XT řazení chytit na XTR brzdy, tak snad to rozklikne i někdo zkušenější ;)

      0 0
      • Kubiczech  

        Možná kdyby svůj problém popsal lépe, tak by bylo snazší pochopit. Každopádně XT M780–10 jsem před týdnem bral a „to kulatý kolečko“ bylo tam, kde popsali kluci výše. Kdo je znalec teď, he? (:

        O tom, že našroubuje i-Spec krytku místo stávající snad nikdo nepochybuje. Problém bude v tom, že na SLX brzdy to podle mého nejde. Možná tak na ty ze série 2013. S aktuálníma XT brzdama no problem.

        0 0
        • L.u.k.a.s.4  

          Já jsem právě nevěděl jestli tam to kolečko je nebo ne. Ale tak když dá do odkazu i-Spec tak snad kouknu a vidím o čem je řeč ne :) Myslíš že to na ty SLX-ka nepůjde? Ta objímka mi přijde dost podobná, jde o to jaký tam zapadne zobáček i-Specu. Přijde mi třeba že ten XTR a XT je odlišný ale nevím, co myslíš ty?

          0 0
        • Vilém  

          Tak to by me zajimalo jaky 780 razeni jsi mel v ruce, protoze sam 780kovy razeni mam a zadna krytka, tak jak byvala, ktera by slouzila k zakryti diry po odstranenych indikatorech, tam neni.

          No ale on se stejne pta na neco uplne jineho:)

          0 0
      • Sheep-Master  

        přesně tak, žádný kulatý kolečko tam není, rozhodl jsem se udělat fotku. Takže můžu jezdit bez toho krytu nebo musím koupit I-spec? přecejenom tam je dírka na ovládání displeje kam by se mohl dostat bordel a oku to moc nelahodí.

        omlouvám se za kvalitu fotografie, je to z mobilu pod lampičkou.

        PS to kulatou záslepku má model M770…

        0 0
        • L.u.k.a.s.4  

          No oku to moc nelahodí, to máš pravdu ;) jestli ti nevadí dvě objímky vedle sebe tak to nech jak to je originál i s tím ukazatelem, nebo tě snad znervózňují ty oranžové packy? :) Ale jestli to chceš hodit do společný objímky s brzdou budeš ten i-Spec potřebovat.

          0 0
          • Sheep-Master  

            to jsme si teda s desítkou „nasral do bot“ Mě jde hlavně o místo v kokpitu, na 580mm řidítkách mít lockout, brzdu, řazení, ukazatel,rohy tak na grip moc místa nezbývá.

            Doted jsem měl M770 9sp a když jsem odendal displej byl to akorát.

            PS I-spec nic neřeší, pokud to nechytím na brzdu SLX.vidím to tedy že to vrádím a koupím XTR

            0 0
        • svářeč  

          taky jsem žádnou záslepku po sundání ukazatele nenašel,což mě docela nasralo.

          na LX to bylo,tak jak na odkazu výše.XT 780 bohužel ne:-(

          nepotřebuju to sloučit s brzdovejma pákama(asi by to s formulama ani nešlo)ale otevřené řazení mě poněkud znervózňuje.

          0 0
    • braj  

      Ja by som tu obimku na riaditka pre sl m780 kupil alebo vymenil za uchytenie I spec ak niekto ma zaujem :)

      0 0
    • Kouba_2005  

      Je prosím nějakej rozdíl, když se koupí tohle a nebo tohle + tohle Shimano XT SL-M780–10 Dyna-Sys

      Přijde mi, že z té druhé varianty mi po výměně plastu na řazení jen zbyde ukazatel převodu, kdežto u první už nebude " z výroby", je tak?

      0 0
      • kubad  

        varianta 3 je smontovaná 1+2

        0 0
        • Kouba_2005  

          Tomu rozumím. V případě koupě včetně I-Spec je to teda bez uakazatele přvodu, kdežto když se to koupí zvlášť, tak mi zbyde? Nehledě na lepší cenu, když je to včetně I-Spec.

          0 0
          • kubad  

            jestli je to s nebo bez se zeptej kde to kupuješ, ale je to asi tak jak píšeš bez ukazatele a držáku na řídítka, problém je pokud bys někdy dal jiné brzdy než na které to pasuje tak máš smůlu a nemáš to jak dát na řídítka

            jo a napsal sem to původně blbě, otevřeli se mě odkazy ve špatném pořadí 1 je smontovaná 2+3 bez ukazatelů a držáku

            0 0
          • Vilém  

            A jak bys tam ten indikator namontoval?

            Chapu to tak, ze pokud mas I-spec, tak proste indikator nelze.

            0 0
            • Vilém  

              Blbe jsem to pochopil, takze jako bych nic nepsal:)

              0 0
              • Kouba_2005  

                jj, šlo mi jen o to, jestli je to v podstatě to samý, jen jedno je už komplet s řazení a druhá varianta je rozebraná

                0 0
      • mr.nikdo  

        Cena?

        0 0
        • kubad  

          co to?

          0 0
          • mr.nikdo  

            Tak razeni uz s uchytem stoji 2150,–. Kdyz si koupi razeni za 1800 + 660 za uchyt = 2460,– → to jsou porad 300,– rozdil… A pokud zna nekoho, kdo ma na KS.cz studentskou slevu, tak to bude mit jeste vetsi rozdil :-)

            Popr. nejakeho dodavatele, co sezene cenu…

            Takze se lisi cenou (vzhledem k tomu, co chce a ocekava). Muzeme zkusit pridat mereni uzitku, ze mu bude porad podle pozadavku uzitecnejsi varianta 1, protoze mu nezbydou soucastky… Ale zase by se tam mohli dat i osobni preference. Pak by mohl uprednostnovat drazsi variantu, protoze co je drazsi, to je lepsi :-D…

            0 0
            • Jarda636  

              http://www.axitbikes.eu/index.php…

              jako nevýhodu vidím že nejde dát na jiné brzdy než shimano, leda na Hope když se použije matchmaker na XTR

              0 0
              • Seky  

                Čistě teoretická nevýhoda, kterej šimaňák by chtěl vozit Avid brzdy? :-)

                0 0
              • mr.nikdo  

                Hosi, ale ja to neshanim :-D

                Ja jen odpovidal na dotaz :-D

                0 0
                • Seky  

                  :-)

                  0 0
                • Kouba_2005  

                  Jen se nedělej, určitě ti to vrtá v hlavě :-) Jinak já to teda taky nesháním, jen jsem ohledně toho vznesl dotaz.

                  0 0
                  • Seky  

                    No a já to právě sháním. Sice jdu do SLX, ale taky to chci na i-spec. Původně jsem chtěl XTčko, ale neskousnu tu chromovanou plastovou krytku na brzdovejch pákách. Na fotkách to ještě vypadá přijatelně, ale v reálu je to ultra hnus. Oni teda taky SLXa nejsou žádnej designovej zázraks, ale aspoň se to tak neleskne a nepřitahuje to tak tolik pozornosti. Jo kdyby takhle brzdily Avidy to by bylo něco :-(

                    0 0
                    • Kouba_2005  

                      Tak já jsem zrovna leštič, takže mi XTčka maximálně vyhovují :-) … a možná si koupím i desítku řazení s tím bazmekem, jen se rozumně zbavit devítky.

                      0 0
                  • mr.nikdo  

                    Ani ne.

                    Mam 9 sp. SLX :-D a k tomu stary typ SLX brzd ⇒ ani jedno neni kompatibilni… Ale jo, libilo by se mi to…

                    Spis bych chtel za co nejmin penez XT 9 sp. :-D

                    0 0
                    • Kouba_2005  

                      No vidíš :-) Mám devítku a chci se jí zbavit. Všechno téměř nové, něco úplně. Napiš mi mejl.

                      0 0
    • novas32  

      zdravim, zeptam se tady, at nezakladam nove vlakno.

      na stavbu kola jsem poridil brzdy XT 785 a chci poridit razeni XT 780 I-spec. doslechl jsem se ale, ze jsou dva druhy, a netusim, v cem se pripadne lisi a jestli by nebyl nejaky problem s kompatibilitou s vyse uvedenymi brzdami.

      netusite nekdo, o co jde?

      diky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak ještě jednou pro ty, kteří netuší jak poznat správný typ I-specu pro své použití :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jaj, blesk :D

        Alespoň se to nemusí hledat v předešlém vlákně :)

        0 0
      • novas32  

        jj, uz jsem to nasel. maji to i u vyobrazeni primo na kupkole, nevsiml jsem si toho

        0 0
        • Smazaný účet  

          jj,já ten obrázek našel na stránkách singletrack až potom, co jsem objednal řazení a mě samozřejmě nepasovalo. Upravil jsem doma, ale díky tomu pak praskla po pádu objímka brzdy a musel jsem pořizovat novou a tím pádem jsem radši pořídil i řazení z objímkou :D Potřeboval jsem jen pravé řazení.

          0 0
      • romachain  

        Dodává se ten novější typ řazení s „nutem“ pro starší typ páky? Někde jsem četl že jo, jinde že ne, tak nevím… Popř. nemá někdo ten „nut“ potřebnej pro montáž novýho typu na starej typ pák?

        0 0
        • Veeteck  

          Já je mám i ty starý nuty, byly tam obě verze.

          A neměl bys náhodou navíc číslo 4 z obrázku? Tenhle díl zůstane navíc po montáži I-specu.

          0 0
          • romachain  

            No já kupuju řazení přímo rovnou I-spec, takže mi pak (pokud to tam bude) zbyde jen ten novej typ nutu a ten malinkej šroubek k němu.

            0 0
            • Veeteck  

              To mám právě taky :)

              Řazení potřebuju prodat bez I-specu, ale tenhle bazmek k ukazatelů jsem bohužel někde potratil.

              0 0
              • romachain  

                Zítra du koupit ty řadiče (i-spec B), kdyby to bylo náhodou bez těch nutů k montáži na conventional páku tak bych se pak s tebou domluvil že bys mi ty svoje nuty pustil, ok?

                0 0
            • novas32  

              Perlicka – ja poridil klasicke 785 razeni a podle prave objimky, kterou jsem otevrel, A-ckove 780 adaptery. az pri montazi jsem zjistil, ze mi z e-shopu prisla prava paka A-ckova a leva paka B-ckova, takze jsem musel koupit jeste B-ckove adaptery… a to se vyplati:)

              0 0
              • romachain  

                Tos měl teda smůlu :-) Kdyby sis toho všimnul hned tak by ti byly bývaly stačily ty B-čkový adaptéry, ne? Byly u nich nuty pro A-čkovou páku?

                0 0
                • novas32  

                  clovece na to jsem nekoukal…posli obrazek jak to vypada (sroubku a cehosi tam bylo dost, neco zbylo), mrknu na to. kdybys potreboval, muzu ti to poslat, nepredpokladam, ze bych pro to mel vyuziti…

                  0 0
                  • romachain  

                    Potřeboval bych tu zakroužkovanou věc. Pokud bys ji měl, byl bych neskonale vděčný… V balení od Langeho to bohužel „chybí“ :-(

                    0 0
                    • romachain  

                      Ještě obrázek…

                      0 0
                      • novas32  

                        vecer se podivam (doufam ze nezapomenu:), jestli to tam je, pokud jo, je to tvoje.

                        0 0
                      • Evilcleaner  

                        jako musím uznat že to je mimořádný oser koupit to správně. to se shimano vyznamenalo, že to takhle dokurvili. nemluvě o tom že na novém xtr je ispec zase jiný.

                        zajímal by mě důvod tohoto revolučního kroku.

                        nejlepší to je u deore m615, tam člověk nemůže sáhnout vedle. jinak je to vždy loterie (vzhledem k standardní kvalitně popisu produktu)

                        0 0
                      • Evilcleaner  

                        jako musím uznat že to je mimořádný oser koupit to správně. to se shimano vyznamenalo, že to takhle dokurvili. nemluvě o tom že na novém xtr je ispec zase jiný.

                        zajímal by mě důvod tohoto revolučního kroku.

                        nejlepší to je u deore m615, tam člověk nemůže sáhnout vedle. jinak je to vždy loterie (vzhledem k standardní kvalitně popisu produktu)

                        0 0
                      • novas32  

                        to se vsad, ze jsem to vcera vecer uplne vysklil… pisu si upominku do mobilu, abych na to dneska nezapomnel…

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.