• Kubanuss

    Myslíte že to bude funkční, nebo mam vzít alivio

    0 0
    • xshreck  

      alivko vypadá líp :P

      0 0
    • romachain  

      Alivio je osvědčená jistota.

      0 0
    • Quik  

      Jasny , alivko je vyssi rada … Aůe neni to tak, ze shimano s pribivajicim vekem komponentu hazi na starsi, vyssi modely nove oznaceni nizsi rady ? :)

      0 0
    • Mamut  

      Vyzera ze je to iba na 7 alebo 8-kolo. Alivio iba na 9. Ale vyzera fakt slusne (podla obrazku). Este pred 5 rokmi takto vyzeralo Deore a Altus bol iba poohybany plech.

      0 0
      • Honzyn  

        Alivio i Altus je shodne 3×8 speed.Toto Alivio je jedno z nejlepsich razeni,co jsem kdy mel,akorat je tezsi,325g oproti 275g osmickoveho Sramu Trigger,ale zase je vyrazne levnejsi.

        0 0
        • Chiron  

          Ale nové Alivio 2011 je už 9sp.

          Ale zase to staré 8sp. vydrží celkem dost. Já bych bral to Alivio

          0 0
      • Vilém  

        Oboji v odkazu je 8sp., coz je asi zamer tazatele. Ne kazdy to ma podle hesla, cim vic pastorku, tim vic MTB.

        0 0
        • Kubanuss  

          Jo přesně, chci 8.sp. Převody mě vyhovují a myslim, že se to i líp seřizuje. Šlo mě o to zjistit, co bude lepší, neboť s tím co mám se špatně řadí a navíc neni pěkný :D. Tak ja koupim osvědčené alívko, ale myslím si že ten altus by taky nemusel bejt špatnej.

          0 0
          • Kubanuss  

            nebo kdybych vzal tohle

            myslim že to je asi stejný akorát o toho jsou brzdy. Který systém je lepší zvlášť nebo s brzdou?

            0 0
            • scalar  

              Můžu doporučit kombinaci samostatné páčky Alivio + brzdové páky Avid FR-5

              http://www.kupkolo.cz/…-5_2118.html

              0 0
            • t29  

              Pokud máš dost místa na řidítkách, tak je lepší mít brzdové páky a řazení zvlášť.

              0 0
              • romachain  

                Ten Alivio komplet je ale zrovna fakt povedenej, pokud má standartně velkou ruku, tak je to dobrá volba…

                0 0
                • Kubanuss  

                  myslím že mám normální ruku, cenově to vyjde skoro na stejno, tak si to ještě promyslim.

                  0 0
                  • v POHODÌ klokan  

                    Jenže když pak někdy budeš chtít třeba jenom brzdové páčky, tak to nepůjde a budeš muset vyměnit oboje :( Šel bych do řešení páčky + řazení zvlášť.

                    0 0
                    • romachain  

                      Tohle je samozřejmě pravda. Na druhou stranu když si staví kolo podle nějakejch představ a má v nich jasno, pak by se osobně líbilo víc mít na řidítkách o objímku méně. Nechci propagovat jedno či druhé, jen se snažím objektivně vyzdvihnout výhody integrovaného systému.

                      0 0
                      • DaSnail  

                        najväčšia nevýhoda integrovaného systému je v tom, že je integrovaný. nemôžeš si poladiť vzdialenosť, uhol ani poradie.

                        0 0
                      • pajan  

                        Sram mečmejkr!!!! :P

                        0 0
                        • McBlacky  

                          přesně tak, už ho mám na závodáku i na FSR. je to krása. Ikdyž váhově to proti objímkám x9 je o 1gram na páru těžší :) :) :) :)

                          0 0
                • scalar  

                  Ty brzdové páčky jsou takový ty klapavý Shimana, páčky Avid FR-5 jsou funkčně úplně jinde…

                  0 0
                  • romachain  

                    Já mám celkem důkladně otestovaný oboje a funkčně to vychází na stejno. Kvalitou mají asi navrch shimana, avidy ztrácejí barvu z páky a taky chytaj vakl na čepu. Každopádně jsou ty FR-5 vřele doporučitelný: lehký, levný, funkční.

                    0 0
            • DaSnail  

              zvlášť

              0 0
    • Peslezedirou  

      Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Alivio, chodilo fakt pěkně, chod byl lepší než kdejaké devítkové řazení. Na druhou stranu lanka dát šaltr GS SLX.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.