Ram Merida FLX 1500-D, alternativy

15 nepřečtených
  • iceek

    Zdravim,

    rozhodl jsem se vymenit HT hlinikovy ram (Canyon) za carbon. Jako vitez vyberu mi vysel ram Merida CARBON FLX 1500-D. Je pry pohodlnejsi nez ciste zavodni karbonove ramy, vaha je prijatelna, nemela by byt vetsi nez vaha hlinikoveho predchudce, tuhost netusim, ale musim verit.

    Znacka Merida, nevim kde se to ve me bere, je pro me trochu problem. Neni to nic konkretniho, ale kazdy ma nejake znacky, ktere ma radeji a ktere nemusi. Ja nejak nemusim Author a Meridu. Asi ze je jich tolik, nevim, nedokazu rict.

    Proto dotaz. Nevite nekdo o ramu podobnych parametru, podobne ceny, dobre dostupny, ktery by byl vhodnou alternativou k ramu Merida CARBON FLX 1500-D?

    Predem dekuji.

    0 0
    • siafu  

      Wilier Solitario

      Tomac Type-X

      Kuota Kor

      ale přímou zkušenost se žádným z těchto rámů nemám

      0 0
    • prodi  

      kup si tu Meridu…přebrousit i s polepy, nalepit Makču-Pikču, nalakovat…a hned budeš spokojený

      0 0
    • iceek  

      Jeste nekolik dotazu na vlastniky. Jaky typ hlavoveho slozeni a stredoveho slozeni? Taky to vypada na pouze jedny dirky pro kosik na lahev? Muze to nekdo potvrdit?

      0 0
      • prodi  

        dáš tam klasicky 2 košíky, díry na to jsou. Hlávko je nějaké semiintegrované, dodává se s rámem. Střed ti ted neřeknu přesně, mám tam XTR HT II, ale mám trochu starší model.

        0 0
      • gras  

        Mám typ 800 z roku 2010 což by měla být stejná řada a tam jsou jen jedny šroubky na flašku.Dost blbý.

        0 0
      • McBlacky  

        Sharka má ten top 2010 a košíky tam ve vel 18 má dva.

        střed HTII na závit – lepší než press fit

        hlavko FSA s dost vysokým vrchním dílem, ale ten se dá nahradit z jinýho hlávka.

        hlávko dávají tutově pořád stejný (na všechny vyšší meridy). košíky a střed u 2011 těžko říct.

        0 0
        • iceek  

          Stred a hlavko jsou rekneme v poho, ale ten jeden kosik me dost vrta hlavou. Kazdopadne diky.

          0 0
          • Sharka1  

            Myslim, ze by tam mely byt diry na dva kosiky, neni duvod tam delat pripravu jen na jeden. Nicmene u mensich ramu (napr u te me 18) do kosiku na sedlove trubce dam pohodlne jen 0.5l bidon, vetsi uz jen hodne tezko.

            0 0
    • satch  

      Ahoj, zeptám se tady. Jak moc velkej přínos je u tohoto (FLX) rámu karbonová sedlovka. Hlavně když vezmu, že je tam 31,6 a bude to 350ka vysunutá zhruba na 2/3. V porovnání s nějakou hlínou. Popřípadě co konkrétně za sedlovku by mělo smysl tam dát… aby byl poznat nějakej efekt. dík moc

      0 0
      • Azmir  

        Carbonová zřejmě bude mít vliv na výsledné pohodlí (pohlcení vybraci a mírných nárazů). Ovšem jestli ti jde opravdu o toto tak se podívej spíš po „měkčím“ carbonu, ne jako ritchey wcs např.

        0 0
        • satch  

          Jde mi přesně o tohle. Funkci karbonu u sedlovky chápu, zajímá mě to v konextu s tím rozměrem 31,6 a váhou jezdce kolem 70kg. Právě proto, že se ty karbony hodně liší, tak by mě zajímalo, co by mělo smysl a u čeho už rozdíl proti hlíně nepoznám.

          0 0
          • Azmir  

            To by ti tu měli napsat spíš ti, kteří ozkoušeli mnoho druhů carb. sedlovek, být tebou kdyžtak založím nové téma, tu se ti asi nikdo takový neozve.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.