• DaveX

    Dobrý den, jsem tady nový a doporučilo mi toto fórum pár kamarádů.

    Chtěl bych se Vás zeptat, jaké kolo by jste mi doporučili do ceny 13 000, max. bych mohl spustit 14 000 ale více opravdu né. Preferuju spíš web mojekolo.cz, protože mám prodejnu a servis hned ve vedlejší vesnici.

    Vybral jsem si toto kolo: http://www.mojekolo.cz/…0-disc-grey zdá se mi hodně dobré za tu cenu s dobrou výbavou.

    Budu rád za každou poznámku či za radu. Nebojím se koupit i jiné kolo, zkuste poradit a já to zvážím. Díky moc kluci, pěkný zbytek dne.

    0 0
    • PatrikL  

      Je to v pohode bicykel… Dobrý výber.

      0 0
    • Carloss  

      za tu cenu nejlepší volba

      0 0
    • duk  

      Souhlasím je to hodně dobrej kup, rám je celkem dobře dimenzovanej, mě Avalanche vydržel 6 sezón (zhruba 30 000 km, možná víc) a je jako novej :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pokud zůstanem v tomhle kšeftu, tak ten Pells se mi zdá o chlup líp vybavenej a o 800g lehčí. A navíc je obutej do Saguara.

      0 0
      • Ossis  

        Jak je to s dostupností? Když sem se byl na podzim kouknout na Furyho v Halfords, tak už tam žádnej pro rok 2009 neměli.

        0 0
      • maajkee  

        Já bych do carrery nešel, jako hup sem hup tam bajk dobrý, ale maj strašně těžký rámy a třeba u toho krakena i mrtě těžký ráfky, měl jsem ty strongmany na vulcanu a je to děs běs.

        Když už tak bych šel do nějakýho toho Boardmana, koukal jsme na ně dneska, nejlěvnšá myslím 14 nebo 15 tisíc, ale maj fakt moc hezký rámy, začištěný sváry jako u canóna, docela jsme zíral.

        Jinak to GT vypadá skvělě!

        0 0
    • Pumsc  

      http://www.cykloworld.eu/…850-trail-d/

      toto bych taky zařadil do výběru…

      0 0
    • DaveX  

      Díky chlapi, takže tím chybu neudělám. Najedu tak 2000 – 4000 km ročně, tak si myslím, že pro mě hodně dobrá volba.

      0 0
      • duk  

        Určitě. Hlavně můžeš časem upgradovat, až zas budou peníze. Na Avalanche nedám dopustit, má hrozně příjemnou geometrii a třeba ve sjezdech se to kolo chová ukázkově. :-)

        0 0
    • DaveX  

      A myslíte, že mi bude velikost M dobrá? Mám 174 cm :)

      0 0
      • slavekRM  

        Na to si dej pozor, velikost M – tedy 16 ti bude určitě malá.

        0 0
        • mr.kokos  

          Ne ne M je 18. Měřím cca 175, mám eMko a je akorát.

          0 0
          • DaveX  

            No já mám za to, že Mko je 18.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Seš tak na hranici 18/19, záleží na délce končetin. 18.5" bude v pohodě. Já jezdím se svýma 184cm 19,5".

              Pokud to máš ale „za rohem“, tak si na to klidně sedni a vyzkoušej i jiný velikosti, to bude nejlepší.

              0 0
            • duk  

              Pokud si nejseš moc jistej velikostí, bral bych Lko, GTčka maj kratší rámy, než je obvyklé a v malý velikosti by to mohlo bejt už moc krátký.

              0 0
              • DaveX  

                Tak to Mko je 18,5 byl jsem si na tom sednout a on mi říkal, že když sesednu tak by mi to nemělo zasahovat do rozkroku :) no trochu mi to zasahovalo ale bylo to v pohodě. Tak nejspíš bude ideální to Mko 18,5.

                0 0
            • slavekRM  

              Jo, máte pravdu, docela jsem se přehlídnul…

              0 0
      • Kubas.1  

        Já mám 184cm, Avalanche v L-ku. Sedlovku sice mám vysunutou skoro nadoraz, ale větší bych nechtěl. Sedí parádně ;-)

        0 0
      • Dan  

        Jezdím taky Mko. měřím 176 a je to dobrý!

        0 0
    • op  

      Neznam zrovna brzdy Tektro Auriga, ale ja bych v tyhle cenovy kategorii spis do diskovych brzd nesel.. Jinak GT Ava schvaluju. :)

      0 0
      • PatrikL  

        ja som tento rok s tektro auriga comp prešiel niečo málo cez 4000 km, nikdy nesklamali a som veľmi spokojný :) Veľmi jednoduché – čiže sa tam nedá veľa vecí pokaziť – a dostatočne účinné. Za tých 4000km som ich vôbec neservisoval ani nič podobné :) Čiže sú to dobré brzdy do lacných bicyklov…

        0 0
      • Smazaný účet  

        aurigy nejsou žádná amerika. mají dost slabý dávkování a brzdnej účinek, aby z nich dostal jakž-takž výkon, tak se musí udržovat pořád suprčistý a seštelovaný. v případě upgradu bych začal právě brzdama.

        0 0
        • PatrikL  

          ja som ich ani raz nečistil ani nenastavoval… :D

          Na 180mm kotúči super, pri 160mm zadná stavba bicykla rezonuje a celkovo to ide slabšie… Blbé sú len páčky, čo majú malý rozsah polohovania… Ani v servisoch sa na ne nesťažujú – na to koľko sa ich predáva na lacných merida, gt a pod. bicykloch…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jel sem je právě na GT Avalanche a připadají mi slabý. Problém bude taky v tom, že srovnávám nesrovnatelný. Jezdím totiž XT a ty sou oproti tomu výrazně efektivnější až jedovatý. Bratrovi navíc za jízdy samovolně vylítl čep z páky, tak to mohlo být i o hubu (to ale soudím spíš jako vadu kusu).

            0 0
            • PatrikL  

              na gt avalanche sú 160mm alebo 180mm kotúče? Ak tam sú 160mm tak to bude možno ten problém :) Ale pravda, občas som musel použiť aj 2 prsty, lebo trochu viac sily potrebujú :)

              0 0
      • DaveX  

        V této ceně má každé kolo nějaku výhodu a nevýhodu, je těžké najít zcela ideální kolo. Kamarád od nás ze vsi má stejné brzy, co jsou zde a je s nimi nadmíru spokojený.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na svou cenovou kategorii sou slušný. Jen říkám, že kdybych si ten bike koupil a v budoucnu uprgradoval, tak asi začnu brzdama. Ne proto, že by byly mizerný, ale že bych chtěl do vyššího levelu.

          0 0
          • Hornet  

            Aurigy nebrzdili az tak zle, ale asi po mesiaci zacali tiect, isli na reklamaciu a dali mi tam Sole…tak to bola ozaj bieda. Presiel som na XT a spokojnost :-)

            0 0
    • Hornet  

      Tiez ti schvalujem vyber :-) vyborna cena. Mam Avalanche od 2007, maximalna spokojnost. Odporucam ti vymenit plaste za nieco rychlejsie, Nevegaly su tazke a pomale, ale teraz v zime do terenu budu dobre.

      Velkost pre teba urcite M. L-ko ti bude na 100% velke. Mam 170cm a tiez M-je to akurat.

      0 0
      • Charlie_R  

        jj, mam 182cm a L bylo na me az az.. u GT je to myslim 19,5"

        0 0
        • Hornet  

          Vyskusal som L-ko v predajni :-D pre mna ako na konovi. Tebe to mohlo byt tak na hranici. Ale mensi bike je hravejsi :-)

          0 0
          • Petr L.  

            Vzal bych do uvahy i toto kolo http://www.mojekolo.cz/…-rover-black. Pokud budou ochotni tak za nejaky doplatek by ti tam mohli hodit Toru z vyssiho modelu. Popremyslej taky jaky posed ti vyhovuje, jestli vzprimenejsi (GT) nebo natazenejsi (Leader Fox).

            0 0
      • DaveX  

        Takže včera jsem si byl kolo vyzkoušet a byl jsem nadšený. Takže první dojmy jsou dobré, uvidíme, jak se to ukáže v terénu :)

        0 0
        • Ossis  

          Takze Avalanche ;)?

          0 0
          • DaveX  

            Ano avalanche :) bavil jsem se v obchodě přímo s profíkem přes GT a doporučil mi ho ve všech směrech. Že bych u ních (mojekolo.cz) těžko v této ceně hledal lepší kolo.

            Mám i zajištěný servis kousek od domu, tak to je hodně dobré.

            0 0
    • pepino  

      Všude budu cpát Halfords:) Ale nedělam tam, ani nemám procenta :-) http://www.halfords.cz/…ra_fury.html

      0 0
    • DaveX  

      Tak dneska si jedu pro toho avalance :)) http://www.mojekolo.cz/…0-disc-grey

      Líbí se Vám ta barva? Včera mě totiž přepadlo úplné dilema, jestli se mi vlastně líbí :) myslím, že takovou barvu nemá každý a bílá je čím dál tím více používaná, ačkoli se mi líbí více :)

      No jsem zvědavý, ale v obchodě vypadalo to kolo úplně krásně

      0 0
      • Hejdik  

        Bílej mor začíná být všude(touhle dobou už asi bude i na mých gripech:-)))

        No mě osobně se ta barva líbí ale to snad musíš vědět nejlíp sám,ne?

        Za sebe říkám ano,protože tohle je „bohužel“ jedno z mála GT,ne kterém se mi líbí barevný design,narozdíl od jiných GT-kolegů z poslední doby(teda kromě carbonového Zaskara).

        Kde jsou ty doby,kdy mělo GT nádherný nástřiky,teď je to hrůza.

        0 0
        • DaveX  

          jojo mě se to líbí, opravdu jedno z mála, co vypadá slušně :)) jen mě přepadla jakási depka v noci, pořád jsem měl v hlavě totiž bílé, tak chci znát trochu více názorů :))

          Kdybych vydělávál 30 000 měsíčně, tak mě to netrápí :) bohužel studuji, tak věci, které si kupuju, si pořádně promýšlím

          0 0
      • Ossis  

        Přemejšlel jsem podobně, akorát že o zelený. Nakonec jsem si taky vzal šedou a nelituju. Naživo vypadá úplně jinak než na fotkách, protože ty polepy jsou hodně zářivý. A abych tě potěšil, tak spolubydla si taky koupil šedivýho avalanche 1.0… Tedy to spíš vypadá, že vyjímkou je ten, kdo nemá šedou ;).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.