Rada při koupi 29er - Canyon Al 6.9 r.v.2012

89 nepřečtených
  • Dandula007

    Nedávno jsem žádal o pomoc při rozhodování o koupě kola Merida Big Nine 1500 r.v. 2013 a nakonec to nedopadlo, prodávající z Ostravy p. Jiří Drastich lhal a kolo neprodával, jen se tím bavil. A tomi kvůli tomu pod rukama uteklo spousty krásných kol:-((

    Proto poprosím o rady pokud má někdo s tímto kolem o které mám vážný zájem, typem, zkušenost, ať nešlápnu vedle.

    Děkuji za vaše rady.

    http://www.cyklobazar.cz/…and-al-2012/

    0 0
    • Dag  

      V inzerátu je model 7.9. Má drobné ůpravy, jako sedlovka,řídit­ka atd.

      Mám model 6.9 a jsem s ním max. spokojen. Myslím že tím nešlapneš vedle. Nevím jestli bych šel do ojetiny.

      0 0
      • Dandula007  

        Aha, jiný typ. Z prodejcem jsem mluvil, komponenty na kole jsou nově osazeny. Na nové s touto výbavou nemám. Hledám bike 29er do 30.000kč

        0 0
      • Dag  

        trosku jsem to popletl. V inzerátu je model 8.9 model 2012.Já mám model 7.9.

        Jinak pokud by to mělo být do 30.tis, tak nevypadá špatně ten Yellowstone AL 6.9. pokud by to měl být CANYON

        0 0
        • Dandula007  

          Podmínkou není CANYON jen mě oslaovil ten inzerát a kola z jejich stránek se mi moc líbí. Pokud to porovnám s meridou, CANYON je pecka. Jen nevím zda nový levnější model, nebo ten pěkně osazený v inzerátu.

          0 0
          • Dag  

            Nevím. Určitě nelituju toho, že jsem koupil nové.

            Kupoval jsem Grand Canyon 7.9 ve slevě a byl suprový kuz. Vyšlo mě to na necelých 30.500,– i s poštovným a balným.

            Nové je nové.

            0 0
            • Dandula007  

              To nové je velmi lákavé. Asi musím počkat na lepší kurz pokud někdy bude.

              0 0
            • JuraXC  

              30 500 tis? na netu udávají cenu kolem 33 tis + poštovný do ČR a balný… takže se dá smlouvat? :D jaký jsi měl dojmy kupovat kolo „přes net“ neosahat si to… žádná prodejna v ČR atd. … Mě osobně to na důvěře moc nepřidává… TAKÉ UVAŽUJU O 7.9

              0 0
              • Dag  

                Jelikož jsem kupoval koncem září kdy byli u CANYONU výprodeje a ještě k tomu bylo euro v den obědnávky pod 24.50, tak mě to vyšlo na dobré peníze.

                Jinak jak píšeš, byl jsem z toho nákupu značně nervozní.

                Geometrii a velikost kola jsem si mohl vybrat jen z tabulek a nebyl jsem si jistý jestli bude Mko velikost na mých 180cm to pravé.

                Když už jsem se rozhodl, obědnal a zaplatil těch 30.5tis. trvalo asi 4–5dnů než mi přišlo potvrzení obědnávky a přijetí platby. Byl jsem z toho celkem nervní že to trvalo tak dlouho když se peníze posílají na účet do ČR.

                Vše probíhalo OK a po potvrzení platby jsem měl olo za 2 dny doma. Komunikace přes net byla perfektní. Kolo je nádherné a mám z něho velkou radost. I za těch 33tis co se prodává, bych do něho šel a určitě bych měl z něho stejnou radost.

                0 0
                • JuraXC  

                  pořád vě mě převládá názor -kolo si napřed osahat, vyzkoušet a až pak koupit… přece jen nekupuju např. varnou konvici z netu za tisícovku… :D

                  0 0
                  • Dandula007  

                    To naprosto souhlasím. Proto jsem jel do Znojma okouknout model M co se prodával a pokud bych nevzal odpána, objednal bych z netu. Osobně mě kola Canyon překvapila, v tom pozitivním slova smyslu.

                    0 0
                    • JuraXC  

                      jaký máš názor na CTD systémem… nevadí ti ovládání přímo z vidlice? přecejen z řidítek by to bylo fajnovější

                      0 0
                      • Dandula007  

                        Mam za to že dálková lock out mam. Zapnuto-vypnuto

                        0 0
                      • Dag  

                        Byl jsem též zvyklý na lock z řidítek a měl jsem z toho strach. Až tak mi to ale nechybí a natáhnout se ne páčku není problém. Ono člověk to zase tak často nepřepíní.

                        Jinak vidle chodí suprově a to ji asi ještě nemám ani pořádně zajetou.

                        0 0
                        • JuraXC  

                          jj pravda… no asi jsme nakloněn ke koupi, zatím žádné velké mínusy nikdo nenámital ani jsme nenašel

                          0 0
                          • Dandula007  

                            Záleží prostě na tobě. Je to kus od kusu. I kolo za 100.000kč ti nemusí padnout či se může ******.

                            0 0
                          • Dag  

                            Já za sebe kolo můžu jen chválit. Než jsem ho kupoval, projel jsem si různé 29". Od RB, Ghost, Cube, Giant, Specialized, MRX, Gianta jsem jel i Anthema 29". Canyon mi príjde nejlepší poměr cena/výkon a jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl pro něj.

                            0 0
                          • JuraXC  

                            dík moc za názory… mám domluvený půjčení 29 od pellsu, škoda že tohle nejde projet… uvidím ale tak 80% jesem pro 7.9.. u pellsu ten jejich řístup jee šílenej :D

                            0 0
          • Pepa1978  

            Danieli je mě tvého myšlení a tebe samotného opravdu líto.Ty jsi myslel ,že když si koupíš kolo z netu ,že ti ho budu přednostně servisovat ? Vysvětlení pro ostatní čtenáře jest : Zmíněný Daniel se stal mým zákazníkem tím způsobem,že si u mě zakoupil cca před 5 lety Jk Acstar tuším Stream v ceně cca 12 tis kč mínus nějaká sleva. U mě má každý zákazník jak předprodejní servis,tak jakýkoliv servis rok zdarma. Přednost v servisu má i když kolo je staré třeba 15 let. Co se týče známého Daniela(v žádném případě ne kamaráda!)kdykoli přijel i po více jak 2 letech měl veškeré servisní úkony zdarma a téměř na počkání a že to vždy přivezl jako hnůj to zde nezmínil. Nicméně jeho přítelkyně měla také kolo ode mě a nemůžou si ani jeden stěžovat že by jakákoliv práce byla provedená špatně ,nebo trvala dlouho(proto je z toho Daniel asi smutnej,že byl spokojenej a vždy měl perfektně seřízené kolo bez starostí). Dál, rodiče manželky Daniela mají také kola ode mě a dodnes se o ně starám včetně oprav i jiných takzvaných kol určených do práce ,nebo na pivo a jsou spokojeni jak oni tak i já je rád vždy vidím. Živnost mám více než 20 let, která je postavená na péči o zákazníka tz: Zákazník si odemě zakoupí kolo a má kdykoliv přednostní servis at zadarmo, nebo slevou z ceníkových cen a toto platí bez vyjímky. Většinou si člověk koupí bicykl aby jezdil tím pádem pokud jde o běžné seřízení v sezoně většinou druhý den si kolo vyzvedává a jde drandit dál i kdybychom měli jeho kolo opravovat do půlnoci. Daniel je státní zaměstnanec s bezstarostným životem ,který pracuje 8h denně a vůbec netuší ,že v sezoně nemám čas. prostor na jakési kola z internetu a neví co obchod a s tím spojené věci obnáší. Shrnuli vše: Daniel vymýšlel blbosti Cube Canyon atd. Já mu nabídl ne ASPECTA ale SCALE 960 ! S PŘÁTELSKOU SLEVOU !!! Nemyslím si že Scale 960 je špatné kolo a navíc je barevně podobné Canyonu.A mluvili jsme i o tom,že kolo si kupuje i se servisem a takovej levej člověk jako je Daniel servis potřebuje často. Dál Daniel zminuje mě ,ale nezminuje zde že se pokoušel kolo servisovat i v jiných servisech v Jičíně a neuspěl ,nebo si z těchto servisů dělal potom legraci atd. Dál někdo tu reagoval a přesně toto odhadl strávil jsem s Danielem hodiny vybíráním kola a potom hodí na mě dlabanec, tak přece logicky Daniel mě podvědomě zklamal,že přes veškerou mou péči si koupil kolo jinde tak já přece nejsem povinen seřizovat mu kolo za pár kaček ,které má někde z netu.Je jasné ,že internet.obchody mají nízké náklady na nájmy ,zaměstnance atd.(nicméně Daniel by měl kolo ode mě se slevou) , zase na druhou stranu ,když si koupi kolo z netu nemůže automaticky počítat s tím že všeho nechám a půjdu dělat jeho napadáme sprosté slovo. Jedno je jasné opravuji kola pouze ode mě a pokud je mimo sezonu volněji tak občas opravím stálým zákazníkům i jiná kola a takto to dělá většina silných prodejců ,kteří preferují péči o svého zákazníka. V sezoně mám většinou na dveřích ceduli do odvolání opravujeme kola zakoupená v našem obchodě a toto Daniel dávno ví a věděl.Dál, člověk pokud chce kolo se servisem a veškerou péči měl by si ho koupit nejlépe v místě bydliště. Nebo hold si ho servisovat sám ,nebo na internetu :-D A není to o tom komu narostl hřebínek atd. S úsměvným pozdravem Josef Souček

            0 0
            • Vilém  

              Tak ti nevim, jesli sis touto archeologii zrovna pomohl.

              Tak snad sis aspon ulevil.

              0 0
        • MJ24  

          to já bych asi kvůli rámu vzal tu ojetinu jak nový Yellowstone AL 6.9.

          0 0
          • Dag  

            to já bych radši vzal kvůli rámu nový Grand Canyon 7.9 :-)

            0 0
          • Dandula007  

            Pochopil jsem dobře, že ojetina lepší? Jinak koukám, že máš tento model.

            0 0
            • MJ24  

              no chtěl bych rám Grand Canyon ne Yellowstone, to jestli nový 7.9 nebo ten ojetý který jsem na živo neviděl a ty nejspíš ano, to nechám na tobě

              0 0
    • Dandula007  

      Nové modely, které mě oslovily jsou:

      http://www.canyon.com/…parator.html

      0 0
      • Dandula007  

        Aha, nic se nezobrazí, takže:

        http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

        http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

        Barevně a cenově lépe dosahuji na červeno-černý model

        0 0
        • tomxxx  

          Je to na tobě, to z bazaru je lépe osazené a levnější než nová 7.9, ale zase z bazaru. Na druhou stranu nová 7.9 má foxku. Nevim jak je na tom to carbonový DT swiss s tuhostí, ale asi jí moc nepobralo (cenově je to trochu luxusnější vidle), záleží kolik vážíš.

          Jestli ti nevadí bazar, zavolal bych mu a domluvil lepší cenu. Dal bych za to tak 25, když ukecáš níž, jen dobře, ale za 30 to neprodá.

          0 0
          • Dandula007  

            Prodávající nesleví prý ani korunu, je to nějaký MTB závodník a za kolem si stojí, že je fakt jako nové, prý ho nově pro sebe osadil ale kolo dostal jiné, proto toto prodává.

            Jinak vážím 75kg, nikdy víc se nedostanu a měřím 175cm.

            No, takže dilema. Buď nové, letošní model a dražší s vidlí FOX pokud nekoupím levnější verzi (vidle reba), nebo slušně osazenou, ale jetou údajně pár vyjížďkami.

            Nemam páru jak rozhodnout:-((((

            0 0
            • Dag  

              Právě podle toho že je dotyčný závodník, bych moc nevěřil tomu, že je kolo jemně jeté pár vyjížděk.

              0 0
              • Dandula007  

                Ach jo, mam hlavu v pejru a pořád nevím nevím.

                0 0
              • tomxxx  

                Od závodníka bych kolo nikdy nechtěl, ani od amatéra závodníka, vim jak na prdel dostává moje kolo. Kdyby se na to kouknul někdo kdo trochu rozumí, tak se dá poznat, jak moc je jetý.

                Jinak grand canyon se bohuzel s rebou koupit nedá, aspoň nevidim. Yellow stone je taky peknej, ale grand je lepší rám (PM uchyceni zadni brzdy, rozsirena hlava, pevna zadni osa).

                0 0
            • tomxxx  

              Neni na tebe ta bazarovka náhodou trochu velká? Měřim taky 175 a 18' bych si teda nekoupil. Záleží jak máš dlouhý nohy, ale já sedlám 16,5 s dlouhou geometrii, takže je to na délku větší jak 17 a je to naprosto perfektní.

              Taky mi přijde, že pro nás mrňata je 29 děsnej tank, ale to je každýho věc, já se na tom necejtim a 27,5 je zatim moc drahý.

              0 0
              • Dandula007  

                Tak jsem dneska udělal měření dle návodu i video návodu na stránkách www.canyon a musím říct, že při mé výšce 176cm a váze 75 kg mě to určilo rám velikosti S (16,5). Mam normální postavu, ruce nohy normál k tělu jako celku, nijak nevyčnívám. Fakt jsem překvapený. Malinko jsi mě nahlodal ohledně velikosti 29er, ale toto kolo nemam možnost kde zkusit. Trek či merida o velikosti kol 29er pohodička a překvapení jak to jezdilo.

                0 0
                • Dag  

                  Měřím 180cm a mám Mko. Myslím si že Sko je na tvých 176cm spíše malé. Bych Ti asi doporučil spíše Mko.

                  To Mko je na mě spíše menší než větší.

                  0 0
                  • Dandula007  

                    Sere mě, že fakt bych to kolo nejraději projel. Akorát budu nasranej když mi dojde jiný rám a zase vše vracet a měnit:-(

                    0 0
                    • Dag  

                      Zkus zavolat zástupci CANYONU pro ČR a pobavit se s ním o tom. Já jsem mu volal a byl celkem ochotný se o velikosti pobavit a zodpověděl i další dotazy.

                      https://www.canyon.com/…contact.html

                      Dole je uvedené tel. číslo.

                      0 0
                      • hony007  

                        Je na to tady celý vlákno Canyon CZ/SK.

                        0 0
                      • Dandula007  

                        Dneska jsem mu shodou okolností volal, ptal jsem se ho jak je to ohledně potvrzení záruky po ujetí cca. 200km, aby nebyl do budoucna problém s případnou reklamací.

                        Nevím zda mi poradí ohledně vyzkoušení jednotlivých modelů.

                        Komunikace v pořádku, mám buď volat, nebo psát e-mail.

                        0 0
                        • Dag  

                          a co ti zodpověděl na dotaz? Já jsem si totiž nikde nevšiml, že bych musel po 200km na servis.

                          0 0
                          • Dandula007  

                            Klasikou je v cyklo prodejně, když koupím kolo, že po ujetí např. cca.200km jedu na přetažení uchycení, doladění přehazovačky a takovou tu technickou kontrolu, aby vše fungovalo jak má, nikde nic nedřelo a neklapalo.

                            U Canyonu jim je to jedno, prý záleží jen a jen na tobě zda si kolo někde nebo sám překontroluješ, toto potvrzení do servisní knížky nepotřebují, protože servisní knížku nedávají, záručákem je jen faktura.

                            Manželka má Meridu, a v její servisní knížce je uvedeno, že po ujetí 500 km musí navštívit prodejnu, aby jí potvrdily kontrolu kola.

                            0 0
                            • Dag  

                              ono trošku šikovný cyklista podle mě zvládne udělat tu prohlídku sám. Kdysi jsem si kupoval kolo v Havířovském TEAMSPORTU a chtěli po mě za tu prohlídku nějaké peníze. Už ale přesně nevím kolik. Jsem se celkem divil.

                              0 0
                • tomxxx  

                  Hele u většiny značek bude S už malý. Já se nějak neměřil, ale spíš bych řekl, že mám trochu tratší nohy a ke všemu je moje kolo dost natažený, takže mi 16,5 sedne. Od jinejch značek bych si to musel zkusit, ale spíš bych bral M.

                  Těch 175 je většinou přesně na hraně a je otázka, jestli vzít ještě S nebo už M. Chce to nějak zkusit. Ten canyon určitě někde půjde vyzkoušet.

                  0 0
                  • Dandula007  

                    Rozhodl jsem se zítra vyjet 200 km do Znojma a kolo okouknout, případně koupím,prodávající mě ujišťuje (uvidíme), že kolo je opravdu jako nové a skoro nejeté. Je to velikost M, tak to prubnu. Jinak hold pěkná projížďka do cyklo Hatě:-)

                    0 0
                    • Dag  

                      Tak jak si dopadl?

                      0 0
                      • Dandula007  

                        Poslušně hlásím, že jsem neodolal a kolo koupil. Měl jsem sebou kamaráda na rady a odvoz, který 29er už má a jezdí (gary fisher-Paragon). Rám není poškrábaný, jen u klik je to odřené, prý od spadnutého řetězu. Přesmykač není X.O ale prodávající dal XT, aby to ladilo s přehazovačkou XT. Prodávajícím byl zaměstnanec na Hatích v cyklopointu, tak se kolo hned poladilo. Cenu jsem ponížil o 1000kč, níž pán nechtěl jít ani omylem. Vidle maká jak má, do ní nevlezu, není poškrábaná na nohach, takže musím věřit. Zdarma ke kolu jsem dostal funglovku pumpu na vidli. Váha kola je bez pedálů 10,9kg, zítra tam dám nášlapy.

                        Nepřeje teď počasí, vyjížďka musí počkat.

                        0 0
                        • Dandula007  

                          A ještě pár fotek

                          0 0
                        • kubad  

                          podařené , ať ti jezdí gratulace

                          0 0
                          • Dandula007  

                            Děkuji, pevně v to doufám. Už vyhlížím jaro z okna. Jinak si kolo budu základně ladit sám, větší servis na kolo musím někde v Jičíně sehnat. Po koupi jsem kontaktoval kamaráda, má servis cykloservis SOUČEK Jičín, ale ten když zjistil, že kolo nekoupím od něho a už jsem koupil jinde, tak mi dal do servisu zákaz. Prý cizí kola neladí. Předtím jsem u něj za poslední 2 roky koupil 4 MTB kola, komplet výbavy na kola včetně bot a oblečení. Hold podnikatelům narostl hřebínek a jsou asi za vodou. Jsem z jednání pana Josefa Součka z Jičína velmi zklamaný.

                            0 0
                            • kubad  

                              aspoň se to naučíš :D

                              0 0
                              • Dandula007  

                                No, bude to boj. Nemám tolik potřebné vybavení, nějak to ale pujde.

                                0 0
                                • Azmir  

                                  Žádný boj to není, na seřízení brzd, přehazovačky, přesmyku a řazení ti stačí imbusy a šroubovák, vidli předpokládám rozebírat nebudeš. Jinak nevím moc co jiného bys chtěl udržovat a jaké nářadí bys chtěl, imbusy a šroubovák stačí na základní servis.

                                  0 0
                                  • Dandula007  

                                    Chci si pořídit na kolo jen nějaký stojan. Vím, že na seřízení stačí imbus a šroubovák, ale nikdy jsem kolo neladil. Budu tápat než něco naladím. Vždy cykloservis a kamarádi, které už nemám:-))

                                    Seru na cykloservis a rozjedu to sám:-))

                                    0 0
                                    • Azmir  

                                      tady najdeš vše potřebné.

                                      0 0
                                    • hony007  

                                      Abys netápal.

                                      http://www.ivelo.cz/…-servis-kol/

                                      0 0
                                    • šlapatko  

                                      No jestli jsi s Kamarádem (známým) nevyjebal.Nejlepší jsou hodiny strávené hledáním vykecáváním a potom se kolo koupí jinde.Samozřejmě se mohu mílit.Jen jsem podobné situace zažil.

                                      0 0
                                    • tomxxx  

                                      Možná mě někdo ukamenuje, ale normálně ty stojany, aby za něco stál, stojej minimálně 2000 (spíš 3).

                                      Na domácí kutění, kdy upneš kolo párkrát do roka, stačí stojan z lídlu. Fakt Lidl nesnášim, ale má ho hodně lidí a za 700 je to perfektní. Do servisu bych si to ale nepořídil.

                                      0 0
                                      • Dandula007  

                                        Do sklepa si něco svařím, nebo jak říkáš LIDL nabídku stojanu měl a jistě bude mít a stojan jsem již měl možnost u známého vidět a na to domácí kutění stačí.

                                        0 0
                            • hony007  

                              Fakt kámoš :(

                              0 0
                            • oddie  

                              Kamaráda :D

                              0 0
                            • pavel156  

                              Bohužel, tím je Souček známej.V dnešní době nepochopitelný.

                              0 0
                              • Dandula007  

                                Jinak kolo 29 er jsem sháněl okolo 2 měsíců. Informace a testování kol jsem využíval všude možně, kde jen to šlo. Zrovna v cyklo-servisu Souček jsem chtěl koupit takové to kolo, jak jsem psal, celá rodina byla Součkovi věrná a vždy jsem jeho práci chválil. V katalogu pro rok 2013 i z loňska 2012 se hledalo, ale kola která Souček nabízí (Giant, Kellys,Trek už moc nechce, Rock Machine a hlavně Scott)mě ani jedno neoslovilo. Hlavně barevné kombinace mě neoslovila a když se našlo co se mi líbilo, tak cena převyšovala moje možnosti. Nikdy bych nikoho neochcal a zbytečně netahal rozumy. Mým velkým favoritem byla značka CUBE (LTD PRO 2013)- tip mam zde z bike fóra. To jsem říkal hned od začátku, pro mě super barevná kombinace a na to moje ježdění super stačí. Ptal jsem se Součka, zda by mi kolo přes sebe koupil,abych mu zůstal věrný. Na to mi řekl, že si mam koupit Scott Aspect, že je CUBE na hovno a abych měl u něho servis a hlavně že CUBE nedělá. Každopádně důrazně zopakoval, dobře si rozmysli kde a co koupíš. No, vybral jsem nakonec CANYON a poznal jsem co tím myslel. 20 let přátelství a mé utrácení v jeho kšeftu je fuč. Nic neocenil, prostě to bere jako že u něj nekupuji, tak ať jdu do ******.Asi si myslí, že se z toho poseru. Jen mě překvapuje, že vždy dělal i cizím kola, byl jsem toho v jeho dílně přítomen a hlavně cykloservis znamená, že dělám cykloslužby.Nikde nemá ceduli a ani neříkal, jen kola od nás koupená servisuji.To by si moc nevydělal. Prostě pro mě VELKÉ zklamání a špatný máčo obchodník. Já to tímto uzavírám, ať si každý myslí co chce.

                                Jinak děkuji za tipy při opravě kola ze stránek ivelo.cz, moc mi to jistě pomůže, fakt díky moc!!

                                0 0
                        • Bafoon  

                          krasavec, ta DT vidle k tomu sedí

                          0 0
                          • Dandula007  

                            S touto vidlicí nemám vůbec zkušenost, FOX je mi známější a bližší, kamarád jezdící závody tvrdí, že mam pod rukama vyloženě sportovní a závodní vidlici. Údajně není tak citlivá jako FOX při drobných nerovnostech. Těším se na nejbližší projížďku, abych to ocenil sám:-))

                            Mam ještě prosbu, u kola mam brzdy FORMULA FR a jejich účinek není takový jak bych čekal. Při zmáčknutí (razatním) je účinek tak okolo 60% a působí na mě dost houbovitě. Samozřejmě zabrzdím, ale není to hned. U špalků při minulém kole jsem stál jako přibitý a při takovém to zmáčknutí bych letěl přes řidítka. Destičky mají cca. 80%. Prodejce mi říkal, že před mým příjezdem před prodejem kolo umyl a namazal, tak prý asi otřel kotouče něčím mastným nebo sprejem na pneumatiky, aby se leskly. Čím mohu bezpečně a jak ošetřit kotouče.

                            Děkuji za radu mého dětinského dotazu:-))

                            0 0
        • tomxxx  

          Teď koukám, že nová 7.9 má brzdy elixir 3. Já mám na kole právě Formule RX, co jsou na tom bazaru a brzděj slušně, což se o elixirech říct nedá. Jinak další neduhy, jako je vakl na páce a blbý odvzdušňování maj oboje brzdy.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.