• treatt

    12.5., tedy ve čtvrtek, startuje letošní ročník ultramaratonu Dirka Okoli Slovenije, nebo-li opravdu RASovina (Race Around Slovenia), ve kterém je zapsána velká česká stopa, minulý rok dokončila tenhle závod jako jediná (a tím tedy vyhrála) žena Hanka Ebertová a v roce 2009 dojela druhá za Caroline Van den Bulk..

    O co přesně se jedná? Zhruba 1 150km v jednom zátahu (ne, opravdu to není etapák) s tím, že jsou vypsány jednotlivé etapy, ale asi lépe řečeno erzety, které je potřeba zajet v limitu, aby závodník mohl pokračovat dál.

    Letos bude rozhodně velký důvod závod bedlivě sledovat, bike-forum totiž bude mít na startu svého statečného, Ječňáka!

    Tohle vlákno tedy slouží k podávání informací a zpráv z boje, prostor pro podporu a fandění..

    Pro představu:

    etapa 1

    etapa 2 a 3

    etapa 4

    etapa 5

    etapa 6

    etapa 7

    etapa 8

    etapa 9

    etapa 10

    etapa 11

    etapa 12

    Jinými slovy pěkné kolečko, určitě to bude malina! :)

    Anketa: Kdo se na tohle vydá, je

    0x
    0%
    1x
    3%
    7x
    20%
    1x
    3%
    1x
    3%
    1x
    3%
    3x
    9%
    0 0
    • MJ24  

      já fandím Trchalíkovi, teda pokud odstartuje.

      0 0
    • raceman  

      drzim palce jecnakovi :)

      0 0
    • JSt  

      kdo se na to vyda, je dirka :-)).

      za 4.5 dne dat 1150km nevypada tak hrozne. zajimavejsi je to az pri pohledu na profil :-D

      0 0
    • Paja  

      ***** fandim…je to robot, o tom zadna…

      0 0
    • jecnak  

      No ja jen ziram. Jeste zarezavam v praci a objevi se tu tohle :-)

      0 0
    • Mikikuba  

      online report bude i na mých stránkách a když se zadaří i s fotkama:).mám tam i reporty z minulých let jak trať vypadá.je téměř totožná.a samozřejmě další data včetně limitů,profilu, délky a převýšení

      0 0
    • Tomahomo  

      Původně sem takové vlákno chtěl založit, ale stále nějak nebyl čas :o) Samozřejmě, že budu držet palce.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Proslycha se ze az to Jecnak dojede, tak se vyspi (aby dobil baterky, jak by rek Karliner) a pak to vezme domu po vlastni ose. Je to pravda?

      0 0
      • karliner  

        Taky jsem to slyšel. Ale prý přes Alpy, aby se projel přes pořádné kopečky.

        0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      RASovina největší ! Držím palce !

      PS: chtěl jsem zakliknout něco o těch robotech ale nepodařilo se mi Toma nikdy nachytat u zásuvky jak se dobíjí :-))

      0 0
    • martinpav  

      Tak to držím palce a nech to šlape.

      0 0
    • Gorgov  

      Popravdě mi to přijde spíš jako závod s nudou a vlastní hlavou… Musim přiznat, že k účastníkům ani necejtim obdiv, přide mi to prostě jako magoriáda, plácat se dva dny na silnici…:)

      0 0
      • Elwing  

        Pro mě by to byl hlavně souboj s vlastním zadkem… :) Ale Ječňákovi přeju štěstí a držím palce!

        0 0
    • treatt  

      Tak Tomášova posádka v pořádku dojela do Postojny, počasí na místě zatím vypadá dobře.

      Dnes je na programu galavečer (doufám, že má Tomáš sbalený smoking) a zítra startuje v 19h27..

      0 0
    • treatt  

      Tak první obrázky z místa činu :)

      0 0
      • Rychlej turista  

        Tomáš teda moc nadšeně nevypadá :-D

        Gatorade ještě existuje? To byl můj první popřevratový dres, ještě ho možná někde mám :-)

        0 0
    • witmar  

      Fandím všem ikdyž Vás neznám osobně… :-)

      0 0
    • Tomahomo  

      Tady je link na Hančiny stránky kde budou zprávy ze závodu.

      0 0
    • jecnak  

      Tož info…

      Startovní listina: http://www.dos-extreme.si/…_DOS2011.pdf

      Startujem v 19,22:30

      Tu je online sledování: http://gps.geotrag.com/…lox-dos-2011

      114 – Tomáš

      97 – Svaťa

      162 – Patrik

      110 – Jirka

      109 – Pepa

      0 0
      • RomanH  

        Drzime pesti

        0 0
      • treatt  

        Aktuální info z boje:

        "behem chvilky napakujem auta a uz se pomalu budem pripravovat na start.

        V doprovodnem aute po startu s Tomem pojede Eda jako ridic, Hanka jako guru a Jitka jako krmic, oblekac a vsecko mozne.

        Alca si bude uzivat startovni atmosfery na startu

        Atmosfera teamu je cista jako po vlahem destiku a panuje vesela nalada. Obloha vymetena, slunicko, teplicko pohodicka klidek :-)"

        0 0
        • treatt  

          Tak Tomova posádka v pořádku prošla inspekcí rozhodčích, která se týkala i doprovodných vozidel, přípravy vrcholí, tak můžeme pomalu začít držet pěsti :)

          0 0
        • martin_bakov  

          tak at se dari :)

          0 0
        • Beeda  

          to s tou prima teamovou atmosferou si delas srandu, dit se tam porafaly…

          0 0
          • treatt  

            Předal jsem, co jsem dostal mailem :)

            0 0
            • Beeda  

              http://medunka-cz.blogspot.com/…n-druhy.html

              tohle rozhodne jecnakovi nezavidim…

              0 0
              • Pijer  

                Hanka to bere asi trošičku víc s nadhledem

                0 0
                • jecnak  

                  protoze ty texty píše Medunka :-P

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Co tady strašíš? nemáš být na trati?

                    0 0
                  • Pijer  

                    Je dobře, že tě dobrá nálada neopouští.

                    Čučím na ty pohybující se šipečky uhranutý jako při online přenosu z hnízda při líhnutí orlů :-) a držím palce.

                    0 0
              • RomanH  

                Holky neblbnete. Sice jsem nejvice v zivote ujel na jeden zatah nejakych 400km, tak asi nejsem moc kompetentni, ale jestli to ma Tomas dat, tak to da, a nerozhodne L-Carnitin, EPO a ja nevim co jeste, ale hlava, prdel, brufen a pohoda v tymu ;-) Drzime pesti, Tome. Davej davej davej.

                0 0
              • martin_bakov  

                No Petr to na konci clanku rozsek, asi budouci diplomat :)

                0 0
              • ELx  

                heej, co se tam stalo?

                0 0
                • Mikikuba  

                  ale nic:)neřeš špinavý prádlo se pere totiž normálně doma:)…byl to užasný závod a tom předvedl opravdu výborný výkon se 100% disciplínou.skládám mu obdiv.

                  0 0
                • karliner  

                  Tomáš skvěle objel jeden z nejtěžších ultramartonů na světě.

                  0 0
      • teepeex  

        Thomas makeeeeej

        at te provazi sila padavane:)

        a Edo ty ho neprejed, Hance s Jitu ti do toho budou urcite porad kecat;)

        0 0
      • Paja  

        go jezisku, teda vlastne jecnaku go;)

        0 0
      • treatt  

        Funguje Vám to online sledování? Mně dneska od rána vůbec ne..

        0 0
    • treatt  

      Jinak pokud byste chtěli, můžete posílat Tomášovi vzkazy na 606 657 370, budou mu čteny z auta :)

      Prý obzvlášť ocení hlody typu „hele to ten limit asi nestíháš, co?“ nebo „ty jo jedeš hrozně pomalu, to asi vůbec neubíhá, viď“ :-D

      0 0
      • Thapsus  

        Jo, nebo že si na něj vzpomenu až půjdu večer do peřinek spát. A zítra taky až půjdu spát. A vlastně asi i pozítří až půjdu spát… A to von bude jako pořád šlapat ? Tak to je teda síla – držím palce pane Nadžiletko !

        0 0
        • teepeex  

          zatim jede velmi slusne, doufam, ze ho Hanka dokaze drzet

          je to desna porce

          neskutecnou kudlu jede Primoz Cerin, tak jsem zvedavej, kdy zvadne

          0 0
          • Rychlej turista  

            Já bych ho zbytečně nezdržoval. Čím víc se bude flákat a zbytečně to prodlužovat, tím hůř se mu bude sedět a tím víc se mu bude chtít spát. První den bych se snažil nonstop ujet co nejvíc a šel spát, až někdy druhý den, až bych opravdu zvadl. Pak by se vidělo :-)

            0 0
            • teepeex  

              v tom zacatku se urcite shodnem,

              jen mam strach, aby ho zbytecne nekyselilo(aby si nedaval krapet vic, nez je zdravy na 50hod v zaprahu) to podvedomy zavodeni s klukama co vecne predjizdi

              0 0
    • jecnak  

      22:40 – projeta první kontrola

      0 0
    • Pebe  

      taky přispěju troškou do mlýna, Tomáš má za sebou 3.etapu, prý má natočeno něco kolem 300km za 12hodin, ufff, slušná práce !

      0 0
    • treatt  

      Pár dalších fotek..

      0 0
    • treatt  

      Tak Tomáš se právě překlopil přes vrchol Vršiče a spouští se do sjezdu..

      0 0
    • Beeda  

      drzim palce, kazdej zavod boli a tenhle obzvalast, navic tady to je hodne na zkusenou, o to tezsii…

      0 0
    • kesu  

      naprosto nechápu jak je tohle v lidskejch silách, moc držím palce

      0 0
    • petryk  

      Jak zjistim, kolik kdo ujel kilometru? Je nekde tahle informace?

      0 0
      • goood  

        Maximalne se muzes podivat do prubeznych vysledku http://www.taal.si/dosextreme_11/ kolikatou kontrolou projel a podle ni to odhadnout – v zalozce Etape je seznam etap + kilomtery

        Loni to bylo lepsi, to tam bylo kolik ujeli a myslim, ze i vyskovy profil

        0 0
        • petryk  

          OK, dělám to přesně takhle ;)

          0 0
        • Rychlej turista  

          Je to bída, vloni okolo Rakous se to dalo sledovat průběžně a říkat si, kampak to ta Hanka asi jede, když vyznačená trať vede jinudy :-)

          0 0
          • Tomahomo  

            Trať na mapě s GPS vyznačenou máš, to můžeš i letos :o)

            0 0
        • Tomahomo  

          V těch výsledcích, resp. udávaných časech průjezdů, min. 4 kontrolou, mají soudruzi ze SLO trošku chybu.

          Jinak z Hančina webu:

          "13.5.2011 – 13:13

          Tomáš si těsně pod nejdelším stoupáním na nejvyšší bod trati prožil krizi. Naštěstí ji rychle překonal a Vršič samotný bravurně vystoupal. Únava se již samozřejmě projevuje, takže budeme doufat, že začátek nepřepálil, že nohy pojedou a hlava bude fungovat dobře. Teplota je na ideálních 21°C a vane samozřejmě protivítr."

          0 0
    • treatt  

      Tak Tomáš má právě odjeto 520km..

      0 0
      • Tomahomo  

        Tak už to zase chvilku funguje. Dávej Tome! :o)

        0 0
        • jecnak  

          Dává o 106, za 24 hodin nějaký 540 km. Jedem do konce 6. etapy a pak se uvidí.

          Jitka

          0 0
          • goood  

            Jak uvidi, ma to 12 etap, tak at kouka makat!

            0 0
            • Beeda  

              tak tak:-)

              0 0
            • jecnak  

              Tož dá si oddech a dojede ten zbytek :-D

              fotky od Edy z cesty na Vršič

              0 0
              • Pebe  

                ta třetí fotka vypadá lehce depresivně. Ale dávej Tome, to zvládneš, spousta lidí ti tu drží palce a myslí na tebe. Tak makej ;-)

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Je v pohodě, ještě udrží láhev. Až do něj zavedou hadičku, tak to bude horší :-D

                  0 0
                  • jecnak  

                    a aktuálně papá stylem, že jede a v jedné ruce má kafe a v druhé tvarohovou špičku :-D – takže tak zlý to není :-D

                    bez držení

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Ho ho tak my si myslime jak trpi a on kaficko, buchticka.. :)

                      Davej Tome!

                      0 0
                      • witmar  

                        Někteří s kafíčkem jako na dovolené… klobouk dolů nechápu nic.. jen sleduju a děsně držím pěsti…dávej plus mexická vlna

                        0 0
                    • Thidney  

                      Dávej dávej nebo budeš papat šodó buchtičky ze školní jídelny

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        Ja nedavam. Kde se muzu hlasit o sodo buchticky?

                        0 0
                        • Thidney  

                          občas doma děláme domácí :) a na podzim je v restauracích den za návrat šodó buchtiček, ale ani jedno nejsou ty jídelňácký

                          0 0
              • treatt  

                Fotky pěkný, hlavně první jak do katalogu..už má za sebou Vršič, takže všechno už teď bude snažší a kratší ;) Jedeeeeeeeeeeem

                0 0
              • StrejdaS  

                Pekne drtis a odhanim tu od monitoru vlky a foukam do zad, snad to pomuze. :D

                0 0
              • martin_bakov  

                Parada, at ti to jede. Mimochodem zkousi si zavodnici predem jak reaguji na nedostatek spanku nebo se uvidi jak to poslape az kdyz na tu situaci dojde ?

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Tohle se natrénovat nedá. To už je jen o psychické odolnosti a dřívější zkušenosti, že se tomu dá do určité míry vzdorovat. Osobně preferuji na půl hodiny okamžitě zalehnout, než se po rovině plácat dvacítkou od pangejtu k pangejtu. Než Američani znovuobjevili waterboarding, mučení nedostatkem spánku byla oblíbená a účinná vyšetřovací metoda :-)

                  0 0
          • Tomahomo  

            Jasně, držíme palce!!! :o)

            0 0
          • Pijer  

            To jsou šílený porce.

            Tlačím očima tu šipičku se 114 dopředu po monitoru co to jde (tedy, když zrovna funguje spojení).

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Hezky Tome, to vypada ze jeste stihnes pivko pred zavirackou!

          0 0
          • teepeex  

            je to velikej borec

            ma pred sebou poslednich cca 120km!

            Tome tvoji sipeckou s cislem 114 jsem posledni dva dny uplne uhranutej:)

            uplne vidim ten vyrez z mapy s tvoji a bartikovou sipkou jako design dresu:)

            drzim vsechny palce do zaverecnych kilaku

            ps:zensky uvarte mu neco kloudnyho, at to do pulnoci dotahne;)

            0 0
            • Thapsus  

              Go Ječňáku go !!! Ty jsi vážně stroj na šlápání kurňa :-)

              0 0
            • petryk  

              čtu tady Tvůj příspěvek a přes rameno mi kouká moje drahá a prej: „to s tou šipečkou mi někoho připomíná“ :) Ale Tomáš je borec, o tom žádná:) Takže: K…A FANDIM!

              0 0
    • teepeex  

      tak Tome, poslednich par brdku a do pelechu:)

      finisujem s tebou

      samosebou gratulujeme i vsem ostatnim, kteri dokazou tohle ujet v limitu:)

      a i pani Jahudkova jede skvostne

      0 0
    • StrejdaS  

      Koukam, ze zbyva posledni brdek a je to tam. Mam tu pripravenou plzen na oslavu tvyho uspesnyho pokoreni tyhle blaznoviny, tak si koukej hrabnout, at mi to neztepla. :D

      0 0
      • StrejdaS  

        Gratuluju Tome, si vazne silenec. Uzasnej vykon celyho tymu. Tak snad uz jen dobrou noc. :)

        0 0
    • black.horse  

      Tome, makeeeeej! Ať stihneš zítra ráno sraz v 9h na kruháči:-)

      0 0
    • Thidney  

      finito, jdu to zapít :) celkový čas – 2:06:13:30

      0 0
    • Vita P.  

      tak, a je v cíli. Máme po srandě. Člověk by nevěřil, jak je zábavné sledovat tu zelenou šipičku a očima ji posouvat dopředu. Jinak teda smekám a nechápu…

      0 0
    • Paja  

      Uzasny, jses borec, gratuluju.

      0 0
    • RomanH  

      velka gratulace, Tome

      0 0
    • petryk  

      Taky se připojuju, super výkon!

      0 0
    • JSt  

      Gratulace!

      0 0
    • ¨MZ  

      Taky gratuluju a vůbec nechápu, jak je něco takového možné vůbec dokončit.

      Předpokládám, že Tomáš v cíli přijal gratulace a šel si dát ještě tak hodinku, dvě na vyjetí, jak to má po závodě správně být :-)

      0 0
      • teepeex  

        asi ne clovece,

        po takhle dlouhym zavode to chce vyslapavat alespon 5–6hodin

        ja myslim, ze zrovna snida a pak si da zaslouzenych dvacet

        hodin;)

        0 0
    • Elwing  

      Uzasny vykon. Gratulace.

      0 0
    • McBlacky  

      gratulace velká.

      0 0
    • Beeda  

      gratulkce Tomovi, doufam, ze se i slecny poucily jak se chovat, kdyz uz smazan ten meduncin srdcevylevny blog…takze nakonec gratulace vsem ucastnikum:-)

      0 0
    • petebike  

      Gratulace a koukam ze Patrik Bartik 54:03 hod coz je taky mooc pekny !

      0 0
    • jecnak  

      Pratele, dekuju vsem za podporu, moc mi to pomohlo.

      Urcite kdo bude mit chut, udelame u nas doma nejakou grilovacku.

      Zitra napisu vic informaci, jsem opravdu unaveny (ani se neptejte kolik jsem za 3 noci naspal minut), ale nenastaly zadne zdravotni problemy, vse jsme maximalne podrizovali zdravi a bezpecnosti.

      Dekuju moc Hance, Jitce, Alce, Edovi a Petrovi, tedy celemu svemu teamu. Starali jste se o me jak o vlastniho.

      0 0
      • raceman  

        gratulace

        0 0
      • Rychlej turista  

        No vidíš, že to jde :-) A teď si můžeš dát polívku. Zaslouženou. A plný talíř :-D

        Jinak gratuluji všem pěti, za chviličku je v cíli i poslední kus :-)

        Chceš-li míti silnou plíci,

        zasmoguj si na silnici!

        0 0
      • Tomahomo  

        To abys koupil sele! :o))) Gratulace k výkonu tobě i ostatním.

        0 0
      • Splinter  

        nechapu nic :) gratulace

        0 0
      • witmar  

        Gratulace největší…

        0 0
      • Mikikuba  

        Tak půlka týmu je doma.Tomáš předvedl fantastický výkon na nováčka a prošel si dvěma většíma krizema.Ode mne velká gratulace za výkon a hlavně za 100% disciplínu, kdy mne poslouchal na slovo což nám velice usnadnilo celý výkon.

        Závod opět ukázal, že ultra není pro každého ani co se týče závodníka ani co se týče doprovodu…Prostě to pro někoho není zvláště když je citově zainteresován.

        Na mém webu bude samozřejmě reportáž i galerie o průběhu celého závodu.

        0 0
        • Mikikuba  

          první info a foto.bude samozřejmě report a galerie

          http://www.hankaebertova.cz/index.php…

          0 0
          • Mikikuba  

            Takže první nalákání na dokumentaci:) aneb video vrsic nahoru a vrsic dolu:D

            http://www.hankaebertova.cz/index.php…

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              10 m vyskovych za 19s. 1895 m za hodinu. :-)

              0 0
              • McBlacky  

                kterým směrem?

                0 0
                • Pebe  

                  jelikož jsou ty cedule, pokud jsem dobře koukal, akorát směrem nahoru, tak mi to přijde dost divný…ono už dát 1000metrů up za hodinu je docela vysoký tempo

                  0 0
                  • McBlacky  

                    1000 mi přijde ještě normál, otázka jak v podmínkách ultra.

                    Ale 2000 to už je unreal

                    0 0
                    • Pebe  

                      tak to jsem holt sračka :-)))

                      jsme byli loni v podhůří Alp, a jeli jsme takovej krpál mezi jezerama a měl jsem tam lehce pod 1000metrů/hodinu a málem jsem tam vypustil duši :-)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ono záleží hodně jak je to jezdivý -to není vtip- Když to jsou serpentiny kde se jakoby „rozjedeš“ pokaždé je to lepší než táhlé „rovinky“ v konstantním sklonu. A samozřejmě hodně dělá sklon, s čímž souvisí i převody atd.

                        0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      :-)Zrovna nastoupil aby setras doprovodny auto, znate ho…

                      Realny casy na cely kopec jsou tady

                      0 0
                      • jecnak  

                        Ono je to celkove slozitejsi. Cas se meril od nejaky vesnice pod Vrsicem, za kterou jsem mel tu krasnou krizi, jak jsem se valel po sterku s hrncem u hlavy. No a pak jsem sice jel, ale tak stridave, takze cas hroznej. Ale kdyz uz jsem jel, tak dost svizne 9–11km/h ve 12–16%, takze si myslim, ze nekam k 1700m/h bych se dostat mohl – kdyz jsem zrovna jel. Navic video je z prudke pasaze pod vrcholem, kde proste bud na prevod 39/27 jedes relativne rychle a nebo stojis.

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Kadenci mas na videu presne 50, coz na 39/27 dava 9.1 km/h a kdyz uz to dopocitam, tak mi vychazi 48 m mezi znackama a sklon 21%.

                          Ty celkovy casy jsou jasny, ze tom mas zastavky mi taky doslo.

                          0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          …a vykon cca 400W

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            A doufam ze je jasny ze pocitat hodinovy hodnoty z 20s intervalu byl vicemene zert… Ale stejne impresivni.

                            0 0
                        • Beeda  

                          jj tech 1700vam je realnych na 20s, nakych 1600vam/35s/5­00w/75kg jsem mel v tomto hodinovem kopci…

                          tam vyrez z treninku ~ avg 300w,4w/kg,1h­,1080m,141tp – „10tp pod AP“ na 155km/6h trase s 3600m up

                          d.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            4w/kg na AP –10 tepech?

                            0 0
                            • Beeda  

                              je to schvalne v uvozovkach…

                              vysveteni: jednak to bylo na zacatku treninku, takze tepovka z unavy jeste v klidu, pak snizujici vliv nizke kadence – ca 65ot/m 8%kopec 39/25. Na druhou stranu to ale nebylo uduseno dlouhodobou unavou, protoze to byl 1. den soustredka ac docela horko..

                              ±odpovida, navic pro trenovane je prakticky AP lehce pod 2mmol( ca 2mmol/153–155tp u me)..

                              kazdopadne pro me to znamenalo, ze jsem tim prumerem jel cely trenink vsechny kopce a mohl pokracovat i dalsi dny :-)

                              byl tam i otas (po SelaRonde co jste byli ca mesic zpet) ten tam byl ca o 10min pozdeji na hodine, ale neobjel to pak dalsi dny uz, kadopadne mu to pak v zavodech jezdilo dobre:-)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                každopádně to jsou hodně hustý čísla.

                                Ale je fakt, že tebe už porazí málokdo z hobby.

                                0 0
                          • jecnak  

                            Diky to uz je zajimavy srovnani. Stejne by me zajimal realny vykon. Cely Vrsic jsem jel v aerobnim pasmu, cca 5 tepu pod horni hranici, ale tep je dle me uz hodne ovlivneny unavou a psychickym stavem z unavy a nevyspani. Tesne pod kopcem jsem mel krizi rozsahem, ktery jsem nikdy pred tim nezazil a v tom stavu i kopec vyjizdel.

                            0 0
                            • Beeda  

                              pro srandu, vcerejsi vyhecovany Kolodejsky VAM 2730/35s v 11% kopci:-)

                              tak mohlo by to byt zajimave, ale k plnemu vyhodnoceni/po­rovnani by bylo potreba sledovat watty dlohodobeji a to jak v treninku, tak zavodech…ja cim mam vic zaznamu(ted i z mtb), tak tim se mi lip vyhodnocuje(a jsem vic v klidu)

                              0 0
                            • Mikikuba  

                              Tep v tu dobu dávno -+12h po startu už vůbec nesedí s číslama ,který znáš.je daleko nižší než máš při daném výkonu normálně.

                              0 0
                              • Beeda  

                                coz neni nic noveho, otazka je jak to vypada v cislech…

                                0 0
                                • Mikikuba  

                                  pro někoho to nový je proto to pise ne?

                                  0 0
                                  • Beeda  

                                    mas nejaky zazam nad 24h kde mas tf/cd/p? nebo je rikas obecne znamou vec, ze nejaka rekace po dlouhodobe zatezi bude, na to se ptal i tomas…ona reakce je treba i po 2h kdyz uz jsme u toho..

                                    0 0
                                    • Mikikuba  

                                      souhlasim.u me byla reakce po 3h maratonu na max.pak uz sla tepovka dolu i pri maximalnim nasazeni.krome spurtu.zaznam mam pouze tepu.vykon furt stejnej -+ :)cadenci nebo co je teda to cd nevozim.jinak ty zaznamy jsou asi po 18 h uz stejny az do cile.jedu ja aspon -+100–120 furt

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        cd je candela. meris v noci u blikacek ;-)

                                        0 0
                                        • Mikikuba  

                                          :)jasny.uz asi nenapravim jedine na 24 mtb:)jinak pro zajimavost ty tepy jsem resila s nekolika sportovnimi lekari.vicemene na to neni udelana seriozni prace vysvetlujici mechanismy teto reakce.zajimalo me to jako vse okolo extremnich vlivu na lidsky organismus.teda co jse nasli.pokud nekdo najde at da odkaz zajimalo by me to.vse jsou zatim jen dohady.

                                          0 0
                                          • Rychlej turista  

                                            Je to tak, už po 10ti hodinách jsou tepy hodně nízko a po 15ti hodinách do 125 tepů jezdím i v kopcích. Ke 140 tepům je prakticky nemožné se dostat :-)

                                            0 0
                    • Rychlej turista  

                      Na dlouhé štrece je výhodnější vyjíždět kopce volně a na pilu tlačit na rovině.

                      Ale ještě jsem to nečetl, tak nevím, oč jde :-)

                      0 0
                      • Mikikuba  

                        Přesně tak! Špička jezdí po rovině -+40.kopce se jen vyjiždějí jak říkáš.

                        0 0
            • Mikikuba  

              Takže galerie je hotová:)

              http://www.hankaebertova.cz/index.php…

              0 0
        • teepeex  

          pokud se to da, a lze v pozitivnim smyslu zavidet, tak jsem vam zavidel

          zaroven vim, ze na to zatim nemam kondici, ale neskutecne me to inspiruje

          0 0
        • StrejdaS  

          Uz se tesim na Tomovi fotky. :)

          Marko Baloh before/after:

          0 0
      • pajan  

        Gratulace a hluboce smekám!

        0 0
      • kesu  

        gratuluju, naprosto nechápu jak si to dokázal..

        0 0
      • Bužek  

        Tome, ještě jednou gratuluju k výsledku. Příště trošku více pohody do týmu. Já zažívat to co Jitka a Ty před závodem, tak bych s tím buď seknul a nebo poslal bych dotyčnou někam.

        0 0
        • jecnak  

          Dik. Tobe tez gratuluju a drzim palce a fandim tvym planum. Uz se tesim jak budu popohanet sipecku na mape Rakouska.

          0 0
          • Bužek  

            Doufám, že jsi po první zkušenosti na „delší“ trase nezanevřel a budeš pokračovat směle dál :-)

            Regeneruj a třeba se zase někdy potkáme.

            0 0
            • jecnak  

              Nezanevrel a naopak se mi zavod pres vsechno to stradani libil a uzil jsem si mnoho skvelych okamziku. Letos uz pojedu jen ne-ultra zavody a na podzim se uvidi co pristi rok. Prece jen je to konicek a zabava.

              0 0
        • Internaut  

          :)

          0 0
        • Mikikuba  

          Pokud nevíš o co šlo tak se zklidni…ono to jak se chováš ty má ke slušnosti hodně daleko…

          0 0
        • jecnak  

          Jeste k tomu co jsi napsal. Ono nesmis verit vsemu co se kde objevi nebo sustne. Myslel jsem ze se to vyresilo, tak neni potreba se v tom zas hrabat, at uz mas duvod jakykoli.

          0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      You are the champion ! Gratuluju !

      0 0
    • Darkson  

      hustý pane!!!

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Velke gratulace a respekt. What's next? ;-)

        Zacinam byt rad ze abych si sahnul na dno, staci me svezt se nejakych 150 km (za tebou) a nemusim objizdet cely Slovinsko.

        0 0
    • black.horse  

      Mé čelo se země dotýká při hluboké pokloně…

      0 0
    • Pijer  

      Taky velikánská gratulace a obdiv, ale ten pořádný maraton teprve teď přijde.

      Maraton vyprávění a odpovídání :-)

      0 0
    • goood  

      Gratulace a respekt! Uz se tesim na report

      0 0
    • Manas  

      Ja to rikal .. je to robot :-)

      Gratulace, obrovsky vykon. Hlavne ta vule, ta musela byt ocelova.

      0 0
      • treatt  

        Letci mají ocelové ptáky, Tomáš vůli a oudy, hlavně nohy, hlavu a zadek. Respekt velikej, já si dal v sobotu dvoukilo solo proti větru a měl jsem toho tak akorát :)

        0 0
    • Bulda  

      Jecnak i hokejisti goood job :)

      0 0
    • jecnak  

      Zatim je pro me tezke zavod komentovat, protoze zazitku za tech par dni je tolik, ze mi bude chvili trvat, nez si to hlava prebere. Myslim, ze bylo dost situaci, kdy jsem si opravdu sahnul az uplne na dno nejen fyzickych, ale i psychickych sil. Odmenou za to byly uchvatne zazitky a pohledy do okolni nadherne prirody. Cely vykon byl take poznamenan u me dost nezvyklou nervozitou.

      Kazdopadne musim znovu podekovat celemu teamu co mne doprovazel, protoze bez nich bych to nikdy nezvladl.

      0 0
      • HROOLI  

        Velký respekt !! Můžu se zeptat, jak probíhala příprava na takový závod a zkusíš to znovu ? Vypadá to zajímavě.

        0 0
        • jecnak  

          Diky. Priprava bych rekl probihala celkem normalne, proste najizdeni objemu, silova vytvrvalost, intenzity, nejaky maly zavody. Kazdopadne takovy zavodneni uplne o tom, co mas natrenovano.

          A jestli to zkusim? Ted vazne nevim, mozna jine ultra, ale to bude delsi rozmysleni, protoze pokud bych jel neco dalsiho, tak s jinymi ambicemi a to by bylo o jinych penezich a priprave.

          0 0
      • jecnak  

        Par fotek z nejhezcich okamziku.

        0 0
      • jecnak  

        Pain is temporary glory is forever.

        0 0
        • Paja  

          Na ty prvni fotce Te aspon mohli polozit na tu travicku vzadu a ne na ty sutraky;), ikdyz v tu chvili bys mozna usnul kdekoliv…

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          A ta druha uz je reklama na Oetztal: Ich hab ein Traum!

          0 0
        • Peslezedirou  

          No ty vado. Když jsi takhle krátce chrněl, byl to opravdový spánek a nebo spíš polospánek ve kterém se mísí realita a sen?

          0 0
          • jecnak  

            Opravdu jsem spal a musim rict, ze mi to neuveritelne pomohlo. Paradoxne vic nez hodina odpocinku jinde. Jenze u me je problem ze i zcela vycerpany potrebuju na spanek klid, coz byva obtizne zajistit. Navic na tech fotkach jsem nespal, jen tak odpocival. Spanek byl opravdu az v noci nad ranem – druhou nc 2× 10min a treti noc 5min tesne pred cilem.

            Nejvetsi sranda stejne je, ze jeste vcera jsem se na pokoji v hotelu vzbudil a chtel pokracovat v jizde.

            0 0
        • Darkson  

          paráda. z těch fotek tu bolest a únavu úplně cítím, stejně tak jako euforii v cíli:-)

          0 0
        • StrejdaS  

          Jecnakova „krizova“ cesta. Opravdu smekam pred tvoji zeleznou vuli, chce to asi opravdu silnou motivaci pokazdy se zvednout a pokracovat. Jinak me by srala po 300 km i ta pekna krajina nebo bych spis uz vubec okoli nevnimal. :D

          0 0
      • ememem  

        Odmenou za to byly uchvatne zazitky a pohledy do okolni nadherne prirody. – to dokazes podobne veci pri tom aj vnimat? asi budes ina liga, ja si nepamatam nic zo ziadneho ani 100km preteku :-).

        0 0
        • jecnak  

          To je tezky vysvetlovat, vetsina lidi nechape,ze stiham sledovat okoli, ale ja zas nechapu, ze nekdo jede tenhle typ zavodu a nesleduje okoli. Neco jinyho je hromadny zavod, kde se porad neco deje, ale tady bych se za chvilku ukousal nudou a navic kdyz koukam po okoli (nejen po holkach), tak nemyslim na to ze me boli nohy, ze je to do cile jeste 600km, ze sice uz nemuzu ale musim.

          0 0
          • treatt  

            A co Slovinky, potkávals a mohl ses kochat? Protože příroda je tam fantastická a je tam vždy, první případ je ale o počasí a konkrétním časem :)

            Ale jak tak nad tím přemýšlím, když jsem tam byl na dovolené (půl turistika, půl ježdění), nějak moc lidí obecně jsem tam nepotkal, tak ani Slovinky nemůžu hodnotit :) Co pohledem ultramana?

            0 0
    • mr.antik  

      Máš nějaký speciální sedlo na toto? Třeba nafukovací? To si tady asi nikdo nedovede představit, jaký to musí bejt… :-)

      0 0
      • ZuzicK  

        nebo střídáš pár sedel?

        0 0
        • jecnak  

          Cele jsem to odjel na jednom kole, jednom sedle – Selle Italia SLR Ti. Co se peclive dodrzovalo byla hygiena, mazani, od pasu dolu jsem bylo oholeny a vyhoda bylo stale pocasi bez deste (pouze jedna bourka prvni noc a hned vymena kalhot). Celkove odreniny malicko jen na stehnech zboku od sedla a na jednom miste na zadku od hrany sedla. Spis byl problem, naklepany zadek a ruce od silnic, ktere byly bud uplne super a nebo totalni tankodrom, misty i horsi nez na Praze vychod. Velke diry sice chybely, ale bohate je vynahradily praskliny a spary v rozdrolenem asfalte.

          0 0
          • treatt  

            Tak to jsi železňák, eselerko není teda zrovna měkounký polštářek..a co ácéčka, držely v pohodě?

            0 0
            • jecnak  

              AC v pohode, dokonce ve jednom sjezdu jsem chytnul tak v 60km/h sutr a prezily to. Udelam pak nejaky sestrih z kamery v aute, nektere sjezdy jsou celkem pekne.

              0 0
          • McBlacky  

            ti stačí si dát měkčí a oblejší sedlo a dáš RAAM.

            na SLR omg :)

            0 0
          • R-A-D-I-U-S  

            Jedno SLR mě záčíná pomalu ale jistě s… a to ani není Ti…

            0 0
          • goood  

            Nechybela ti hrazda? Myslim, ze bys na ni dobre ulevil rukam, ale mozna bys zase mel tendence usinat :))

            0 0
            • jecnak  

              Chybela, ale zkousel jsem si ji par mesicu pred zavodem a nebyl jsem schopny na ni jet delsi dobu kvuli bolesti nohou. Je to pouceni pro priste, ze je treba si upravit jedno z kol a vytvorit si zvyseny casovkarsky posed, ve kterem se da dlouhodobe vydrzet a kola pak stridat podle potreby. Misto v hrazde jsem teda tak 70% zavodu odjel dole v obloucich.

              0 0
              • Rychlej turista  

                U hrazdy je taky dobré, že se tam dá sklopit špička sedla, aniž bys sklouzával. Celkově se ten posed musí upravit, posunot sedlo dopředu a tak.

                0 0
                • jecnak  

                  To jo, ale fakt musi byt jedno kolo s a jedno bez hrazdy, protoze pri kvalite Slovinskych silnic bych brzo prisel o zada. Idealni by bylo mit tri kola – jednici, zalozni a upraveny triatlonovy special.

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Já žil v domění, žes měl celý arzenál :-) S jedním kolem bych já do takové akce nešel.

                    0 0
                    • jecnak  

                      Mel jsem Madonu a pak nahradni kolo zhruba stejnyh kvalit. Na triatlonovou priseru nejsou penize a krome ultra ani vyuziti.

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Tak to jedno si příště uprav, opravdu se to vyplatí. Dlouhé roviny a pokud je k tomu i protivítr, jsou bez hrazdy utrpení. Na rovině ukrutně zrychlíš a odpočine si celý člověk, což se pak projeví i po přesednutí na normální kolo.

                        0 0
              • treatt  

                Dole? Páni, to Ti neupadl krk? :-O

                0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Jedno tematicke movie:

      Mohsen Makhmalbaf : Majmalbaf El ciclista : Le cycliste : Der Fahrradfahrer: The cyclist

      Trailer

      Kdysi pred lety to probehlo na CT a dost mi to utkvelo.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Hernajs, chlape, kde jsou nějaký hranice ? :-) GRATULACE.

      0 0
    • Pebe  

      tak jsem se dočetl že jste to vlastně zvládli hlavně kvůli Hance.

      Můj osobní názor je, že samochvála smrdí :-(

      0 0
      • petebike  

        taky mi tam chybelo hodne dulezitych vecich v tom reportu…

        0 0
        • Rychlej turista  

          Mi tam chyběla orientace v prostoru a času. Co mi jsou platné popisy a názvy míst, které neznám, když nevím, na kolikátém km a po kolika hodinách to je.

          Nic proti Hance, ale kdyby mě si dovolil někdo takhle dirigovat, tak zahodím kolo do pangejtu a jdu domů. Klidně i pěšky. To považuji za největší Tomovo vítězství a důkaz nezdolné psychické odolnosti, že tento teror vydržel :-D

          0 0
          • Mikikuba  

            orientaci v case maš v mých reportech když jsem jela já.chtěla jsem to napsat tak jak to je.tom bohužel vubec netušil jak na to.nešlo to jinak pokud jsme měli dojet do cíle…kromě toho jsme na tom jasně byli dohodnutý před závodem.mně hodně jeho reakcí taky překvapilo ale zvládli jsme je úplně v klidu.lidi kritizují ale neznají co bylo jak dohodnuto a podobně.ale pro mne hodně velká zkušenost že platí to co už říkám roky: že ultra není pro každýho.a tím mojí diskuzi o tom uzavírám:)

            0 0
      • ZuzicK  

        njn..

        0 0
      • black.horse  

        Hele, to jakože nakonec Tomáš ani nemusel šlapat? jůůů to chci taky:-)

        0 0
      • treatt  

        „hlavně“ kvůli Hance..podle mě nemáš pravdu, neb z toho reportu jasně vyplývá, že jen díky Hance, jejím zkušenostem, preciznímu odhadu, plánování a obrovské práci. Jen jakejsi Tomáš (asi nějaký naprosto nepodstatný člen výpravy) jí to sveřepě kazil…

        :)

        0 0
        • kolda  

          hele, me to prijde laciny takhle se do ni strefovat.

          jak jsem psal uz jinde, nikdo z nas tam nebyl, nevis, jaky byly dohody , jak vznikly krize atd.

          zkusenosti H.E. bych urcite nezpochybnoval. to, ze je ten report napsanej ve stylu ja,ja,ja je vec druha…

          posoudit to muzou jen primi ucastnici a ti ocividne a moudre perou spinave pradlo doma.

          0 0
          • treatt  

            Já ale nic takového nezpochybňuji, tohle bylo pouze pousmání nad stylem, jakým je napsán report, proto taky tam je ten smajl :)

            0 0
          • Sharka1  

            Vsak se taky vsichni strefuji do toho reportu… Samozrejme, ze to nikdo z nas posoudit nemuze (a ani nevim, proc bychom to posuzovat meli), ale ze ten report je proste napsany jaksi nestastne a evokuje to urcity zavery, to je proste fakt.

            0 0
      • jecnak  

        Zvladl jsem to kvuli celemu teamu co me podporoval. Ultramaraton neni jen o vykonu zavodnika, ale o celem teamu, jak se o nej stara, krmi ho, dohlizi aby dost jedl a pil, oblikal se atd. Hanka ma muj dik za pomoc pri priprave a hlavne pri zavode, ostatne jako cely zbytek teamu. Jeste jednou dekuju.

        Report jsem necetl, ale nejspis bude psany stejne jako ostatni, jen to tedy asi neni v tomhle pripade uplne patricne, kdyz Hanka nesedela v sedle kola, ale na miste spolujezdce.

        Zazitky si urcite jeste necham projit hlavou, protoze na tyhle akce mam pamet vybornou a pak napisu sve pocity a zazitky. Kazdopadne ale plati, ze kdo nezazil neuveri.

        0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          Tak to budeš muset napsat tak abych uvěřil (já Ti to samozřejmě uvěřím, neboj ;-) ) protože abych to ujel a zažil na vlastní kůži tak na to nemám a asi nikdy mít nebudu…

          0 0
    • Medunka  

      Tak pár hodin do startu, už se těším na šoupání Svaťovi šipečky. Startovní číslo 97, start v 21:20

      0 0
    • Tomahomo  

      Už funguje mapa s pozicí závodníků, bohužel se nedá volit kteří mají být zobrazení, a kteří ne, pouze celé kategorie :o( mapa

      0 0
    • Tomahomo  

      Standa i Sváťa aktuálně stoupají na nejvyšší bod trasy, v nohách mají téměř 400km.

      0 0
      • Medunka  

        Už sou kluci na víc jak viditelnou vzdálenost. Svaťa za chvilku předjede Staňu – 460 km

        0 0
        • Tomahomo  

          Svaťa se posouvá dopředu, na 4. kontrole je už 8., Standa klesl na 14. místo.

          0 0
          • Medunka  

            oba za půlkou

            dnešní noc bude rozhodující, tak snad žádná velká krize nebude

            0 0
            • Tomahomo  

              Oba kluci si drží pozice, Svaťa 9. a Standa 15. na 7. kontrole. Momentálně mají ujeto 850 a 820km.

              0 0
              • jecnak  

                A oba maji dobrou motivaci makat, protoze navecer prijde dest a ochlazeni.

                0 0
                • teepeex  

                  podle vseho po 15h bude v oblasti celkem neveselo

                  drzim palce

                  0 0
                  • Tomahomo  

                    Standa se přetahuje o 14–16. místo, Svaťa o 7–9. Už jen 40 a 85km do cíle.

                    0 0
                    • Medunka  

                      1 den, 23 hodin a 42 minut – Svaťa je borec!

                      Zatím 7. místo

                      0 0
                      • Medunka  

                        Vtipný je porovnání s loňským časem – loni 47 hod a 37 minut (12. místo), letos 47 hod a 42 min – tedy letos to jel o 5 min dýl.

                        Ale loni to bylo 1175 km a letos 1188 km.

                        0 0
                      • Medunka  

                        Tak pro čechy hotovo, Standa už taky v cíli

                        0 0
                        • Tomahomo  

                          Gratulace oběma, jen Standu asi posunou v pořadí dolů. Příští rok se těším i na Toma, ať je šipeček víc :o)

                          0 0
                          • Medunka  

                            Jo, ještě to umístění na 100% jisté nemá, ale asi se to nezmění a zůstane 12.

                            2 dny, 2 hodiny a 41 minut

                            docela maj teďka rušno s dojezdama

                            jinak pravda, našich šipeček letos pomálu, ale vzhledem k tomu, že ten systém neumí odfiltrovat jen ty, co chci sledovat, tak byl jen za 2 člověk rád, stránky občas hooodně pomalý

                            0 0
                          • Mikikuba  

                            Galerie ze Standova fantastického závodu i výkonu je zde

                            http://www.hankaebertova.cz/index.php…

                            zajel jako nováček na závodě s velkým odstupem nejlepší čas při premiéře ze všech čechů co kdy závod jeli!

                            Bude i reportáž a to jak Standova tak i moje:)

                            0 0
                    • jecnak  

                      Docela by me zajimalo, jestli jim nakonec lilo jak hlasila predpoved. Jinac meli podminky vyborny. Tak trebas si to pristi rok taky zas zkusim.

                      0 0
                      • Tomahomo  

                        Podle kamer snad ne

                        0 0
                      • bluma  

                        Nelilo, odpoledne pár přeháněk v horách, ale to je tak vše.

                        0 0
                        • jecnak  

                          Svata pry jel poslednich 120 v desti.

                          0 0
                          • bluma  

                            Hm, to jsem netušil, nevím jak se ty deště motaly, ale odpoledne jsme byli v Kamniškách (lehká přeháňka na 10 min) a pak v Lublani pršelo až v jednu v noci.

                            0 0
    • Tomahomo  

      Svaťa byl na ČT24, rozhovor začíná v čase 23:25

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse