R7 Platium 80 nebo 100 pro muj ram?

7 nepřečtených
  • nadrazak

    Ahoj,

    chci si koupit novou vidlici, R7 Platinum 2007. Vaham mezi 80 a 100mm. Nyni mam na kole 80, staci mi to, o 100 uvazuju z toho duvodu, kdybych v budoucnu koupil novy ram (treba fulla), tak 100mm uz je dneska standard…

    Znalci, muzete mi prosim napsat, co byste mi doporucili? Slo by tech 100mm? Ma tato R7 nejaky sag? Moje soucasna Marzocchi Z4 Coil 2001 velmi maly (ale nemeril sem to)…

    Geometrie meho ramu je tady:

    www.konaworld.com/…try_size.pdf

    strana 1, uplne spodni tabulka (Kona Muni Mula).

    Diky,

    Kuba

    Anketa: jakou?

    80
    1x
    14%
    100
    6x
    86%
    0 0
    • Martyss  

      Já bych do 80 mm nešel. Je to dost málo. Spíše než porovnávat zvihy, bys měl srovna výšku korunka-patky u stávající vidle, u R7 80 mm a R7 100 mm.

      0 0
    • vlk  

      Já bych do 80mm už nešel.Možná se najdou takoví závodníci, kterým to vyhovuje, ale já preferuji vyšší zdvihy.Někdy si říkám, že i 100mm je tak na hraně, že 120 by bylo lepších. No jeden známý má na R7 smůlu. Má již druhou a u obou mu utíkal vzduch z pozitivky.

      0 0
    • scret  

      sel bych do 100mm,80 je na dnesni dobu dost malo… skoro bych rekl ze stovka je dneska uz takovej limit… na jednom kole mam 1oo a na druhym 150 a reknu ti vetsi zdvih je pohoda…

      0 0
    • nadrazak  

      Díky za odpovědi.

      Ani tak moc neřeším, jestli 80 nebo 100, klidně bych bral 100. Spíš mě zajímá, jestli se se 100mm bude dát na mým kole (rámu) jezdit – přece jen geometrie se asi změní.

      Nevíte prosím někdo, jak je dlouhá R7 80 a 100? Na webu manitou sem tento rozměr bohužel nenašel…

      Díky,

      Kuba

      0 0
      • Hejdik  

        Myslím,že problém ve 100" nebude.Jen si budeš chvilku(tak jednu jízdu)zvykat na jiné chování kola,ale není to nijak zásadní. Zrovna jsem přešel z 80" na 100" a jsem mnohem spokojenější! 100" oproti 80" s kolem zase tolik co do geometrie neudělá,ale bude spíš přínosem,že nebudeš tak vytřepanej jako s 80".

        0 0
    • madcat  

      já jsem si na změnu z 50 na 100 mm zvykl asi tak za 13 sekund, takže bych to neřešil… a kolo se ovládalo furt stejně…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.