Qayron Ram MKII 5 vs Rockrider XC100

19 nepřečtených
  • Marty159

    Zdravím,

    i po přečtení některých vláken zde na fóru jsem svůj výběr zúžil na tato 2 kola.

    Qayron Ram MKII 5

    Rockrider XC100

    Některé věci mají podobné, brzdy jsou asi lepší na Qayron, vidlici porovnat neumím. Jako výhodu vidím u Rockrideru téměř o 2kg méně. Je to při jízdě cítit?

    Všiml jsem si, že větší část lidí zde doporučuje Qayron Ram MKII 5. Je tedy z těchto dvou lepší?

    Jinak o mé jízdě. Většinu jízd máme spíše na cyklostesce, tedy lehčí terén, náročný terén v lese už méně.

    Pokud byste náhodou věděli o lepším za podobnou cenu, tak budu rád za doporučení.

    0 0
    • roman 3D  

      Quayron je zabavnější na příležitostné trailové vyjíždky, 2 kg rozdílu rozhodně ne

      0 0
    • Marty159  

      Ještě jsem zapomněl napsat, že měřím 189cm a vážím 94kg. Jaká velikost je ideální?

      0 0
      • K2  

        Každý výrobce má tabulku s doporučením velikostí, chce to vyzkoušet co ti sedí

        Tabulka z Rockrider XC120

        S – 150–164cm : 11.9 kg

        M – 165–174cm : 12 kg

        L – 175–184cm : 12.2 kg

        XL – 185–200cm : 12.3 kg

        0 0
    • K2  

      Ještě bych zvážil tohle Rockrider XC120: https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330101?…

      Koupil jsem starší model dceři a spokojenost

      1 0
    • Azmir  

      Lehce připlať za tu XC120 výše. Asi nejlepší kolo do 30k, co se dá sehnat.

      0 0
      • Baf13  

        Vyjma vidlice to zas taková hitparáda (Sram NX) není (DEORE 6100 je na tom lépe), ale ano, za 25k asi nic lepšího nekoupí.

        0 0
        • Azmir  

          A ty NX máš, co je na něm špatného? Já jsem po BF hatech zkoušel už dvě kola s NX a obě řadili jak z praku. Jo je to trošku plastová hračka, ale vyměnit páčky třeba za GX je otázka pětikila? Přišlo mi to dost srovnatelné s SLX.

          0 0
          • Baf13  

            Já naštěstí ne, ale má to kámoš co s ním jezdím. Má to cca. rok, už je tam docela vakl (je to takové moc plastové/fórové) a hodně náchylné na seřízení.

            Od Sramu GX a výš.

            0 0
            • indet  

              Kamarad koupil xc100 synovi a je spokojeny.

              Ja mu sice doporucoval xc120 , protoze na vidlici Recon ti udela servis každý lepší cykloservis https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330101?…, ale vadila mu červeno/ růžová barva kola že to mladej nebude chtit..

              Za mne až bude NX saltr mit vakl vyměnit za GX a vyřeseno. Ještě loni stálo 27tKč nez to zdrazili.

              Jinak tu byl odkaz na krasne BH v karbonu za necelych 30tKc ze Španělska.

              Ja synovi koupil xc500 2 roky zpátky a je spokojenej, to už ale neni v prodeji.

              0 0
              • Edwin  

                Dneska jsem byl shodou náhod v dekaci, tak jsem na ty kola kouknul a mě se teda strašně nelíbí mohutnost těch rámů.

                0 0
                • K2  

                  Ten rám má dle popisu 1500g, což byla nedávno hmotnost karbonových rámů.

                  Asi tu tuhost a pevnost nahnali větším průměrem trubek

                  0 0
                  • Azmir  

                    1500 g nebyla určitě nikdy běžná hmotnost carbonu, Lehké hliníky kolem 1,5 kg tu byly „odjakživa“.

                    0 0
                    • K2  

                      Asi jo, ale myslím, že ne v cenové kategorii 20–30 tis Kč

                      0 0
                      • Azmir  

                        Tak carbonové kola jsou i pod 20k(viz třeba Sava), ale chápu kam míříš. Za ty prachy je ten rám na slušné úrovni.

                        0 0
              • K2  

                Dcera má taky tu xc500 s Rebou v té červené

                0 0
    • Marty159  

      Diky za doporuceni…byl jsem dnes v Decatlonu a asi seberu ten Rockrider XC120. Ta barva neni uplne idealni, ale jinak muze byt

      1 0
      • roman 3D  

        Quyron je hezčí a má lepší geošku, tedy pro mě, na dekáči jsem se moc dobře necítil dyž jsem kola zkoušel

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.