Prosím o rady výběr kola do 25 000 Kč

17 nepřečtených
  • Bure84

    Ahoj všem mám ve výběru guláš tak vás prosím rady.

    Něco o mě 172 cm 83 kilo.

    Jezdím lehký terén a asfalt a chtěl bych spíš cross kolo než horské,myslím si že jede rychleji:DD..Možná se pletu, mám teď 26 velikost ráfků chtěl bych větší myslím si že 27,5, 28

    Převážně jezdím rovinu a mírné kopce takže spíš něco do rychlosti mám 3×8 a jezdim na nejtežší převod a je to málo.

    Děkuji za tipy:))

    0 0
    • adam1  

      Např.

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-307286

      Nebo tam je něco i s berany

      1 0
    • plysovykozisek  

      https://jizdni-kola.heureka.cz/…d-sl-2-2021/ potom třeba něco takového- ono zase není moc z čeho vybírat

      0 0
    • Sulka  

      Vice decathlonu vsem. Na zivo solidne vzhlizejici dopravni prostredek. Pekne osazenej. Na asfaltovy rovinky a lehky teren by to mohlo bejt. Hlavne jednoplacka, hura!

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-313016?…

      1 0
      • adam320  

        Je to vpohode

        Pokud ma odpor k Dekaci, tak by mohl jit cestou Serious Gravix SL

        0 0
      • Bure84  

        A stačí jednoplacka? přemyšlel jsem o 2 ale fakt nevím ty poměry a kazety v zadu kolik zubu atd.

        Myslel jsem,že decathlon nemá dobrou kvalitu…Někdo mi říkal nekupovat kole Hervis,Sporti­simo atd.

        0 0
        • Sulka  

          Taky sem takovy teorie slysel. Ze druha jakost komponentu na kolech a jiny chujoviny. Kram koupis jak v dekaci tak ve specialce. Zalezi samozrejme predevsim na cene.

          Rozsah prevodu na vejlety a mirny kopce by taky nemel bejt problem.

          0 0
        • adam320  

          Je to jednoduchy, ta cena je vzdy necim vykoupena. V pripade Decathlonu je to nejen kvalita ramu, ale i celkovy seskladani a serizeni toho kola. To prvni nezmenis, to druhy doladis. Za ty penize celkem logicky nemuzes cekat nadhernej ram se super vlastnostma. Ten Gravix co jsem zminoval o kousek vys je na tom velmi podobne, svary jsou na tom hezci, jejich ramy vypadaji pekne, ale za tu cenu s tim osazenim se neda nic vic vyrobit. Pripravoval jsem asi 20 kol od tohohle vyrobce na sezonu do pujcovny a celkove musim rict, ze serizeny a zabaleny to vsechno bylo na 1* . Kolo na extra vykony z toho nikdy nebude, zaroven na pohodu muze fungovat dlouhou dobu a verim, ze bude delat za 25 radost. To vztahuju i na ten Dekac. Dalsi moznost je, za ty penize hledat v bazaru. To nemusi vubec dopadnout spatne

          0 0
          • Sulka  

            Mozna by stalo jeste zminit k ty cene, ze Decathlon „sobe“. To pak ta cena muze vypadat jak vypada. Zadny dealeri → prodejci.

            0 0
          • Bure84  

            Prosím odkaz na kolo a jedno placku nebo dvě ?…A kazeta jaká ?

            0 0
            • Fazzy  

              Sorry, ale to je jakoby ses zeptal jaka barva ti bude sluset :)

              0 0
          • Zbyniusz  

            Jak píše Adam. Podívej se na bazarovky a nespěchej. Kolikrát natrefíš na pěkný kousek a to zase nemůžeš dlouho váhat, protože za pár hodin už nemusí být dostupný. A připrav si více peněz, kolikrát přidáš 2 tisíce a máš jiné kolo. Ono za ten tvůj nachystaný butžet toho moc v nových crossech kolech nevybereš.

            0 0
        • novas752  

          Na jednoplacce jsou špatné 2 věci. Hrubší odstupňování převodů je blbé na rovinách a v dlouhých úsecích s mírným konstantním sklonem – hledáš převod mezi, který by byl zrovna ideální, jenže on tam není. A také rozsah pokud chceš jezdit jak v prudších stoupáních (kde je potřeba i dost pod 10km/h), tak v mírných rychlých šlapavých sjezdech, kde se hodí přes 50.

          Ale zase z toho nepadá řetěz a je to tiché při jízdě po horších cestách, a je to odolnější bahnu, sněhu atp+ jednodušší na údržbu = zejména čištění.

          1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.