Prosím o radu. Gravel kolo do 40 000 Kč.

18 nepřečtených
  • Tova

    Zdravím,

    Sháním gravel kolo pod 40 tisíc (ideálně do 35). Měřím 176 cm a váha 70 kg. Tolik se v tom nevyznám, takže budu moc rád za jakkýkoliv tipy. Přemýšlím třeba nad tímto kolem:

    https://www.koloshop.cz/…el-kolo.html

    Moc díky za případné rady.

    0 0
    • Alojs01  

      Když se v tom nevyznáš, zkus si prosím přečíst tady nějaká témata, abys měl trochu představu, v čem se různá gravel kola liší.

      Zkus pak ještě napsat, na jaké použití a s jakým ročním nájezdem, plánuješ kolo mít.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Tova  

      Jasně, už se do toho pomalinku dostávám. Najezdím tak 1000 km, ale plánuju jezdit více. Mám už asi 10 let horský kolo Specialized, ale říkám si, že když jezdím hlavně po asfaltu tak by gravel mohl být správná volba. Snažím se vyhýbat provozu, jezdím hlavně po vesnicích, silnice nižší třídy, ale rád zajedu i do lesa. Co jsem tu načetl, tak bych preferoval dvoupřevodník, brzdy by mi stačili mechanické, pláště asi širší, když plánuju jezdit i lehký terén…

      0 0
        • Tova  

          Jo díky za tip. Moc se mi nelíbí ta barva. Jinak dneska jsem se byl poptat v obchodě a doporučovali mi tohle kolo:

          Kross Esker 6.0 https://www.kursport.cz/…k-graphite-m

          Je za tu cenu v pohodě? Jinak bych si asi počkal do léta na Canyon Grizl 6:

          https://www.canyon.com/…-6/2708.html?…

          Je mezi nimi nějaký zásadní rozdíl?

          0 0
          • vaclaw  

            Určitě bych šel do hydraulik. Žádný náhražky. Jinak obě kola jsou fajn, a pokud ti stačí 2×10, v čemž nevidím problém, tak bych klidně šel do toho CTM Koyuk, mělo by jít tam nacpat 45 mm pláště a ještě pár korun ušetříš oproti Krossovi.

            0 0
      • Jáchym 1  

        Hydraulika!!!

        0 0
        • Tova  

          Jako brzdy? Ok

          0 0
        • Alojs01  

          Ano, jsou lepsi, ale na jeho vahu a pouziti mu klidne staci mechaniky. Usetreny peniz bych klidne radsi vlozil treba do lepsich plastu :-).

          0 1
          • Jáchym 1  

            Ony by brzdily i SH. véčka,ale proč si zrovna tenhle komfort nedopřát.

            0 0
          • vaclaw  

            No já ti nevím, nějaký kvalitnější mechaniky… dejme tomu, ale tyhle základní, to by mě osobně už po mojí zkušenosti dost vadilo.

            0 0
            • Johny.Merida  

              Měl jsem na Diverge základní Tektro Mira, po výměně kotoučů za IceTech technologii, nebyl velký rozdíl oproti hydraulice. Dodnes mám na zimnim gravelu mechaniku Avid BB5 a rovněž nemám problém. A to kombinuju jizdu i s druhým gravelem na 105 hydrach. Ať si říká kdo chce, co chce, mechanika není úplně k zatracení.

              2 0
              • TK75  

                U manželky ReverMcx2 mechaniky taky brzdí stejně jako moje hydraulické…akorát se na to musi větší silou

                0 0
                • Johny.Merida  

                  Tak jasný, mám ještě jedno CX kolo s TRP, ty jdou tedy ztuha a chtějí extra poladit, ale všeobecně kecy o tom, že mechanika je na houby, je prostě blbost a věřím, že ten kdo to tvrdí, s nimi nikdy ani pořádně nejel. Během švihu jsem kolo s mechanikou půjčoval několika kámošům, co sesedli z hydry a byli mile překvapeni. Naopak, mi přijde kolikrat hydra zbytečně ostrá vůči malé styčné ploše gumy užší než na MTB.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Pokud ty TRP jsou Spyre, tak ty mají především hodně silnou vratnou pružinu. Nicméně i přesto mi vyhovovaly více než BB7. A pak jsem dostal rozum a přešel jsem na hydrauliky :). Brzdný výkon měly Spyre i BB7 srovnatelný s hydraulikou, ale komfort brzdění je naopak nesrovnatelný.

                    0 0
    • TK75  

      https://www.urban-sport.cz/…uk-2-0-2022/

      Něco takového by bylo fajn .. ale jestli je skladem někde je otázka:‑X

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.