Problém s BB30 - Superior Racing Team Issue 2012

43 nepřečtených
  • ondromed

    Je tu někdo, komu odešel tento střed jako mně tak po 500 km? A jak to budete řešit?

    0 0
    • ondromed  

      Vím, že se tu řešilo BB30 na Superioru, ale mám na mysli přesně toto kolo.

      0 0
    • kubad  

      tak to reklamuj

      0 0
      • ondromed  

        Servisak rikal, ze tohle reklamovat nejde, a ted mi tam vymysli nejaky jiny system. Jde o to, jestli by se takhle rychle kurvily i ty další, proto tam chce dát něco jinýho a k tomu nejspíš na zakázku nechá vyrobit redukci. Ono to nejde vyměňovat jen tak – protože do toho rámu se to lisuje – to není ten systém na závit – a po několika nalisováních se může ničit rám. Blbý systém.

        0 0
        • Vilém  

          Nevim proc by po 500 km nemel jit reklamovat stred. Spis ti mazou med kolem huby.

          0 0
          • ondromed  

            To doufam ze ne. Je to nas „oddilovy“ servisak (V praxi znamena, ze nam dava nejake mensi slevy a nasi lidi si u nej kupovali kola). Tak mu celkem verim, a hlavne s BB30 uz melo problemy vic lidi, jak jsem tu cetl. Nejde o ten jeden kus, ale co bude do budoucna.

            0 0
            • Vilém  

              No s BB30 v podani superioru byly problemy, to je trochu rozdil.

              Proto se jim mechanik chce pravdepodobne vyhnout a resit to redukci a normalnima klikama. Spis to na me pusobi, ze si chce usetrit starosti a taky neco malo vydelat, kdyz ti tvrdi, ze to reklamovat nejde.

              0 0
              • JakeF  

                Tak to dopadá, když mám otevřeno mraky panelů, příště si aktualizuju vlákno, než něco napíšu :D.

                0 0
            • JakeF  

              Ti nevím, na mě to působí tak, že se ti tam „oddílový servisák“ snaží nacpat redukci na 24mm osu, na kterou budeš muset koupit nový kliky, na který ti velkoryse dá 10% slevu a pořád na tom 20% trhne ;-).

              0 0
              • ondromed  

                Tak to by mu asi neprošlo. Mám úplně nový kolo a kliky XTR.

                0 0
                • Vilém  

                  A co tam mas tedy za stred?

                  0 0
                  • ondromed  

                    BB30

                    0 0
                    • Vilém  

                      Tak to asi tezko. Dohledal jsem si specifikaci a tam je psan FSA adapter. Ted jeste ktery typ tam je dany, zda takova ta trubka, nebo jen nalisovane misky s lozisky, co jsem videl na strankach supriders. Oboji by vsak melo fungovat normalne, pokud jsou spravne tolerance a dobre provedena montaz.

                      Takze jsme tam, kde jsme byli, reklamoval bych.

                      0 0
                      • ondromed  

                        Mam ten typ s 2 miskama. Myslis ze blba montaz? Je to docela velky servis a vypadaji, ze tomu rozumi…

                        0 0
                        • Vilém  

                          2 misky jsou u vseho:) Zalezi jestli tam mas XTR (nebo proste Shimano) sroubovaci misky, nebo misky, ktere jsou nalisovane v ramu a v nich nalisovana loziska s prumerem pro Shimano osu klik.

                          A ano, montazi to muze, mimo jine, byt.

                          0 0
                • JakeF  

                  Sám jsi napsal, že „tam chce dát něco jinýho a k tomu nejspíš na zakázku nechá vyrobit redukci“. Nenapadá mě žádná jiná redukce, co by tam šla dát, než BB30 → 24mm a tam prostě 30mm osu nenacpeš…

                  0 0
                  • ondromed  

                    Kdybych jim videl do hlavy, bylo by to jednodussi :-)

                    0 0
                    • kubad  

                      videt nemusis proste je to jak pisou :-)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Počkej, ale teď si já nejsem jistej, jestli jsem nepsal kravinu… XTRka se snad na BB30 nedělaj, ne? Je možný, že jsem je teda jenom neviděl… Pak tam má třeba redukci na Pressfit 24mm osu a ty jsem měl 2 a šly do háje fakt rychle, takže by možná redukce na šroubovací složení a klasický misky nebyla úplně od věci.

                        0 0
                        • kubad  

                          proste nema BB30 :-)

                          tak sem to myslel, a pravdepodobne ma neco podobneho jak sevti kurvilo na Treku :-)

                          0 0
                        • ondromed  

                          A ona jsou i jiná složení, která používají to lisování 2 misek?

                          0 0
                          • Vilém  

                            U tech redukci jsou v podstate 2 reseni, ktery uvidis zde. Do te jakoby trubky se nasroubuje normalni BSA stred.

                            0 0
                          • JakeF  

                            BB30 je rám pro přímou montáž středovýho složení pro kliky s osou 30mm. Ty tam máš kliky s osou 24mm, takže tam máš nějakou redukci už teď. Ta může být na dva typy osy, buď pressfit, co se lisuje anebo klasiku, co má závit a šroubuje se. Já měl postupně od Shimana obojí a ta pressfit osa vydržela hodně málo, zato klasika mi toho přežila fakt hodně, ještě teď jí vozím na druhým bajku. Přitom ložiska by měly být stejný… Takže tipuju, že tam máš redukci BB30 → 24mm pressfit a redukce BB30 → 24mm šroubovací by to mohla řešit.

                            0 0
        • kubad  

          ja s tim systemem nemel 5 sezon problem :-) takze blby system to fakt neni, jen blbé provedeni, tvrde reklamuj a nenech se odbit !

          0 0
          • ondromed  

            A na jakym ramu?

            0 0
          • JakeF  

            Tak to se celkem obecně ví, že Cannondalu to funguje a Sup s tím má pořád nějaký problémy… Asi nějaký výrobní tolerance, přetažený ložiska nebo tak něco…

            0 0
          • jecnak  

            Taktez bez problemu 3 zavodni sezony na SUPu.

            0 0
    • ondromed  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • kamosv  

      Mam Supa xp 970 2010 a stred (leve lozisko) mi odeslo po cca 5k km, u Supu s BB30 je nutny po jizde v marastu hezky rozebrat, vycistit a namazat loziska… pak je to zase do dalsiho marastu OK

      Jinak od servisaka vim ze puvodni loziska odchazeji brzy, vymena za lepsi (par lozisek cca 700,– plus prace)

      0 0
      • ondromed  

        Ja v zadnem marastu nejel a pry vevnitr bordel nebyl, ani vyrezle to nebylo. A druha loziska vydrzela pri te peci jak dlouho?

        0 0
        • kamosv  

          koukal sem, ze bys mel mit podle katalogu v ramu adapter na HT2, takze vlastne BB30 nemas…

          Mam vymeneny loziska cca 2 mesice (500km),tak zatim nemuzu soudit jak dlouho vydrzi nebo nevydrzi

          0 0
        • Vilém  

          On ale mluvil o BB30, coz ty nemas. Mas ram s BB30 stredovou trubkou a kliky normalni HT2, takze se to musi resit nejako redukci.

          0 0
    • ondromed  

      PISTE PROSIM VASE KOMENTARE JAKO REAKCE NA ZAKLADAJICI PRISPEVEK, AT NEMUSIME HLEDAT VE VSECH VLAKNECH, CO KDO NAPSAL. DIKY.

      0 0
    • ondromed  

      No ale alespon ti neuniknou nove komentare, az jich bude treba 100

      0 0
      • Vilém  

        Prave ze v tom mas akorat chaos a nevis vubec na koho dotycny reagoval.

        0 0
    • kralovek  

      Mel jsem s nim problem tenhle vikend. hodinu pred startem kdyz jsem mazal retez zavodu jsem zjistil ze kliky se toci (slapani dozadu) silene ztuha.

      Po zavode jsem zjistil ze je to zase normalni. A protoze mi v tom uz dlouho cvakalo tak jsem si ho i tak nechal primo na miste vymenit.

      Mesto verze s platovym nevim cim mi tam dali verzi s hlinikovym nevim cim. Tak jsem aspon mirne upgradoval kolo :o)

      PS: Cannondale Scalpel 29

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.